О Национальном совете Республики Казахстан по пpоблемам Аpальского моpя и Пpиаpалья
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 5 июня 1995 г. N 779
В целях координации деятельности государственных, общественных и зарубежных организаций по решению проблемы Аральского моря и Приаралья и контроля за осуществлением работ по экологическому оздоровлению и обеспечению социально-экономического развития Приаралья Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Национальный совет Республики Казахстан по проблемам Аральского моря и Приаралья.
2. Национальному совету в месячный срок разработать и внести на утверждение Кабинета Министров Республики Казахстан проект Положения о Национальном совете Республики Казахстан по проблемам Аральского моря и Приаралья.
3. Утвердить состав Национального совета Республики Казахстан
по проблемам Аральского моря и Приаралья согласно приложению.
4. Признать утратившим силу распоряжение Премьер-министра
Республики Казахстан от 29 июля 1992 г. N 184.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от "5" июня 1995 г. N 779
С о с т а в
Национального совета Республики Казахстан
по проблемам Аральского моря и Приаралья
Есимов А.С.  - Заместитель Премьер-министра
Республики Казахстан
(председатель Совета)
Кипшакбаев Н.К.  - Председатель Комитета по водным
ресурсам при Кабинете Министров
Республики Казахстан
(заместитель председателя
Совета)
Медведев С.А.  - Министр экологии и биоресурсов
Республики Казахстан
(заместитель председателя
Совета)
Ергожин Е.Е.  - вице-президент Национальной
академии наук Республики
Казахстан (заместитель
председателя Совета)
(по согласованию)
Красносельский Н.Ф. - заместитель Министра экономики
Республики Казахстан
(заместитель председателя
Совета)
Салыков К.С.  - начальник отдела Комитета по
водным ресурсам при Кабинете
Министров Республики
Казахстан (руководитель
экспертов)
Султашев Н.О.  - эксперт Отдела по делам СНГ
Аппарата Кабинета Министров
Республики Казахстан
(секретарь Совета)
Члены Совета:
Акылбаев К.А.  - заместитель Министра
строительства, жилья и
застройки территорий
Республики Казахстан
Баишев К.С.  - заведующий сектором Отдела
агропромышленного комплекса,
природопользования и защиты
окружающей среды Аппарата
Кабинета Министров
Республики Казахстан
Гончаров В.А.  - президент Государственной
акционерной компании "Тоган"
Дерновой А.Г.  - заместитель Министра
здравоохранения Республики Казахстан
Косарев В.А.  - заместитель Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
Кулманова Н.К.  - заместитель Министра труда
Республики Казахстан
Куренкеев Д.С.  - генеральный директор объединения
"Казкоопром" Казпотребсоюза
(по согласованию)
Кусымжанов М.К.  - заместитель Министра социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Медведев Г.В.  - вице-президент Государственной
акционерной компании "Ауыл
курылысы"
Менжулин В.И.  - заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Омарбаев К.О.  - первый вице-президент
акционерного общества
"Республиканская контрактная
корпорация "Казконтракт"
Пачин С.Т.  - Глава Актюбинской областной
администрации (по согласованию)
Самакова А.Б.  - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан
Сарсекенов Т.Б.  - президент Государственной
акционерной компании "Балык"
Турисбеков З.К.  - Глава Южно-Казахстанской
областной администрации
(по согласованию)
Шаменов А.М.  - начальник Главного управления по
гидрометеорологии при Кабинета
Министров Республики Казахстан
Шаухаманов С.  - Глава Кзыл-Ординской областной
администрации (по согласованию)

Қазақстан Республикасының Арал теңiзi мен Арал өңiрiнiң проблемалары жөнiндегi ұлттық кеңесi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 5 маусым N 779
Арал теңiзi мен Арал өңiрiнiң проблемаларын шешу жөнiндегi мемлекеттiк, қоғамдық және шетелдiк ұйымдардың қызметiн үйлестiру мен Арал өңiрiн экологиялық сауықтыру және әлеуметтiк-экономикалық дамуын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыстардың жүзеге асырылуын бақылау мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Арал теңiзi мен Арал өңiрiнiң проблемалары жөнiндегi ұлттық кеңесi құрылсын.
2. Ұлттық кеңес бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Арал теңiзi мен Арал өңiрiнiң проблемалары жөнiндегi ұлттық кеңесi туралы ереже жобасын әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бекiтуiне енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасы Арал теңiзi мен Арал өңiрiнiң проблемалары жөнiндегi ұлттық кеңесiнiң құрамы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң 1992 жылғы 29 шiлдедегi N 184 өкiмiнiң күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 5 маусымдағы N 779 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының Арал теңiзi мен
Арал өңiрiнiң проблемалары жөнiндегi ұлттық
кеңесiнiң құрамы
Есiмов А.С.            - Қазақстан Республикасы Премьер-
министрiнiң орынбасары /Кеңес төрағасы/
Қыпшақбаев Н.Қ.        - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң жанындағы Су ресурстары
жөнiндегi комитеттiң төрағасы /Кеңес
төрағасының орынбасары/
Медведев С.А.          - Қазақстан Республикасының Экология және
биоресурстар министрi /Кеңес төрағасының
орынбасары/
Ерғожин Е.Е.           - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының вице-президентi /Кеңес
төрағасының орынбасары/ /келiсiм бойынша/
Красносельский Н.Ф.    - Қазақстан Республикасы Экономика
министрiнiң орынбасары /Кеңес
төрағасының орынбасары/
Салықов К.С.          -  Қазақстан Республикасының Министрлер
Кабинетi жанындағы Су ресурстары
жөнiндегi комитеттiң бөлiм бастығы
/сарапшылар жетекшiсi/
Сұлташев Н.О.         -  Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетi Аппаратының ТМД iстерi
жөнiндегi бөлiмiнiң сарапшысы /Кеңес
хатшысы/
Кеңес мүшелерi:
Ақылбаев К.А.         -  Қазақстан Республикасының Құрылыс,
тұрғын үй және аумақтарда құрылыс
салу министрiнiң орынбасары
Бәйiшев Қ.С.          -  Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетi Аппаратының Агроөнеркәсiп
кешенi, табиғатты пайдалану және
айналадағы ортаны қорғау бөлiмiнiң
сектор меңгерушiсi
Гончаров В.А.         -  "Тоған" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының президентi
Дерновой А.Г.         -  Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау министрiнiң орынбасары
Косарев В.А.          -  Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрiнiң орынбасары
Құлманова Н.К.        -  Қазақстан Республикасы Еңбек
министрiнiң орынбасары
Күреңкеев Д.С.        -  Қазтұтынуодағы "Қазкоопөнеркәсiп"
бiрлестiгiнiң бас директоры /келiсiм
бойынша/
Құсымжанов М.К.       -  Қазақстан Республикасы Халықты
әлеуметтiк қорғау министрiнiң
орынбасары
Медведев Г.В.         -  "Ауыл құрылысы" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының вице-президентi
Менжулин Б.И.         -  Қазақстан Республикасы Қаржы
министрiнiң орынбасары
Омарбаев К.О.         -  "Қазконтракт" республикалық контракт
корпорациясы" акционерлiк қоғамының
бiрiншi вице-президентi
Пачин С.Т.            -  Ақтөбе облысының әкiмi /келiсiм бойынша/
Самақова А.Б.         -  Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп
және сауда министрiнiң орынбасары
Сәрсекенов Т.Б.       -  "Балық" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының президентi
Тұрысбеков З.К.       -  Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi
/келiсiм бойынша/
Шәменов А.М.          -  Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетiнiң жанындағы Гидрометеорология
жөнiндегi бас басқарманың бастығы
Шаухаманов С.         -  Қызылорда облысының әкiмi /келiсiм
бойынша/