О передаче остатков зерна урожая прошлых лет и продуктов его переработки государственных ресурсов в распоряжение Государственной продовольственной контрактной корпорации
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 сентября 1995 г. N 1228. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 марта 2009 года № 301
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.03.2009 № 301.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Передать в распоряжение Государственной продовольственной контрактной корпорации (далее - Корпорация) остатки зерна и хлебопродуктов государственных ресурсов по итогам проведенной инвентаризации по состоянию на 1 августа 1995 года и заключенным договорам на ответственное хранение. Учитывая, что перезаключение договоров на хранение указанных зерна и хлебопродуктов с Корпорацией проводилось по книжным остаткам, окончательные результаты по израсходованным партиям утвердить актом зачистки Республиканской хлебной инспекции при Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан. Корпорация является правопреемником по обязательствам акционерной компании "Астык", связанным с управлением передаваемых этой Корпорации государственных ресурсов зерна и продуктов его переработки.
2. Установить с 15 сентября 1995 года обязательную предварительную оплату за реализуемые партии зерна и хлебопродуктов государственных ресурсов. Отпуск их производить только по нарядам Корпорации, выдаваемым в порядке, установленном Кабинетом Министров Республики Казахстан.
3. Руководителям предприятий, хранящим зерно и хлебопродукты государственных ресурсов, обеспечить ежемесячное представление в Корпорацию отчетов о наличии, движении и количественно-качественной их сохранности.
4. Корпорации установить строгий контроль за целевым использованием зерна и хлебопродуктов государственных ресурсов и своевременным возвратом в бюджет при их реализации хлебоприемными предприятиями суммы средств в размере стоимости закупленного зерна.
Главам местных администраций оказывать постоянное содействие Корпорации и хлебоприемным предприятиям по обслуживанию зерна и хлебопродуктов государственных ресурсов и отчетности за их сохранность, движение и возврату средств в бюджет.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
в недельный срок разместить аппарат Корпорации в здании по адресу: г. Алматы, ул. Толе би, 73 А, с передачей ей соответствующей части помещений и имущества, необходимых для выполнения Корпорацией возложенных на нее задач, на условиях имущественного найма с формой оплаты, предусмотренной для бюджетных организаций, а также решить вопросы размещения представительств Корпорации в областях;
в двухмесячный срок решить вопрос вывода из уставного фонда акционерной компании "Астык" указанных помещений и имущества с последующей передачей их на баланс Государственной продовольственной контрактной корпорации.
Премьер-министр Республики Казахстан

Өткен жылдардағы егiн орағы астығының қалдықтарын және оның мемлекеттiк ресурстағы ұқсатылған өнiмдерiн мемлекеттiк азық-түлiк контрактiлiк корпорациясының иелiгiне беру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 5 қыркүйек N 1228. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 13 наурыздағы N 301 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 1995 жылдың 1 тамызындағы жай-күй бойынша жүргiзiлген түгендеудiң қорытындысы және жасалған жауапты сақтау шарттары бойынша мемлекеттiк ресурстағы астық пен астық өнiмдерiнiң қалдықтары Мемлекеттiк азық-түлiк контрактiлi корпорациясының (бұдан әрi - Корпорация) иелiгiне берiлсiн. Аталған астық және астық өнiмдерiнiң сақталуына шартты Корпорациямен қайта жасау кiтапшалардағы қалдықтар бойынша жүргiзiлгенi ескерiлiп, жұмсалған партиялар бойынша түпкi нәтиже Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жанындағы Республикалық астық инспекциясының есептеу актiсiмен бекiтiлсiн. Корпорация мемлекеттiк ресурстағы астық пен астық өнiмдерiнiң осы Корпорацияға берiлуiне байланысты "Астық" акционерлiк компаниясының мiндеттемелерi бойынша құқықтық мұрагерi болып табылады.
2. Мемлекеттiк ресурстағы астық пен астық өнiмдерiнiң сатылған партиялары үшiн 1995 жылдың 15 қыркүйегiнен бастап мiндеттi алдын ала төлем жасау белгiленсiн. Олар тек қана Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi белгiлеген тәртiппен Корпорация беретiн жiберу құжатымен берiлсiн.
3. Мемлекеттiк ресурстағы астық пен астық өнiмдерiн сақтайтын кәсiпорындардың басшылары олардың қолда бары, қозғалысы және сандық-сапалық сақталуы туралы Корпорацияға ай сайын есеп берiлуiн қамтамасыз етсiн.
4. Мемлекеттiк ресурстағы астық және астық өнiмдерiнiң нысаналы пайдаланылуына және оларды астық қабылдау кәсiпорындары сатқан кезде сатып алынған астықтың құны мөлшерiнде қаржы сомасының бюджетке уақтылы қайтарылуына Корпорация қатаң бақылау орнатсын.
Жергiлiктi әкiмдер мемлекеттiк ресурстағы астық және астық өнiмдерiне қызмет көрсету және олардың сақталуы, қозғалысы, бюджетке қайтарылуы жөнiнде Корпорация мен астық қабылдау кәсiпорындарына тұрақты түрде жәрдем берсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
Корпорация өзiне жүктелген мiндеттердi шешу үшiн бюджеттiк ұйымдар үшiн қарастырылған мүлiктi жалға алу шарты мен төлем нысанында оған қажеттi үй-жай мен мүлiктiң тиiстi бөлiгi берiлiп, Корпорацияның аппараты бiр апта мерзiмде: Алматы қаласы, Төле би көшесi, 73 А мекен-жайы бойынша орналастырылсын, сондай-ақ Корпорацияның облыстардағы өкiлдiктерiн орналастыру мәселесiн шешсiн;
аталған үй-жайлар мен мүлiктердi "Астық" акционерлiк компаниясының жарғы қорынан шығарып, оларды кейiн Мемлекеттiк азық-түлiк контрактiлiк корпорациясының балансына беру мәселесiн екi ай мерзiмде шешсiн.
Қазақстан Республикасының Премьер-министрi