Вопросы таможенного комитета Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 мая 1995 г. N 694. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 апреля 2003 г. N 357
<*> Сноска. Приложения 1,2,3 утратили силу - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1033; из названия исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 .
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1995 г. N 2160 U952160_  "Об образовании Таможенного комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что Таможенный комитет Республики Казахстан (далее - Таможенный комитет) и непосредственно подчиненные ему управления в областях, городах Алматы и Ленинске, а также таможни, таможенные посты в районах и городах областного подчинения составляют единую систему таможенных органов Республики Казахстан и содержатся за счет республиканского бюджета.
Сноска. В пункте 1 исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_ .
2. Считать Таможенный комитет правопреемником упраздняемого Главного таможенного управления Министерства финансов Республики Казахстан. Сохранить прежний порядок и условия оплаты труда и материального поощрения работников таможенных органов (приложение 4).
Сноска. В пункте 2 исключены цифры - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1033.
3. Таможенному комитету представить на утверждение в Кабинет Министров Республики Казахстан согласованный с Министерством юстиции, Министерством финансов и Министерством экономики Республики Казахстан проект Положения о Таможенном комитете при Кабинете Министров Республики Казахстан.
4. Установить общую численность работников таможенных органов Таможенного комитета а количестве 6333 единиц, в том числе:
центрального аппарата Таможенного комитета - 230 единиц (без персонала по охране и обслуживанию здания);
таможенных органов Таможенного комитета - 6103 единицы.
5. Сократить Министерству финансов Республики Казахстан:
численность работников центрального аппарата на 165 единиц;
численность работников таможенных органов на 6633 единицы.
6. (Пункт 6 утратил силу - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1033)
7. Министерству финансов Республики Казахстан выделить необходимые ассигнования на содержание Таможенного комитета.
8. Утвердить структуру центрального аппарата Таможенного комитета (приложение 5).
Сноска. Приложение N 5 утратило силу постановлением КМ РК от 29 августа 1995 г. N 1195.

Кеден комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiның Қаулысы 1995 жылғы 16 мамырдағы N 694. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.14. N 357 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанынан Кеден комитетiн құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 1 сәуiрдегi N 2160 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Кеден комитетi (бұдан әрi - кеден комитетi) және оған тiкелей бағынысты облыстардағы Алматы және Ленинск қалаларындағы басқармалар, сондай-ақ кедендер, облыстық бағыныстағы аудандар мен қалалардағы кеден бекеттерi Қазақстан Республикасы кеден органдарының бiрыңғай жүйесiн құрайды және республикалық бюджет есебiнен ұсталынады деп белгiленсiн.
ЕСКЕРТУ. Атауынан және 1-тармақтан сөздер алынып тасталды -
ҚРҮ-нiң 1996.08.20.N 1031 қаулысымен. P961031_
2. Кеден комитетi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң таратылған Бас кеден басқармасының құқықтық мұрагерi болып саналсын. Кеден органдары қызметкерлерiне еңбек ақы төлеу және материалдық ынталандырудың бұрынғы тәртiбi мен шарттары сақталсын (4 қосымшалар).
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1033 қаулысымен. P961033_
3. Кеден комитетi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен, Қаржы министрлiгiмен Экономика министрлiгiмен келiсiлген Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетi туралы ереженiң жобасын Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң бекiтуiне ұсынсын.
4. Кеден комитетiнiң кеден органдары қызметкерлерiнiң жалпы саны 6333 адам, оның iшiнде:
Кеден комитетiнiң орталық аппараты - 230 адам (ғимаратты күзететiн және оған қызмет көрсететiн қызметкерлердi қоспағанда);
Кеден комитетiнiң кеден органдары - 6103 адам болып белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң:
орталық аппарат қызметкерлерiнiң саны 165 адамға;
кеден органдары қызметкерлерiнiң саны 6633 адамға қысқартылсын.
6. <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.
N 1033 қаулысымен.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Кеден комитетiн ұстауға қажеттi қаражат бөлсiн.
8. Кеден комитетi орталық аппаратының құрылымы бекiтiлсiн (5 қосымша).

9. Разрешить Таможенному комитету иметь 4 заместителей Председателя, в том числе одного первого, а также коллегию в составе 9 человек.
10. Приравнять должность Председателя Таможенного комитета по условиям транспортного, медицинского и бытового обслуживания к должности министра Республики Казахстан, а должности заместителей Председателя - к должностям заместителей министра.
Санаторно-курортное обслуживание начальников таможенных управлений по областям и их заместителей осуществлять применительно к условиям, установленным для руководителей областных органов государственного управления.
11. Установить для центрального аппарата Таможенного комитета лимит служебных легковых автомобилей в количестве 9 единиц, из них 7 единиц - за счет сокращения лимита служебных автомобилей Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Министерству финансов Республики Казахстан передать Таможенному комитету в установленном порядке 7 легковых автомобилей.
13. Сохранить порядок обеспечения и правила ношения предметов форменной одежды и обуви для работников Таможенного комитета, утвержденный постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 мая 1993 г. N 344 P930344_  "Об утверждении Перечня одежды и Правил ношения предметов форменной одежды, обуви и снаряжения начальствующим и оперативным составом учреждений Главного таможенного управления Министерства финансов Республики Казахстан".
14. Министерству финансов Республики Казахстан передать безвозмездно на баланс Таможенного комитета имущество и служебное здание, находящиеся в использовании упраздненного Главного таможенного управления Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом по согласованию с Главой Алматинской городской администрации обеспечить в двухмесячный срок выделение Таможенному комитету дополнительных служебных помещений для размещения работников центрального аппарата и определить, что прилегающая территория к этим зданиям не должна использоваться другими организациями.
16. Министерству экономики Республики Казахстан проводить в необходимом объеме обучение работников таможенных органов Таможенного комитета за рубежом, включив их в план обучения и стажирования.
17. Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в бюджете необходимые ассигнования для создания автоматизированной системы таможенной службы и ведения таможенной статистики в соответствии с Единой методологией ведения таможенной статистики.
18. Министерству промышленности и торговли, Министерству строительства, жилья и застройки территорий, Министерству труда, Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике, Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Государственному комитету Республики Казахстан по статистике и анализу направлять Таможенному комитету для служебного пользования издаваемые ими инструкции, указания и другие ведомственные акты нормативного характера.

9. Кеден комитетiне Төрағаның 4 орынбасары, оның iшiнде бiр бiрiншi орынбасары, сондай-ақ құрамында 9 адам бар алқасы болуына рұқсат етiлсiн.
10. Кеден комитетi төрағасының лауазымы көлiктiк, медициналық және тұрмыстық қызмет көрсету жағдайлары бойынша Қазақстан Республикасы министрiнiң лауазымына, ал Төраға орынбасарларының лауазымдары - министрдiң орынбасарларының лауазымына теңестiрiлсiн.
Облыстар бойынша кеден басқармаларының бастықтары мен олардың орынбасарларына санаториялық-курорттық қызмет көрсету мемлекеттiк басқару органдарының облыстық органдары басшыларына белгiленген шарттарға сай жүзеге асырылсын.
11. Кеден комитетiнiң орталық аппараты үшiн 9 қызметтiк жеңiл автомобиль лимитi, оның 7-i - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң қызметтiк автомобиль лимитiн қысқарту есебiнен белгiленсiн.
12. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Кеден комитетiне белгiленген тәртiппен 7 жеңiл автомобиль беретiн болсын.
13. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бас кеден басқармасы мекемелерiнiң басшы және жедел құрамының киiм нысандары туралы Ереже және нысандық киiм, аяқкиiм заттары мен жабдықтарын киiп және тағып жүру тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 3 мамырдағы N 344 қаулысымен бекiтiлген Кеден комитетi қызметкерлерiне арналған нысандық киiм, аяқкиiмдi киiп жүрудiң және онымен қамтамасыз етудiң тәртiбi мен ережелерi сақталсын.
14. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң таратылған Бас кеден басқармасының пайдалануында болған мүлiктер мен қызметтiк ғимаратты Кеден комитетiнiң балансына тегiн берсiн.
15. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Алматы қаласы әкiмiнiң келiсуi бойынша екi ай мерзiм iшiнде оның орталық аппарат қызметкерлерiн орналастыру үшiн қосымша қызметтiк үй-жайларын бөлудi қамтамасыз етсiн және осы ғимараттарға iргелес жатқан аумақты басқа ұйымдар пайдалануға тиiс еместiгiн айқындасын.
16. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi Кеден комитетi кеден органдарының қызметкерлерiн шет елдерге қажеттi көлемде оқуға жiберсiн, оларды оқыту мен тәжiрибеден өткiзу жоспарына енгiзетiн болсын.
17. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Кеден статистикасын жүргiзудiң бiрыңғай әдiстемесiне сәйкес кеден қызметiнiң автоматтандырылған жүйесiн құру және кеден статистикасын жүргiзу үшiн бюджетте қажеттi қаражат бөлудi көздесiн.
18. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгi, Еңбек министрлiгi, Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Кеден комитетiне қызметте пайдалану үшiн өздерi шығаратын нұсқамаларды, сiлтемелердi және нормативтiк сипаттағы басқа да ведомстволық актiлердi жiберiп отырсын.