О реорганизации государственной акционерной компании "Ак кауырсын"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 марта 1995 г. N 259
В соответствии с Программой и Планом действий Правительства по ускорению реформ и стабилизации экономики в 1994-1995 годах, в целях формирования рыночных отношений, развития конкуренции и углубления процесса приватизации Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу:
отозвать государственные пакеты акций акционерных обществ, переданные во владение, пользование и управление Государственной акционерной компании "Ак кауырсын";
передать право владения, пользования и управления государственными пакетами акций акционерным обществам, выведенным из состава Государственной акционерной компании "Ак кауырсын"; 05_04_05
организовать реализацию государственных пакетов акций юридическим лицам, входящим в кадровый состав акционерных обществ, отечественным и зарубежным инвесторам, смежникам и сельскохозяйственным товаропроизводителям с целью создания единой технологической системы производства животноводческой продукции в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1994 г. N 1288 P941288_ "О мерах по укреплению производства и расширению рынка сбыта зерна, самообеспечению областей хлебом и другими продуктами переработки зерна" и в соответствии с другими действующими нормативными актами;
в месячный срок совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан решить вопрос об обеспечении государственной поддержки деятельности акционерных обществ, созданных на базе племенных хозяйств.
2. Министерству финансов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу в месячный срок определить правопреемников по обязательствам государственной акционерной компании "Ак кауырсын".
3. Признать утратившими силу постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1993 г. N 844 "О создании Государственной акционерной компании "Ак кауырсын" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 36, ст. 417) и от 4 сентября 1993 г. N 804 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Ак кауырсын".
Премьер-министр
Республики Казахстан

"Ақ қауырсын" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 14 наурыздағы N 259
Реформаны жеделдету және 1994-1995 жылдары экономиканы тұрақтандыру жөнiндегi Үкiмет Бағдарламасына және Iс-қимыл жоспарына сәйкес, нарықтық қатынастарды қалыптастыру, бәсекелестiктi дамыту және жекешелендiру процесiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Ақ қауырсын" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының иеленуiне, пайдалануы мен басқаруына берiлген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакетiн керi шақырып алсын;
"Ақ қауырсын" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамының шығарылған акционерлiк қоғамдарға акциялардың мемлекеттiк пакетiн иелену, пайдалану және басқару құқын берсiн;
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Астық өндiрудi нығайту және оны өткiзу рыногын кеңейту, облыстарды нанмен және басқа өңделген астық өнiмдерiмен өзiн-өзi қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" 1994 жылғы 15 қарашадағы N 1288 қаулысына және басқа қолданылып жүрген нормативтi актiлерге сәйкес, мал шаруашылығы өнiмдерiн өндiрудiң бiрыңғай технологиялық жүйесiн жасау мақсатында акционерлiк қоғамдардың кадрлық құрамына кiретiн заңды ұйымдарға, отандық және шет ел инвесторларға, аралас жұмыс атқарушылар мен ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге акциялардың мемлекеттiк пакетiн сатуды ұйымдастырсын;
бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп, асыл тұқымды шаруашылықтар негiзiнде құрылған акционерлiк қоғамдар қызметiн мемлекеттiк қолдауды қамтамасыз ету жөнiндегi мәселенi шешетін болсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiм iшiнде "Ақ қауырсын" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының мiндеттемелерi жөнiндегi заңды мұрагерлердi анықтасын.
3. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Ақ қауырсын" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы 1993 жылғы 8 қыркүйектегi N 844 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 36, 417-бап) және "Ақ қауырсын" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi және Байқау кеңесi туралы" 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 804 қаулылары күшiн жойған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi