О продаже государственных пакетов акций Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 1996 г. N 475
Во исполнение Плана действий Правительства по углублению реформ на 1996-1998 годы, в целях совершенствования системы управления экономикой, развития конкуренции и ускорения процессов приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Прекратить права Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" на владение, пользование и управление государственными пакетами акций акционерных обществ и государственными долями в уставных фондах совместных предприятий согласно приложению 1.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом представить на общем собрании акционеров Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" интересы государства в вопросах:
исключения из уставного фонда Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" государственных пакетов акций акционерных обществ, перечисленных в приложении 2, и передачи их Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации;
исключения из уставного фонда Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" государственных долей в совместных предприятиях "Комтел" и "Веснет";
переименования, в связи с изменением структуры и системы управления предприятиями и подразделениями, Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" в акционерное общество "Байланыс-курылысшы";
привлечения дополнительных средств участников на пополнение уставного фонда акционерного общества "Байланыс-курылысшы" с целью создания возможностей для осуществления хозяйственной деятельности.
3. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
отозвать права владения, пользования и управления и исключить в установленном законодательством порядке из уставного фонда акционерного общества "Павлодарэлектронмаш" его государственную долю в совместном предприятии "Веснет";
передать акционерному обществу "Байланыс-курылысшы" в установленном законодательством порядке в доверительное управление государственные доли в совместных предприятиях "Веснет" и "Комтел", ранее принадлежавшие на правах владения, пользования и управления Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" и акционерному обществу "Павлодарэлектронмаш", и определить акционерное общество "Байланыс-курылысшы" правопреемником Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" по иностранным кредитам, выделенным ему на создание совместных предприятий "Веснет" и "Комтел" согласно постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 ноября 1991 г. N 753 P910753_ "О мерах по организации производства средств связи в Казахской ССР для интенсивного развития телевидения, радиовещания и телефонной связи";
рассмотреть возможность эквивалентного обмена акций Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" на акции акционерного общества "Байланыс-курылысшы" и акций (доли) акционерных обществ (хозяйственных товариществ), образованных на базе совместных предприятий "Веснет" и "Комтел".

"Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 19 сәуiр N 475
1996-98 жылдарда реформаларды тереңдету жөнiндегi Үкiметтiң iс-қимыл жоспарын орындау үшiн, экономиканы басқару жүйесiн жетiлдiру, бәсекелестiктi дамыту мен жекешелендiрудi жеделдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. "Байланыс-құрылысшы" ұлттық акционерлiк компаниясының 1 қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн және бiрлескен кәсiпорындардың қорларындағы мемлекеттiң үлестерiн иелену, пайдалану және басқару құқығы тоқтатылсын.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi "Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы акционерлерiнiң жалпы жиналысында мына мәселелер жөнiндегi мемлекет мүддесiн бiлдiрсiн:
2 қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн "Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының жарғылық қорынан шығару және оларды Қазақстан Республикасының жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне беру;
"Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының жарғылық қорынан "Комтел" және "Веснет" бiрлескен кәсiпорындарындағы мемлекеттiк үлестердi шығару;
құрылымның және кәсiпорындар мен бөлiмшелердi басқару жүйесiнiң өзгеруiне байланысты "Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының атауын "Байланыс-құрылысшы" акционерлiк қоғамы етiп қайта өзгерту;
шаруашылық қызметтi жүзеге асыруға мүмкiндiк туғызу мақсатында "Байланыс-құрылысшы" акционерлiк қоғамының жарғылық қорын толықтыруға қатысушылардың қосымша қаражаттарын тарту;
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Павлодарэлектронмаш" акционерлiк қоғамының жарғылық қорынан "Веснет" бiрлескен кәсiпорындағы оның мемлекеттiк үлесiн заңдарда белгiленген тәртiп бойынша шығарсын, иелiк ету, пайдалану мен басқару құқығын қайтарып алсын;
"Байланыс-құрылысшы" акционерлiк қоғамына "Веснет" және "Комтел" бiрлескен кәсiпорындарындағы бұрын иелiк ету, пайдалану мен басқару құқығы бойынша "Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы мен "Павлодарэлектронмаш" акционерлiк қоғамына тиесiлi мемлекеттiк үлестердi сенiмдi басқаруға берсiн және "Байланыс-құрылысшы" акционерлiк қоғамын "Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының " Теледидарды, радиохабары мен телефон байланысын интенсивтi дамыту үшiн Қазақ ССР-iнде байланыс құралдарын шығаруды ұйымдастыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1991 жылғы 29 қарашадағы N 753 қаулысына сәйкес "Веснет" және "Комтел" бiрлескен кәсiпорындарын құруы үшiн бөлiнген шетел кредиттерi бойынша құқықтық мұрагерi етiп белгiленсiн;
"Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы акцияларын "Байланыс-құрылысшы" акционерлiк қоғамы акцияларына және "Веснет" және "Комтел" бiрлескен кәсiпорындарының негiзiнде құрылған акционерлiк қоғамдар (шаруашылық серiктестiктерi) акцияларына (үлестерiне) бара-бар ауыстыру мүмкiндiгiн қарасын.

4. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать на закрытых аукционах с привлечением физических и юридических лиц системы строительства связи государственные пакеты акций акционерных обществ согласно приложению 2 и акционерного общества "Байланыс-курылысшы".
5. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 февраля 1994 г. N 147 "О Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы" (САПП Республики Казахстан, 1994 г., N 6, ст. 73);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 февраля 1994 г. N 184 "О президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Байланыс-курылысшы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 1996 г. N 475
Перечень акционерных обществ и совместных
предприятий, на государственные пакеты акций
и имущество которых прекращаются права владения,
пользования и управления Государственной акционерной
компании "Байланыс-курылысшы"
АО "Алматытелефонстрой", г. Алматы
АО "Промсвязь", г. Алматы
АО "Связьмонтаж", г. Алматы
АО "Связьстрой", г. Атырау
АО "Востоксвязь", г. Усть-Каменогорск
АО "Байланыс", г. Талдыкорган
СП "Комтел", г. Уральск
СП "Веснет", г. Павлодар
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 1996 г. N 475
Перечень акционерных обществ, государственные
пакеты акций которых передаются для реализации
Государственному комитету Республики Казахстан
по приватизации
АО "Алматытелефонстрой", г. Алматы
АО "Промсвязь", г. Алматы
АО "Связьмонтаж", г. Алматы
АО "Востоксвязь", г. Усть-Каменогорск
АО "Байланыс", г. Талдыкорган

4. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi байланыс құрылыс жүйесiнiң жеке және заңды тұлғаларын тарта отырып, 2 қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдары мен "Байланыс-құрылысшы" акционерлiк қоғамы акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн жабық аукциондарда сатсын.
5. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясы туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 8 ақпандағы
N 147 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1994 ж., N 6,
73-бап);
"Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының
президентi мен Байқаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 14 ақпандағы N 184 қаулысы.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасының
Үкiметiнiң
1996 жылғы 19 сәуiрдегi
N 475 қаулысына
1-қосымша
Акциялардың мемлекеттiк пакеттерi мен мүлкiне
"Байланыс-құрылысшы" мемлекеттiк акционерлiк
компаниясының иелiк ету, пайдалану және басқару
құқығы тоқтатылатын акционерлiк қоғамдардың
Тiзбесi
"Алматытелефонстрой" АҚ, Алматы қаласы
"Промсвязь" АҚ, Алматы қаласы
"Связьмонтаж" АҚ,Алматы қаласы
"Связьстрой" АҚ, Атырау қаласы
"Востоксвязь" АҚ, Өскемен қаласы
"Байланыс" АҚ, Талдықорған қаласы
"Комтел" бiрлескен кәсiпорны, Орал қаласы
"Веснет" бiрлескен кәсiпорны, Павлодар қаласы
Қазақстан Республикасының
Үкiметiнiң
1996 жылғы 19 сәуiрдегi
N 475 қаулысына
2-қосымша
Акциялардың мемлекеттiк пакеттерi Қазақстан
Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк
комитетiне сатуға берiлетiн акционерлiк қоғамдардың
ТIЗБЕСI
"Алматытелефонстрой" АҚ, Алматы қаласы
"Промсвязь" АҚ, Алматы қаласы
"Связьмонтаж" АҚ,Алматы қаласы
"Востоксвязь" АҚ, Өскемен қаласы
"Байланыс" АҚ, Талдықорған қаласы