О порядке экспорта и импорта товаров (работ и услуг) на территории Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1002. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 1996 г. N 298 ~P960298
В целях реализации положений Соглашения о Таможенном союзе от 20 января 1995 года между Республикой Казахстан, Республикой Беларусь и Российской Федерацией Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить порядок экспорта и импорта товаров (работ и услуг), обязательный для всех хозяйствующих субъектов Республики Казахстан, согласно приложениям 1-7 данного постановления, кроме предприятий Республики Казахстан, переданных в полное управление иностранным инвесторам, которые осуществляют экспорт своей продукции без квот и лицензий и без регистрации контрактов в Министерстве промышленности и торговли Республики Казахстан и на товарных биржах республики с обязательным представлением отчетности в органы Государственного комитета Республики Казахстан по статистике и анализу.
Сноска. Внесены изменения, исключен абзац второй - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
2. Утвердить:
Положение о порядке экспорта и импорта товаров (работ и услуг) в Республике Казахстан (приложение 1);
Перечень товаров, экспорт которых осуществляется по разрешению Кабинета Министров Республики Казахстан (приложение 2);
Перечень стратегически важных товаров, контракты на экспорт которых регистрируются (приложение 3);
Перечень товаров (работ и услуг), импорт которых осуществляется по разрешению Кабинета Министров Республики Казахстан (приложение 4);
Перечень товаров, экспорт которых осуществляется в соответствии с международными обязательствами (приложение 5);
Перечень товаров, экспорт которых осуществляется по лицензиям (приложение 6);
Перечень товаров, импорт которых осуществляется по лицензиям (приложение 7).
Сноска. Пункт 2 дополнен новыми абзацами - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
3. Министерство экономики Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами с учетом экономической ситуации может вносить предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан по уточнению перечней товаров, предусмотренных в приложениях 2-4.
4. Министерству промышленности и торговли совместно с Министерством экономики и Таможенным комитетом при Кабинете Министров Республики Казахстан в недельный срок разработать и представить на утверждение в Кабинет Министров Республики Казахстан Порядок регистрации контрактов по номенклатуре приложения 3. Указанный Порядок регистрации контрактов должен носить безусловный, исключительно учетный, заявительно-уведомительный характер.
Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан и его органы на местах регистрируют контракты на экспорт товаров, указанных в приложении 3.
Оплата за регистрацию контракта взимается с экспортера в размерах платы за выдачу лицензий на экспорт товаров.

Қазақстан Республикасының аумағында тауарлардың (жұмыс пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен импортының тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 20 шiлде N 1002. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996.03.12. N 298 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы, Беларусь Республикасы және Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы Келiсiмнiң ережелерiн iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының өз өнiмiнiң экспортын квоталар мен лицензиясыз және контрактiлердi Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен республиканың тауар биржаларында тiркемей Қазақстан Республикасының Статистика және талдау жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң органдарына мiндеттi түрде есеп бере отырып, жүзеге асыратын шетел инвесторларының толық басқаруына берiлген кәсiпорындарынан басқа барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлерi үшiн мiндеттi болып саналатын тауарлардың (жұмыс пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен импортының тәртiбi осы қаулының 1- 7 қосымшаларына сәйкес бекiтiлсiн.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң
1995.09.13. N 1256 қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң 1995.12.30.
N 1896 қаулысымен.
2. Мыналар бекiтiлсiн:
Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыс пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен импортының тәртiбi туралы ереже (1-қосымша);
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң рұқсатымен экспортқа шығарылатын тауарлардың тiзбесi (2-қосымша);
Экспортқа шығару контрактiлерi тiркелетiн стратегиялық маңызды тауарлардың тiзбесi (3-қосымша);
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң рұқсатымен сырттан әкелiнетiн тауарлардың (жұмыс пен көрсетiлетiн қызметтiң) тiзбесi (4-қосымша);
Халықаралық мiндеттемелерге сәйкес экспортқа шығарылатын тауарлардың тiзбесi (5-қосымша).
Лицензиялар бойынша экспортталатын тауарлардың тiзбесi (6 қосымша);
Лицензиялар бойынша импортталатын тауарлардың тiзбесi (7 қосымша);
Ескерту: 2-тармақ жаңа абзацтармен толықтырылды - ҚРМК-нiң
1995.30.12. N 1896 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрге экономикалық жағдайды ескере отырып, 2-4 қосымшаларда көзделген тауарлардың тiзбелерiн анықтау жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзе алады.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi Экономика министрлiгiмен және Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiмен бiрге бiр апта мерзiмде 3-қосымшадағы номенклатура бойынша Контрактiлердi тiркеу тәртiбiн әзiрлеп, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң бекiтуiне ұсынсын. Контрактiлердi тiркеудiң бұл тәртiбi шүбәсiз, айрықша есеп беру, өтiнiш-хабарлама сипатында болуға тиiс.
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен оның жергiлiктi жерлердегi органдары 3-қосымшада көрсетiлген тауарларды экспортқа шығару контрактiлерiн тiркейдi.
Контрактiнi тiркегенi үшiн экспортқа шығарушыдан тауарларды экспортқа шығаруға лицензия бергенi үшiн төленетiн ақы мөлшерiнде төлем алынады.

5. Министерство промышленности и торговли Республики Казахстан и его органы на местах выдают лицензии на экспорт и импорт товаров по установленной номенклатуре (приложение 2,4) в соответствии с Положением о порядке экспорта и импорта товаров (работ и услуг) в Республике Казахстан, утвержденным настоящим постановлением, и ежемесячно представляют сведения в Госкомстат Республики Казахстан о выданных лицензиях.
6. Экспорт и импорт всех товаров подлежит декларированию в органах Таможенного Комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан.
7. Министерству внутренних дел Республики Казахстан совместно с органами Таможенного Комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан осуществлять комплексные проверки транспортных средств для предотвращения вывоза с территории Республики Казахстан товаров без соответствующих документов.
Органам государственного финансового контроля республики при проведении ревизий хозяйствующих субъектов обеспечить проверку соблюдения установленного порядка вывоза товаров за пределы Республики Казахстан и полноты валютных поступлений.
8. Органам Таможенного Комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан рассматривать вывоз с территории Республики Казахстан и ввоз товаров с нарушением порядка, предусмотренного настоящим постановлением, как нарушение таможенных правил и осуществлять конфискацию этих товаров в установленном действующим законодательством порядке.
9. Признать утратившими силу:
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 января 1995 г. N 66 "О порядке экспорта и импорта товаров (работ и услуг) на территории Республики Казахстан".
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 20 июля 1995 г. N 1002
Положение
о порядке экспорта и импорта товаров
(работ, услуг) в Республике Казахстан
1. Положение определяет порядок и условия экспорта и импорта товаров (работ, услуг) на территории республики, который обязателен для всех хозяйствующих субъектов Республики Казахстан.
Действие настоящего Положения распространяется только на товары, указанные в приложениях 2-7 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1995 г. N 1002. Товары, не вошедшие в номенклатуру, указанную в приложениях 2-7, реализуются без лицензий, контракты на их экспорт не регистрируются.
Сноска. В пункте 1 заменены слова - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.

5. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен оның жергiлiктi жерлердегi органдары осы қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында Тауарлардың (жұмыс пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен импортының тәртiбi туралы ережеге сәйкес белгiленген номенклатура бойынша (2,4 қосымша) тауарлардың экспорты мен импортына лицензия бередi және ай сайын берiлген лицензиялар жөнiнде Қазақстан Республикасының Мемстаткомына мәлiмет тапсырып отырады.
6. Барлық тауарлардың экспорты мен импорты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiнiң органдарына мәлiмделуге тиiс.
7. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiнiң органдарымен бiрге Қазақстан Республикасының аумағынан тиiстi құжаттарсыз тауар әкетуге жол бермеу үшiн көлiк құралдарын кешендi тексерудi жүзеге асырсын.
Республиканың мемлекеттiк қаржы бақылау органдары шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi тексерген кезде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тауарлар шығарудың белгiленген тәртiбiнiң сақталуын және валютаның толық түсiмiн тексерудi қамтамасыз ететiн болсын.
8. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiнiң органдары Қазақстан Республикасының аумағынан осы қаулыда көзделген тәртiптi бұзып тауар әкетудi және әкелудi кеден ережелерiн бұзғандық деп қарап, бұл тауарларды қолданылып
жүрген заңдарда белгiленген тәртiппен тәргiлейтiн болсын.
9. "Қазақстан Республикасының аумағында тауарлардың (жұмыс
пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен импортының тәртiбi
туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы
19 қаңтардағы N 66 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1002 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасында тауарлардың (жұмыс
пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен
импортының тәртiбi туралы
Ереже
1. Ереже республика аумағында тауарлардың (жұмыс пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен импортының тәртiбi мен шарттарын айқындайды, ол Қазақстан Республикасының барлық шаруашылық жүргiзушi субъектiлерi үшiн мiндеттi.
Осы Ереженiң күшi Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi N 1002 қаулысына 2-7 қосымшаларда көрсетiлген тауарларға ғана қолданылады. 2-7 қосымшаларда көрсетiлген номенклатураға кiрмеген тауарлар лицензияларсыз сатылады, оларды экспортқа шығару контрактiлерi тiркелмейдi.
Ескерту: 1-тармақтың 2-абзацына өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң
1995.30.12. N 1896 қаулысымен.

2. Выдача лицензий на экспорт и импорт товаров (работ, услуг), в соответствии с приложениями 2,4,5,6 и 7 и регистрация контрактов, в соответствии с приложением 3, осуществляется Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан и его органами на местах.
Сноска. В пункте 2 заменены слова - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
3. Оформление лицензии производится в соответствии с кодами ТН ВЭД.
Лицензии выдаются на срок, необходимый для осуществления экспортных или импортных операций, но не превышающий календарного года. По мотивированной просьбе заявителя срок лицензии может быть продлен в пределах текущего года Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан и его органами на местах.
Основанием для таможенного оформления и выпуска лицензируемой продукции за пределы республики являются лицензия, выданная Министерством промышленности и торговли или его органами на местах.
4. Лицензия выданная одному хозяйствующему субъекту, не может быть передана другому хозяйствующему субъекту.
Переоформление лицензии осуществляется только через орган, выдавший лицензию.
5. Решение о выдаче лицензии или от отказе принимается Министерством промышленности и торговли Республики Казахстан не позднее 10 дней со дня поступления заявления.
Решение об отказе должно быть мотивированным и сообщается заявителю по его желанию в письменной форме.
6. Лицензия оформляется в двух экземплярах. Один экземпляр передается хозяйствующему субъекту для предъявления органам Таможенного Комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан, второй остается в Министерстве промышленности и торговли Республики Казахстан.
7. Контракты на экспорт продукции, указанной в приложении 3, регистрируются в соответствии с Порядком регистрации контрактов, утвержденным Кабинетом Министров Республики Казахстан.
Указанный Порядок регистрации контрактов должен носить безусловный, исключительно учетный, заявительно-уведомительный характер.
8. Оплата расходов за оформление лицензий и регистрацию контрактов производится по тарифам в установленном Министерством финансов Республики Казахстан порядке.
9. Уполномоченные органы государственного управления могут приостановить или аннулировать выданные лицензии в случаях нарушения хозяйствующими субъектами правил экспортных и импортных операций.
10. Хозяйствующие субъекты, а также должностные лица, допустившие экспорт и импорт указанных в приложениях 2-7 товаров с нарушением настоящего Положения, несут ответственность в установленном законом порядке.
Сноска. В пункте 10 заменены слова - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.

2. 2,4,5,6,7 қосымшаларға сәйкес тауарлардың (жұмыс пен көрсетiлетiн қызметтiң) экспорты мен импортына лицензиялар берудi және 3-қосымшаға сәйкес контрактiлердi тiркеудi Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен оның жергiлiктi жерлердегi органдары жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРМК-нiң
1995.30.12. N 1896 қаулысымен.
3. Лицензияны ресiмдеу СЭҚ ТН кодына сәйкес жүргiзедi.
Лицензиялар экспорттық немесе импорттық операцияларды жүзеге асыру үшiн қажет, бiрақ күнтiзбелiк жылдан аспайтын мерзiмге берiледi. Өтiнiш иесiнiң дәлелдi өтiнiшi бойынша лицензияның мерзiмiн Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен оның жергiлiктi жерлердегi органдары ағымдағы жыл шегiнде ұзарта алады.
Лицензияланатын өнiмдi кедендiк ресiмдеу мен республикадан тыс жерлерге шығару үшiн Өнеркәсiп және сауда министрлiгi мен оның жергiлiктi жерлердегi органдары берген лицензия негiз болып табылады.
4. Бiр шаруашылық жүргiзушi субъектiге берiлген лицензияны екiншi бiр шаруашылық жүргiзушi субъектiге беруге болмайды.
Лицензияны қайта ресiмдеу лицензияны берген орган арқылы ғана жүзеге асырылады.
5. Лицензия беру немесе одан бас тарту туралы шешiмдi Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi өтiнiш түскен күннен бастап 10 күннен кешiктiрмей қабылдайды.
Бас тарту туралы шешiм дәлелдi болуға тиiс және өтiнiш иесiнiң қалауы бойынша оған жазбаша түрде хабарланады.
6. Лицензия екi данада ресiмделедi. Бiр данасы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Кеден комитетiнiң органдарына көрсету үшiн шаруашылық жүргiзушi субъектiге берiледi, екiншiсi Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгiнде қалады.
7. 3-қосымшада көрсетiлген өнiмдi экспортқа шығаруға берiлген контрактiлер Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi бекiткен Контрактiлердi тiркеу тәртiбiне сәйкес тiркеледi. Контрактiлердi тiркеудiң бұл тәртiбi шүбәсiз, айрықша есеп беру, өтiнiш-хабарлама сипатында болуға тиiс.
8. Лицензияларды ресiмдеу және контрактiлердi тiркеу үшiн кететiн шығынды төлеу Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi белгiлеген тәртiппен тариф бойынша жүргiзiледi.
9. Мемлекеттiк басқарудың уәкiлдi органдары шаруашылық жүргiзушi субъектiлер экспорттық және импорттық операциялар ережелерiн бұзған жағдайда берiлген лицензияларды тоқтата алады немесе жоя алады.
10. Осы Ереженi бұзып 2-7 қосымшаларда көрсетiлген тауарлардың экспорты мен импортына жол берген шаруашылық жүргiзушi субъектiлер, сондай-ақ лауазымды адамдар заңда белгiленген тәртiппен жауап бередi.

11. Органы Таможенного Комитета при Кабинете Министров Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан осуществляют контроль за вывозом и ввозом товаров, указанных в приложениях 2-7, в установленном порядке.
Предприятия и организации железнодорожного, трубопроводного, автомобильного, речного и авиационного транспорта Республики Казахстан, независимо от форм собственности, принимают к транспортировке за пределы республики товары, указанные в приложениях 2-7, только при наличии лицензии или отметки о регистрации контракта, которые предъявляются отправителем товаров вместе с перевозочными документами.
Сноска. В пункте 11 заменены слова - постановлением Правительства РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
Приложение 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 20 июля 1995 г. N 1002
П Е Р Е Ч Е Н Ь
товаров, экспорт которых осуществляется
по разрешению Правительства Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правительства
РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
--------------------------------------------------------------------
Краткое наименование товара     !      Код ТН ВЭД
--------------------------------------------------------------------

11. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Кеден комитетiнiң, Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгiнiң органдары 2-7 қосымшаларда көрсетiлген тауарлардың әкетiлуiне және әкелуiне белгiленген тәртiппен бақылау жасап отырады.
Қазақстан Республикасының темiржол, труба құбыры, автомобиль, өзен және авиация көлiгi кәсiпорындары мен ұйымдары меншiк нысандарына қарамастан 2-5 қосымшаларда көрсетiлген тауарларды республикадан тыс жерлерге тасымал құжаттарымен бiрге тауар жөнелтушi көрсететiн лицензиялары немесе контрактiнiң тiркелгенi туралы белгiсi болса ғана тасымалдауға қабылдап алады.
Ескерту: 10,11-тармақтарға өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРМК-нiң
1995.30.12. N 1896 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1002 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-шi қосымша жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1995.12.30.
N 1896 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
рұқсатымен экспортқа шығарылатын тауарлардың
Тiзбесi
--------------------------------------------------------------------
Тауарлардың қысқаша атауы              СЭҚ ТН коды
--------------------------------------------------------------------

1                    !            2
--------------------------------------------------------------------
Дикие животные, дикорастущие растения     010119900, 010290900,
010391900, 010392900,
010410900, 010420900,
010600910, 010600990
(только дикие животные),
070951, 070952000,
071080600
Вооружение и военная техника,             871000000, 8802
специальные комплектующие изделия        (кроме 880211100,
для их производства, работы и услуги      880212100, 880220100,

1                      |              2
--------------------------------------------------------------------
Жабайы хайуанаттар, жабайы өсiмдiктер     010119900, 010290900,
010391900, 010392900,
010410900, 010420900,
010600910, 010600990,
(жабайы хайуанаттар ғана),
070951, 070952000,
071080600
Қару-жарақ және әскери техника,           871000000,8802
оларды шығаруға арналған арнайы           /880211100,880212100,
жинақтаушы бұйымдар, әскери-              880220100,880220100,

в области военно-технического             880230100, 880240100),
сотрудничества                            8803 (кроме 880310100,
880320100, 880330100,
880390910), 880400000,
(только военного
назначения), 8805 (кроме
880520100, 890600100,
930100000, 930200,
9305 (только к оружию
боевому), 9306 (кроме
930610000, 930629100,
930629200, 930629400,
930630910, 930630930,
901310000 (только
военного назначения),
901320000 (только
военного назначения),
901380000 (только
военного назначения),
9014 (только военного
назначения), 8525
(только военного
назначения)
Ядерные материалы, технологии,            2612, 2844, 2845,
оборудование и установки, специальные     380110000 (только
неядерные материалы, источники            ядерно-чистый графит),
радиоактивного излучения, включая         8401
радиоактивные отходы
Приложение 3
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 20 июля 1995 г. N 1002
П Е Р Е Ч Е Н Ь
товаров, контракты на экспорт которых регистрируются
Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правительства
РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
--------------------------------------------------------------------
Наименование товара            !      Код ТН ВЭД
--------------------------------------------------------------------

техникалық ынтымақтастық саласында        880230100,880240100
көрсетiлетiн жұмыстар мен қызметтер       басқа/,8803 (880310100)
880320100, 880330100,
880390910 басқа),
880400000 (тек қана
әскери мақсаттағы)
8805 (880520100),
890600100, 930100000,
930200, 9305 (ұрыс қаруына
ғана), 9306 (930610000,
930629100, 930629200,
930629400,930630910,
930630930)басқа,901310000
(тек қана әскери мақсаттағы),
901320000 (тек қана әскери
мақсаттағы), 901380000(тек
қана әскери мақсаттағы),9014
(тек қана әскери мақсаттағы),
8525 (тек қана әскери
мақсаттағы),
Ядролық материалдар, технологиялар,       2612,2844,2845, 380110000
жабдықтар мен құрылғылар, арнаулы         (тек қана ядролық-таза
ядролық емес материалдар, радиоактивтi    графит), 8401
қалдықтарды қоса алғанда радиоактивтi
сәулелендiру көздерi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1002 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. 3-шi қосымша жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1995.12.30.
N 1896 қаулысымен.
Экспортқа шығару контрактiлерi тiркелетiн
тауарлардың тiзбесi
--------------------------------------------------------------------
Тауардың атауы                    | СЭҚ ТН коды
--------------------------------------------------------------------

1                       !          2
--------------------------------------------------------------------
Рыба живая, свежая, охлажденная,          030212000,
мороженная;                               030270000 (только икра),
продукты переработки тресковых,           030321000, 030322000,
осетровых и лососевых пород;              030329000, 030380000,
ракообразные;                            (только икра),
икра                                      030410110, 030410130,
030520000 (только икра),
030530300, 160411000,
160419100, 160420100,
160420300, 160430, 1605,
030310000

1                   |          2
--------------------------------------------------------------------
Тiрi, жаңа ауланған, салқындатылған,         030212000, 030270000
мұздатылған балық;                           (тек қана уылдырық),
нәлiм,бекiре және албырт тұқымдастардың      030321000, 030322000,
өңделген өнiмдерi; шаянтәрiздiлер;           030329000 (тек қана
уылдырық),
уылдырық                                     030410110, 030410130,
030520000, (тек қана
уылдырық), 030530300,
160411000, 160419100,
160420100, 160420300,
160430, 1605, 030310000

Сырье для производства цветных и          2603,2604, 2606-2610
черных металлов
Газ природный                             271111000, 271121000,
271112110, 271113900
Электроэнергия                            271600000
Казеин                                    3501 (кроме 350190100)
Волокно льняное                           5301
Штейн кобальтовый и прочие                8105
полупродукты металлургии кобальта;
кобальт и изделия из него, включая
отходы и лом
Отходы и лом цветных и черных металлов    7204, 7802, 7902,
7503, 7602, 8002,
8109109, 8113001,
720210900, 860719910
Металлы редкие, редкоземельные,           2611, 2613-2615, 2804,
сырье для производства, сплавы,           282530, 282619000,
соединения и изделия                      284170, 284170, 2846,
8103,8106, 8108, 8109,
8113, 280540100
Приложение 4
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 20 июля 1995 г. N 1002
П Е Р Е Ч Е Н Ь
товаров (работ и услуг), импорт которых осуществляется
по разрешению Правительства Республики
Казахстан
Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правительства
РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
--------------------------------------------------------------------
Наименование товара          !     Код ТН ВЭД
--------------------------------------------------------------------
1                    !            2
--------------------------------------------------------------------
Вооружение и военная техника,          871000000, 8802
специальные комплектующие изделия     (кроме 880211100,
для их производства, работы и услуги   880212100, 880220100,
в области военно-технического          880230100, 880240100),
сотрудничества                         8803 (кроме 880310100,
880320100, 880330100,
880390910), 880400000
(только военного
назначения), 8805 (кроме
880520100), 890600100,
930100000, 930200, 9305
(только к оружию боевому),
930610000, 930629100,
930629200, 930629400,
930630910, 930630930,
901310000 (только военного
назначения), 901320000
(только военного назначения),
901380000 (только военного
назначения), 9014 (только
военного назначения), 8525
(только военного назначения),
8526 (только военного
назначения)
Ядерные материалы, технологии,         2612, 2844, 2845,
оборудование и установки, специальные  380110000 (только
неядерные материалы, источники         ядерно-чистый графит),
радиоактивного излучения, включая      8401
радиоактивные отходы
Приложение 5
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 20 июля 1995 г. N 1002
Перечень
товаров, экспорт которых осуществляется в соответствии
с международными обязательствами Сторон
--------------------------------------------------------------------
Наименование    !      Код ТН ВЭД     !     Основание
товара       !                     !
--------------------------------------------------------------------

Түстi және қара металдар өндiрiсiне          2603, 2604, 2606-2610
арналған шикiзат
Табиғи газ                                   271111000, 271121000
271112110, 271113900
Электр энергиясы                             271600000
Казеин                                       3501 (350190100 басқасы)
Зығыр талшығы                                5301
Кобальт штейнi және кобальт металлургия.     8105
сының басқа да жартылай өнiмдерi;
кобальт және одан жасалатын бұйымдар,
қалдықтар мен кобальт сынықтарын қоса
Түстi металдардың қалдықтары                 7204,
мен сынықтары                                7802,7902,7503,7602,
8002,8109109, 8113001,
720210900, 860719910
Сирек, жерде сирек кездесетiн металдар,      2611, 2613-2615,
өндiрiске арналған шикiзат, қорытпалар,      2804, 282530, 282619000,
мен бұйымдар                                 284170, 2846,  8103,
8106,8108,8109,
8113, 280540100
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1002 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. 4-шi қосымша жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1995.12.30.
N 1896 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң
рұқсатымен сырттан әкелiнетiн тауарлардың
(жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердiң)
Тiзбесi
--------------------------------------------------------------------
Тауарлардың атауы                  | СЭҚ ТН коды
--------------------------------------------------------------------
1                          |          2
--------------------------------------------------------------------
Қару-жарақ және әскери техника, оларды       871000000, 8802
шығару үшiн арнаулы жинақтаушы бұйымдар,     (880211100, 880212100,
әскери-техникалық ынтымақтастық              880220100, 880230100,
саласындағы жұмыстар мен көрсетiлетiн        880240100 басқа),
қызмет                                       8803 (880310100,
880320100,880330100,
880390910 басқа),
880400000 (тек қана
әскери мақсаттағы),
8805 (880520100 басқа),
890600100, 930100000,
930200, 9305 (тек қана
соғыс қаруына),
930610000, 930629100,
930629200, 930629400,
930630910, 930630930,
901310000 (тек қана
әскери мақсаттағы),
901320000 (тек қана
әскери мақсаттағы),
901380000 (тек қана
әскери мақсаттағы),
9014 (тек қана әскери
мақсаттағы), 8525 (тек
қана әскери мақсаттағы),
8526 (тек қана әскери
мақсаттағы)
Ядролық материалдар,технологиялар,          2612, 2844, 2845,
жабдықтар мен құрылғылар, арнаулы           380110000 /тек қана
ядролық емес материалдар,радиоактивтi       ядролық-таза графит),
қалдықтарды қоса алғанда радиоактивтi       8401
сәулелендiру көздерi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1002 қаулысына
5-қосымша
Тараптардың халықаралық мiндеттемелерiне сәйкес
экспортқа шығарылатын тауарлардың
Тiзбесi
-------------------------------------------------------------------
Тауардың атауы          |  СЭҚ ТН коды      |   Негiздеме
-------------------------------------------------------------------

1           !        2            !        3
-------------------------------------------------------------------
1. Республика Казахстан
Нити и пряжа           5204 11 000,          Соглашение между
5204 19 000; 5205;    Европейским
5206; 5604 90 000     Экономическим
Сообществом и
Республикой Казахстан
по торговле
текстильными изделиями
(парафировано в
Брюсселе 15.10.93 г.)
Ткани                  5208, 5209, 5210, 5211,
5212, 5512, 5513, 5514,

1              |        2          |         3
-------------------------------------------------------------------
1. Қазақстан Республикасы
Жiптер мен иiрiлген жiп     5204 11 000;       Европалық Экономикалық
5204 19 000; 5205; Қауымдастық пен
5206;5604 90 000   Қазақстан Республикасы
арасындағы тоқыма
бұйымдары сауда.-
саттығы жөнiндегi
Келiсiм (15.10.93 ж.
Брюссельде бекiтiлген)
Маталар                     5208,5209,5210,5211,
5512,5513,5514,

6211 42 100, 6211 42 900
6211 43 100, 6211 43 900,
6211 49 000)
Одежда мужская,        6107 (кроме 6107 11 000,
женская, детская       6107 12 000, 6107 19 000);
нижняя                 6108 (кроме 6108 11,
6108 19, 6108 21 000,
6108 22 000, 6108 29 000,
6108 99 900);
6109 (кроме 6109 90)
Одеяла, пледы,         6301 (кроме 6301 10 000,
белье постельное,      6301 20 910, 6301 20 990,
кухонное               6301 30 900, 6301 40 900,

6211 42 100, 6211 42 900,
6211 43 100, 6211 43 900,
6211 49 000 басқа)
Ерлердiң, әйелдердiң, 6107 (6107 11 000,
балалардың iш         6107 12 000, 6107 19 000
киiмдерi              басқа);6108 (6108 11,
6108 19, 6108 21 000,
6108 22 000, 6108 29 000,
6108 99 900 басқа);
6109 (6109 90 басқа)
Көрпе, жамылғы,       6301 (6301 10 000,
төсек-орын тыстары    6301 20 910, 6301 20 990,
ас үй жайма-сулық.-   6301 30 900, 6301 40 900,

6301 90 900); 6302
(кроме 6302 22 100, 6302
29 100, 6203 32 100, 6302
39 100, 6203 39 300, 6203
52 000, 6203 53 100, 6302
91 100, 6302 92 000, 6302
93 100); 6303 11 000; 6303
12 000; 6303 19 000;
6304 11 000; 6304 91 000
Прочие готовые         6305 (кроме 6305 10);
текстильные            6307 10 100; 6307 90 100
изделия
Алюминий               7610                  Заявление Правительства
необработанный                               Российской Федерации
(утверждено
постановлением
Правительства
Российской Федерации
от 24.02.94 N 143)
3. Республика Беларусь
Удобрения              3101-3105             Регламент Комиссии
ЕС N 1031/92 от
23 апреля 1992 г.
Ткани из шерстяной     5111; 5112            Соглашение между
пряжи                                        ЕС и Республикой
Беларусь о торговле
текстильными товарами
(парафировано 1
апреля 1994 г.)
Хлопчатобумажные       520411000;
нитки                  520419000
Пряжа хлопчато-        5205; 5206
бумажная
Ткани хлопчато-        5208-5212
бумажные
Пряжа и ткани          5306; 5309
льняные
Ткани из               540720110;
искусственных          5408
нитей
Нитки из химических    5508 (кроме
волокон                550810900, 550820900)
Пряжа из синтетических 5509; 5510
и искусственных
волокон
Ткани из синтетических 5512-5516
и искусственных
волокон
Канатные и веревочные  560741000-560750900
изделия
Ткани махровые         580211000; 580219000
полотенечные
Ткани перевивочные     580390 (кроме
переплетные            580390100)
Трикотажная одежда     610110-610130; 610210-
610230; 610231000-
610339000; 610411000-
610459000 (кроме
610449000); 6105 (кроме
610590900); 6106 (кроме
610690300-610690900);
6107; 610821000-610899100;
6109 (кроме 610990900);
6110 (кроме 611090);
611211000-611220000;
6113; 6114 (кроме 611490000)
Чулочно-носочные       6115 (кроме 611511000)
изделия
Трикотажные            6117
принадлежности одежды
Приложение 6
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 20 июля 1995 г. N 1002
П Е Р Е Ч Е Н Ь
товаров, экспорт которых осуществляется
по лицензиям
Сноска. Приложение 6 - в редакции постановления Правительства
РК от 30 декабря 1995 г. N 1896.
--------------------------------------------------------------------
Наименование товара    ! Код ТН ВЭД  !Министерства и ведомства
!             !Республики Казахстан,
!             !согласовывающие решение
!             !о выдаче лицензии
--------------------------------------------------------------------
1             !      2      !          3
--------------------------------------------------------------------
Лекарственные средства,     2936, 2939,          Минздрав
медицинская техника         2942, 3003-3005,
9018-9020 (кроме
902000900)
Лекарственные средства      2967-2939, 2941,     Минсельхоз
для ветеринарных целей и    3001-3004, 3005,
ветеринарная техника        3006, 9018-9022

тары                  6301 90 900 басқа); 6302
(6302 22 100, 6302 29 100,
6203 32 100, 6302 39 100,
6302 39 300, 6302 52 000,
6302 53 100, 6302 91 100,
6302 92 000, 6302 93 100
басқа); 6303 11 000;
6303 12 000; 6303 19 000;
6304 11 000; 6304 91 000.
Басқа дайын тоқыма    6305 (6305 10 басқа);
бұйымдар              6307 10 100; 6307 90 100
Өңделмеген алюминий   7610                        Ресей Федерациясы
Үкiметiнiң
Мәлiмдемесi
(Ресей Федерациясы
Үкiметiнiң
24.02.94 N 143
қаулысымен бекiтiлген)
3. Беларусь Республикасы
Тыңайтқыштар          3101-3105                   ЕО Комиссиясының
1992 жылғы 23
сәуiрдегi N 1031/92
регламентi
Жүн жiптен тоқылған   5111; 5112                  ЕО пен Беларусь
маталар                                           Республикасы
арасындағы тоқыма
тауарларымен
сауда-саттық туралы
Келiсiм
(1994 ж.1 сәуiрде
бекiтiлген)
Мақта-мата жiптерi     520411000;
520419000
Мақта-матадан          5205; 5206
иiрiлген жiп
Мақта-мата маталар     5208-5212
Зығыр жiбi мен         5306; 5309
маталары
Жасанды жiптерден      540720110;
тоқылған маталар       5408
Химиялық талшықтардан  5508 (550810900,
жасалған жiптер        550820900 басқа)
Синтетикалық және      5509; 5510
жасанды талшықтардан
иiрiлген жiптер
Синтетикалық және     5512-5516
жасанды талшықтардан
тоқылған маталар
Арқан және жiп        560741000-560750900
бұйымдары
Сүлгiлiк түктi        580211000; 580219000
маталар
Орау-түптеу маталары  580390 (580390100
басқа)
Трикотаж киiм         610110-610130; 610210-
610230;610231000-
610339000;610411000-
610459000 (610449000
басқа); 6105 (610590900
басқа);
6106 (610690300-610690900
басқа); 6107; 610821000-
610899100; 6109
(610990900 басқа);
6110 (611090 басқа);
611211000-611220000;
6113; 6114 (611490000)
Шұлық-ұйық бұйымдар   6115 (611511000)
Киiмдердiң трикотаж
керек жарақтары       6117
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 20 шiлдедегi
N 1002 қаулысына
6 қосымша
Ескерту. 6-шы қосымша жаңа редакцияда - ҚРМК-нiң 1995.12.30.
N 1896 қаулысымен.
Экспортталуы лицензиялар бойынша жүзеге асырылатын
тауарлардың тiзбесi
-----------------------------------------------------------------------
Тауарлардың атауы  !   СЭҚ ТН коды          ! Лицензия беру туралы
!                        ! шешiм келiсiлетiн
!                        ! Қазақстан Республикасының
!                        ! министрлiктерi мен
!                        ! ведомстволары
------------------------------------------------------------------------
Дәрiлiк заттар,     2936, 2939, 2942,         Денсаулықмиi
медициналық техника 3003-3005,
9018-9020, (90200900
басқа)
Мал дәрiгерлiгi мақ.2967-2939, 2941, 3001-3004, Ауылшарминi
сатына арналған     3005, 3006, 9018-9022
дәрiлiк заттар және
мал дәрiгерлiгi
техникасы

Кость слоновая, рога,       040700900, 0507,     Минсельхоз
копыта, кораллы и           050800000, 0604,
аналогичные материалы       071230000,
080221000,
080222000, 0810,
0812, 121220000,
1301, 1302
(кроме 130219300),
9601
Лекарственное сырье         020610100,            Минсельхоз,
растительного и животного   020622100, 0020629100,Минэкобиоресурсов
происхождения               020630100, 020641100,
020680100, 020690100
(только из диких животных)
0507 (только лекарственное
сырье), 051000000,
1211, 121220000,
1302 (кроме 130219300),

Пiлдiң сүйегi, мүйiз, 040700900, 0507,        Ауылшарминi
тұяқ, маржан және     050800000, 0604,
сол сияқты            071230000, 080221000,
материалдар           080222000, 0810, 0812,
121220000, 1301, 1302
/130219300 басқа/, 9601
Өсiмдiк және жануар   020610100, 020622100,   Ауылшарминi,
тектес дәрiлiк        0020629100, 020630100,  Экобиоресурсминi
шикiзат               020641100, 020680100,
020690100 /тек қана
жабайы хайуанаттардан/,
0507 /тек қана дәрiлiк
шикiзат/, 051000000,
1211, 121220000, 1302
/130219300 басқа/,