Вопросы реорганизации Государственной акционерной компании "Кен дала"
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 августа 1995 г. N 1081
В соответствии с Программой действий Правительства по углублению реформ и выходу из экономического кризиса, в целях развития конкуренции и ускорения процесса приватизации и в связи с необходимостью приведения нормативных актов Кабинета Министров Республики Казахстан в соответствие с Гражданским кодексом Республики Казахстан Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с решением Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Наблюдательного совета Государственной акционерной компании "Кен дала" о реорганизации этой компании в акционерные общества "Кен дала" и "Оним".
2. Определить основной функцией акционерного общества "Кен дала" производственно-техническое, информационное и сервисное обслуживание сельскохозяйственных товаропроизводителей, независимо от форм их собственности.
3. Определить основной функцией акционерного общества "Оним" внедрение интенсивных технологий по производству товарного зерна кукурузы и других культур.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
отозвать государственные пакеты акций акционерных обществ, переданных во владение, пользование и управление Государственной акционерной компании "Кен дала" и территориальным акционерным компаниям;
отозвать акции акционерных обществ, не реализованные на купонных аукционах к моменту выхода данного постановления;
(абзац четвертый утратил силу - постановлением Правительства РК от 29 декабря 1995 г. N 1884)
совместно с акционерным обществом "Кен дала", главами областных администраций и территориальными комитетами Государственного комитета Республики Казахстан по ценовой и антимонопольной политике в месячный срок определить порядок реорганизации территориальных акционерных компаний, входивших в состав Государственной акционерной компании "Кен дала";
определить перечень акционерных обществ, государственные пакеты акций которых подлежат реализации, и передать Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для организации продаж акций в соответствии с действующим законодательством.
5. Установить, что акционерное общество "Кен дала" является правопреемником по всем обязательствам Государственной акционерной компании "Кен дала", в том числе по полученным кредитам банков (внутренним и внешним), Акционерному обществу "Кен дала" в месячный срок внести предложения Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Министерству финансов Республики Казахстан о переоформлении части указанной задолженности по кредитам банков акционерным обществам, государственный пакет акций которых не передан акционерным обществам "Кен дала" и "Оним".

"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастыру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 4 тамыздағы N 1081
Реформаларды тереңдету және экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi Үкiметтiң iс-қимыл бағдарламасына сәйкес бәсекелестiктi дамыту мен жекешелендiру процесiн жеделдету мақсатында және Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң нормативтiк актiлерiн Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне сәйкес келтiру қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының Байқаушы кеңесiнiң осы компанияны "Кең дала" және "Өнiм" акционерлiк қоғамы етiп қайта құру туралы шешiмiмен келiсiлсiн.
2. Меншiк нысанына қарамастан ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге өндiрiстiк-техникалық, ақпараттық және сервистiк қызмет көрсету "Кең дала" акционерлiк қоғамының негiзгi қызметi болып белгiленсiн.
3. Жүгерiнiң тауарлық дәнi мен басқа да дақылдар өндiрiсi жөнiндегi интенсивтi технологиялар енгiзу "Өнiм" акционерлiк қоғамының негiзгi жұмысы деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының және аумақтық акционерлiк компанияларының иеленуiне, пайдалануына және басқаруына берiлген акционерлiк қоғамдарының акциялардың мемлекеттiк пакетiн қайтарып алсын;
осы қаулы шыққан кезде купондық аукционда сатылмай қалған акционерлiк қоғамдардың акциялары қайтарып алынсын;
<*>
"Кең дала" акционерлiк қоғамымен, облыс әкiмдерiмен және Қазақстан Республикасының Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитеттiң аумақтық комитеттерiмен бiрлесiп, бiр ай мерзiм iшiнде "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құрамына кiретiн аумақтық акционерлiк компанияларды қайта құру тәртiбiн айқындайтын болсын;
акционерлiк қоғамның, сатуға жататын акциялардың мемлекеттiк пакетiнiң тiзбесiн айқындасын және қолданылып жүрген заңдарға сәйкес акцияларды сатуды ұйымдастыру iсi Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берiлсiн.
Ескерту. 4-тармақтың 4-абзацының күшi жойылған - ҚРМК-нiң
1995.12.29. N 1884 қаулысымен. P951884_
5. "Кең дала" акционерлiк қоғамы "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының барлық мiндеттемелерi бойынша, оның iшiнде банктерден алған (iшкi және сыртқы) кредиттер бойынша мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн. "Кең дала" акционерлiк қоғамы бiр ай мерзiм iшiнде Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне акционерлiк қоғамдар жөнiндегi банк кредиттерi бойынша көрсетiлген берешектер бөлiгiн "Кең дала" және "Өнiм" акционерлiк қоғамдарына берiлмеген акциялардың мемлекеттiк пакетiн қайта ресiмдеу туралы ұсыныс енгiзсiн.

6. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом привести в соответствие с данным постановлением учредительные документы акционерных обществ "Кен дала" и "Оним" и входящих в их состав акционерных обществ, а также ведомственные нормативные акты.
7. Установить, что президентов акционерных обществ "Кен дала" и "Оним" на период до первого собрания акционеров назначает Кабинет Министров Республики Казахстан.
8. Исполнение данного постановления заслушать в порядке контроля на Президиуме Кабинета Министров Республики Казахстан в ноябре 1995 года.
9. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 805 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Кен дала";
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 сентября 1993 г. N 837 "О создании Государственной акционерной компании "Кен дала" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 36, ст. 412);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 июня 1994 г. N 624 "О внесении изменения в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 7 сентября 1993 г. N 837" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 25, ст. 266).
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение N 1
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 августа 1995 г. N 1081
Перечень
акционерных обществ, включаемых в
состав акционерного общества "Кен дала"
Город Алматы
АО "Республиканский учебный центр"
АО "Главный вычислительный центр"
АО "Казагрокомплект"
АО "Республиканская база МТС "Сельхозтехника"
Акмолинская область
АО "Агроснаб"
Актюбинская область
АО "Темир"
АО "Ремонтник"
АО "Алга"
АО "Дархан"
Алматинская область
АО "Агросервис"
АО "Жондеуши"
АО "Илийское МРОП"
Восточно-Казахстанская область
АО "Облбаза МТС"
Жамбылская область
АО "Шеберхана"
АО "Ассаагропромтехника"
АО "Данекер"
АО "Уч-Булакская база МТС"
АО "Прогресс"
АО "Жуалинская агропромтехника"
АО "Контакт"
Западно-Казахстанская область
АО "Агрозапчасть"
АО "Агроремснаб"
Карагандинская область
АО "База N 1 МТС Карагандаагропромтехника"
Кзыл-Ординская область
АО "Агропромтехника"
Кустанайская область
АО "Тогузак"
АО "Техсервис"
АО "Кайрат"
АО "Кайнар"
АО "Жабдыктаушы"
Кокшетауская область
АО "Тулпар"
АО "Агропромтехника"
АО "Даутсервис"
АО "Кишкенеколь"
Павлодарская область
АО "Агропромтехника"
Северо-Казахстанская область
АО "Есильагротехника"
АО "Мамлютская райсельхозтехника"
АО "Тимирязевское ПО по МТО"
АО "Советское ПО по МТО"
АО "Булаевское ПО по МТО"
АО "Сергеевское ПО по МТО"
Талдыкорганская область
АО "Агропромтехника"
АО "Кулагер"
АО "Май-Тобе"
АО "Уста"
Тургайская область
АО "Агропромтехника"
АО "Красивенское СП"
АО "Кенесары"
Южно-Казахстанская область
АО "Кировский РАПТ"
АО "Туркестанское РАПТ"
АО "Жетысайагросервис"
АО "Мактааральское РАПТ"
АО "Облбаза Арысьселькомплект"
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 августа 1995 г. N 1081
Перечень
акционерных обществ,
включаемых в состав
акционерного общества "Оним"
Жамбылская область
АО "Дархан"
АО "Шуагроснаб"
Южно-Казахстанская
АО "Отрар агросервис"
АО "Сайрам агросервис"

6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Кең дала" және "Өнiм" акционерлiк қоғамдардың құрылтайшы құжаттарын, сондай-ақ ведомстволық нормативтi актiлердi осы қаулыға сәйкес келтiрсiн.
7. "Кең дала" және "Өнiм" акционерлiк қоғамдарының президенттерiн акционерлердiң алғашқы жиналысына дейiнгi кезеңге Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайды деп белгiленсiн.
8. Осы қаулының орындалуы 1995 жылғы қарашада Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Төралқасында бақылау ретiнде тыңдалсын.
9. "Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының Президентi мен Байқаушы кеңесi туралы " Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 805 қаулысының;
"Кең дала" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 7 қыркүйектегi N 837 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж. N 36, 412-бап);
"Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы
7 қыркүйектегi N 837 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы
13 маусымдағы N 624 қаулысының (Қазақстан Республикасының
ПҮАЖ-ы, 1994 ж, N 25, 266-бап) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 4 тамыздағы
N 1081 қаулысына
1 қосымша
"Кең дала" акционерлiк қоғамының құрамына
кiретiн акционерлiк қоғамдардың
Тiзбесi
Алматы қаласы
"Республикалық оқу орталығы" АҚ
"Бас есептеу орталығы" АҚ
"Қазагрожиынтық" АҚ
"Ауылшартехника" МТС-iнiң республикалық базасы" АҚ
Ақмола облысы
"Агрожабдық" АҚ
Ақтөбе облысы
"Темiр" АҚ
"Ремонтник" АҚ
"Алға" АҚ
"Дархан" Ақ
Алматы облысы
"Агросервис" АҚ
"Жөндеушi" АҚ
"Iле МРОП" АҚ
Шығыс Қазақстан облысы
"МТС-тiң облбазасы" АҚ
Жамбыл облысы
"Шеберхана" АҚ
"Ассаагроөнеркәсiптехника" АҚ
"Дәнекер" АҚ
"МТС-тiң" Үшбұлақ базасы" АҚ
"Прогресс" АҚ
"Жуалы агроөнеркәсiптехника" АҚ
"Контакт" АҚ
Батыс Қазақстан облысы
"Агробосалқыбөлшек" АҚ
"Агрожөнжабдықтау" АҚ
Қарағанды облысы
"Қарағандыагроөнеркәсiптехника МТС-iнiң N 1 базасы" АҚ
Қызылорда облысы
"Агроөнеркәсiптехника" Ақ
Қостанай облысы
"Тоғызақ" АҚ
"Техсервис" АҚ
"Қайрат" АҚ
"Қайнар" АҚ
"Жабдықтаушы" АҚ
Көкшетау облысы
"Тұлпар" АҚ
"Агроөнеркәсiптехника" АҚ
"Дәутсервис" АҚ
"Кiшкенекөл" АҚ
Павлодар облысы
"Агроөнеркәсiптехника" АҚ
Солтүстiк Қазақстан облысы
"Есiлагротехника" АҚ
"Мамлют ауданауылшартехника" АҚ
"МТҚ жөнiндегi Тимирязев ӨБ" АҚ
"МТҚ жөнiндегi Совет ӨБ" АҚ
"МТҚ жөнiндегi Булаев ӨБ" АҚ
"МТҚ жөнiндегi Сергеев ӨБ" АҚ
Талдықорған облысы
"Агроөнеркәсiптехника" АҚ
"Құлагер" АҚ
"Майтөбе" АҚ
"Ұста" АҚ
Торғай облысы
"Агроөнеркәсiптехника" АҚ
"Красивенск БК" АҚ
"Кенесары" АҚ
Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Киров ААӨТ" АҚ
"Түркiстан" ААӨТ" АҚ
"Жетiсайагросервис" АҚ
"Мақтаарал ААӨТ" АҚ
"Арысауылжиынтық" АҚ
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 4 тамыздағы N 1081 қаулысына 2 қосымша
"Өнiм" акционерлiк қоғамының құрамына
кiретiн акционерлiк қоғамдардың
Тiзбесi
Жамбыл облысы
"Дархан" АҚ
"Шуагрожабдықтау" АҚ
Оңтүстiк Қазақстан облысы
"Отырар агросервис" АҚ
"Сайрам агросервис" АҚ