Об упорядочении экспортных бартерных операций
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 февраля 1995 г. N 141. Утратило силу - постановлением Кабинета Министров РК от 17 июля 1995 г. N 984 ~P950984
В целях упорядочения экспортных операций и обеспечения полноты валютных поступлений Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан осуществлять регистрацию контрактов и выдачу лицензий на бартерные операции по номенклатуре стратегически важных товаров только на основании разрешения Кабинета Министров Республики Казахстан по ходатайству глав областных, Алматинской и Ленинской городских администраций.
2. Международный агропромбирже осуществлять выдачу сертификатов на экспорт зерна и хлопка по бартерным операциям только на основании разрешения Кабинета Министров Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан усилить контроль за поставками продукции на экспорт, в оперативном порядке представлять в Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан и уполномоченные банки реестры таможенных деклараций с указанием количества отгруженной продукции и сумм валютной выручки.
Премьер-министр Республики Казахстан

Экспорттық айырбас операцияларын тәртiпке келтiру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 8 ақпан N 141. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995.07.17. N 984 қаулысымен.
Экспорттық операцияларды тәртiпке келтiру және валюта түсiмдерiнiң толық түсуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi стратегиялық маңызы бар тауарлар номенклатурасы бойынша айырбас операцияларына жасалатын контрактылар мен берiлетiн лицензияларды тiркеудi облыстардың, Алматы және Ленинск қалалары әкiмдерiнiң өтiнiшi бойынша Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң рұқсатының негiзiнде ғана жүзеге асырсын.
2. Халықаралық агроөнеркәсiп биржасы айырбас операциялары бойынша астық пен мақтаны экспортқа шығару үшiн сертификаттар берудi тек Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң рұқсатының негiзiнде ғана жүзеге асыратын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi экспортқа
өнiмнiң шығарылуына бақылауды күшейтсiн, Қазақстан Республикасының
Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен өкiлеттi банктерге жөнелтiлген
өнiмнiң мөлшерi мен валюта түсiмiнiң сомасын көрсетiп, жедел түрде
кеден декларацияларының тiркелiмiн табыс етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi