Вопросы реорганизации Государственной акционерной компании "Астык"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 января 1995 г. N 105
В соответствии с Программой действий Правительства по ускорению реформ и выходу из экономического кризиса, в целях формирования рыночных отношений, развития конкуренции и углубления процесса приватизации Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с решением Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу и Наблюдательного совета Государственной акционерной компании "Астык" о реорганизации этой компании в акционерную компанию "Астык".
2. Пункт 2 - утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6.11.95 г. N 1450 P951450_ .
3. Пункт 3 - утратил силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6.11.95 г. N 1450 P951450_ .
4. Предоставить акционерной компании "Астык" право осуществления государственных закупок, хранения, переработки и реализации зерна и зернопродуктов.
5. Учитывая, что закупка зерна для государственных нужд в 1994 году осуществлялась за счет централизованных средств через Государственную акционерную компанию "Астык", установить что правопреемником указанных средств является акционерная компания "Астык". Все объемы государственных ресурсов зерна должны использоваться только по нарядам, выдаваемым акционерной компанией "Астык", на основании поручений Кабинета Министров Республики Казахстан.
Запретить главам областных администраций вмешиваться в распределение и использование зерна, находящегося в государственных ресурсах республики.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу совместно с Министерством финансов Республики Казахстан и акционерной компанией "Астык" в месячный срок определить правопреемников по обязательствам реорганизованной Государственной акционерной компании "Астык".
7. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан по государственному имуществу и акционерной компанией "Астык" внести в Кабинет Министров Республики Казахстан предложение о статусе и порядке функционирования Государственной хлебной инспекции, бывшей в составе Государственной акционерной компании "Астык";
осуществлять выполнение государственных функций управления по отрасли хлебопродуктов, имея в виду:
1) разработку перспективных планов-прогнозов развития отрасли и проведения единой технической политики;
2) разработку балансов государственных ресурсов зерна, его мобилизационных и страховых фондов.

"Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастыру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1995 жылғы 31 қаңтардағы N 105
Реформаларды жетiлдiру және экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi Үкiметтiң iс-қимылы Бағдарламасына сәйкес, нарықтық қатынастарды қалыптастыру, бәсекелестiктi дамыту мен жекешелендiру процесiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң және "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы Бақылаушы кеңесiнiң осы компанияны "Астық" акционерлiк компаниясы етiп қайта ұйымдастыруы туралы шешiмi қабылдансын.
2. <*>
3. <*>
Ескерту. 2,3 тармақтар күшiн жойған - ҚРМК-нiң 1995.11.06.
N 1450 қаулысымен. P951450_
4. "Астық" акционерлiк компаниясына астық және астық өнiмдерiн мемлекетке сатып алуға, сақтауға, ұқсату мен сатуға құқық берiлсiн.
5. Мемлекет мұқтажы үшiн 1994 жылы астық сатып "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы арқылы орталықтандырылған қаражат есебiнен жүзеге асырылғаны ескерiлiп, аталған қаражаттың мұрагерi "Астық" акционерлiк қоғамы болып табылады деп белгiленсiн. Мемлекеттiк астық ресурстарының барлық көлемi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң тапсырмалары негiзiнде "Астық" акционерлiк компаниясы беретiн нарядтар бойынша ғана пайдалануға тиiс.
Республиканың мемлекеттiк ресурстарындағы астықтың бөлiнуi мен пайдаланылуына облыс әкiмдерiнiң араласуына тыйым салынсын.
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және "Астық" акционерлiк компаниясымен бiрлесе отырып бiр ай мерзiм iшiнде қайта ұйымдастырылған "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының мiндеттемелерi бойынша мұрагерлерiн белгiлесiн.
7. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен және "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясымен бiрге бұрын "Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамында болған Мемлекеттiк астық инспекциясының мәртебесi мен қызмет ету тәртiбi туралы Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн;
нан өнiмдерiнiң саласы бойынша басқарудың мемлекеттiк функцияларын жүзеге асырсын, мыналарды:
1) саланы дамытудың келешектегi жоспарларын-болжамдарын әзiрлеудi және бiрыңғай техникалық саясат жүргiзудi;
2) мемлекеттiк астық ресурсының баланстарын, оның жұмылдырушылық және сақтандыру қорларын әзiрлеудi назарда ұстасын.