О мерах по реализации программ государственных закупок зерна из урожая 1996 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1996 г. N 338
В целях погашения ссудной задолженности, Государственной продовольственной контрактной корпорацией и аккумуляции денежных средств для учета и погашения векселей, эмитируемых ею согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 1996 г. N 173 P960173_ "О государственных закупках зерна из урожая 1996 года", Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить график погашения ссудной задолженности Государственной продовольственной контрактной корпорации перед Национальным Банком и Министерством финансов Республики Казахстан (приложение 1), а также график аккумуляции средств для учета и погашения векселей, эмитируемых Государственной продовольственной контрактной корпорацией в 1996 году (приложение 2).
2. Направить на аккумуляционный счет Государственной продовольственной контрактной корпорации в Главном Алматинском территориальном управлении Национального Банка Республики Казахстан средства, поступающие в погашение ее задолженности перед Министерством финансов Республики Казахстан, в объеме 2 (двух) млрд. тенге, с одновременным проведением их через счета доходов и расходов республиканского бюджета.
3. Разрешить Государственной продовольственной контрактной корпорации реализацию продовольственного и фуражного зерна государственных ресурсов в объемах, необходимых для погашения долгов перед Национальным Банком и Министерством финансов Республики Казахстан и аккумуляции денежных средств для учета и погашения векселей.
Государственной продовольственной контрактной корпорации в недельный срок представить на утверждение Правительства график реализации зерна.
4. Министерству транспорта и коммуникаций, Таможенному комитету Республики Казахстан, Международной казахстанской агропромышленной бирже оказывать содействие в реализации и транспортировке указанного зерна.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1996 г. N 338
Г Р А Ф И К
погашения ссудной задолженности Государственной
продовольственной контрактной корпорации перед
Национальным Банком и Министерством финансов
Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
Срок         !Перед Национальным Банком!Перед Министерством
погашения       !   Республики Казахстан  !финансов Республики
!-------------------------!Казахстан
! основной   !проценты за !-------------------
!долг, млн.  !кредит, млн.!основной долг,
!долларов США!долларов США!млрд. тенге
--------------------------------------------------------------------

1996 жылдың егiнінен мемлекетке астық сатып алу бағдарламасын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 21 наурыз N 338
Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының несиелiк берешегiн жабу және ол айналысқа шығаратын вексельдердi есепке алу мен жабу үшiн ақша қаражатын шоғырлау мақсатында "1996 жылдың егiнінен мемлекетке астық сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 ақпандағы N 173 P960173_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мен Қаржы министрлiгiнiң алдындағы несиелiк берешегiн жабу кестесi /1 қосымша/, сондай-ақ 1996 жылы Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы айналысқа шығаратын вексельдердi есепке алу мен жабу үшiн қаржыны шоғырлау /2 қосымша/ кестесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Алматы аумақтық Бас басқармасындағы Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының шоғырлау шотына оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң алдындағы берешегiн жабуға түсетiн қаржылар 2 /екi/ миллиард теңге көлемiнде оларды бiр мезгiлде республикалық бюджеттiң кiрiс, шығыс шоттарынан өткiзе отырып жiберiлетiн болсын.
3. Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi мен Қаржы министрлiгiнiң алдындағы қарыздарын жабуға қажеттi көлемде мемлекеттiк ресурстың тағамдық және жемдiк астығын сатуға және вексельдердi есепке алу мен жабу үшiн ақша қаражатын шоғырлауға рұқсат етiлсiн.
Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы бiр апта мерзiмде
Үкiметтiң бекiтуiне астық сату кестесiн ұсынатын болсын.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi, Кеден комитетi, Қазақстанның Халықаралық агроөнеркәсiп
биржасы аталған астықты сатуға және тасымалдауға жәрдем көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 наурыздағы
N 338 қаулысына
1 қосымша
Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясының
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi және
Қаржы министрлiгiнiң алдындағы вексельдiк
берешегiн жабу
КЕСТЕСI
___________________________________________________________________
|Қазақстан Республикасы.|Қазақстан Республика.
Жабу мерзiмi    |   ның Ұлттық Банкi    |сының Қаржы министр.
|       алдындағы       |  лiгi алдындағы
_____________________|_______________________|_____________________
|Негiзгi қа.|Кредит үшiн| Негiзгi қарызы,
|рызы, АҚШ- |проценттер,| миллиард теңге
|тың миллион|АҚШ-тың    |
|долларымен |миллион    |
|           |долларымен |
_____________________|___________|___________|_____________________

март 1996 года            22,1          0,9              -
II квартал 1996 года      10,0          0,4              2,0
III квартал 1996 года     10,0          0,4              0,33
IV квартал 1996 года      27,9          1,1              2,47
ИТОГО                70,0          2,8              4,8
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1996 г. N 338
Г Р А Ф И К
аккумуляции средств для учета и погашения векселей,
эмитируемых Государственной продовольственной
контрактной корпорацией в 1996 году
--------------------------------------------------------------------
Срок              !    Сумма, млн. долларов США
--------------------------------------------------------------------
март 1996 года                                 -
II квартал 1996 года                         36,3,
в том числе 31 (2 млрд.тенге) -
за счет республиканского бюджета
III квартал 1996 года                        97,4
октябрь-ноябрь 1996 года                     31,3
Итого                   165

1996 жылғы наурыз         22,1        0,9              -
1996 жылғы II-тоқсан      10,0        0,4             2,0
1996 жылғы III-тоқсан     10,0        0,4             0,33
1996 жылғы IV-тоқсан      27,9        1,1             2,47
Қорытындысы               70,0        2,8             4,8
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 наурыздағы
N 338 қаулысына
2 қосымша
Мемлекеттiк азық-түлiк контракт корпорациясы
1996 жылы айналысқа шығаратын вексельдердi
есепке алу мен жабу үшiн қаржыны шоғырлау
кестесi
___________________________________________________________________
Мерзiмi         |  Сомасы, АҚШ-тың миллион долларымен
__________________________|________________________________________
1996 жылғы наурыз                   -
1996 жылғы II-тоқсан               36,3
оның iшiнде
32 /2 миллиард теңге/ -
республикалық бюджет есебiнен
1996 жылғы III-тоқсан              97,4
1996 жылғы қазан-қараша            31,3
Қорытындысы                        165