О внесении изменений в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 г. N 633
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 сентября 1995 г. N 1285. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
Во исполнение постановления Президента Республики Казахстан от 12 мая 1995 г. N 2267 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "Об особенностях приватизации имущества государственных сельскохозяйственных предприятий" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Внести в приложение 3 "Порядок разгосударствления и приватизации предприятий агропромышленного комплекса" к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 г. N 633 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 марта 1993 года N 1135 "О Национальной программе разгосударствления и приватизации в Республике Казахстан на 1993-1995 годы (II этап)" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 30, ст. 353) следующие изменения:
в разделе VI. Разгосударствление и приватизация заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий агропромышленного комплекса:
в тексте подраздела I. Общие положения исключить слова "не имеющими договорных связей с сельскохозяйственными товаропроизводителями" и "имеющим договорные связи с сельскохозяйственными товаропроизводителями";
абзац шестой исключить;
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"Количество акций, продаваемых инвестиционным приватизационным фондам, во вновь создаваемых акционерных обществах зависит от отнесения заготовительных, перерабатывающих и обслуживающих предприятий к предприятиям - монополистам или предприятиям-немонополистам. При этом предприятиями-немонополистами инвестиционным приватизационным фондам продается не менее 51 процента от общего количества акций, а предприятиями-монополистами - не менее 40 процентов. Кроме того, для предприятий-монополистов устанавливается размер контрольного пакета акций, остающегося в собственности государства и составляющего не менее 35 процентов от их общего количества"; абзац тринадцатый исключить; в абзаце пятьдесят девятом исключить слова "имеющих с ними договорные связи"; в подразделе "Особенности приватизации предприятий "Казагропромтехники": абзац третий изложить в следующей редакции: "По предприятиям "Казагропромтехники" устанавливается следующий порядок размещения акций:"; абзацы восьмой - двенадцатый исключить; в подразделе "Особенности приватизации предприятий "Казрыбкомитета": в абзаце четвертом исключить слова "имеющим договорные связи с товаропроизводителями"; абзац шестой изложить в следующей редакции: " - не менее 51 процента от общего их количества продается инвестиционным приватизационным фондам"; абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции: " - не менее 40 процентов акций продается инвестиционным приватизационным фондам"; абзацы пятнадцатый - девятнадцатый исключить.
Премьер-министр Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 20 шiлдедегi N 633 қаулысына өзгертулер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1995 жылғы 26 қыркүйек N 1285. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
"Мемлекеттiк ауыл шаруашылық кәсiпорындарының мүлкiн жекешелендiру ерекшелiктерi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгертулер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 12 мамырдағы N 2267 қаулысын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
"Қазақстан Республикасында мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң 1993-1995 жылдарға /11-кезең/ арналған Ұлттық бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 1135 Жарлығын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 20 шiлдедегi N 633 қаулысының /Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 30, 353-бап/ "Агроөнеркәсiп кешенiнiң кәсiпорындарын мемлекет иелiгiнен алу мен жекешелендiрудiң тәртiбi" 3 қосымшасына мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
ҮI-бөлiмде. Агроөнеркәсiп кешенiнiң дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындарын мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру:
1-бөлiмшедегi мәтiнде. Жалпы ережедегi "ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiмен шарттық байланысы жоқ" және ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiмен шарттық байланысы бар" сөздерi алынып тасталсын;
алтыншы абзац алынып тасталсын;
сегiзiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жаңадан құрылатын акционерлiк қоғамдардағы инвестициялық жекешелендiру қорларының сатылатын акцияларының мөлшерi дайындаушы, ұқсатушы және қызмет көрсетушi кәсiпорындардың монополист кәсiпорындарға немесе монополист емес кәсiпорындарға жатқызылуына байланысты. Бұл орайда монополист емес кәсiпорындарға инвестициялық жекешелендiру қорлары акцияның жалпы мөлшерiнiң кемiнде 51 процентiн, ал монополист кәсiпорындарға кемiнде 40 процентiн сатады. Мұнан бөлек, монополист кәсiпорындар үшiн акциялардың бақылау пакетiнiң мемлекет меншiгiнде қалған және олардың жалпы мөлшерiнiң кемiнде 35 процентiн құрайтын мөлшерi белгiленедi".
он үшiншi абзац алынып тасталсын;
елу тоғызыншы абзацтағы "олармен болған шарттық байланыс" сөздерi алынып тасталсын;
"Қазагроөнеркәсiптехника"кәсiпорындарын жекешелендiрудiң ерекшелiктерi деген бөлiмшеде;
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазагроөнеркәсiптехника" кәсiпорындары бойынша акцияларды орналастырудың мынадай тәртiбi белгiленедi:";
сегiзiншi-он екiншi абзацтар алынып тасталсын;
"Қазбалықкомитет" кәсiпорындарын жекешелендiрудiң ерекшелiктерi" деген бөлiмшеде:
төртiншi абзацтағы "тауар өндiрушiлермен болған шарттық байланыс" сөздерi алынып тасталсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
" - олардың жалпы мөлшерiнiң кемiнде 51 процентi инвестициялық жекешелендiру қорларына сатылады";
он бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
" - акциялардың кемiнде 40 процентi инвестициялық жекешелендiру қорларына сатылады";
он бесiншi-он тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi