О продаже государственного пакета акций акционерных обществ системы хлебопродуктов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1995 г. N 1450
В соответствии с Программой действий Правительства по ускорению реформ и выходу из экономического кризиса, в целях формирования рыночных отношений, развития конкуренции и углубления процесса приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
отозвать в 10-дневный срок государственные пакеты акций акционерных обществ, переданные во владение, пользование и управление в областях для обеспечения региональных потребностей в зерне и хлебопродуктах;
передать данные государственные пакеты акций Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для организации продажи до 30 ноября 1995 года в соответствии с действующим законодательством, в том числе предусмотреть продажу в первую очередь хозяйствующим субъектам, взявшим акции в управление.
2. Признать утратившими силу:
абзацы первый и третий пункта 8, абзацы первый и пятый пункта 9 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 ноября 1994 г. N 1288 "О мерах по укреплению производства и расширению рынка сбыта зерна, самообеспечению областей хлебом и другими продуктами переработки зерна".
пункты 2 и 3 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 31 января 1995 г. N 105 "Вопросы реорганизации Государственной акционерной компании "Астык" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 4, ст. 54).
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Астық өнiмдерi жүйесiндегi акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакетiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 6 қарашадағы N 1450
Реформаларды жеделдету мен экономикалық дағдарыстан шығу жөнiндегi Үкiметтiң iс-қимыл бағдарламасына сәйкес нарықтық қатынастарды қалыптастыру, бәсекелестiктi дамыту және жекешелендiру процесiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
акционерлiк қоғамдардың астық пен астық өнiмдерiне аймақтық қажеттiлiктерiн қамтамасыз ету үшiн облыстарға иеленуге, пайдалануға және басқаруға берiлген акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн 10 күн мерзiм iшiнде қайтып алсын;
осы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн 1995 жылдың 30 қарашасына дейiн қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сатуды ұйымдастыру үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн, оның iшiнде акцияларды басқаруға алған шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге бiрiншi кезекте сатуды көздесiн.
2. Мыналардың:
"Астық өндiрудi нығайту және оны өткiзу рыногын кеңейту, облыстарды нанмен және басқа өңделген астық өнiмдерiмен өзiн-өзi қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 15 қарашадағы N 1288 қаулысының 8-тармағының бiрiншi және үшiншi абзацтары, 9-тармағының бiрiншi және бесiншi абзацтарының;
"Астық" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастыру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 31 қаңтардағы N 105 қаулысының 2 және 3-тармақтарының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 4. 54-бап) күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi