О преобразовании Государственной холдинговой компании "Желдiрме"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. N 1825
В соответствии с Планом действий Правительства Республики Казахстан по углублению реформ и стабилизации экономики в 1994-1995 годах, в целях демонополизации и ускорения процесса приватизации, создания и развития отечественного автомобилестроения, улучшения ремонта и сервисного обслуживания автомобильной техники Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. На основании решения Наблюдательного совета Государственной холдинговой компании "Желдiрме" и в соответствии со статьей 45 Гражданского кодекса (общая часть) преобразовать ее в акционерное общество "Компания по автомобилестроению и авторемонтному производству "Желдiрме".
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
прекратить права Государственной холдинговой компании "Желдiрме" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ, ранее переданными во владение, пользование и управление;
передать акционерному обществу "Компания по автомобилестроению и авторемонтному производству "Желдiрме" права владения, пользования и управления государственными пакетами акций временно, до их реализации, а также государственную долю в совместных предприятиях по перечню согласно приложению 1.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать в соответствии с действующим законодательством государственные пакеты акций и акции, не реализованные на купонных аукционах акционерных обществ, выведенных из состава Государственной холдинговой компании "Желдiрме", согласно приложению 2.
4. Определить правопреемником имущественных прав и обязательств Государственной холдинговой компании "Желдiрме" акционерное общество "Компания по автомобилестроению и авторемонтному производству "Желдiрме".
5. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 27 августа 1993 г. N 738 "Об образовании Государственной холдинговой компании "Желдiрме" по автомобилестроению и авторемонтному производству" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 33, ст. 386);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4
сентября 1993 г. N 788 "О президенте и Наблюдательном совете
Государственной холдинговой компании "Желдiрме".
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 1995 г. N 1825
Перечень
акционерных обществ и совместных предприятий, права
владения, пользования и управления государственными
пакетами акций которых, временно, до их реализации,
и государственная доля совместных предприятий
передаются акционерному обществу "Компания по
автомобилестроению и авторемонтному
производству "Желдiрме"
СП "Алматинский АСЗ", г. Алматы
СП АО "Электромаш", г. Алматы
АО "Искер", г. Алматы
АО "Жибек жолы", Алматинская область
АО "Жамбылский АРЗ", г. Жамбыл
СП АО "Бирлик", г. Кокшетау
Щучинский санаторий-профилакторий "Автомобилист", Кокшетауская
область
АО "Уральский механический завод", г. Уральск
АО "Карданвал", г. Шымкент
СП "Шымкентский АСЗ", г. Шымкент
ДО "Автомобилист Казахстана", Республика Кыргызстан,
с. Корумды
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. N 1825
Перечень
акционерных обществ, выведенных из состава
Государственной холдинговой компании "Желдiрме",
государственные пакеты акций которых реализуются
Государственным комитетом Республики Казахстан по
приватизации
АО "Жалын", г. Актюбинск
АО "Ат-жолы", Акмолинская область
АО "Строительные материалы", г. Алматы
АК "Трансстрой", г. Алматы
АО "НИИАТ", г. Алматы
АО "ПИАТ", г. Алматы
АО "Автотехника", г. Алматы
АО "Инфотрейд", г. Алматы
АО "Есiкский механический завод", Алматинская область
АО "Авторемонтник", г. Караганда
АО "Стром", г. Кустанай
АО "Сайман", г. Талдыкорган
АО "Авторемзавод", Семипалатинская область
АО "Уральский АРЗ", г. Уральск

"Желдiрме" Мемлекеттiк холдинг компаниясын қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 1825
1994-1995 жылдары Реформаларды тереңдету және экономиканы тұрақтандыру жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iс-қимыл жоспарына сәйкес, жекешелендiру процесiн монополиясыздандыру мен жеделдету, отандық автомобиль жасауды құру және дамыту, автомобиль техникаларын жөндеу мен оған сервистiк қызмет көрсетудi жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Желдiрме" Мемлекеттiк холдинг компаниясы Байқаушы кеңесiнiң шешiмдерi негiзiнде және Азаматтық Кодекстiң (жалпы бөлiм) 45-бабына сәйкес оны "Автомобиль жасау және автомобиль жөндеу өндiрiсi жөнiндегi "Желдiрме" компаниясы" акционерлiк қоғамы етiп қайта құрсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Желдiрме" мемлекеттiк холдинг компаниясының иеленуiне, пайдалануына және басқаруына бұрын берiлген акционерлiк қоғам акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иеленуге, пайдалануға және басқаруға берiлген құқығын тоқтатсын.
"Автомобиль жасау және автомобиль жөндеу өндiрiсi жөнiндегi "Желдiрме" компаниясы" акционерлi қоғамына акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн уақытша, олар сатылғанға дейiн, сондай-ақ 1 қосымшадағы тiзбеге сәйкес бiрлескен кәсiпорындардағы мемлекеттiк үлесiн иелену, пайдалану және басқару құқықтарын берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн және "Желдiрме" мемлекеттiк холдинг компаниясының құрамынан шыққан акционерлiк қоғамның купондық аукциондарында сатылмаған 2 қосымшаға сәйкес акцияларды қолданылып жүрген заңға сәйкес сатсын.
4. "Желдiрме" мемлекеттiк холдинг компаниясының мүлiктiк құқығы мен мiндеттерiнiң құқықтық мұрагерi "Автомобиль жасау және автомобиль жөндеу жөнiндегi "Желдiрме" компаниясы" акционерлiк қоғамы болып белгiленсiн.
5. Мыналардың:
"Автомобиль жасау және автомобиль жөндеу өндiрiсi жөнiндегi "Желдiрме" мемлекеттiк холдинг компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 23 тамыздағы N 738 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 33, 386-бап);
"Желдiрме" мемлекеттiк холдинг компаниясының президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 788 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 1825 қаулысына 1 қосымша
"Автомобиль жасау және автомобиль жөндеу жөнiндегi
"Желдiрме" компаниясы" акционерлiк қоғамына берiлетiн
акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн уақытша, олар
сатылғанға дейiн және бiрлескен кәсiпорындардағы
мемлекеттiк үлесiн иелену, пайдалану және басқару
құқықтары бар акционерлiк қоғамдар мен бiрлескен
кәсiпорындар
тiзбесi
"Алматы АЖЗ" БК, Алматы қаласы
"Электромаш" АҚ БК, Алматы қаласы
"Iскер" АО, Алматы қаласы
"Жiбек жолы" АҚ, Алматы облысы
"Жамбыл АЖЗ" АҚ, Жамбыл қаласы
"Бiрлiк" АҚ БК, Көкшетау қаласы
"Автомобилист" Шортанды санаторийi-профилакторийi, Көкшетау
облысы
"Орал механикалық зауыты" АҚ, Орал қаласы
"Карданвал" АҚ, Шымкент қаласы
"Шымкент АЖЗ" БК, Шымкент қаласы
"Қазақстан автомобильшiсi" ДҮ, Қырғызстан Республикасы, Қорымды
селосы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 1825 қаулысына 2 қосымша
"Желдiрме" мемлекеттiк холдинг компаниясының
құрамынан шыққан, акцияларының мемлекеттiк
пакеттерiн Қазақстан Республикасының
жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
сататын акционерлiк қоғамдардың
тiзбесi
"Жалын" АҚ, Ақтөбе қаласы
"Ат жолы" АҚ, Ақмола облысы
"Құрылыс материалдары" АҚ Алматы қаласы
"Трансстрой" АҚ, Алматы қаласы
"НИИАТ" АҚ, Алматы қаласы
"ПИАТ" АҚ, Алматы қаласы
"Автотехника" АҚ, Алматы қаласы
"Инфотрейд" АҚ, Алматы қаласы
"Есiк механика зауыты" АҚ, Алматы облысы
"Авторемонтник" АҚ, Қарағанды қаласы
"Стром" АҚ, Қостанай қаласы
"Сайман" АҚ, Талдықорған қаласы
"Авторемзавод" АҚ, Семей облысы
"Орал АЖЗ" АҚ, Орал қаласы