Об индивидуальном порядке приватизации акционерного общества открытого типа "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 1996 г. N 186. Утратило силу - постановлением Пpавительства РК от 14 мая 1996 г. N 601. ~P960601
В целях обеспечения притока инвестиций и стабильной работы акционерного общества открытого типа "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное объединение" (далее - объединение), а также в связи с необходимостью поддержания и перспективного развития его рудной базы, обусловленного потребностью в привлечении в крупных объемах инвестиций, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить индивидуальный порядок приватизации объединения, имея в виду продажу крупного пакета в размере 49 процентов его простых именных акций определенному инвестору - управляющей фирме "Айведон Интернешнл Лтд." на оговоренных условиях за сумму 3,185 млрд. (три миллиарда сто восемьдесят пять миллионов) тенге.
2. Установить, что:
50 процентов от указанной суммы в размере 1592, 5 млн. тенге подлежит зачислению в бюджеты Республики Казахстан (40 процентов - 1274,0 млн. тенге) и Кустанайской области (10 процентов - 318,5 млн. тенге);
остальная часть средств, вырученных от продажи управляющей фирме 49 процентов акций объединения (1592, 5 млн. тенге), подлежит зачислению на счет объединения как целевое невозвратное финансирование для обеспечения программ развития и внедрения новых технологий, технического перевооружения, решения социальных вопросов работников и иных текущих потребностей;
управляющая фирма должна полностью оплатить приобретаемые акции объединения в течение 90 дней с даты подписания соответствующего договора с Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации.
3. Продать через фондовую биржу простые именные акции объединения в размере 1,5 процента от его уставного фонда.
4. Вся сумма средств, полученных объединением от продажи Государственным комитетом Республики Казахстан по приватизации пакета акций в соответствии с настоящим постановлением, подлежит исключению из налогооблагаемой базы объединения.
5. Министерству финансов Республики Казахстан издать инструктивные документы, предусматривающие правильное отражение в бухгалтерском учете объединения поступающих ему средств от продажи государственного пакета акций, с исключением полученных сумм из его налогооблагаемой базы.
6. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации и Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан осуществлять контроль отчетности объединения за поступлением средств от продажи его акций и их целевому использованию.

"Соколов-Сарыбай кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгi" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамын жекешелендiрудiң жеке тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 9 ақпан N 186. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.05.14. N 601 қаулысымен. ~P960601
Инвестициялардың құйылуын және "Соколов-Сарыбай кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгi" ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамының /бұдан әрi - бiрлестiк/ тұрақты жұмысын қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ iрi көлемде инвестицияларды тартуға орай оның кен базасын қолдау және болашақта дамыту қажеттiгiне байланысты Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Оның жай атаулы акцияларының 49 процентi мөлшерiнде iрi пакетiн белгiлеген инвестор - "Айведон Интернешнл Лтд" басқарушы фирмасына келiсiлген шарттарымен 3,185 млрд. /үш миллиард жүз сексен бес миллион/ теңге сомасына сату ескерiлiп, бiрлестiктi жекешелендiрудiң жеке тәртiбi бекiтiлсiн.
2. Мыналар белгiленсiн:
аталған соманың 1592,5 млн. теңге мөлшерiнде 50 процентi Қазақстан Республикасының /40 процентi - 1274,0 млн. теңге/ және Қостанай облысының /10 процентi - 318,5 млн. теңге/ бюджеттерiне аударылуға жатады;
басқарушы фирмаға бiрлестiктiң акцияларының 49 процентiн /1592,5 млн. теңге/ басқарушы фирмаға сатудан алынған қаржының қалған бөлiгi даму бағдарламаларын және жаңа технологияларды, техникалық қайта жарақтауды, қызметкерлердiң әлеуметтiк мәселелерiн шешу және өзге де ағымдағы қажеттердi қамтамасыз етуге қайтарымсыз мақсатты қаржыландыру ретiнде бiрлестiктiң шотына аударылуға жатады;
басқарушы фирма бiрлестiктiң сатып алынатын акцияларын Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен тиiстi шартқа қол қойылған датадан бастап 90 күн iшiнде толық төлеуi тиiс.
3. Оны жарғы қорының 1,5 процентi мөлшерiнде бiрлестiктiң жай атаулы акциялары қор биржасы арқылы сатылсын.
4. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi акциялар пакетiн сатудан бiрлестiк алған қаржының бүкiл сомасы, осы қаулыға сәйкес, бiрлестiктiң салық салынатын базасынан алынып тасталуы тиiс.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi оның салық салынатын базасынан алынған сомадан басқа, мемлекеттiк акциялар пакетiн сатудан оған түскен қаржы, бiрлестiктiң бухгалтерлiк есептерiнде дұрыс көрсетiлуiн қарастыратын нұсқамалық құжаттар шығарсын.
6. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi мен Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi оның акцияларын сатудан түскен қаржының түсiмiне және олардың мақсатты пайдаланылуына бiрлестiктiң есеп беруiне бақылауды жүзеге асырсын.

7. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан регистрировать сделки купли-продажи акций объединения за иностранную валюту в течение пяти рабочих дней с даты подачи ему заверенного экземпляра соответствующего договора купли-продажи акций, вступающего в силу с момента такой регистрации.
8. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации осуществить комплекс мероприятий, направленных на реализацию настоящего постановления, в десятидневный срок с даты его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

7. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне бiрлестiктiң акцияларын шетелдiк валютаға сату-сатып алу мәмiлелерiн мұндай тiркеу жасаған сәттен бастап күшiне енетiн акцияларды сату-сатып алудың тиiстi шартының куәландырылған данасы, оған берiлген датадан бастап,
бес жұмыс күнi iшiнде тiркеу ұсынылсын.
8. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi осы қаулыны жүзеге асыруға бағытталған шаралар
кешенiн, оған қол қойылған күннен бастап, он күн мерзiмде жүзеге
асырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi