О создании Государственного финансового института Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 июля 1995 г. N 970
В целях удовлетворения потребности финансовой системы республики в высококвалифицированных кадрах Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства финансов Республики Казахстан о создании на базе Семипалатинского финансово-экономического техникума имени Рымбека Байсеитова Министерства финансов Республики Казахстан и Семипалатинского коммерческого техникума Министерства образования Республики Казахстан Государственного финансового института Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в месячный срок передать на баланс Государственного финансового института Министерства финансов Республики Казахстан здание Семипалатинского областного управления казначейства, а также учебный корпус и общежитие Семипалатинского коммерческого техникума с имуществом в установленном порядке.
3. Министерству финансов Республики Казахстан:
утвердить устав Государственного финансового института Министерства финансов Республики Казахстан, определив его структуру, перечень специальностей и специализаций;
при уточнении республиканского бюджета на 1995 год предусмотреть выделение средств на содержание Государственного финансового института Министерства финансов Республики Казахстан и укрепление его материально-технической базы.
Премьер-министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк қаржы институтын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 14 шiлдедегi N 970
Республика қаржы жүйесiнiң жоғары бiлiктi кадрларға деген қажеттiлiгiн қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Рымбек Байсейiтов атындағы Семей қаржы-экономикалық техникумының және Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң Семей коммерциялық техникумының негiзiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк қаржы институтын құру туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бiр ай мерзiм iшiнде Семей облыстық қазынашылық басқармасының үйiн, сондай-ақ Семей коммерциялық техникумының оқу корпусы мен жатақханасын мүлкiмен бiрге Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк қаржы институтының балансына белгiленген тәртiппен тапсыратын болсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк қаржы институтының жарғысын бекiтiп, оның құрылымын, мамандықтары мен мамандандырулар тiзбесiн айқындасын;
1995 жылға арналған республикалық бюджеттi нақтылау кезiнде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк қаржы институтын ұстауға және оның материалдық-техникалық базасын нығайтуға қаражат бөлiнуiн көздесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi