О повышении и перерасчете пенсий с 1 октября 1995 года
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 сентября 1995 г. N 1277. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 3 августа 2005 года N 809 (P050809)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, от 15 марта 1995 г. N 2120 "О республиканском бюджете на 1995 год" (статья 20, абзац пятый) и в связи с неэффективностью действия применяемого ежегодно механизма перерасчета пенсий в соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 апреля 1992 г. N 309 P920309_ "О порядке перерасчета раннее назначенных пенсий" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Осуществить с 1 октября 1995 года повышение сложившихся на эту дату размеров пенсий: трудовых, по случаю потери кормильца, по инвалидности военнослужащих срочной службы, социальных - на 20 процентов. При этом минимальная сумма доплаты к трудовым пенсиям (кроме пенсии по случаю потери кормильца) не может быть ниже 300 тенге, по инвалидности военнослужащих срочной службы - 300, по случаю потери кормильца - 200 тенге, социальным пенсиям (кроме инвалидов с детства) - 100, инвалидов с детства - 150 тенге.
2. Министерству социальной защиты населения Республики Казахстан, главам областных, Алматинской городской администраций произвести пересчет и выплату новых повышанных размеров пенсий с 1 октября 1995 года.
3. Приостановить до 1 октября 1996 года действие постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 апреля 1992 г. N 309 "О порядке пересчета ранее назначенных пенсий" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 14, ст. 236) с внесенными в него изменениями и дополнениями.
Премьер-министр
Республики Казахстан

1995 жылдың 1 қазанынан бастап зейнетақыларды өсiру және қайта есептеу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 21 қыркүйек N 1277. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.08.03. N 809 қаулысымен.
"1995 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 наурыздағы N  2120 Заң күшi бар Жарлығына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының (20-бап, бесiншi абзац) орындау үшiн және "Бұрын тағайындалған зейнетақыларды қайта есептеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 2 сәуiрдегi N 309 қаулысына сәйкес зейнетақыларды қайта есептеуге жыл сайын қолданылатын тетiктiң тиiмсiздiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 1995 жылдың 1 қазанынан бастап осы күнге дейiн қалыптасқан зейнетақылардың мөлшерiн: еңбек зейнетақыларын, асыраушысынан айрылуына байланысты, мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң мүгедектiгiне байланысты алатын зейнетақыларының, әлеуметтiк зейнетақыларының мөлшерiн 20 процентке өсiру жүзеге асырылсын. Бұл ретте қосымшаның ең төменгi сомасы еңбек зейнетақыларына (асыраушысынан айрылуына байланысты алатын зейнетақылардан басқа) -300 теңгеден, мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң мүгедектiгiне байланысты алатын зейнетақыларына - 300 теңгеден, асыраушысынан айрылуына байланысты алатын зейнетақыларына - 200 теңгеден, әлеуметтiк зейнетақыларға (бала кезiнен мүгедек болуынан басқа) -100 теңгеден, бала кезiнен мүгедек болғандардың зейнетақыларына - 150 теңгеден төмен болмауы тиiс.
2. Қазақстан Республикасының Халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, облыстардың, Алматы қаласының әкiмдерi 1995 жылдың 1 қазанынан бастап зейнетақылардың жаңа өсiрiлген мөлшерiнiң қайта есептелуi мен төлем жасалуын жүргiзсiн.
3. "Бұрын тағайындалған зейнетақыларды қайта есептеу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 2 сәуiрдегi N 309 қаулысының Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 14, 236-бап күшi оған енгiзiлген өзгертулер мен толықтырулармен бiрге, 1996 жылғы 1 қазанға дейiн тоқтатыла тұрсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi