О Комитете по профессионально-техническому образованию при Министерстве обpазования Республики Казахстан<*> Сноска. В названии и тексте постановления слова "по пpофессиональному обpазованию пpи Министеpстве тpуда Республики Казахстан" заменены словами "по пpофессионально- техническому обpазованию пpи Министеpстве обpазования Республики Казахстан" - постановлением КМ РК от 7 июля 1995 г. N 939.
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 марта 1995 г. N 371
В целях совершенствования подготовки рабочих кадров, переподготовки и повышения квалификации рабочих и специалистов из числа высвобождаемых работников и незанятого населения, более эффективного использования имеющейся базы профессионально-технических училищ Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Комитет по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан, передав в его ведение все профессионально-технические учебные заведения и учреждения, обслуживающие их, находящиеся в системе Министерства образования, Министерства сельского хозяйства и Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Установить предельную штатную численность работников Комитета по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан (без охраны и обслуживающего персонала) в количестве 20 единиц, в том числе за счет сокращения численности центрального аппарата Министерства образования Республики Казахстан на 11 единиц и Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 3 единицы.
Комитет по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан возглавляет Председатель, назначаемый Кабинетом Министров Республики Казахстан.
Разрешить Комитету по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан иметь одного заместителя Председателя Комитета, а также коллегию в составе 7 человек.
Установить Комитету по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан лимит служебных легковых автомобилей в количестве 2 единиц.
3. Сохранить действующий порядок финансирования профессионально-технических учебных заведений и обслуживающих их учреждений.
Переобучение безработных лиц осуществлять за счет средств Государственного фонда содействия занятости Республики Казахстан. 02_02_00
4. Предоставить право Председателю Комитета по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан утверждать штатное расписание центрального аппарата Комитета в пределах установленной численности и фонда оплаты труда.

Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитет туралы<*> Ескерту. Қаулының атауында және мәтiнiнде сөздер ауыстырылды - ҚРМК-нiң 1995.07.07. N 939 қаулысымен. ~P950939
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 30 наурыздағы N 371
Жұмысшы кадрларын даярлауды жетiлдiру, жұмыстан босаған қызметкерлер мен жұмыспен қамтылмаған халық арасынан жұмысшылар мен мамандарды қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру, кәсiптiк-техникалық училищелер базасын неғұрлым тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанынан Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитет құрылсын, оның қарамағына барлық кәсiптiк-техникалық оқу орындары және Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi жүйесiндегi оларға қызмет көрсететiн мекемелер берiлсiн. <*>
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитеттiң қызметкерлерi штатының саны (күзетсiз, қызмет көрсететiн адамдарсыз) 20 адам болып белгiленсiн, оның iшiнде Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң орталық аппаратындағы қызметкерлердi 11 адамға, Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң орталық аппаратындағы қызметкерлердi 3 адамға қысқарту есебiнен алынсын.
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитеттi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайтын төраға басқарады. <*>
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитетке Комитет төрағасының I орынбасарын, сондай-ақ құрамы 7 адамнан алқа ұстауына рұқсат етiлсiн. <*>
Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитетке қызмет бабындағы 2 жеңiл автомобиль лимитi белгiленсiн. <*>
3. Кәсiптiк-техникалық оқу орындарын және оларға қызмет көрсететiн мекемелердi қаржыландырудың қолданылып жүрген тәртiбi сақталсын.
Жұмыссыз жүрген адамдарды қайта оқыту Қазақстан Республикасының Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi мемлекеттiк қоры есебiнен жүзеге асырылсын.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитет төрағасына Комитеттiң орталық аппаратының штаттық кестесiн қызметкерлердiң белгiленген саны және еңбек ақы қоры шегiнде бекiту құқы берiлсiн. <*>

5. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть на 1995 год необходимые ассигнования на содержание центрального аппарата Комитета по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан.
6. Министерству образования по согласованию с Министерством финансов, Министерством юстиции Республики Казахстан и другими заинтересованными министерствами и ведомствами разработать и представить на утверждение Кабинета Министров Республики Казахстан Положение о Комитете по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан <*> .
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением КМ РК от 7 июля 1995 г. N 939.
7. Главам областных, Алматинской городской администраций организовать в составе создаваемых департаментов образования соответствующие управления с финансовой и хозяйственной самостоятельностью по руководству профессионально-техническими учебными заведениями и обслуживающими их учреждениями <*> .
Сноска. Пункт 7 - в редакции постановления КМ РК от 7 июля 1995 г. N 939.
8. Комитету по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан обеспечить подготовку, переподготовку и повышение квалификации рабочих и специалистов в подведомственных ему профессионально-технических учебных заведениях на договорной основе в соответствии с потребностью рынка труда, сохранив при этом профиль подготовки в указанных учебных заведениях, а также их связь с предприятиями и организациями, для которых готовятся рабочие кадры.
Местным органам власти и управления, предприятиям и организациям предусматривать обеспечение профессионально-технических учебных заведений материальными ресурсами, земельными участками и другими средствами обучения, а также создавать необходимые условия для прохождения производственной практики учащимися этих учебных заведений.
9. Министерству образования Республики Казахстан по заявкам Комитета по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан расширить подготовку мастеров производственного обучения, преподавателей по специальным, общетехническим и общеобразовательным предметам.
10. Государственному Комитету Республики Казахстан по государственному имуществу обеспечить Комитет по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан необходимыми служебными помещениями и имуществом.
11. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан выделить Комитету по профессионально-техническому образованию при Министерстве образования Республики Казахстан по его заявке необходимые телефонные номера и номера правительственной связи.
Премьер-министр
Республики Казахстан

5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi 1995 жылға Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитеттiң орталық аппаратына жұмсалатын қажеттi қаржы қарастырсын.
6. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi Қаржы министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң және басқа да мүдделi министрлiктер мен ведомстволардың келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының еңбек министрлiгi жанындағы Кәсiптiк бiлiм беру жөнiндегi комитет туралы Ереже әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бекiтуiне ұсынсын. <*>
Ескерту. 6-тармақта сөздер ауыстырылған - ҚРМК-нiң 1995.07.07.
N 939 қаулысымен.
7. Облыстардың, Алматы қаласының әкiмдерi құрылатын бiлiм департаменттерi құрамында кәсiптiк-техникалық оқу орындарын және оларға қызмет көрсететiн мекемелердi басқаратын қаржылық және шаруашылық дербестiгi бар тиiстi басқармалар ұйымдастырсын <*>
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда берiлген - ҚРМК-нiң
1995.07.07. N 939 қаулысымен.
8. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитет өзiне бағынысты кәсiптiк-техникалық оқу орындарында жұмысшылар мен мамандар даярлауды, қайта даярлауды және бiлiктiлiгiн арттыруды шарттық негiзде еңбек рыногының қажетiне сәйкес, сонымен бiрге осы оқу орындарындағы даярлық нышанын, сондай-ақ олардың жұмысшы кадрлары арнайы әзiрленiп жатқан кәсiпорындармен және ұйымдармен байланысын сақтай отырып қамтамасыз етсiн. <*>
Жергiлiктi өкiмет пен басқару органдары, кәсiпорындар мен ұйымдар кәсiптiк-техникалық оқу орындарын материалдық ресурстармен, жер учаскелерiмен және басқа оқыту құралдарымен қамтамасыз етудi көздесiн, сондай-ақ осы оқу орындарының оқушылары өндiрiстiк практикадан өтуi үшiн қажеттi жағдайлар жасайтын болсын.
9. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитеттiң өтiнiмi бойынша өндiрiстiк оқыту шеберлерiн, арнайы, жалпы техникалық және жалпы бiлiм беру пәндерiнiң оқытушыларын даярлауды өрiстетсiн. <*>
10. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитеттi қажеттi қызметтiк үй-жаймен және мүлiкпен қамтамасыз етсiн.
11. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жанындағы Кәсiптiк-техникалық бiлiм беру жөнiндегi комитетке оның өтiнiмi бойынша қажеттi телефон номерлерi мен үкiметтiк байланыс номерлерiн бөлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi