Вопpосы pеоpганизации госудаpственной холдинговой компании сельскохозяйственного машиностpоения и агpосеpвиса "Казагpоpеммаш-холдинг"
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 13 маpта 1995 года N 253
В соответствии с Программой действия Правительства по ускорению реформ и выходу из экономического кризиса, в целях повышения эффективности производства в отрасли машиностроения и ремонта сельскохозяйственной техники агропромышленного комплекса, углубления процесса приватизации, формирования рыночных отношений и развития конкуренции Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с решением Государственного комитета Республики Казахстан по государственному имуществу и Наблюдательного совета Государственной холдинговой компании "Казагрореммаш-холдинг" о реорганизации этой компании в акционерную компанию сельскохозяйственного машиностроения и агросервиса "Казагрореммаш" (далее - акционерная компания "Казагрореммаш") с участием государства.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
отозвать ранее переданные Государственной холдинговой компании "Казагрореммаш-холдинг" права владения, пользования и управления государственными пакетами акций акционерных обществ, не входившими в уставной фонд компании, и передать эти права соответствующим акционерным обществам;
отозвать ранее переданные в уставной фонд Государственной холдинговой компании "Казагрореммаш-холдинг" государственные пакеты акций акционерных обществ и делегировать акционерной компании "Казагрореммаш" права владения, пользования и управления государственными пакетами акций этих акционерных обществ согласно прилагаемому перечню.
3. Акционерная компания "Казагрореммаш" является правопреемником
Государственной холдинговой компании "Казагрореммаш-холдинг".
4. Сохранить за акционерной компанией "Казагрореммаш" часть
площадей, занимаемых упраздняемой Государственной холдинговой
компанией "Казагрореммаш-холдинг" по адресу: город Алматы, проспект
Ленина, 38.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению
Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 13 марта 1995 г. N 253
Перечень
акционерных обществ, права владения, пользования и
управления государственными пакетами акций которых
делегируются акционерной компании "Казагрореммаш"
<*>
Сноска. Перечень - с изменениями, внесенными постановлением
Правительства РК от 17 июля 2000 года N 1080
P001080_
.
АО "Алматыпищереммаш" (г. Алматы)
АО "Атбасарский ремонтно-механический завод" (Акмолинская
область)
АО "Кокшетауагрореммаш" (Кокшетауская область)
АО "Комсомольский ремонтно-механический завод" (Акмолинская
область)
АО "Кустанайагротехсервис" (г. Кустанай)
АО "Павлодарагрореммаш" (Павлодарская область)
АО "Опытно-эспериментальное производственное объединение
"Сайрам" (Южно-Казахстанская область)
АО  "Тургенский ремонтно-механический завод" (Алматинская
область)
АО "Туркестанагрореммаш" (Южно-Казахстанская область)
АО "Уральскагрореммаш" (г. Уральск)
АО "Уштобинский опытно-механический завод" (Талдыкорганская область)
АО "Шуский ремонтно-механический завод" (Жамбылская область)
АО "Щучинскагрореммаш" (Кокшетауская область)

"Қазагрожөнмаш-холдинг" ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және агросервис жөнiндегi мемлекеттiк холдинг компаниясын қайта құру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 13 наурыздағы N 253
Үкiметтiң реформаны жеделдету және экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi iс-қимыл бағдарламасына сәйкес, агроөнеркәсiптiк кешеннiң машина жасау және ауыл шаруашылығы техникаларын жөндеу саласындағы өндiрiс тиiмдiлiгiн арттыру, жекешелендiру процесiн тереңдету, нарықтық қатынастарды қалыптастыру мен бәсекелестiктi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен "Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясы Байқау кеңесiнiң мемлекеттiк қатысуымен осы компанияны "Қазагрожөнмаш" ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және агросервис жөнiндегi акционерлiк компаниясы (бұдан былай "Қазагрожөнмаш" акционерлiк компаниясы) етiп қайта құру жөнiндегi шешiмiне келiсiм берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясына бұрын берiлген оның Жарғылық қорына кiрмейтiн акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқын керi шақырып алсын және бұл құқықты тиiстi акционерлiк қоғамдарға берсiн;
"Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясының Жарғылық қорына акционерлiк қоғамдардың бұрын берiлген акцияларының мемлекеттiк пакетiн керi шақырып алсын және "Қазагрожөнмаш" акционерлiк компаниясына осы акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқын қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес табыс етiлсiн.
3. "Қазагрожөнмаш" акционерлiк компаниясы
"Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк компаниясының құқылық мұрагерi
болып табылады.
4. "Қазагрожөнмаш" акционерлiк компаниясы үшiн таратылатын
"Қазагрожөнмаш-холдинг" мемлекеттiк холдинг компаниясының Алматы
қаласы, Ленин проспектiсi, 38-үйi орналасқан алаңының бiр бөлiгi
сақталатын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 13 наурыздағы
N 253 қаулысына
Қосымша
"Қазагрожөнмаш" акционерлiк компаниясы акциялардың
мемлекеттiк пакеттерiн иелену, пайдалану және басқару
құқын табыс ететiн акционерлiк қоғамдардың (АҚ)
ТIЗБЕСI
"Алматытағамжөнмаш" АҚ (Алматы қаласы)
"Атбасар жөндеу-механикалық заводы" АҚ (Ақмола облысы)
"Көкшетауагрожөнмаш" АҚ (Көкшетау облысы)
"Комсомольск жөндеу-механикалық заводы" АҚ (Ақмола облысы)
"Қостанайагротехсервис" АҚ (Қостанай қаласы)
"Павлодарагрожөнмаш" АҚ (Павлодар облысы)
"Сайрам" тәжiрибе-сынақ өндiрiстiк бiрлестiгi" АҚ (Оңтүстiк
Қазақстан облысы)
"Түрген жөндеу-механикалық заводы" АҚ (Алматы облысы)
"Түркiстанагрожөнмаш" АҚ (Оңтүстiк Қазақстан облысы)
"Оралагрожөнмаш" АҚ (Орал қаласы)
"Үштөбе жөндеу-механикалық заводы" АҚ (Талдықорған облысы)
"Шу жөндеу-механикалық заводы" АҚ (Жамбыл облысы)
"Шортандыагрожөнмаш" АҚ (Көкшетау облысы)
<*>
----------------------------
<*> "Қазагрожөнмаш" акционерлiк компаниясы салынып жатқан Талдықорған электрмен су шығаратын насостар заводына мемлекет мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқын бередi. Кәсiпорынды пайдалануға берген соң, қолданылып жүрген заңдарға сәйкес оны мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру жүргiзiледi.
ЕСКЕРТУ. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.07.17. N 1080
қаулысымен. P001080_