О ставках акцизов на импортируемые подакцизные товары и нормах провоза физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 июля 1995 г. N 960. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 819 ~P960819.
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 24 апреля 1995 г. N 2235 Z952235_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить с 15 июля 1995 г. ставки акцизов на подакцизные товары, ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан, согласно приложению 1.
2. Утвердить нормы провоза физическими лицами через таможенную границу подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами, согласно приложению 2.
3. Нормы провоза подакцизных товаров ввести в действие с 15 июля 1995 года, за исключением норм провоза подакцизных товаров по кодам ТН ВЭД 220300, 2204 (кроме 220430), 2205, 2206, 2207, 2208, 2402, введенных в действие с 25 апреля 1995 года постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 апреля 1995 г. N 513 "О ставках акцизов на отдельные виды подакцизных товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан", а также по кодам ТН ВЭД 420310000, 4303, 650692000, 701321, 701331, 701391, 7113, 7114, 7116, 8703, введенных в действие с 12 июня 1995 года постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 июня 1995 г. N 798 "О нормах провоза физическими лицами через таможенную территорию Республики Казахстан подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами".
4. В отношении товаров по кодам ТН ВЭД 0301, 0302, 0303, 0304, 0305, 1604, 271000330, 271000350, 271000610, 271000650, 271000690, 420310000, 4301, 4302, 701321, 701331, 701391, 710239000, 7113, 7114, 7116, 9303, 9304, 9305, 940510500 (номенклатура товаров определяется как кодом ТН ВЭД, так и наименованием товаров), ввозимых по контрактам, заключенным и полностью оплаченным до 15 июля 1995 года, в том числе оплаченным другим юридическим лицом-резидентом или нерезидентом Республики Казахстан, а также по бартерным операциям, если экспортная поставка в полном объеме была произведена до 15 июля 1995 года, применяются ставки акцизов, действовавшие до 15 июля 1995 года.
5. Признать утратившими силу с 15 июля 1995 года:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 июля 1993 г. N 644 "О ставках акцизов на импортируемые товары, ввозимые из-за пределов государств-членов Содружества Независимых Государств" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 31, ст. 357);

Импортқа шығарылатын акцизделетiн тауарларға арналған акциздердiң ставкалары және Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалар алып өтетiн акциз салуға жатпайтын тауарлардың нормалары туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 13 шiлде N 960. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.06.28. N 819 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24 сәуiрдегi N 2235 Заң күшi бар Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1995 жылғы 15 шiлдеден бастап Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелiнетiн акцизделетiн тауарларға арналған акциздердiң ставкалары 1-қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
2. Акцизделуге жатпайтын акцизделетiн тауарларды кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалардың алып өту нормалары 2-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
3. Акцизделетiн тауарларды алып өту нормалары "Қазақстан
Республикасының аумағына әкелiнетiн тауарлардың жекелеген түрлерiне акциздердiң ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 19 сәуiрдегi N 513 қаулысымен 1995 жылғы 25 сәуiрден бастап күшiне енген 220300, 2204/220430-дан басқа), 2205, 2206, 2207, 2208, 2402 КН СЭҚ кодтары бойынша, сондай-ақ "Жеке тұлғалардың акциздерге жатпайтын тауарларын Қазақстан Республикасының кеден аумағы арқылы алып өту нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 маусымдағы N 798 қаулысымен 1995 жылғы 12 маусымнан бастап күшiне енген 420310000, 4303, 650692000, 701321, 701331, 701391, 7113, 7114, 7116, 8703 КН СЭҚ кодтары бойынша акцизделетiн тауарларды алып өту нормаларынан басқасы 1995 жылғы 15 шiлдеден бастап күшiне енгiзiлсiн.
4. 0301, 0302, 0303, 0304, 0305, 1604, 271000330, 271000350, 271000610, 271000650, 271000690, 420310000, 4301, 4302, 701321, 701331, 701391, 710239000, 7113, 7114, 7116, 9303, 9304, 9305, 940510500 КН СЭҚ кодтары бойынша (тауарлар номенклатурасы КН СЭҚ кодымен де, сондай-ақ тауарлардың атауымен де белгiленедi) 1995 жылғы 15 шiлдеге дейiн әкелiнген, шарт жасалған және толық төлем жасалған, оның iшiнде Қазақстан Республикасының резидентi немесе резидентi емес басқа заңды тұлға төлем жасаған, сондай-ақ баспа-бас операциялар бойынша төлем жасалған тауарлар жөнiнде, егер де экспорттық өнiм беру толық көлемiнде 1995 жылғы 15 шiлдеге дейiн орындалған болса, онда 1995 жылғы 15 шiлдеге дейiн қолданылып келген акциздер ставкалары қолданылады.
5. 1995 жылғы 15 шiлдеден бастап мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына мүше мемлекеттерден тысқары жерлерден әкелiнетiн импортталатын тауарларға салынатын акциз ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 27 шiлдедегi N 644 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж, N 31, 357-бап);

постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 мая 1994 года N 556 "О внесении изменения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 июля 1993 г. N 664" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 23, ст. 240);
приложение 1 "Ставки акцизов на отдельные виды товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан" к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 апреля 1995 г. N 513 "О ставках акцизов на отдельные виды подакцизных товаров";
норма провоза по кодам ТН ВЭД: 180631, 180632, 180690, 401110000, группа 57, 6911 приложения "Нормы провоза физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами" к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 июня 1995 г. N 798 "О нормах провоза физическими лицами через таможенную границу Республики Казахстан подакцизных товаров, которые не подлежат обложению акцизами".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 13 июля 1995 г. N 960
Ставки акцизов
на подакцизные товары, ввозимые на
таможенную территорию Республики Казахстан
Сноска. В приложение N 1 внесены изменения постановлением
Правительства РК от 30 октября 1995 г. N 1397, от 25 марта 1996 г.
N 341.
--------------------------------------------------------------------
Код товарной номен-!         Наименование     !Ставки акцизов в
клатуры внешнеэкон.!           товара         !процентах к таможенной
деятельности       !                          !стоимости и в экю*
!                          !за единицу измерения
--------------------------------------------------------------------
Из 0301, 0302, 0303, Осетровая и лососевая              100
0304, 0305, 1604     рыбы, икра осетровых и
лососевых рыб, деликатесы,
приготовленные из осетровых
и лососевых рыб и икры
--------------------------------------------------------------------
2203 00              Пиво                        0,2 экю/литр
--------------------------------------------------------------------
Из 2204 (кроме 2204  Вина, шампанские вина       0,8 экю/литр
30) 2205, 2206 **    виноматериалы               0,1 экю/литр
--------------------------------------------------------------------
Из 2207, 2208  **    Спирт этиловый питьевой,
спирт этиловый очищенный,
произведенный из пищевого
сырья ***                   3,5 экю/литр
крепленые напитки,
крепленые соки и бальзамы,
водка, ликеро-водочные
изделия, коньяки            3,0 экю/литр
--------------------------------------------------------------------

"Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 27 шiлдедегi N 664 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 24 мамырдағы N 556 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж, N 23, 240-бап);
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 19 сәуiрдегi N 513 "Акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiне арналған акциздердiң ставкалары туралы" қаулысына
"Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн жекелеген
тауар түрлерiне арналған акциздердiң ставкалары"; N 1 қосымшасы
"Жеке тұлғалардың Қазақстан Республикасының кедендiк
шекарасы арқылы акцизделуге жатпайтын акциздiк тауарларды алып
өту нормалары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 8 маусымдағы N 798 қаулысына "Қазақстан Республикасының
кеден шекарасы арқылы жеке тұлғалардың акцизделуге жатпайтын
тауарларды алып өту нормалары" қосымшасының КН СЭҚ кодтары
бойынша алып өту нормалары: 180631, 180632, 180690, 401110000,
57 топ, 6911.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 13 шiлдедегi
N 960 қаулысына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының кеден аумағына
әкелiнетiн акцизделетiн тауарларға арналған
Акциздердiң ставкалары
-------------------------------------------------------------------
Сыртқы экономикалық|    Тауарлардың атауы     |Кедендiк құнға және
қызметтiң тауарлық |                          |бiрлiк өлшемiне
номенклатурасының  |                          |байланысты экю-дегi *
коды          |                          |проценттен есептелген.
|                          |дегi акциздердiң
|                          |ставкалары
------------------------------------------------------------------
0301, 0302, 0303,   Бекiре және қызыл балық,
0304,0305, 1604-    бекiре және қызыл балық
дерден           ** уылдырығы, бекiре және           100
қызыл балықтан дайындал.
ған деликатестер және
уылдырықтар
--------------------------------------------------------------------
2203 00             Сыра                         0,2 экю/литр
--------------------------------------------------------------------
2204/2204 30-дан    Шараптар, шампан шараптары   0,8 экю/литр
басқа/,2205         шарап материалдары           0,1 экю/литр
2206-дан
--------------------------------------------------------------------
2207, 2208-ден  **  Спирттiң барлық түрлерi***       3,5 экю/литр
күшейтiлген сусындар,
күшейтiлген шырындар
мен бальзамдар, арақ,
ликер-арақ бұйымдары,
коньяктар                        3,0 экю/литр
--------------------------------------------------------------------