О Плане законопроектных работ Правительства на 1996 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 1995 г. N 1732
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства на 1996 год.
2. Министерствам и государственным комитетам, являющимся разработчиками включенных в План законопроектных работ Правительства проектов, обеспечить подготовку и внесение проектов законов в строгом соответствии с установленными сроками.
3. Установить, что все проекты законов подлежат обязательному согласованию с Министерством финансов, Министерством экономики и Министерством юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на соответствующие отделы Аппарата Правительства Республики Казахстан и Министерство юстиции Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 декабря 1995 г. N 1732
П Л А Н
законопроектных работ Правительства
Республики Казахстан на 1996 год  <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 февраля 1996 г. N 254 P960254  . Пункт 22 исключен - постановлением Правительства РК от 11 сентября 1996 г. N 1105; пункт 4 исключен - постановлением Правительства РК от 31 октября 1996 г. N 1324  P961324_  ; пункт 43 исключен, пункт 44 - в редакции постановления Правительства РК от 14 ноября 1996 г. N 1384  P961384_  .
--------------------------------------------------------------------
N !    Наименование  !   Разработчики   !   Срок представления
!      проекта     !------------------!--------------------------
!                  !Отдел, ответствен-!в              !в
!                  !ный за исполнение !Правительство  !Парламент
--------------------------------------------------------------------
1. О добровольном     Минсобес, Минюст
пенсионном        Отдел финансов,
обеспечении       труда и денежного
граждан в         обращения            апрель         май
Республике
Казахстан
2. (исключен)
3. О психиатрической  Минздрав, Минюст
помощи             Отдел социально-
культурного развития    внесен       январь
4. (исключен)
5. О внесении         Минтруд, Минобразования,
изменений и        Минюст
дополнений в       Отдел финансов, труда и
Закон "О           денежного обращения      март       апрель
занятости"
6. О внесении         Госкомохраны границы,
изменений и        Минюст
дополнений в       Отдел обороны и
Законы "О          правопорядка            январь       февраль
государственной
границе", "Об
пограничных
войсках", "Об
оперативно-розыскной
деятельности"

Үкiметтiң 1996 жылға арналған заң жобалары жұмыстарының жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 15 желтоқсандағы N 1732
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Үкiметтiң 1996 жылға арналған заң жобалары жұмыстарының қоса берiлiп отырған жоспары бекiтiлсiн.
2. Үкiметтiң 1996 жылға арналған заң жобалары жұмыстарының жоспарына енгiзiлген жобаларды әзiрлеушi болып табылатын министрлiктер мен мемлекеттiк комитеттер заң жобаларының белгiленген мерзiмдерге қатаң сәйкестiкпен әзiрленiп, енгiзiлуiн қамтамасыз етсiн.
3. Заң жобаларының бәрi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен, Экономика министрлiгiмен және Әдiлет министрлiгiмен мiндеттi түрде келiсiлуi тиiс деп белгiленсiн.
(4-тармақ). <*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкiметiнiң 1996.10.31.
N 1324 қаулысымен .
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы
15 желтоқсандағы
N 1732 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылға
арналған заң жобалары жұмыстарының
жоспары
___________________________________________________________________
N  жобаның            Әзiрлеушiлер           Ұсыну мерзiмi
___________________________________________________________________
атауы          Орындауға жауапты бөлiм   Үкiметке   Парламентке
___________________________________________________________________
1    2                     3                    4           5
___________________________________________________________________
1. Қазақстан Рес. Әлеуметминi, Әдiлетминi,    сәуiр      мамыр<*>
публикасында   Қаржы, еңбек және ақша
азаматтарды    айналысы бөлiмi
ерiктi
зейнетақымен
қамтамасыз
ету туралы
2<*>
3. Психиатриялық  Денсаулықминi, Әдiлетминi,  енгiзiлдi   қаңтар
көмек туралы   Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмi
4. Өндiрiстегi    Еңбекминi, Әдiлетминi,       тамыз    қыркүйек<*>
бақытсыз       Қаржы, еңбек және ақша
жағдайдан      айналысы бөлiмi
және кәсiптiк
аурулардан
мiндеттi сақ.
тандыру туралы
5. "Жұмыспен қам. Еңбекминi, Бiлiмминi,       наурыз      сәуiр<*>
тамасыз ету    Әдiлетминi
туралы" Заңға  Қаржы, еңбек және ақша
өзгертулер мен айналысы бөлiмi
толықтырулар
енгiзу туралы
6. "Мемлекеттiк   Мемшекарақорғаукомы,        қаңтар      ақпан
шекара туралы, Әдiлетминi, Қорғаныс және
"Шекара әскер. құқық тәртiбi бөлiмi
лерi туралы",
"Оперативтiк
iздестiру
қызметi тура.
лы" Заңдарға
өзгертулер мен
толықтырулар
енгiзу туралы

7. О культуре         Минкультуры, Минюст
Отдел социально-
культурного развития    январь    февраль
8. Об особоохраня-    Минэкологии, Мингео,
емых природных     Минюст
территориях и      Отдел реформ в
объектах в         аграрном секторе        июнь       июль
Республике
Казахстан
9. Об                 МВД, Минюст
административном   Отдел обороны и
надзоре и других   правопорядка
видах контроля                             февраль      март
за лицами,
освобожденными
из мест лишения
свободы
10. О пожарной         ГКЧС, МВД, Минюст
безопасности в     Отдел обороны и
Республике         правопорядка            февраль      март
Казахстан
11. Об экологической   Минюст, Минэкологии,
экспертизе         Минэкономики
Отдел реформ в аграрном
секторе                 февраль      март
12. О безопасности     МВД, Минтранс, Минюст
дорожного движения Отдел обороны и
в Республике       правопорядка            февраль      март
Казахстан
12-1 О внесении изменений и   Минэкономики, Минфин  март апрель
дополнений в действующее Минюст
законодательство по      --------------------------------
вопросам создания и      Отдел экономической политики
функционирования
финансово-промышленных
групп
13. О бюджетной        Минфин, Минюст
системе в          Отдел финансов,
Республике         труда и денежного
Казахстан          обращения               сентябрь октябрь<*>
Сноска. Графы 4 и 5, порядковый номер 13, - с изменениями,
внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 12
августа 1996 года N 992.
14. О нотариате        Минюст
Отдел обороны и
правопорядка            март        апрель
15. Об использовании   Минэкологии, Мингео
и утилизации       Отдел реформ в
отходов            аграрном секторе        июль        август
производства и
потребления
16. Об аварийно-       ГКЧС, Минюст
спасательной       Отдел обороны и
службе и статусе   правопорядка            март         апрель
спасателя
17. О гражданской      ГКЧС, Минюст
обороне            Отдел обороны и
правопорядка            март         апрель
18. О языках (новая    Госкомнац, Минюст
редакция)          Отдел социально-
культурного развития    март         апрель
19. Пункт 19 исключен постановлением Правительства Республики
Казахстан от 27 декабря 1996 г. N 1643.  P961643_
20. О естественных     Антимонопольный
монополиях         комитет, Минюст
Отдел экономической
политики                март        апрель
21. О развитии         Антимонопольный
конкуренции и      комитет, Минюст
ограничении        Отдел экономической
монополистической  политики                март        апрель
деятельности
22 (исключен)

7. Мәдениет       Мәдениетминi, Әдiлетминi,   қаңтар      ақпан
туралы         Әлеуметтiк-мәдени даму
бөлiмi
8. Қазақстан Рес. Экологияминi, Геологияминi, маусым      шiлде<*>
публикасындағы Әдiлетминi,
ерекше қорға.  Аграрлық сектордағы
латын табиғи   формалар бөлiмi
аумақтар мен
объектiлер
туралы
9. Әкiмшiлiк      Iшкiiсминi, Әдiлетминi,     ақпан       наурыз
қадағалау      Қорғаныс және құқық тәртiбi
және бас бос.  бөлiмi
тандығынан
аыйру орында.
рынан босаған
адамдарға
бақылау жасау.
дың басқа да
түрлерi туралы
10. Қазақстан Рес. Мемтөтенжағдайкомы, Iшкiiс. ақпан       наурыз
публикасындағы минi, Әдiлетминi,
өрт қауiпсiз.  Қорғаныс және құқық тәртiбi
дiгi туралы    бөлiмi
11. Экологиялық    Әдiлетминi, Экологияминi,   ақпан       наурыз
сараптама      Экономминi Аграрлық сектор.
туралы         дағы реформалар бөлiмi
12. Қазақстан Рес. Iшкiiсминi, Көлiкминi,      ақпан       наурыз
публикасындағы Әдiлетминi,
жол қозғалысы. Қорғаныс және құқық тәртiбi
ның қауiпсiз.  бөлiмi
дiгi туралы
12-1.Қаржы-өнер.   Экономминi.Қаржыминi.       наурыз      сәуiр<*>
кәсiп топ.    Әдiлетминi
тарын құру
және олардың
жұмыс iстеу
13. Қазақстан Рес. Қаржыминi, Әдiлетминi,      наурыз      сәуiр
публикасындағы Қаржы, еңбек және ақша
бюджеттiк жүйе айналысы бөлiмi
туралы
14. Нотариат       Әдiлетминi, Қорғаныс және   наурыз      сәуiр
туралы         құқық тәртiбi бөлiмi
15. Өндiрiс және   Экологияминi, Геоминi,      шілде      тамыз
тұтыну қалдық. Аграрлық сектордағы
тарын пайдала. реформалар бөлiмi
ну және кәдеге
жарату туралы
16. Авариялық-құт. Мемтөтенжағдай, Әдiлетминi, наурыз      сәуiр
қару қызметi   Қорғаныс және құқық тәртiбi
және құтқару.  бөлiмi
шының мәртебе.
сi туралы
17. Азаматтық      Мемтөтенжағдай, Әдiлетминi  наурыз      сәуiр
қорғаныс       Қорғаныс және құқық тәртiбi
туралы         бөлiмi
18. Тiл туралы     Мемұлткомы, Әдiлетминi      наурыз      сәуiр
(жаңа          Әлеуметтiк-мәдени даму
редакцияда)    бөлiмi
19.<*>
20. Табиғи         Монополияғақарсыкомы,       наурыз       сәуiр
монополиялар   Әдiлетминi Экономикалық
туралы         саясат бөлiмi
21. Бәсекенi дамы. Монополияғақарсыкомы,       наурыз       сәуiр
ту және моно.  Әдiлетминi Экономикалық
полиялық қыз.  саясат бөлiмi
меттi шектеу
туралы
22. <*>

23. Уголовно-          МВД, Минюст
исполнительный     Отдел обороны и
кодекс             правопорядка            май        июнь
24. О местных          Минюст, Минфин
представительных   Отдел территориального
и исполнительных   развития                март         апрель
органах в
Республике
Казахстан
25. О внесении         Нацбанк (по согласованию)
изменений и        Отдел финансов,
дополнений в Закон труда и денежного
"О валютном        обращения               март      апрель
регулировании"
25-1 О государственной  Минфин, Минэкономики,  март      апрель
пошлине            Минюст
----------------------
Отдел финансов, труда
и денежного обращения
26. О социальном       Минтруд, Минюст
партнерстве        Отдел финансов,
труда и денежного
обращения               апрель      май
26-1 О нормативных      Минюст                 апрель  май
правовых актах     ---------------------
Отдел обороны и
правопорядка
27. Об адвокатуре      Минюст
Отдел обороны и
правопорядка            апрель       май
28. Уголовно-          Минюст, МВД,
процессуальный     Минобороны, ГСК,
кодекс             Генпрокуратура
(по согласованию)       апрель       май
Отдел обороны и
правопорядка
29. Уголовный кодекс   Минюст, МВД, Минобороны,
ГСК, Генпрокуратура
(по согласованию)
Отдел обороны и
правопорядка            июнь       июль
30. Гражданский        Минюст
кодекс             Отдел обороны и
(особенная часть)  правопорядка
Юридический отдел,
Отдел экономической
политики                апрель    май
31. О защите прав      Антимонопольный
потребителей       комитет, Минюст
Отдел экономической
политики                апрель    май
32. О местном          Минюст
самоуправлении     Отдел территориального
развития                май       июнь
33. Гражданско-        Минюст
процессуальный     Отдел обороны и
кодекс             правопорядка
Республики         Юридический отдел       май      июнь
Казахстан
33-1 О депозитарной    Нацкомиссия по ценным    май     июнь
деятельности      бумагам; Нацбанк (по
согласованию), Минфин,
Минюст
---------------------------
Отдел финансов, труда и
денежного обращения
33-2 О внесении        Минфин, Мингео, Минюст,   май   июнь
изменений в       Минэкономики
налоговое         ---------------------------
законодательство  Отдел финансов, труда
по вопросам       и денежного обращения
налогообложения
недропользователей
34. О внесении         Минфин,Минэкономики,Минюст
изменений и        Отдел финансов, труда
дополнений в       и денежного
действующее        обращения              октябрь   ноябрь
налоговое
законодательство
(по вопросам
совершенствования
системы местных
налогов)

23. Қылмыстық      Iшкiiсминi, Әдiлетминi      мамыр       маусым
атқару кодексi Қорғаныс және құқық тәртiбi
бөлiмi
24. Қазақстан Рес. Әдiлетминi, Қаржыминi       наурыз       сәуiр
публикасындағы Аумақтық даму бөлiмi
жергiлiктi
өкiлеттi және
атқарушы орган.
дар туралы
25. "Валюталық     Ұлттық Банк (келiсiмiмен)   наурыз        сәуiр
реттеу туралы" Қаржы, еңбек және ақша
Заңға өзгерту. айналысы бөлiмi
лер мен толық.
тырулар енгiзу
туралы
25-1 Мемлекеттiк баж   Қаржыминi, Экономминi,   наурыз       сәуiр
туралы            Әдiлетминi
----------------------
Қаржы, еңбек және
ақша айналысы бөлiмi
26. Әлеуметтiк     Еңбекминi, Әдiлетминi       сәуiр        мамыр
әрiптестiк     Қаржы, еңбек және ақша
туралы         айналысы бөлiмi
26-1 Нормативтi құқықтық   Әдiлетминi          сәуiр        мамыр
актiлер туралы       ------------------
Қорғаныс және құқық
тәртiбi бөлiмi
27. Адвокаттық     Әдiлетминi, Қорғаныс және   сәуiр         мамыр
туралы         құқық тәртiбi бөлiмi
28. Қылмыстық-     Әдiлетминi, Iшкiiсминi,     сәуiр         мамыр
процессуалдық  Қорғанысминi, Мемтергеукомы,
кодексi        Бас прокуратура (келiсiмiмен
Қорғаныс және құқық тәртiбi
бөлiмi
29. Қылмыстық      Әдiлетминi, Iкшiiсминi,     маусым        шілде
кодекс         Қорғанысминi, Мемтергеукомы
Бас прокуратура (келiсiмiмен)
Қорғаныс және құқық тәртiбi
бөлiмi
30. Азаматтық      Әдiлетминi, Қорғаныс және   сәуiр         мамыр
кодекс         құқық тәртiбi бөлiмi, Заң
(айрықша       бөлiмi, Экономикалық саясат
бөлiмi)        бөлiмi
31. Тұтынушылардың Монополияғақарсыкомы,       сәуiр         мамыр
құқықтарын     Әдiлетминi Экономикалық
қорғау туралы  саясат бөлiмi
32. Жергiлiктi     Әдiлетминi Аумақтық         мамыр         маусым
өзiн-өзi       даму бөлiмi
басқару туралы
33. Қазақстан Рес. Әдiлетминi, Қорғаныс және   мамыр         маусым
публикасының   құқық тәртiбi бөлiмi,
азаматтық-про. Заң бөлiмi
цессуалдық
кодексi
33-1 Депозитарлық   Бағалы қағаздар            мамыр         маусым
қызмет туралы  жөнiндегi ұлттық
комиссия; Ұлттық
Банк (келiсiм
бойынша), Қаржы.
минi, Әдiлетминi
--------------------
Қаржы, еңбек және
ақша айналысы бөлiмi
33-2.Жер қойнаун   Қаржыминi,Геологияминi,     мамыр         маусым
пайдаланушы.  Әдiлетминi,Экономминi
ларға салық   ----------------------
салу мәселе.   Қаржы, еңбек және
лерi жөнiндегi ақша айналысы бөлiмi
салық заңына
өзгертулер ен.
гiзу туралы<*>
34. Қолданылып     Қаржыминi,Экономминi,
жүрген салық   Әдiлетминi,                 қазан      қараша<*>
заңдарына      Қаржы, еңбек және ақша
(жергiлiктi       айналысы бөлiмi
құқықтар жүйе.
сiн жетiлдiру
мәселелерi
жөнiнде) өзгер.
тулер мен
толықтырулар
енгiзу туралы

34-1 О внесении        Минсельхоз, Минюст     октябрь  ноябрь
изменений и       ------------------------
дополнений в      Отдел реформ в аграрном
действующее       секторе
законодательство
по вопросам
создания и
функционирования
сельскохозяйственных
кооперативов и других
добровольных
объединений
35. Кодекс об          Минюст, МВД
административных   Отдел обороны и
правонарушениях    правопорядка            июль         август
36. Об охране          Минздрав, Минюст
здоровья населения Отдел социально-
культурного развития    июль         август
37. (исключен)
38. О миграции         Минтруд, МВД, Госкомзем,
Минюст
Отдел финансов, труда
и денежного обращения   август       сентябрь
39. О мобилизационной  Минэкономики,
подготовке и       Минюст
и мобилизации в    Отдел экономической
Республике         политики                август      сентябрь
Казахстан
40. Об изменениях и    Госкомстат, Минюст
дополнениях в      Отдел экономической
Закон "О           политики                сентябрь    октябрь
государственной
статистике в Республике
Казахстан"
41. Об использовании   Миннауки, Минюст
атомной энергии    Отдел социально-
культурного развития    сентябрь    октябрь
42. Об альтернативной  Минобороны,
службе             Минмолодежи, Минюст
Отдел обороны и         сентябрь    октябрь
правопорядка
43. (строка 43 исключена - постановлением Правительства РК от
14 ноября 1996 г. N 1384  P961384_  )
44. Закон "О           Минюст
товариществах      Отдел экономической
(обществах) с      политики                ноябрь       декабрь
ограниченной
ответсвенностью
45. Трудовой кодекс    Минюст, Минтруд
Республики         Отдел финансов,
Казахстан          труда и денежного       сентябрь    ноябрь
обращения
46. О внесении         Минкультуры, Минюст
изменений и        Отдел социально-        октябрь     ноябрь
дополнений в       культурного развития
Закон "О защите
культурных и
историко-архитектурных
ценностей"
47. Кодекс законов     Минюст
о браке и семье    Отдел обороны и
Республики         правопорядка            октябрь     ноябрь
Казахстан          Юридический отдел
48. О дипломатической  МИД, Минюст
службе            Отдел внешних связей    октябрь     ноябрь
49. О внесении         Минфин, Таможенный
изменений и        комитет, Минюст
дополнений в       Отдел финансов,
действующее        труда и денежного       октябрь     ноябрь
законодательство   обращения
(по вопросам
ответственности
должностных лиц
налоговой и таможенной
служб в области
взимания налогов
50. О судебных         Минюст
приставах          Отдел обороны и
правопорядка            октябрь     ноябрь

34-1.Ауыл шаруашы.     Ауылшарминi,           қазан       қараша<*>
лығы коопера.     Әдiлетминi
тивтерiн және   ------------------
басқа ерiктi       Аграрлық сектор.
бiрлестiктер құру  дағы реформалар
және олардың жұмыс бөлiмi
iстеу мәселелерi
жөнiндегi қолда.
нылып жүрген заң.
ға өзгертулер мен
толықтырулар енгiзу
туралы
35. Әкiмшiлiк      Әдiлетминi, Iшкiiсминi      шiлде         тамыз
құқық бұзушы.  Қорғаныс және құқық
лықтар туралы  тәртiбi бөлiмi
кодекс
36. Халықтың       Денсаулықминi, Әдiлетминi   шiлде         тамыз
денсаулығын    Әлеуметтiк-мәдени даму
қорғау туралы  бөлiмi
37.<*>
38. Көi-қон       Еңбекминi, Iшкiiсминi,      тамыз        қыркүйек
туралы         Мемжеркомы, Әдiлетминi
Қаржы, еңбек және ақша
айналысы бөлiмi
39. Қазақстан Рес. Экономминi, Әдiлетминi      тамыз        қыркүйек
публикасындағы Экономикалық саясат бөлiмi
жұмылдыру
дайындығы және
жұмылдыру
туралы
40. "Қазақстан     Мемстаткомы, Әдiлетминi     қыркүйек       қазан
Республикасын. Экономикалық саясат бөлiмi
дағы мемлекет.
тiк статистика
туралы"
41. Атом энергия.  Ғылымминi, Әдiлетминi       қыркүйек       қазан
сын пайдалану  Әлеуметтiк-мәдени даму
туралы         бөлiмi
42. Балама         Қорғанысминi, Жастартур.    қыркүйек       қазан
қызмет         спортминi Қорғаныс және
туралы         құқық тәртiбi бөлiмi
43.<*>
44. "Жауапкершi.   Әдiлетминi,                 қараша   желтоқсан<*>
лiгi шектеулi  Экономикалық
серiктестiктер саясат бөлiмi
(қоғамдар)
туралы" Заң
45. Қазақстан Рес. Әдiлетминi, Еңбекминi       қыркүйек-      қараша
публикасының   қаржы, еңбек және ақша      <*>
Еңбек кодексi  айналысы бөлiмi
46."Мәдени және    Мәдениетминi, Әдiлетминi    қазан          қараша
тарихи сәулет   Әлеуметтiк-мәдени даму
құндылықтарын   бөлiмi
қорғау туралы"
47.Қазақстан Рес.  Әдiлетминi                  қазан          қараша
публикасындағы  Қорғаныс және құқық тәртiбi
Неке мен отбасы бөлiмi, Заң бөлiмi
туралы заңдардың
кодексi
48. Дипломатиялық  Сыртқыiсминi, Әдiлетминi    қазан          қараша
қызмет туралы  Сыртқы байланыстар бөлiмi
49. Қолданылып     Қаржыминi, Кеден комитетi,  қазан          қараша
жүрген заңдар. Әдiлетминi, Қаржы, еңбек
ға (салық салу және ақша айналысы бөлiмi
саласында салық
және кеден
қызметкерлерi
лауазымды адам.
дарының жауап.
кершiлiгi мәсе.
лелерi бойынша)
өзгертулер мен
толықтырулар
енгiзу туралы
50. Сот орындаушы. Әдiлетминi, Қорғаныс және    қазан       қараша
лары туралы    құқық тәртiбi бөлiмi