1. Обратить внимание руководителей министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов Республики Казахстан на серьезные недостатки в организации правовой работы.
2. Руководителям министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов:
обсудить вопрос о состоянии правовой работы на заседаниях коллегий;
обеспечить выполнение требований Положения о юридической службе органов государственного управления и подведомственных им предприятий, организаций;
осуществить меры по повышению статуса юридических служб, упорядочению их работы, освободив от выполнения несвойственных функций;
прекратить практику сокращения должностей юрисконсультов;
принять меры к кадровому обеспечению и укреплению юридических служб;
повысить требовательность к юрисконсультам, создать необходимые условия для их работы, обеспечить активное участие юридических служб в укреплении законности в деятельности министерств, государственных комитетов и иных центральных исполнительных органов и защите их имущественных и других интересов;
обеспечить широкую пропаганду и разъяснение Конституции Республики Казахстан и действующего законодательства, организацию и проведение правового всеобуча;
разработать и утвердить мероприятия по улучшению руководства и контроля за состоянием правовой работы в подведомственных предприятиях и организациях, постоянно оказывать методическую и организационную помощь их юридическим службам;
пересмотреть ведомственные нормативные акты на предмет их соответствия действующему законодательству и представить в установленном порядке на регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2000 года N 868  P000868_  ).
4. Министерству юстиции Республики Казахстан:
усилить методическое руководство правовой работой в министерствах, государственных комитетах и иных центральных исполнительных органах;
изучать организацию правовой работы в министерствах, государственных комитетах и иных центральных исполнительных органах и два раза в год информировать Правительство Республики Казахстан;
совместно с Институтом переподготовки и повышения квалификации государственных служащих при Правительстве Республики Казахстан в 1996-1997 годах организовать правовое обучение работников юридических служб центральных и местных исполнительных органов, подведомственных им предприятий и организаций.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасының министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерi мен өзге де орталық атқарушы органдарының басшылары құқықтық жұмысты ұйымдастырудағы елеулi кемшiлiктерге назар аударсын.
2. Қазақстан Республикасының министрлiктерiнiң, мемлекеттiк комитеттерi мен өзге де орталық атқарушы органдарының басшылары:
алқа жиналысында құқықтық жұмыстың жай-күйi туралы мәселенi талқыласын;
мемлекеттiк басқару органдары мен олардың ведомствоға қарасты кәсiпорындарының, ұйымдарының заң қызметi туралы ережесiнiң талаптарын орындауды қамтамасыз етсiн;
заң қызметтерiнiң мәртебесiн арттыру, олардың жұмысын өзiне тән емес функцияларды орындаудан босата отырып тәртiпке келтiру жөнiндегi шараларды iске асырсын;
заң консультанттары қызметтерiн қысқарту практикасы тоқтатылсын;
заң қызметтерiн кадрлармен қамтамасыз етуге және нығайтуға шаралар қабылдасын;
заң консультанттарына талапты арттырсын, олардың жұмысына қажеттi жағдайлар жасасын, министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық атқарушы органдардың қызметiнде заңдылықты нығайтудағы және олардың мүлiктiк және басқа мүдделерiн қорғаудағы заң қызметтерiне белсендi қатысуды қамтамасыз етсiн;
Қазақстан Республикасының Конституциясын және қолданылып жүрген заңды кеңiнен насихаттау мен түсiндiрудi, жалпыға бiрдей құқықтық оқуды ұйымдастыру мен өткiзудi қамтамасыз етсiн;
ведомствоға қарасты кәсiпорындар мен ұйымдардағы құқықтық жұмыс жағдайына басшылық ету мен бақылау жасау жөнiндегi шараларды әзiрлеп, бекiтсiн, олардың заң қызметтерiне тұрақты түрде әдiстемелiк және ұйымдық көмек көрсетсiн;
ведомстволық нормативтiк актiлердi қолданылып жүрген заңдарға сәйкес келуiне қарай қайта қарасын және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне тiркеуге ұсынсын.
3.  күші жойылды
Ескерту. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.06.07. N  868  қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi:
министрлiктердегi, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық атқарушы органдардағы құқықтық жұмысқа әдiстемелiк басшылықты күшейтсiн;
министрлiктерде, мемлекеттiк комитеттер мен өзге де орталық атқарушы органдарда құқықтық жұмысты ұйымдастыруды зерделесiн және жылына екi рет Қазақстан Республикасының Үкiметiне хабарласын;
Қазақстан Республикасының Үкiметi жанындағы мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау мен олардың бiлiктiлiгiн арттыру институтымен бiрлесiп 1996-1997 жылдары орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, олардың ведомстволарына қарасты кәсiпорындар мен ұйымдардың заң қызметтерi қызметкерлерiн құқықтық оқытуды ұйымдастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi