О размещении и обслуживании выпуска в обращение краткосрочных казначейских векселей со сроком обращения три и шесть месяцев<*> Сноска. В названии и тексте слово "векселей" заменено словом "обязательств" - постановлением Пpавительства РК от 12 апpеля 1996 г. N 435.
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июля 1995 г. N 989. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 25 июня 1996 г. N 786 ~P960786.
В целях расширения рынка ценных бумаг и увеличения доли неинфляционного покрытия дефицита республиканского бюджета Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить условия и порядок выпуска в 1995 году государственных краткосрочных казначейских векселей Республики Казахстан со сроком обращения три и шесть месяцев, разработанные Министерством финансов и Национальным Банком Республики Казахстан (прилагаются).
2. Министерству финансов совместно с Национальным Банком Республики Казахстан как финансовым агентом организовать выпуск в обращение государственных краткосрочных векселей со сроком обращения три и шесть месяцев.
3. Установить, что средства от реализации государственных краткосрочных казначейских векселей поступают в доход республиканского бюджета.
4. Министерству финансов совместно с Национальным Банком Республики Казахстан в месячный срок ввести кодификацию государственных ценных бумаг.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 июля 1995 г. N 989
Условия и порядок
выпуска государственных краткосрочных
казначейских векселей Республики Казахстан
со сроком обращения три и шесть месяцев
1. Государственные краткосрочные казначейские векселя выпускаются Министерством финансов Республики Казахстан в "безбумажной форме" со сроком обращения три и шесть месяцев.
2. Объемы каждой эмиссии государственных краткосрочных векселей устанавливаются Министерством финансов и сообщаются в Национальный Банк Республики Казахстан.
3. Государственные краткосрочные казначейские векселя Республики Казахстан являются обращаемыми ценными бумагами и размещаются Национальным Банком по поручению Министерства финансов согласно соглашению между ними на аукционной основе среди первичных дилеров и их инвесторов.
4. Максимальный объем приобретения государственных краткосрочных казначейских векселей на одном аукционе отдельным первичным дилером или инвестором, доля участия нерезидентов, процент удовлетворения неконкурентных заявок определяются Министерством финансов Республики Казахстан на каждый аукцион отдельно.

Айналыс мерзiмi үш және алты ай болатын қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелердi орналастыру және айналысқа шығуына қызмет ету туралы<*>
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 17 шiлде N 989. Атауындағы және мәтiнiндегi сөздер алмастырылды - ҚР Үкiметiнiң 1996.04.12. N 435 қаулысымен. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996.06.25. N 786 қаулысымен.
Бағалы қағаздар нарығын кеңейту және республикалық бюджет тапшылығының инфляциялық емес үлесiн ұлғайту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 1995-1996 жылы айналыс мерзiмi үш және алты ай болатын Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелерiн шығарудың Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Ұлттық Банкi әзiрлеген шарттары мен тәртiбi бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр). <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚР Үкiметiнiң 1996.
04.12. N 435 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi қаржы агентi ретiндегi Ұлттық Банкiмен бiрге айналыс мерзiмi үш және алты ай болатын мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелердi шығаруды ұйымдастырсын. <*>
3. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелердi сатудан алынған қаражат республикалық бюджеттiң кiрiсiне түседi деп белгiленсiн. <*>
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Ұлттық Банкiмен бiрге бiр айлық мерзiмде мемлекеттiк бағалы қағаздардың кодификациясын енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер- министрi
Қазақстан Республикасының
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 17 шiлдедегi
N 989 қаулысымен
бекiтiлген
Айналыс мерзiмi үш және алты ай болатын
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қысқа
мерзiмдi қазыналық мiндеттемелердi шығарудың
ШАРТТАРЫ МЕН ТӘРТIБI <*>
1. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелердi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi "қағаз емес нысанда" үш және алты ай айналыс мерзiмiнде шығарады. <*>
2. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелердiң әрбiр эмиссиясының көлемiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлейдi және Ұлттық Банкiне хабарлайды. <*>
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелерi айналысқа түсетiн бағалы қағаздар болып табылады және әуелгi делдалдар мен олардың инвесторлары арасында аукциондық негiздегi өзара келiсiмге сәйкес оларды Қаржы министрлiгiнiң тапсыруы бойынша Ұлттық Банк орналастырады. <*>
4. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелердi және жекелеген әуелгi делдалдың немесе инвестордың бiр аукционда сатып алу көлемiн, резидент еместердiң қатысу үлесiн, бәсекелестiк емес өтiнiмдердi қанағаттандыру процентiн Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлiгi әр аукционға жеке-жеке белгiлейдi. <*>

5. Аукционы казначейских векселей с трехмесячным сроком обращения проводятся Национальным Банком Республики Казахстан еженедельно, с шестимесячным сроком обращения - по усмотрению Министерства финансов Республики Казахстан, но не реже одного раза в месяц. Дата и условия проведения аукционов Национальным Банком Республики Казахстан сообщаются первичным дилерам письменным уведомлением в произвольной форме за семь календарных дней до их проведения, с одновременной публикацией в средствах массовой информации. Порядок проведения аукционов регулируется нормативными актами Национального Банка Республики Казахстан.
6. Номинальная стоимость государственных казначейских векселей с трех, - и шестимесячным сроком обращения составляет 100 тенге.
7. Казначейские векселя реализуются участникам аукциона по дисконтированной цене, определенной первичными дилерами и их инвесторами самостоятельно.
8. Владелец государственных краткосрочных казначейских векселей вправе передавать их в залог, покупать и продавать на вторичном рынке. При этом инвестор все операции по купле-продаже и залогу оформляет через первичного дилера. Договор о залоге регистрируется в депозитарии Национального Банка Республики Казахстан.
9. Учет, движение и хранение государственных краткосрочных векселей ведутся по счетам "депо" в депозитариях Национального Банка Республики Казахстан и в субдепозитариях первичных дилеров по векселям, принадлежащим непосредственно их инвесторам.
10. Министерство финансов Республики Казахстан производит погашение трехмесячных казначейских векселей по номинальной стоимости на 91 день с момента поступления средств от их реализации в бюджет, а шестимесячных на 183 день.

5. Айналыс мерзiмi үш ай болатын қазыналық мiндеттемелер аукционын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi апта сайын өткiзедi, айналыс мерзiмi алты ай болатын мiндеттемелер аукционын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi өз қалауынша, бiрақ кем дегенде айына бiр рет өткiзедi. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң аукцион өткiзу күнi мен шарттары әуелгi делдалдарға өткiзуден күнтiзбелiк жетi күн бұрын еркiн нысандағы жазбаша ескерту арқылы хабарланады, онымен бiр уақытта бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланады. Аукциондар өткiзу тәртiбi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк актiлерiмен реттеледi. <*>
6. Айналыс мерзiмi үш ай, алты ай болатын мемлекеттiк қазыналық мiндеттемелердiң атаулы құны - 100 теңге. <*>
7. Қазыналық мiндеттемелер аукционға қатысушыларға әуелгi делдалдар мен олардың инвесторлары өз бетiнше белгiленген дисконттеу бағасы бойынша сатылады. <*>
8. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi қазыналық мiндеттемелер иегерi оларды кепiлдiкке беруге, қайталама рынокта сатып алуға және сатуға құқылы. Бұл ретте инвестор сатып алу-сату және кепiлдiкке беру жөнiндегi барлық операцияларды әуелгi делдал арқылы ресiмдейдi. Кепiлге беру туралы шарт Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң депозитарийiнде тiркеледi. <*>
9. Мемлекеттiк қысқа мерзiмдi мiндеттемелердi есепке алу, олардың жылжуы мен сақталуы Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң депозитарийiнде "депо" шоттары бойынша және әуелгi делдалдардың тiкелей өз инвесторларына тиесiлi мiндеттемелер жөнiндегi субдепозитарийлерiнде жүргiзiледi. <*>
10. Қазақстан Республикасының Қаржы Министрлiгi үш айлық қазыналық мiндеттемелердi атаулы құны бойынша өтеудi оларды сатудан түскен қаражат бюджетке түскен сәттен бастап санағанда 91-күнi, ал алты айлық қазыналық мiндеттемелердi өтеудi 183-күнi жүзеге асырады. <*>