Об утверждении Перечня импортируемого оборудования и медикаментов, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Главной налоговой инспекцией Министерства финансов по согласованию с Таможенным комитетом Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 1996 г. N 331. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 апреля 1997 г. N 558 ~P970558.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2703 "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан и Указы Президента Республики Казахстан, имеющие силу Закона" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень импортируемого оборудования и медикаментов, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается в порядке, устанавливаемом Главной налоговой инспекцией Министерства финансов по согласованию с Таможенным комитетом Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 1996 года N 331
Перечень импортируемого оборудования и медикаментов,
по которым налог за добавленную стоимость уплачивается в
порядке, устанавливаемом Главной налоговой инспекцией
Министерства финансов по согласованию с Таможенным
комитетом Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
N !              Наименование             !   Код ТН ВЭД
п/п!                                       !
--------------------------------------------------------------------
1 !                    2                  !           3
--------------------------------------------------------------------
1. Соединения гетероциклические, содержащие
лишь гетероатом (ы) азота; кислоты
нуклеиновые и их соли                             2933
2. Провитамины и витамины, природные и
синтезированные (включая природные
концентраты), их производные,
используемые в основном в качестве
витаминов и смеси этих соединений, в том
числе в любом растворителе                        2936
3. Гормоны природные и синтезированные, их
производные, используемые в основном в
качестве гормонов: стероиды, прочие,
используемые в основном в качестве гормонов       2937

Қазақстан Республикасы Қарржы министрлiгiнiң және Кеден комитетiнiң келiсiмi бойынша Мемлекеттiк салық комитетi белгiлеген тәртiппен қосылған құнға салынатын салық төленетiн импортталатын жабдықтар мен медикаменттердiң тiзбесiн бекiту туралы<*>
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 19 наурыздағы N 331. Қаулының аты мен мәтiнiне өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.11.11.N 1368 қаулысымен. ~P961368 Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.04.14. N 558 қаулысымен. ~P970558
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне және Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлықтарына өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 21 желтоқсандағы N 2703 Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және Кеден
комитетiнiң келiсiмi бойынша Мемлекеттiк салық комитетi белгiлеген
тәртiппен, қосылған құнға салынатын салық төленетiн импортталатын
жабдықтар мен медикаменттердiң қоса берiлiп отырған тiзбесi
бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 19 наурыздағы
N 331 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және Кеден
комитетiнiң келiсiмi бойынша Мемлекеттiк салық комитетi
белгiлеген тәртiппен, қосылған құнға салынатын салық төленетiн
импортталатын жабдықтар мен медикаменттердiң
ТIЗБЕСI
ЕСКЕРТУ. Тiзбеге өзгерту енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.11.11.
N 1368 қаулысымен.
___________________________________________________________________
N |                                              |    ТН СЭҚ
р/с|                     Атауы                    |      коды
___|______________________________________________|________________
1 |                       2                      |       3
___|______________________________________________|________________
1. Құрамында азот гетероаты (тары) ғана бар
гетероциклдi түзiлiс; нуклеиндi қышқылдар мен
олардың тұздары                                     2933
2. Витамин тектiлер мен витаминдер, табиғи және
синтезделген (соның iшiнде табиғи концентрат.
тар), негiзiнен витаминдер және осы түзiлiстер.
дiң қоспасы ретiнде, соның iшiнде қандай да
болсын ерiткiште пайдаланылатын олардың ұйыт.
қылары                                              2936
3. Табиғи және синтезделген гормондар; негiзiнен
гормондар ретiнде пайдаланылатын олардың
ұйытқылары: негiзiнен гормондар ретiнде
пайдаланылатын стероидтар, басқалар                 2937

4. Гликозиды, природные или синтезированные,
их соли, простые и сложные эфиры                  2938
5. Алкалоиды растительного происхождения,
природные или синтезированные, их соли,
простые и сложные эфиры                           2939
6. Антибиотики                                       2941
7. Железы и прочие органы, предназначенные
для органотерапевтического применения,
высушенные, измельченные или
неизмельченные в порошок;
экстракты желез и прочих органов и их
секретов, предназначенные для органотерапии;
гепарин и его соли; прочие вещества
человеческого или животного происхождения,
предназначенные для терапевтических или
профилактических целей, в другом месте не
поименованные                                     3001
8. Кровь человеческая; кровь животных,
приготовленная для использования в
терапевтических, профилактических и
диагностических целях; сыворотки иммунные
(антисыворотки) из крови людей и животных;
фракции крови прочие; вакцины, токсины,
культуры микроорганизмов (кроме дрожжей)
и аналогичные продукты                            3002
9. Лекарственные средства (лекарства) (кроме
указанных в товарных позициях 3002, 3005,
3006), состоящие из смеси двух и более
компонентов, для использования в
терапевтических и профилактических целях,
но не расфасованные, не представленные в
виде дозированных лекарственных форм и не
упакованные для розничной продажи                 3003
10. Лекарственные средства (кроме товаров,
указанных в товарных позициях 3002, 3005,
3006), состоящие из отдельных веществ или
смесей веществ, используемые в терапевтических
и профилактических целях, расфасованные или
представленные в виде дозированных
лекарственных форм или упакованные для
розничной продажи                                 3004
11. Ферменты, ферментные препараты, в другом
месте не поименованные                            3507
12. Инсектициды                                       3808 10 000
13. Трубы, трубки, шланги и фитинги (например,
соединения, колена, фланцы) из пластмасс          3917
14. Трубы обсадные, насосно-компрессорные и
бурильные для бурения нефтяных и газовых
скважин                                           7304 20
15. Оборудование санитарно-техническое и его
части из черных металлов                          7324
16. Сейфы бронированные или армированные,
включая сейфы и двери банковских кладовых,
ящики, специально предназначенные для
хранения денег и документов, и аналогичные
изделия из недрагоценных металлов                 8303
17. Реакторы ядерные                                  8401 10 000

4. Табиғи және синтезделген глюкозидтер, олардың
тұздары, қарапайым және күрделi эфирлер             2938
5. Табиғи немесе синтезделген өсiмдiк тектi
алколоидтар, олардың тұздары, қарапайым
және күрделi эфирлер                                2939
6. Антибиотиктер                                       2941
7. Органдарды емдеу үшiн қолдануға арналған,
кептiрiлген, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған
бездер мен басқа да органдар; органдарды
емдеуге арналған бездердiң және басқа да
органдар мен олардың секреттерiнiң экстрак.
тiлерi; гепарин мен оның тұздары; емдеуге
және аурудың алдын алу мақсаттары үшiн
қолдануға, басқа жерде аталмаған адам
немесе хайуанат тектi өзге де заттар                3001
8. Адам қаны; емдеу, аурудың алдын алу және
анықтау мақсаттарында пайдалану үшiн әзiр.
ленген мал қаны; адам мен адам қанынан
алынған иммунды сарысулар (сарысуға қарсы
заттар); басқа да қандардың фракциялары;
вакциналар, токсиналар; микроорганизмдер
дақылдары (ашытқыдан басқа) және осыған ұқсас
өнiмдер                                             3002
9. Емдеу және аурудың алдын алу мақсаттарында
пайдалануға арналған, бiрақ бөлек оралмаған,
белгiлi бiр өлшемге бөлiнбеген дәрi-дәрмектер
түрiнде ұсынылмаған және бөлшек сауда үшiн
оралмаған екi қоспадан және одан да көп компо.
тенттерден тұратын дәрi-дәрмектiк құралдар
(дәрi-дәрмектер) (3002, 3005, 3006 тауар
позицияларында көрсетiлгеннен басқа)                3003
10. Емдеу және аурулардың алдын алу мақсаттарында
пайдаланылатын, оралған немесе белгiлi бiр
өлшемге бөлiнген дәрi-дәрмектер түрiнде
ұсынылған яки бөлшек сауда үшiн оралған
жекелеген заттардан немесе заттар қоспасынан
тұратын дәрi-дәрмектiк құралдар (3002, 3005,
3006 тауар позицияларында көрсетiлгеннен басқа)     3004
11. Басқа жерде аталмаған ферменттер, ферменттiк
препараттар                                         3507
12. Инсектицидтер                                       3808 10 000
13. Құбырлар, түтiктер, пластмассадан жасалған
шлангалар мен фитингтер (мәселен, қосылыстар,
коленалар, фланцтар)                                3917
14. Мұнай және газ скважиналарын бұрғылауға
арналған орама құбырлар, компрессорлық-насос
және бұрғылау құбырлары                             7304 20
15. Санитарлық-техникалық жабдықтар және
олардың қара металдардан жасалған бөлiктерi         7324
16. Ақша және құжаттар сақтау үшiн арналған
арнаулы мақсаттағы банк қоймаларының сейфтерi
мен есептерiн, жәшiктерiн қоса, броняланған
немесе арматуралы сейфтер және соған ұқсас
бағалы емес металдардан жасалатын бұйымдар          8303
17. Ядролық реакторлар                                  8401 10 000

18. Оборудование, устройство и их части
для разделения изотопов                           8401 20 000
19. Котлы пароводяные и паровые всех типов
(кроме водяных котлов центрального отопления,
способных также производить пар низкого
давления); водяные котлы с пароперегревателями    8402 (кроме
8402 90)
20. Котлы центрального отопления, кроме котлов,
указанных в товарной позиции 8402                 8403 (кроме
8403 90)
21. Газогенераторы или парогенераторы с
очистительными установками или без них;
генераторы ацетиленовые и аналогичные с           8405 (кроме
очистительными установками или без них            8405 90 000)
22. Турбины на водяном паре и других рабочих          8406 (кроме
телах                                             8406 90 000)
23. Гидротурбины, колеса водяные и регуляторы         8410 (кроме
к ним                                             8410 90)
24. Шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный
размер которых не более 120 см                    8414 60 000
25. Установки для кондиционирования воздуха,
оборудованные вентилятором с двигателем и
приборами для измерения температуры и
влажности воздуха                                 8415 81 900
26. Печи и камеры промышленные или лабораторные,
включая мусоросжигательные печи, неэлектрические  8417 (кроме
8417 90)
27. Холодильные витрины и прилавки (с холодильным
агрегатом или испарителем)                        8418 50
28. Оборудование холодильное и морозильное;
тепловые насосы:
компрессионного типа с конденсатором в
качестве теплообменника                           8418 61
прочее                                            8418 69
29. Оборудование промышленное и лабораторное с
электрическим и неэлектрическим нагревом
для обработки материалов путем изменения
температуры (нагрева, варки, дистилляции,
ректификации, стерелизации, пастеризации,
пропарки, сушки, выпаривания, конденсации
или охлаждения), за исключением оборудования,
используемого в домашнем обиходе;
водонагревательные устройства неэлектрические     8419 (кроме
8419 90)
30. Каландры и другие валковые (роликовые) машины
(кроме машин для обработки металла и стекла);
валки для них                                     8420 10
31. Центрифуги, включая центробежные сушилки;         8421 (кроме
агрегаты для фильтрования или очистки             8421 91 000,
жидкостей и газов                                 8421 99 000)

18. Изатоптар бөлiп алуға арналған жабдықтар,
қондырғылар және олардың бөлiктерi                  8401 20 000
19. Бумен және сумен жұмыс iстейтiн қазандықтар
және барлық үлгiдегi бу қазандықтары (әрi
төмен қысымдағы бу өндiре алатын орталықтан
жылытылатын су қазандықтарынан басқа); бу          8402 (8402 90-
жылытқыштары бар су қазандықтары                    нан басқа
20. Орталықтан жылытылатын қазандықтар, 8402
тауар позициясында көрсетiлген қазандықтардан       8403 (8403 90-
басқа                                               нан басқа)
21. Тазартқыш қондырғылары бар немесе жоқ газ
генераторлары, немеес бу генераторлары;
тазартқыш қондырғылары бар немесе жоқ          8405 (8405 90 000-
ацетилендi және соған ұқсас генераторлар          нан басқа)
22. Су буымен және басқа да жұмыс денелерiмен      8406 (8406 90 000-
жұмыс iстейтiн турбиналар                         нан басқа)
23. Су турбиналары, су доңғалақтары және олардың     8410 (8410 90-
реттегiштерi                                        нан басқа)
24. Көлденеңiнен ең үлкен көлемi 120 см аспайтын
сорып алу шкафтары                                8414 60 000
25. Двигателi және ауаның температурасы мен
ылғалдылығын өлшеуге арналған приборлары бар
желдеткiштермен жабдықталған ауаны тазалай.
тын қондырғылар                                   8415 81 900
26. Өнеркәсiптiк немесе лабораториялық пештер мен
камералар, соның iшiнде қоқыс жағатын, электр.  8417 (8417 90-
мен жұмыс iстемейтiн пештер                       нан басқа)
27. Тоңазытқыш витриналар мен сөрелер (тоңазытқыш
агрегаты немесе буландырғышы бар)                    8418 50
28. Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтар; жылу
насостары;
жылу алмастырғыш ретiнде конденсаторы бар            8418 61
компрессор үлгiсiндегi
басқалары                                            8418 69
29. Температураны өзгерту арқылы металдарды
өңдеуге (жылытуға, пiсiруге, тазартуға,
тазалауға, тазалап өңдеуге, пастеризациялау.
ға, буландыруға, кептiруге, бумен өңдеуге,
конденсациялауға немесе салқындатуға) арналған
электрмен жылытатын және электрмен жылытыл.
майтын өнеркәсiптiк және лабораториялық
жабдықтар, үй шаруашылығында пайдаланылатын
жабдықтардан басқа; электрмен жұмыс iстемей.     8419 (8419 90-
тiн су жылытатын қондырғылар;                       нан басақ)
30. Каландарлар мен басқа да бiлiктi (роликтi)
машиналар (металл мен шыны өңдеуге арналған
машиналардан басқа); олардың бiлiктерi               8420 10
31. Центрофугалар, соның iшiнде сыртқы тебушi      8421 (8421 91 000,
кептiргiштер; сұйықтар мен газдарды сүзуге     8421 99 000-нан
немесе тазалауға арналған агрегаттар           басқа)

32. Машины посудомоечные; оборудование для мойки
и сушки бутылок или других емкостей; оборудование
для заполнения и закупорки бутылок, банок,
закрывания ящиков, мешков и др. емкостей, а
также наклеивания этикеток; прочее оборудование
для упаковки или обертки; оборудование для        8422 (кроме
газирования напитков                              8422 11 000)
33. Оборудование для взвешивания товаров (кроме       8423 (кроме
весов чувствительностью 0,05 грамм и выше),       8423 10 100,
включая весы оборудованные устройствами для       8423 10 900,
подсчета и контроля массы товаров; разновесы      8423 81 500,
для весов всех типов                              8423 90 000)
34. Механические устройства (в том числе с ручным
управлением для разбрызгивания или распыления
жидких и порошкообразных материалов);
огнетушители (заряженные и незаряженные);
пульверизаторные и аналогичные устройства;
пароструйные и аналогичные метательные
устройства:
пульверизаторы и аналогичные устройства           8424 20
машины пескоструйные или пароструйные и
аналогичные разбрызгивающие аппараты              8424 30
для сельского хозяйства или садоводства           8424 81
35. Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых
подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты        8425
36. Дерик - краны; краны подъемные разных типов,
включая кабель - краны; фермы подъемные
подвижные; транспортеры стоечные и автомобили
- мастерские с подъемным краном                   8426
37. Автопогрузчики с вилочным захватом; другие
внутризаводские автопогрузчики, оснащенные
подъемным или погрузочно-разгрузочным
оборудованием                                     8427
38. Машины и устройства прочие для подъема,
перемещения, погрузки и разгрузки (например,
лифты, эскалаторы, конвейеры, канатные дороги)    8428
39. Бульдозеры самоходные с неповоротным и
поворотным отвалом, автогрейдеры и планировщики,
скреперы, механические лопаты, экскаваторы,
одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины,
дорожные катки                                    8429
40. Машины и механизмы прочие для перемещения,
планировки, профилирования, копания, разработки,
трамбования, уплотнения, выемки и бурения
грунтов, а также руд и нерудных материалов;
оборудование для забивки и извлечения свай,
снегоочистители плужные и роторные                8430

32. Ыдыс жуатын машиналар; бөтелкелер мен
немесе басқа да ыдыстар жууға және кептiруге
арналған жабдықтар; бөтелкелер, шыны сауыт.
тар толтыруға және қақпағын жабуға, жәшiктер.
дiң, қаптардың және басқа да ыдыстардың
аузын жабуға, сондай-ақ жапсырма қағазын
желiмдеуге арналған жабдықтар; сусындарға      8422 (8422 11 000-
газ араластыруға арналған жабдықтар             нан басқа)
33. Тауарлар массасын есептеуге және бақылауға
арналған құрылғылармен жабдықталған таразы.
ларды қоса, тауарлар өлшеуге арналған
жабдықтар (0,05 грамға және одан жоғары        8423, (8423 10 100,
салмаққа сезiмтал таразылардан басқа)          8423 10 900,
барлық үлгiдегi таразыларға арналған           8423 81 500,
әртүрлi кiрлер                                 8423 90 000-нан
басқа)
34. Механикалық құрылғылар (соның iшiнде сұйық
және ұнтақ тәрiздi материалдарды шашуға
немесе бүркуге арналған қолмен басқарылатын
құрылғылар), өрт сөндiргiштер (толтырылған
және толтырылмаған); пульверизаторлар мен
соған ұқсас құрылғылар; бу бүрiккiш және
соған ұқсас сыпырғыш құрылғылар;
пульверизаторлар мен соған ұқсас құрылғылар      8424 20
құм немесе бу бүркетiн машиналар және
осыған ұқсас зат шашушы аппараттар               8424 30
ауыл шаруашылығы немесе бау-бақша үшiн           8424 81
35. Көтергiш тальдар мен көтергiштер, скиптi
көтергiштерден басқа; лебедкалар мен кабес.
тандар; домкраттар                               8425
36. Дерик - крандар; әртүрлi үлгiдегi көтергiш
крандар, соның iшiнде кабель - крандар; жыл.
жымалы көтергiш формалар; бiр орында тұратын
транспортерлер мен көтергiш краны бар
автомобиль - шеберханалар                        8426
37. Айырғы қысқышы бар автотиеушiлер;
көтергiш немесе тиеу-түсiру жабдықтарымен
жарақтандырылған завод iшiнде пайдаланылатын
басқа да автотиегiштер                           8427
38. Жүк көтеруге, тиеуге, қозғауға және түсiруге
арналған машиналар мен құрылғылар (мәселен,
лифтiлер, экскалаторлар, конвейерлер, аспалы
жолдар)                                          8428
39. Бұрылмайтын және бұрылатын күрегi бар,
өздiгiнен жүретiн бульдозерлер; автогрейдер.
лер мен жол жоспарлаушылар, скреперлер,
механикалық күректер, әксковаторлар, бiр
шөмiштi тиегiштер, жер нығыздаушы машиналар,
жол таптаушылар                                  8429
40. Топырақ, сондай-ақ рудалар мен бейруда
материалдардың орынын ауыстыруға, жоспарлау.
ға, араластыруға, қазуға, игеруге, нығыздауға,
таптауға, қазып алуға және бұрғылауға арналған
машиналар мен өзге де механизмдер; тiреуiштер
қағуға және суырып алуға арналған жабдықтар,
соқалы және роторлы қар тазартқыштар            8430

41. Машины сельскохозяйственные, садовые,
лесохозяйственные для подготовки и обработки
почвы; катки для газонов и спортплощадок          8432 (кроме
8432 90)
42. Машины и механизмы для уборки или обмолота
сельскохозяйственных культур, пресс-подборщики,
прессы для соломы или сена; сенокосилки и
газонокосилки; машины для очистки, сортировки
и выбраковки яиц, фруктов и других
сельскохозяйственных продуктов, кроме указанных   8433 (кроме
в товарной позиции 8437                           8433 90 000)
43. Установки и аппараты доильные, оборудование
для обработки и переработки молока в сельском     8434 (кроме
хозяйстве и промышленности                        8434 90 000)
44. Прессы, дробилки и аналогичные машины для
виноделия, производства сидра, фруктовых          8435 (кроме
соков и других напитков                           8435 90 000)
45. Оборудование прочее для сельского хозяйства,
садоводства, лесоводства, птицеводства и
пчеловодства, включая оборудование для
проращивания семян (с механическими или           8436 (кроме
нагревательными устройствами); инкубаторы         8436 91 000,
для птицеводства и брудеры                        8436 99 000)
46. Машины для очистки, сортировки или
просеивания семян, зерна и бобовых культур;
оборудование для мукомольной промышленности
и другое оборудование для обработки зерновых
и сухих бобовых, кроме машин, используемых        8437 (кроме
на сельскохозяйственных фермах                    8437 90 000)
47. Оборудование прочее для промышленного
приготовления пищевых продуктов или напитков,
в другом месте непоименованное, кроме
оборудования для экстракции или очистки жиров     8438 (кроме
и масел животного и растительного происхождения   8438 90 000)
48. Оборудование для производства бумажной массы,
целлюлозных волокнистых материалов или            8439 (кроме
производства и отделки бумаги и картона           8439 91,
8439 99)
49. Оборудование переплетное, включая брошюровочные
машины                                            8440 (кроме
8440 90)
50. Оборудование прочее для производства изделий
из бумажной массы, бумаги и картона, включая
машины для резки бумаги и картона всех видов      8441 (кроме
8441 90)

41. Жер әзiрлеуге және өңдеуге арналған ауыл
шаруашылық, бау-бақша, орман шаруашылық
машиналары; көгалдар мен спорт алаңдарына      8432 (8432 90-
арналған таптаурындар                             нан басқа)
42. Ауыл шаруашылық дақылдарын жинауға немесе
бастыруға арналған машиналар мен механизм.
дер, сабанды немесе пiшендi тайлап буғыш.
тар, нығыздаушылар, шөп шалғылары мен
көгал шалғылары; 8437 тауар позициясында
көрсетiлгеннен басқа жұмыртқа, жемiс және
басқа да ауыл шаруашылық өнiмдерiн таза.
лауға, сорттауға және сұрыптауға арналған      8433 (8433 90 000-
машиналар                                          нан басқа)
43. Сауын қондырғылары мен аппараттары, ауыл
шаруашылығы мен өнеркәсiпте сүт өңдеуге        8434 (8434 90 000-
және ұқсатуға арналған жабдықтар                 нан басқа)
44. Шарап қайнату, сидра, жемiс шырындарын
және басқа да сусындар өндiру үшiн
пайдаланылатын нығыздаушылар, ұнтақтаушылар    8435 (8435 90 000-
және осыған ұқсас машиналар                       нан басқа)
45. Ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға, орман
шаруашылығына, құс шаруашылығына және
омарташылыққа арналған өзге де жабдықтар,
соның iшiнде тұқым көктетуге арналған
жабдықтар (механикалық немесе жылытқыш
құрылғылары бар); құс шаруашылығына            8436 (8436 91 000,
арналған инкубаторлар мен брудерлар            8436 99 000-нан
- басқалар                                         басқа)
46. Тұқымды, астық пен бұршақ дәндi дақылдарды
тазартуға, сорттауға немесе елеуге арналған
машиналар, ұн өнеркәсiбiне арналған жабдық.
тар және ауыл шаруашылық формаларында
пайдаланылатын машиналардан басқа дәндi және
құрғақ бұршақ дәндi дақылдарды өңдеуге         8437 (8437 90 000-
арналған басқа да жабдықтар                       нан басқа)
47. Мал мен өсiмдiк тектi тоң май мен майларды
тортасын айыруға немесе тазалауға арналған
жабдықтардың басқа жерлерде аталмаған азық-
түлiк өнiмдерiн немесе iшiмдiктердi өнер.      8438 (8438 90 000-
кәсiпте жасауға арналған басқа да жабдықтар        нан басқа)
48. Қағаз массасын, талшықты целлюлоза матери.
дарын өндiруге немесе қағаз бен қатырма        8439 (8439 91,
қағаз өндiруге және өңдеуге арналған           8439 99-дан
жабдықтар                                      басқа)
49. Кiтап түптейтiн, соның iшiнде кiтапшалар       8440 (8440 90-
жасайтын машиналар мен жабдықтар                  нан басқа)
50. Қағаз массасынан, қағаз бен қатырма қағаздан
бұйымдар жасауға арналған өзге де жабдықтар,
соның iшiнде қағаз бен қатырма қағаздың        8441 (8441 90-
барлық түрлерiн кесуге арналған машиналар        нан басқа)

51. Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков,
указанных в товарных позициях с 8456 по 8465),
для шрифтоотливки или набора шрифта, для
подготовки или изготовления печатных блоков,
пластин, цилиндров и других типографских
элементов; типографские шрифты, блоки, пластины,
цилиндры и др. типографские элементы; блоки,
пластины, цилиндры и литографские камни,
подготовленные для печатных целей (например,      8442 (кроме
обточенные, шлифованные или полированные)         8442 40,
8442 50)
52. Оборудование печатное; вспомогательные машины
и механизмы:
машины для офсетной печати                        8443 19 190
53. Машины для экструдирования, вытягивания,
текстурирования и резания искусственных
текстильных материалов                            8444
54. Машины для обработки текстильных волокон;
машины прядильные, сучильные, крутильные и
другое оборудование для изготовления текстильной
пряжи; машины намоточные или мотальные
(включая уточно-мотальные) и машины,
подготавливающие пряжу для использования ее на
машинах, указанных в товарной позиции 8446 или
8447                                              8445
55. Станки ткацкие                                    8446
56. Машины вязальные, кеттельные для получения
фасонной пряжи, позументной нити, тюля, кружев,
вышивания, изготовления тесьмы, вязания сетей,    8447 (кроме
обработки краев и ковровые                        машин
вязальных
бытовых)
57. Оборудование для производства или отделки сукна,
войлока и фетра или нетканых материалов в куске
или по форме, включая оборудование для
производства фетровых шляп, болванки для
изготовления шляп                                 8449
58. Машины стиральные, для прачечных, включая         8450 (кроме
машины, оснащенные отжимным устройством           машин
стиральных
бытовых,
8450 90 000)
59. Оборудование (кроме машин, указанных в
товарной позиции 8450) для мойки, чистки,
отжимания, сушки, глажения, прессования (включая
прессы для сплавления материалов), отбеливания,
крашения, аппретирования, отделки, нанесения
покрытия и пропитки пряжи, текстильных материалов,
готовых текстильных изделий; машины для
нанесения пасты на текстильную или другую основу,
используемые в производстве напольных покрытий,
таких как линолеум; машины для наматывания,       8451 (кроме
разматывания, сгибания, резки и пробивания        гладильных
текстильных материалов                            бытовых;
8451 90 000)

51. Машиналар, аппаратура мен әбзелдер (ғарiп
құюға немесе ғарiп теруге арналған, баспа
блоктарын, пластиналар, цилиндрлар және басқа
да баспахана элементтерiн әзiрлеуге немесе
жасауға арналған 8456-дан 8465-ке дейiнгi
тауар позицияларында көрсетiлген станоктардан
басқа; баспахана ғарiптерi, блоктары,
пластиналары, цилиндарлары және басқа да
баспахана элементтерi; блоктар, пластиналар,
цилиндарлар және басқа мақсаттары үшiн         8442 (8442 40,
жасалған литографиялық тастар (мәселен,        8442 50-дан
ұшталған, тегiстелген немесе ажарланған)         басқа)
52. Баспа жабдықтары; қосалқы машиналар мен
тетiктер:
офсеттiк басылымға арналған машиналар          8443 19 190
53. Жасанды тоқыма материалдарды тоқуға, тарту.
ға, бояуға және қиюға арналған машиналар         8444
54. Тоқыма материалдар мен талшықтарды өңдеуге
арналған машиналар; жiп тоқу, орау, иiру
және басқа да машиналар, тоқыма жiбiн жасауға
арналған жабдықтар; орау немесе иiру
машиналары (соның iшiнде арнайы иiру
машиналары) және 8446 немесе 8447 тауар
позицияларында көрсетiлген машиналарда жiптi
пайдалану үшiн оны әзiрлейтiн машиналар           8445
55. Тоқыма станоктар                                  8446
56. Сәндi жiп, позументтi жiп, торғын, шiлтер,
кесте тоқу үшiн қолданылатын тоқыма, кеттель
машиналары, жапсырма жасау, тор тоқу, зат      8447 (тұрмыстық
жапсарларын әдiптеу үшiн пайдаланылатын және   тоқыма машинала.
кiлем машиналары                               рынан басқа)
57. Бөлек ораммен немесе үлгiмен шұға, киiз және
фетр немесе тоқылмаған материладар өндiру
немесе әрлеу үшiн қолданылатын жабдықтар,
соның iшiнде ши қалпақтар, қалпақтар жасауға
арналған қалыптар өндiруге арналған жабдықтар       8449
58. Кiр жуатын, тұрмыстық немесе кiр жуатын        8450 (кiр жуатын
орындарға арналған машиналар, соның iшiнде     тұрмыстық машина.
кiр сығатын құрылғымен жарақтандырылған        лардан;
машиналар                                      8450 90 000-нан
басқа)
59. Кiр жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге,
үтiктеуге, нығыздауға (соның iшiнде материал.
дар балқытуға арналған престер), ағартуға,
бояуға әрлеуге, жамылғы көмкеруге және жiп,
тоқыма материалдар, дайын тоқыма бұйымдар
бояуға арналған жабдықтар (8450 тауар
позициясында көрсетiлген машиналардан бас.
қа); линолеум секiлдi еден жамылғыларын
өндiруге пайдаланылатын тоқыма немесе басқа      8451
да негiзгi затқа паста жағатын машиналар;      (тұрмыстық үтiк.
тоқыма материалдарын орайтын, тарқататын,      теу машиналарынан,
иетiн, қиятын және тексеретiн машиналар        8451 90 000-нан
басқа)

60. Машины швейные, кроме переплетных,
брошюровочных, указанных в товарной позиции
8440:
автоматические                                    8452 21 000
прочие                                            8452 29 000
61. Оборудование для подготовки, дубления и
выделки шкур и кожи, для изготовления или
ремонта кожаной обуви и прочих изделий из
шкур и кожи, кроме швейных машин                  8453 (кроме
8453 90)
62. Конвертеры, литейные ковши, изложницы и
машины литейные, используемые в металлургии
и литейном производстве                           8454 (кроме
8454 90)
63. Станы прокатные и валки для них                   8455 (кроме
8455 90)
64. Станки лазерные, электронно-лучевые,
ионно-лучевые и другие лучевые, станки
ультразвуковые, электроэррозионные, с
использованием электрохимических и плазменных
способов обработки                                8456
65. Центры обрабатывающие, станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные, для
обработки металла                                 8457
66. Станки токарные металлорежущие                    8458
67. Станки металлорежущие (включая агрегатные
станки, в том числе встраиваемые в
автоматические линии), сверлильные, расточные,
фрезерные, для нарезки наружной и внутренней
резьбы, кроме токарных станков, указанных в
товарной позиции 8458                             8459
68. Станки обдирочно-шлифовальные, заточные,
шлифовальные, хонинговальные, притирочные,
полировальные и для выполнения других операций
чистовой обработки металлов, твердых сплавов и
металлокерамических материалов при помощи
шлифовальных кругов, абразивов и полирующих
средств, кроме зуборезных, зубошлифовальных и
зубоотделочных станков, указанных в товарной
позиции 8461                                      8460
69. Станки продольно-строгальные, поперечно-
строгальные, долбежные, протяжные, зуборезные,
зубошлифовальные и зубоотделочные, отрезные и
другие станки для обработки металла, твердых
сплавов и металлокерамики, не включенные в
другие позиции                                    8461
70. Машины (включая прессы) для обработки металлов
объемной штамповкой; ковкой или штамповкой,
машины (включая прессы) гибочные, кромкогибочные,
правильные, отрезные, дыропробивные или вырубные;
прессы прочие, в другом месте непоименованные     8462
71. Станки и машины прочие для обработки металлов,
металлокерамических материалов и керметов
методами пластической деформации                  8463

60. 8440 тауар позициясында көрсетiлген кiтап
түптейтiн, кiтапшалар жасайтын тiгiн
машиналардан басқа, тiгiн машиналары:
автоматты                                      8452 21 000
басқалары                                      8452 29 000
61. Терi мен былғары әзiрлеуге, өңдеуге және
илеуге арналған, былғары аяқ киiм және терi
мен былғарыдан тiгiлген басқа да бұйымдар      8453 (8453 90-
жасауға және жөндеуге арналған тiгiн             нан басқа)
машиналарынан басқа жабдықтар
62. Металлургия мен құю өндiрiсiнде пайдала.
нылатын конвертерлер, құю шөмiштерi,           8454 (8450 90-
текшелеп қоюшылар және құю машиналары            нан басқа)
63. Пракат станоктары мен оларға арналған          8455 (8455 90-
бiлiктер                                          нан басқа)
64. Электрохимиялық және плазмалық өңдеу
тәсiлдерiн пайдаланатын лазерлi, электроны-
сәулелi, ионды-сәулелi және басқа да сәулелi
станоктар, ультрадыбысты, электр-эрозиялық
станоктар                                          8456
65. Металл өңдеуге арналған өңдеушi орталықтар,
бiр позициялы және көп позициялы агрегаттық
станоктар                                          8457
66. Металл кесетiн токарь станоктары                   8458
67. Металл кесетiн (соның iшiнде агрегаттық
станоктар, сондай-ақ автоматты желiлерге
орнатылған станоктар), бұрғылау, жону,
фрезер, сыртқы және iшкi бұранда қиюға
арналған станоктар, 8458 тауар позициясында
көрсетiлген токарь станоктарынан басқа             8459
68. Жұлу-тегiстеу, қайрау, тегiстеу, хонинг,
үйкеу, ажарлау және тегiстеу шеңберлерiнiң,
абразивтердiң және ажарлау құралдарының
көмегiмен металдарды, қатты құймаларды және
металл-қыш материалдарды тазалап өңдеу
жөнiндегi басқа да операцияларды орындауға
арналған станоктар, 8461 тауар позициясында
көрсетiлген тiс тегiстеу және тiс ажарлау
станоктарынан басқа                                8460
69. Басқа позицияларға енгiзiлмеген металды,
қатты құймаларды және металл-қыштарды өңдеуге
арналған бойлап жону, көлденең жону, ұрғылау,
созу, тiс кесу, тiс тегiстеу және тiс ажарлау,
қию станоктары мен басқа да станоктар              8461
70. Көлемдi етiп құйылатын; соғылатын немесе
қалыпқа басылатын металдарды өңдеуге арналған
машиналар (соның iшiнде престер); икемдi
жиектердi икемдеу, дұрыс, қию, тесiк бұрғылау
немесе қиып тастау машиналары (соның iшiнде
престер); басқа жерлерде аталмаған өзге де
престер                                           8462
71. Металдарды, металл-қыш материалдарды және
керметтердi пластикалық деформация әдiстерi.
мен өңдеуге арналған станоктар мен басқа да
машиналар                                          8463

72. Станки для обработки камня, керамики, бетона,
асбоцемента и аналогичных материалов или для
холодной обработки стекла                         8464
73. Станки для обработки дерева, пробки, кости,
эбонита и аналогичных твердых материалов
(включая станки для забивания гвоздей, скрепок,
склеивания и других видов сборки)                 8465
74. Оборудование и аппараты для пайки мягким и
твердым припоем или сварки (пригодные или
непригодные для резки), не относящиеся к товарной
позиции 8515; машины и аппараты для поверхностной
термообработки, работающие на газе                8468 (кроме
8468 90)
75. Аппараты кассовые                                 8470 50 000
76. Машины вычислительные аналогичные и гибридные
прочие                                            8471 10 900
77. Машины вычислительные цифровые, содержащие в
одном корпусе, по меньшей мере, центральный
процессор и устройства ввода и вывода,
комбинированные или размещенные в отдельных
блоках                                            8471 20
78. Запоминающие устройства на дисках                 8471 93 500
79. Прочие запоминающие устройства на дисках          8471 99
80. Машины дя сортировки, складывания, укладки в
конверты или перевязывания почтовой
корреспонденции; машины для вскрытия, закрывания
или запечатывания почтовой корреспонденции и
машины для наклеивания или гашения почтовых
марок                                             8472 30 000
81. Прочие                                            8472 90
82. Части и принадлежности к машинам, указанным
в товарной позиции 8471                           8473 30 000
83. Оборудование для сортировки, промывки,
измельчения, размалывания, смешивания или
перемешивания грунта, камня, руд и других
минеральных ископаемых в твердом (в том числе
порошкообразном и пастообразном) состоянии;
оборудование для соответствующей обработки
(агломерации, формовки или отливки) твердого
минерального топлива, керамических составов,
незатвердевшего цемента и других минеральных
веществ; машины формовочные для изготовления
песчаных литейных форм                            8474 (кроме
8474 90)
84. Машины для сборки электрических или электронных
ламп, электронно-лучевых трубок или газоразрядных
ламп в стеклянных колбах; машины для изготовления
или горячей обработки стекла или стеклянных
изделий                                           8475 (кроме
8475 90)
85. Оборудование для обработки резины или пластмасс
или для производства продукции из этих
материалов, нигде в другом месте данной группы    8477 (кроме
специально не упомянутое                          8477 90)

72. Тас, қыш, бетон, асбоцемент және осындай
ұқсас материалдар өңдеуге арналған немесе
шыныны суық күйiнде өңдеуге арналған станоктар     8464
73. Ағаш, тығын, сүйек, эбонит және соған ұқсас
қатты материалдар өңдеуге арналған станоктар
(соның iшiнде шеге, қысқыштар қағуға,
желiмдеуге және басқа да құрастыру түрлерiне
арналған станоктар)                                8465
74. 8505 тауар позициясына жатпайтын жұмсақ және
қатты әдiспен қосуға немесе дәнекерлеуге
арналған жабдықтар мен аппараттар (кесуге
жарамды не жарамсыз); заттың жоғарғы бетiн
жылумен өңдеуге арналған газбен жұмыс iстей.   8468 (8468 90-
тiн машиналар мен аппараттар                     нан басқа)
75. Касса аппараттары                              8470 50 000
76. Ұқсас және гибридтi есептеу машиналары,
басқалары                                      8471 10 900
77. Кемiнде бiр корпуста орналасқан цифрлы
есептеу машиналары, орталық процессор және
жекелеген блоктарда қосылған немесе
орналастырылған алу және салу құрылғылары      8471 20
78. Дискiдегi есте қалдырғыш құрылғылар            8471 93 500
79. Басқа да дискiлердегi есте қалдырғыш
құрылғылары                                    8471 99
80. Почталық корреспонденцияларды сорттауға,
бүктеуге, конвертке салуға немесе орап
байлауға арналған машиналар; почталық
корреспонденцияларды ашуға, жабуға немесе
мөрлеуге арналған машиналар мен почталық
маркаларды желiмдеуге және өшiруге
арналған машиналар                             8472 30 000
81. Басқалары                                      8472 90
82. 8471 тауар позициясында көрсетiлген
машиналардың бөлiктерi мен керек-жарақтары     8473 30 000
83. Қатты күйiндегi топырақты, тасты, рудаларды
және басқа да минералдық қазбаларды (соның
iшiнде ұнтақ және паста күйiндегi) сорттауға,
шаюға, ұқсатуға, ұнтақтауға, араластыруға
немесе араластырып жiберуге арналған жабдық
тар; қатты минералдық отынды, қыш құрамдарын
қатпаған цементтi және басқа да минералдық
заттарды тиiсiнше өңдеуге (агломерация,
қалыптау немесе құю) арналған жабдықтар;
құйма құм қалыптарын жасауға арналған          8474 (8474 90-нан
қалыптау машиналары                                  басқа)
84. Электр немесе электронды шамдар, электронды
сәулелi трубкалар немесе шыны құтылардағы
газ-разрядты шамдар құрастыруға арналған
машиналар; шыны немесе шыны бұйымдарын
жасауға немесе ыстық күйiнде өңдеуге           8475 (8475 90-нан
арналған машиналар                                   басқа)
85. Резеңке немесе пластмасса өңдеуге арналған
немесе осы топтың басқа ешбiр жерiнде арнайы
аталмаған осы материалдардан өнiм өндiруге     8477 (8477 90-нан
арналған жабдықтар                                   басқа)

86. Оборудование для подготовки и приготовления
табака, нигде в другом месте данной группы
специально не упомянутое, машины                  8478 10 000
87. Машины и механические устройства специального
назначения, нигде в другом месте данной группы
специально не упомянутые                          8479 (кроме
8479 90)
88. Опоки и изложницы; литейные поддоны; литейные
модели; формы (кроме изложниц) для литья
металлов, металлических карбидов, стекла,
минеральных материалов, резины и пластмасс        8480
89. Печи и камеры промышленные или лабораторные
электрические, включая индукционные и печи
сопротивления; прочее промышленное или
лабораторное оборудование для термической
обработки, индукционное или диэлектрическое       8514 (кроме
8514 90)
90. Машины и аппараты для электрической (в том
числе с электрическим нагревом газа), лазерной
(или с другими световыми и фотонными лучами),
ультразвуковой, электронно-лучевой,
магнитно-импульсной, плазменно-дуговой и другой
пайки (мягким или твердым припоем) или сварки
независимо от того, могут ли они выполнять операции
резания или нет; машины и аппараты электрические
для горячего напыления металлов или               8515 (кроме
металлокарбидов                                   8515 90 000)
91. Электросушители для волос                         8516 31
92. Аппараты электрические телефонные и телеграфные
для проводной связи, включая аппараты для
систем проводной связи на несущей частоте         8517
93. Аппаратура передающая для радиотелефонной,
радиотелеграфной связи, радиовещания или
телевидения, включая или не включая в себя
приемную, звукозаписывающую или воспроизводящую
аппаратуру; телевизионные камеры                  8525 (кроме
8525 30)
94. Аппаратура радиолокационная, радионавигационная
и радиоаппаратура дистанционного управления       8526
95. Телевизионные приемники (включая видеомониторы
и видеопроекторы), совмещенные или не совмещенные
с радиоприемником или аппаратурой, записывающей
или воспроизводящей звук или изображение
черно-белого или другого монохромного
изображения                                       8528 20
96. Части, предназначенные исключительно или в
основном для аппаратуры, классифицируемые в
товарных позициях с 8525 по 8528, прочие          8529 10 390
97. Электрооборудование звуковое и световое
сигнализированное (например, звонки, сирены,
индикаторные панели, сигнализации о кражах и
пожарах), кроме оборудования, указанного в
товарной позиции 8512 или 8530, прочие            8531 10 900

86. Осы топтың басқа ешбiр жерiнде арнайы
аталмаған темекi дайындауға және жасауға
арналған жабдықтар машиналар                   8478 10 100
87. Осы топтың басқа ешбiр жерiнде арнайы
аталмаған машиналар мен арнаулы мақсаттағы     8479 (8479 90-нан
механикалық құрылғылар                            басқа)
88. Опоктар мен изложницалар; құю поддондары;
құю модельдерi; металдар, металл карбидтер,
шыны, минералдық материалдар, резеңке мен
пластмассалар құюға арналған қалыптар
(изложницалардан басқа)                           8480
89. Өнеркәсiптiк немесе лабораториялық электр
пештер мен камералар, соның iшiнде индукция.
лық және қарғыласу пештерi; жылу мен өңдеуге
арналған басқа да өнеркәсiптiк немесе
зертханалық жабдықтар, индукциялық немесе      8514 (8514 90-
диэлектрлiк                                       нан басқа)
90. Электрлiк (соның iшiнде газды электрмен
жылытып алатын) лазерлiк (немесе басқа да
жарық және фотон сәулелерiмен), ультра.
дыбысты, электронды-сәулелi, магниттi-
импульстi, доғалы плазмалық өзге де
дәнекерлеуге (қатты немесе жұмсақ күйiнде
дәнекерлеу) немесе олардың кесу операция.
ларын орындай алатын-алмайтыны мiндеттi емес,
пiсiруге арналған машиналар мен аппараттар;
металдарды немесе металл карбидтерiн ыстық
күйiнде ұнтақтауға арналған машиналар мен      8515 (8515 90 000-
электр аппараттары;                                нан басқа)
91. Шашқа арналған электркептiргiштер                8516 31
92. Сым байланысына арналған электрлi телефон
және телеграф аппараттары, соның iшiнде хабар
жеткiзетiн жиiлiктегi сым байланысы жүйелерiне
арналған аппараттар                                8517
93. Радио-телефон, радио-телеграф байланысы,
радиохабарлар немесе теледидар үшiн хабар
берушi аппаратура, соның iшiнде қабылдау,
дыбыс жазу яки қайталау аппаратурасын
қамтитын немесе қамтымайтын аппаратура;        8525 (8525 30-
телевизия камералары                               дан басқа)
94. Радиолокациялық, радионавигациялық, аппара.
тура мен қашықтықтан басқарылатын радио.
аппаратура                                        8526
95. Радиоқабылдағышпен яки аппаратурамен
бiрiккен немесе бiрiкпеген, дыбысты жазып
алатын, яки қайталайтын немесе ақ-қара
бейнелi яки өзге де монохронды бейнелi
телевизия қабылдағыштары (видеомониторлар
мен видеопроекторларды қоса)                     8528 20
96. 8525-тен 8528-ге дейiнгi тауар позицияларында
сарапталған аппаратураларға ғана немесе
негiзiнен соларға арналған бөлiктер, басқалары   8529 10 390
97. 8512 немесе 8530 тауар позицияларында
көрсетiлген жабдықтардан басқа дыбыс және
жарық дабылын шығаратын электр жабдықтары
(мәселен, қоңыраулар, сиреналар, индикаторлық
панельдер, ұрлықтар мен өрттер туралы дабыл.
дар), басқалары                                8531 10 900

98. Программируемые контролеры с памятью              8537 10 910
99. Машины электрические и аппаратура
специализированного назначения, в другом месте    8543 (кроме
не поименованные                                  8543 90 000)
100. Кабели коаксиальные и проводники электрические
коаксиальные прочие                              8544 20
101. Кабели волоконно-оптические                      8544 70
102. Транспортные средства самоходные и несамоходные,
предназначенные для ремонта или технического
обслуживания железнодорожных или трамвайных
путей (например, вагоны - мастерские, краны,
шпалоподбивочные машины, путерихтовочные,
балансировочные и другие машины,
контрольно-измерительные вагоны)                 8604
103. Автомобили специального назначения               8705 90
104. Фотокамеры, предназначенные для подводной
съемки и аэрофотосъемки, для медицинского
обследования внутренних органов; фотокамеры
для параллельной съемки объектов, используемые
в судебной медицине и криминалистике             9006 30
105. Оборудование для фото- и кинолабораторий,
прочее; негатоскопы                              9010 20
106. Оборудование для автоматического проявления
фото- и кинопленок или фотобумаги в рулонах
и печати снимков                                 9010 10
107. Микроскопы оптические сложные (включая
микроскопы для микрофотосъемки, микрокиносъемки
и микропроецирования)                            9011
108. Микроскопы, кроме оптических, аппараты
дифракционные                                    9012
109. Компасы для определения направления              9014 10
110. Приборы и инструменты для аэронавигации или
космической навигации, отличные от компасов      9014 20
111. Приборы и инструменты прочие                     9014 80
112. Приборы и инструменты геодезические (включая
фотограмметрические), гидрографические,
океанографические, гидрологические,
метеорологические и геофизические (кроме
компасов), дальномеры                            9015
113. Весы чувствительностью 0,05 г и выше,
с разновесами или без них                        9016 00 100
114. Приборы и устройства, применяемые в
медицине, хирургии, стоматологии и ветеринарии
(включая сцинтиграфическую аппаратуру),
аппаратура электромедицинская прочая, приборы
для исследования зрения                          9018
115. Аппаратура для механотерапии; аппараты
массажные, аппаратура для психологических тестов
на профессиональную пригодность, аппаратура
для озоновой, кислородной и аэрозольной терапии,
искусственного дыхания и прочая терапевтическая
аппаратура для лечения нарушений дыхания         9019

98. Зердесi бар бағдарламаланатын бақылаушылар     8537 10 910
99. Басқа жерде аталмаған электр машиналары мен    8543 (8543 90 000-
арнаулы мақсаттағы аппаратура                     нан басқа)
100. Коаксиалды кабельдер мен электрлi
коаксиалды басқа да өткiзгiштер                   8544 20
101. Талшықты-оптикалық кабельдер                      8544 70
102. Темiр жол немесе трамвай жолдарына техни.
калық қызмет көрсетуге немесе жөндеуге
арналған өздiгiнен жүретiн және өздiгiнен
жүрмейтiн көлiк құралдары (мәселен, шебер.
хана-вагондар, крандар, шпал жаятын машина.
лар, жол теңестiрушi және басқа да машиналар,
бақылау-өлшеу вагондары)                           8604
103. Арнаулы мақсаттағы автомобильдер                   8705 90
104. Су астында және әуеден суретке түсiруге арнал.
ған фотокамералар, iшкi органдарды медициналық
тексеруден өткiзуге арналған фотокамералар; сот
медицинасы мен криминилистикада пайдаланатын
объектiлердi қоса-қабат түсiруге арналған
фотокамералар                                      9006 30
105. Фото және кино лабораторияларына арналған
жабдықтар, басқалары, негатоскоптар                9010 20
106. Фото және кино пленкаларды автоматты түрде
шығаруға арналған жабдықтар немесе орамды
фотоқағаздар және суреттердiң баспалары            9010 10
107. Оптикалық күрделi микроскоптар (соның iшiнде
микрофото, микрокино түсiруге және микропро.
екция жасауға арналған микроскоптар)                9011
108. Оптикалық микроскоптардан басқа микроскоптар,
дифрациялық аппараттар                              9012
109. Бағытты анықтауға арналған компастар                9014 10
110. Компастан өзгеше аэронавигация немесе ғарыш.
тық навигацияға арналған приборлар мен
аспаптар                                            9014 20
111. Басқа да приборлар мен аспаптар                     9014 80
112. Геодезиялық приборлар мен аспаптар (соның
iшiнде фотограмметриялық) гидрографиялық,
океанграфиялық, гидрологиялық, метеорология.
лық және геофизикалық приборлар мен аспап.
тар (компастардан басқа), алыс қашықтықты
өлшеуiштер                                           9015
113. 0,05 грамға және одан жоғары салмаққа сезiм.
тал таразылар, әртүрлi кiрлермен немесе
оларсыз                                         9016 00 100
114. Медицинада, хирургияда, тiс емдеуде және мал
дәрiгерлiгiнде қолданылатын приборлар мен
құрылғылар (соның iшiнде сцинтиграфиялық аппа.
ратура), басқа да электромедициналық аппара.
тура, көз зерттеуге арналған приборлар            9018
115. Механикалық терапияға арналған аппаратура;
массаж аппараттары, кәсiптiк жарамдылыққа
арналған психологиялық сынақтарды жүргiзетiн
аппаратура, озон, оттегi және аэрозол тера.
пиясына, жасанды тыныс алуға арналған аппара.
тура және тыныс алудың бұзылуын емдейтiн
басқа да терапевтiк аппаратура                     9019

116. Аппаратура дыхательная прочая, газовые маски,
кроме защитных масок, без механических
деталей и сменных фильтров                       9020
117. Аппараты слуховые, кроме частей и
принадлежностей                                  9021 40 000
118. Прочие                                           9021 90 900
119. Аппаратура медицинская, хирургическая,
стоматологическая и ветеринарная                 9022 11
120. Аппаратура, основанная на использовании
альфа-, бета- и гамма-излучений (в том
числе медицинская, хирургическая,
стоматологическая и ветеринарная, включая
аппаратуру для рентгенографических и
радиотерапевтических обследований)               9022 19
121. Аппаратура медицинская, хирургическая,
стоматологическая и ветеринарная                 9022 21
122. Прочая                                           9022 29
123. Прочая, включая части и принадлежности           9022 90
124. Машинные приборы для испытаний на твердость,
прочность, растяжение и сжатие, эластичность
и другие механические свойства материалов
(например, металлов, древесины, текстиля,        9024 (кроме
бумаги, пластмасс)                               9024 90 000)
125. Ареометры и аналогичные приборы, действующие
при погружении в жидкость, териометры, парометры,
барометры, гигрометры и лекхрометры, с
записывающим устройством или без записывающего
устройства, любые соединения этих приборов друг
с другом                                         9025 (кроме
9025 90)
126. Приборы и аппаратура для измерения и контроля
расхода, уровня, давления и других переменных
характеристик жидкостей или газов (например,
расходометры, указатели уровня, манометры,
тепломеры), кроме инструментов и аппаратуры,
указанных в товарных позициях 9014, 9015,
9028 и 9032                                      9026 (кроме
9026 90)
127. Приборы и аппаратура для физического и
химического анализа (например, поляриметры,
рефрактометры, спектрометры, газо- и
дымоанализаторы); приборы и аппаратура для
измерения и контроля вязкости, пористости,
расширения, поверхностного натяжения и т.п.;
приборы и аппараты для измерения или контроля
количества тепла, звука или света (включая
экспонометры, микротомы)                         9027 (кроме
9027 90)
128. Счетчики подачи или производства газа,           9028 (кроме
жидкости и электроэнергии (включая               9028 30,
калибрующие)                                     9028 90)

116. Басқа да тыныс алу аппаратурасы, қорғану
маскаларынан басқа механикалық бөлшектерi
мен айырбас сүзгiштерi жоқ газ маскалары           9020
117. Есту аппараттары, бөлiктерi мен керек-жарақ.
тарынан басқа                                   9021 40 000
118. Басқалары                                       9021 90 900
119. Медициналық, хирургиялық, тiс дәрiгерлiк
және малдәрiгерлiк аппаратура                   9022 11
120. Альфа, бета және гамма сәулелерiн пайдала.
нуға негiзделген аппаратура (соның iшiнде
рентгенографиялық және радиотерапевтiк
зерттеулерге арналған аппаратураны қоса
медициналық, хирургиялық, тiс дәрiгерлiк
және малдәрiгерлiк аппаратура)                  9022 19
121. Медициналық, хирургиялық, тiс дәрiгерлiк
және малдәрiгерлiк аппаратура                   9022 21
122. Басқалары                                       9022 29
123. Бөлiктерi мен керек-жарақтарын қоса,
басқалары                                       9022 90
124. Материалдардың (мәселен, металдардың, ағаш.
тың, тоқыманың, қағаздың, пластмассаның)
қаттылығын, берiктiгiн, созымдылығын және
қысымдылығын, жұмсақтығын және басқа да
механикалық қасиеттерiн сынауға арналған      9024 (9024 90 000-
машина приборлары                                 нан басқа)
125. Сұйық затқа салу кезiнде жұмыс iстейтiн
ареометрлер мен соған ұқсас приборлар,
тереометрлер, парометрлер, барометрлер
және жазу құрылғысы бар немесе жазу
құрылғысы жоқ гигрометрлер мен лекхрометр.
лер, осы приборлардың бiр-бiрiмен қандай      9025 (9025 90-
да болсын қосылыстары                           нан басқа)
126. Сұйық заттардың немесе газдардың жұмсалуын,
деңгейiн, қысымын және басқа да ауыспалы
сипаттамаларын өтшеуге және бақылауға арнал.
ған приборлар мен аппаратура (мәселен,
расходометрлер, деңгей көрсеткiштер, моно.
метрлер, жылу өлшегiштер), 9014, 9015, 9028
және 9032 тауар позицияларында көрсетiлген    9026 (9026 90-
аспаптар мен аппаратуралардан басқа                нан басқа)
127. Физикалық және химиялық анализ жасауға
арналған приборлар мен аппаратура (мәселен,
поляриметрлер, рефрактометрлер, спектро.
метрлер, газ және түтiн анықтағыштар); заттың
жабысқақтығын, кеуектiгiн, кеңейiмдiлiгiн,
үстiңгi бетiнiң созылуын және т.б. өлшеуге
және бақылауға арналған приборлар мен
аппаратура; жылу, дыбыс немесе жарық мөлшерiн
өлшеуге яки бақылауға арналған приборлар мен
аппараттар (соның iшiнде экспонометрлер,      9027 (9027 90-
микротомдар)                                     нан басқа)
128. Газ, сұйық заттар және электр энергиясын      9028 (9028 30,
берудiң немесе өндiрудiң счетчиктерi (соның   9028 90-нан
iшiнде калибрлi счетчиктер)                   басқа)