Об утверждении Положения о порядке предоставления права охоты на территории Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 25 сентября 1995 г. N 1282. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В соответствии с постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 21 сентября 1993 г. N 2463 "О порядке введения в действие Закона Республики Казахстан Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о порядке предоставления права охоты на территории Республики Казахстан.
2. Министерству экологии и биоресурсов и Министерству юстиции Республики Казахстан в месячный срок внести предложения в Кабинет Министров Республики Казахстан о приведении ранее принятых решений Правительства в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 25 сентября 1995 г. N 1282
Положение
о порядке предоставления права охоты
на территории Республики Казахстан
I. Общие положения
1. В соответствии со статьей 40 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" в Республике Казахстан правом охоты пользуются все граждане Республики Казахстан и другие лица, проживающие или пребывающие на ее территории, сдавшие испытания по охотничьему минимуму и уплатившие государственную пошлину. Удостоверением на право охоты служит охотничий билет, выдаваемый органами по государственному контролю в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
2. Охотничий билет является документом, дающим право на производство промысловой, любительской и спортивной охоты на всей территории Республики Казахстан (образец прилагается).
Охотничьи билеты являются документами строгой отчетности.
3. При выдаче охотничьего билета заполняется учетная карточка, которая хранится в соответствующих органах по государственному контролю в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (образец прилагается).
II. Порядок выдачи охотничьих билетов
4. Охотничьи билеты выдаются всем гражданам Республики Казахстан и другим лицам, проживающим или пребывающим на ее территории, сдавшим испытания по охотничьему минимуму и уплатившим государственную пошлину.
5. Срок действия охотничьего билета один год: с 1 января по 31 декабря. Срок продлевается путем оплаты государственной пошлины за предстоящий год до 31 декабря текущего года.

Қазақстан Республикасының аумағында аңшылық құқын беру тәртiбi жөнiндегi ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 25 қыркүйек N 1282. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
"Жануарлар дүниесiн қорғау, ұдайы өсiру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңын күшiне енгiзу тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1993 жылғы 21 қыркүйектегi N 2463 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының аумағында аңшылық құқын беру тәртiбi жөнiндегi қоса берiлiп отырған Ереже бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экология және биоресурстар министрлiгi және Әдiлет министрлiгi бiр ай мерзiмде Үкiметтiң бұрын қабылданған шешiмдерiн осы қаулымен сәйкес келтiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне ұсыныс енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 25 қыркүйектегi
N 1282 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының аумағында аңшылық
құқын беру тәртiбi жөнiндегi
ЕРЕЖЕ
I. Жалпы ережелер
1. "Жануарлар дүниесiн қорғау, ұдайы өсiру және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабына сәйкес Қазақстан Республикасында аңшылық құқын аңшылық минимумы жөнiндегi сынақты тапсырған және мемлекеттiк баж төлеген Қазақстан Республикасының барлық азаматтары және оның аумағында тұратын немесе оған келген басқа да адамдар пайдаланады. Жануарлар дүниесiн қорғау, ұдайы өсiру және пайдалану саласына мемлекеттiк бақылау жөнiндегi органдар беретiн аңшылық билетi аң аулауға құқық беретiн куәлiк болып табылады.
2. Аңшылық билетi Қазақстанның бүкiл аумағында кәсiпшiлiк, әуесқойлық және спорттық аңшылықты жүзеге асыруға құқық беретiн құжат болып табылады (үлгi қоса берiлiп отыр).
Аңшылық билеттерi қатаң есептегi құжат болып табылады.
3. Аңшылық билеттерiн беру барысында жануарлар дүниесiн қорғау, ұдайы өсiру және пайдалану саласына мемлекеттiк бақылау жөнiндегi тиiстi органдарда сақталатын есеп карточкасы толтырылады (үлгiсi қоса берiлiп отыр).
II. Аңшылық билеттерiн беру тәртiбi
4. Аңшылық билеттерi аңшылық минимум жөнiндегi сынақты тапсырған және мемлекеттiк баж төлеген Қазақстан Республикасының барлық азаматтарына және оның аумағында тұратын немесе оған келген басқа да адамдарға берiледi.
5. Аңшылық билет күшiнiң мерзiмi бiр жыл: 1 қаңтардан 31 желтоқсанға дейiн. Оның мерзiмi алдағы жыл үшiн ағымдағы жылдың 31 желтоқсанына дейiн мемлекеттiк баж төлеу жолымен ұзартылады.

6. В охотничьем билете производятся отметки о сдаче охотничьего минимума и уплате государственной пошлины.
7. Охота без охотничьего билета или с просроченным охотничьим билетом признается незаконной и виновный привлекается к установленной законодательством ответственности.
8. Передача охотничьего билета другому лицу запрещается.
III. Порядок учета и отчетности
9. Бланки охотничьих билетов берутся на учет в областной государственной инспекции по охране животного мира и выдаются под отчет ответственным лицам за выдачу охотничьих билетов.
10. Ответственные лица отчитываются о выдаче и остатках бланков охотничьих билетов ежеквартально перед областной государственной инспекцией по охране животного мира, которая в свою очередь отчитывается перед Главным управлением по охране животного мира.
IV. Порядок изготовления, хранения
и уничтожения охотничьих билетов
11. Бланки охотничьих билетов разрабатываются и изготавливаются в централизованном порядке Главным управлением по охране животного мира и рассылаются (выдаются) областным государственным инспекциям по охране животного мира по их заявкам.
12. Бланки охотничьих билетов хранятся как ценные бумаги в помещениях, обеспечивающих надежную сохранность.
13. Списание бланков охотничьих билетов производится по мере выдачи их охотникам.
14. Охотничьи билеты, изъятые у охотников, а также бланки билетов устаревших образцов уничтожаются комиссией областной государственной инспекции по охране животного мира, о чем составляется соответствующий акт.
15. Взимаемая стоимость бланков охотничьих билетов направляется на мероприятия по охотничьему хозяйству.
16. Обмен охотничьих билетов производится областными государственными инспекциями по охране животного мира по истечении срока годности билетов или производится единовременный общий обмен билетов устаревшего образца на новые по приказу Главного управления по охране животного мира.
Образец
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
Министерство экологии и биоресурсов
Главное управление по охране животного мира
Охотничий билет
Охотничий билет сер. ГИ N 000001
Фамилия ___________________________________________________
Имя и отчество ____________________________________________
Год рождения ___________ Место жительства _________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Билет выдан _______________________________________________
(какой организации)
___________________________________________________________
Охотничий минимум сдан "_____" _________________ 199 ___ г.
___________________________________________________________
Место для
фотокарточки                  Печать и подпись ____________
" _____ " __________ 199 __ г.
Уплата госпошлины
199____ г.                  199____ г.            199____ г.
_________________        __________________       ______________
_________________        __________________       ______________
_________________        __________________       ______________
Особые отметки
______________________
(подпись охотника)
"_____" ________________199___г.
Образец
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
Министерство экологии и биоресурсов
Главное управление по охране животного мира
____________________________________ государственная инспекция
(наименование инспекции)
по охране животного мира
УЧЕТНАЯ КАРТОЧКА
Фамилия _____________________________________
Имя _______________ Отчество ________________
Год рождения ______ Дом, адрес, телефон _____
Место для        _____________________________________________
фотокарточки       Охотничий билет серии ГИ N 000001
Выдан "____" _______________________ 199__ г.
Испытание по охотничьему минимуму принято " ___" ______ 199__г.
Председатель экзаменационной
комиссии _____________________________________________
(подпись, разборчиво Ф.И.О.)
Особые отметки
Уплата государственной пошлины
199___г.                   199___г.                 199___г.
Контрольный                к.к.к.                   к.к.к.
корешок квитанции
199___г.                   199___г.                 199___г.
к.к.к.                     к.к.к.                   к.к.к.
199___г.                   199___г.                 199___г.
к.к.к.                     к.к.к.                   к.к.к.
Отметка о принятии и снятии с учета
Дата                      Дата                   Подпись
принятия                  снятия                 и
на учет                   с учета                печать
_________________________________________________________
______________________
(подпись охотника)
"______" ____________________ 199___г.

6. Аңшылық билетiнде аңшылық минимумды тапсырғаны және мемлекеттiк баж төлегенi жөнiндегi белгi қойылады.
7. Аңшылық билетiнсiз немесе мерзiмi өткен аңшылық билетiмен аңшылық жасау заңсыз деп танылады және кiнәлi адамдар белгiленген заңдармен жауапкершiлiкке тартылады.
8. Аңшылық билетiн басқа адамға беруге тыйым салынады.
III. Есеп және есеп беру тәртiбi
9. Аңшылық билеттерiнiң бланктерi жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi облыстық мемлекеттiк инспекцияларда есепке алынады және аңшылық билеттерiн беруге жауапты адамдарға есептеп беруi үшiн берiледi.
10. Жауапты адамдар аңшылық билеттер бланктерiн беру және олардың қалғандары жөнiндегi өз кезегiнде Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi бас басқарма алдында есеп берiп отыратын Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi облыстық мемлекеттiк инспекция алдында тоқсан сайын есеп берiп отырады.
IV. Аңшылық билеттерiн әзiрлеу, сақтау және жою
тәртiбi
11. Аңшылық билеттерiнiң бланктерiн орталықтандырылған тәртiппен Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi бас басқарма әзiрлеп, жасайды және Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi облыстық мемлекеттiк инспекцияларға олардың өтiнiмдерi бойынша жiбередi (бередi).
12. Аңшылық билеттерiнiң бланктерi сенiмдi сақталатын үйлерде бағалы қағаздар ретiнде сақталады.
13. Аңшылық билеттерiнiң бланктерiн есептен шығару оларды аңшыларға беруге орай жүзеге асырылады.
14. Аңшылардан алынған аңшылық билеттерiн, сондай-ақ ескi үлгiдегi билеттердiң бланктерiн Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi облыстық мемлекеттiк инспекциялардың комиссиялары жойып, ол жөнiнде тиiстi акт жасайды.
15. Аңшылық билет бланктерiнiң алынатын құны аңшылық шаруашылығы жөнiндегi шараларға жiберiледi.
16. Аңшылық билеттерiн айырбастауды билеттер жарамдылығының бiтуiне орай Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi облыстық мемлекеттiк инспекциялар жүргiзедi немесе Жануарлар дүниесiн қорғау
жөнiндегi бас басқарманың бұйрығы бойынша ескi үлгiдегi билеттердi  жаңасына бiр жолға жалпы айырбастау жүргiзiледi.
Үлгi
ҚАЗАҚСТАН  РЕСПУБЛИКАСЫ
Экология және биоресурстар министрлiгi
Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi бас басқарма
Аңшылық билет
ГИ N 000001 сериялы аңшылық билетi
Фамилиясы ___________________________________________________
Аты және әкесiнiң аты _______________________________________
Туған жылы ____________________ Тұратын жерi ________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Билеттi _____________________________________________________
(қандай ұйым)
__________________________________________ берген.
Аңшылық минимум 199 ___ ж. "____" ___________________________
__________________________________________ тапсырылды
Сурет                   Мөр және қолы _______________________
жапсыратын     орын              199 ___ ж. "___"
__________________________
Мемлекеттiк баж төлемi
199 ___ ж.             199 ___ ж.            199 ___ ж.
_________________      __________________    ________________
_________________      __________________    ________________
_________________      __________________    ________________
Ерекше белгiлер
________________________________
(аңшының қолы)
199 ___ ж. "___" ___________________________
Үлгi
ҚАЗАҚСТАН  РЕСПУБЛИКАСЫ
Экология және биоресурстар министрлiгi
Жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi бас басқарма
_______________________ жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi
(инспекцияның атауы)  мемлекеттiк инспекциясы
ЕСЕП КАРТОЧКАСЫ
Фамилиясы ________________________________
Аты _______________ Әкесiнiң аты _________
Сурет              Туған жылы ________ үйiнiң мекен-жайы,
жапсыратын         телефоны _________________________________
орын               __________________________________________
ГИ N 000001 сериялы аңшылық билетi
199 ___ ж. "____" ______________ берiлген.
Аңшылық минимум жөнiндегi сынақ 199 ____ ж. _______
қабылданды
Сынақ комиссиясының төрағасы ________________________________
Ф.А.Ә. анық қолы
Ерекше белгiлер
Мемлекеттiк баж төлемi
199 ___ ж.           199 ____ ж.          199 ____ ж.
Квитанцияның         к.б.т.               к.б.т.
бақылау түбiртегi
199 ___ ж.           199 ____ ж.          199 ____ ж.
к.б.т.               к.б.т.               к.б.т.
199 ___ ж.           199 ____ ж.          199 ____ ж.
к.б.т.               к.б.т.               к.б.т.
Есепке қабылдау және шығару туралы белгi
Есепке                Есептен               Қолы
қабылдаған            шығарған              және
күн                   күн                   мөр
-------------------------------------------------------------
-----------------------------------
(аңшының қолы)     199 ___ жылғы "___" _________________