О финансовом оздоровлении акционерного общества "Химфарм"
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 1996 г. N 259
В целях финансового оздоровления акционерного общества "Химфарм", использования рыночных форм и методов управления предприятием, ликвидации потерь бюджетных средств, обеспечения стабильных иностранных инвестиций и освоения новых медицинских препаратов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить протокол конкурсной комиссии от 27 февраля 1996 года об объявлении победителем тендера на право управления фирмы "Donnadale limited" и передаче ей в управление государственного пакета акций (80 процентов уставного фонда) акционерного общества "Химфарм", г. Шымкент, в целях оптимизации результатов финансово-хозяйственной деятельности предприятия.
Правлению акционерного общества "Химфарм" с момента принятия настоящего постановления прекратить заключение договоров на реализацию продукции без письменного согласия фирмы "Donnadale liмitеd".
2. Поручить Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом заключить с фирмой "Donnadale limited" договор об управлении государственным пакетом акций акционерного общества "Химфарм", предусмотрев в нем:
обязательства и гарантии сторон (с учетом урегулирования сделок, заключенных до принятия настоящего постановления);
возможность одностороннего расторжения договора в случае невыполнения фирмой "Donnadale limited" обязательства об обеспечении финансирования деятельности предприятия;
право управляющей фирмы на первоочередное приобретение акций предприятия в случае его приватизации;
систему обеспечения действенного контроля за выполнением условий договора об управлении;
другие необходимые условия.
Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом подписать указанный договор от имени Правительства Республики Казахстан.
3. Назначить Министра здравоохранения Республики Казахстан представителем Правительства Республики Казахстан по контролю за исполнением условий договора об управлении государственным пакетом акций акционерного общества "Химфарм" и возложить на него координацию деятельности государственных органов по реализации настоящего постановления.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан в десятидневный срок подготовить предложения об отмене правительственных решений, противоречащих настоящему постановлению.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Государственный комитет Республики Казахстан по управлению государственным имуществом.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"Химфарм" акционерлiк қоғамын қаржылық сауықтыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 29 ақпандағы N 259
"Химфарм" акционерлiк қоғамын қаржылық сауықтыру, кәсiпорындарды басқарудың нарықтық нысандары мен әдiстерiн пайдалану, бюджет қаражатының шығын болуын жою, шетел инвестицияларының тұрақтылығын қамтамасыз ету және жаңа медициналық препараттарды игеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Donnadale Limited" фирмасын басқару құқығына арналған тендер жеңiмпазын жариялау және оны Шымкент қаласындағы "Химфарм" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн басқаруға беру туралы кәсiпорынның қаржы-шаруашылық қызметi нәтижесiн оңтайландыру мақсатындағы 1996 жылғы 27 ақпандағы конкурс комиссиясының хаттамасы бекiтiлсiн.
"Химфарм" акционерлiк қоғамының басқармасы осы қаулы қабылданған сәттен бастап "Donnadale Limited" фирмасының жазбаша келiсiмiнсiз өнiм сатуға шарт жасауды тоқтатсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне "Donnatale Limited" фирмасымен "Химфарм" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн басқару туралы шарт жасау тапсырылсын, онда мыналар:
тараптардың мiндеттемесi мен кепiлдiгi (осы қаулыны қабылдағанға дейiн жасасылған мәмiлелердi реттеудi ескере отырып);
"Donnatale Limited" фирмасының кәсiпорын қызметiн қаржыландыруды қамтамасыз ету туралы мiндеттеменi орындамаған жағдайда шартты бiртараптан бұзу мүмкiндiгi;
кәсiпорын акцияларын бiрiншi кезекте сатып алуға ол жекешелендiрiлген жағдайда фирма басқармаларының құқығы;
басқару туралы келiсiм шарттарының орындалуына пәрмендi бақылау жасауды қамтамасыз ету жүйесi;
басқа да қажеттi шарттар көзделсiн.
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасына аталған шартқа Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан қол қою өкiлеттiгi берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрi "Химфарм" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакетiн басқару туралы келiсiм шарттарының орындалуына бақылау жасау жөнiндегi Қазақстан Республикасының өкiлi болып тағайындалсын және оған осы қаулыны жүзеге асыру жөнiндегi мемлекеттiк органдар қызметiн үйлестiру жүктелсiн.
4. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi он күн мерзiм iшiнде осы қаулыға қайшы келетiн үкiмет шешiмдерiнiң күшiн жою жөнiнде ұсыныстар әзiрлесiн.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi