Об утверждении Типового контракта приема на государственную службу
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 1996 г. N 622. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 6 июня 2000 года N 855 ~P000855
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан,
имеющего силу Закона,
U952730_
"О государственной службе"
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемый Типовой контракт приема на государственную
службу.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 мая 1996 г. N 622
Т И П О В О Й   К О Н Т Р А К Т
приема на государственную службу
______________________________________________________________,
(наименование государственного органа)
действующее в соответствии с Указом Президента Республики
Казахстан, имеющим силу Закона, "О государственной службе", в
лице _________________________________________________________
(должность, Ф. И. О.)
с одной стороны, и гражданин _________________________________
(Ф. И. О.)
с другой стороны, заключили настоящий контракт о нижеследующем:
1. ______________________________________________________:
(наименование государственного органа)
1.1. Предоставляет ______________________________________
(Ф. И. О. гражданина)
работу в качестве ____________________________________________
(наименование должности, профессии,
______________________________________________________________
его структурное подразделение)
с "__ __" __________ и устанавливает ему заработную плату,
состоящую из должностного оклада, доплаты за квалификационный класс, надбавки за выслугу лет на государственной службе, премий и других надбавок при соблюдении требований, предъявляемых к соответствующей должности, а также при успешном выполнении им обязанностей, оговоренных настоящим контрактом.
1.2. Может устанавливать дополнительные условия материального стимулирования труда.
1.3. Обеспечивает служащего необходимой информацией, устанавливает задания и ставит задачи, создает необходимые условия для выполнения им своих обязанностей, организует благоприятные условия для труда.
1.4. Контролирует выполнение Правил внутреннего трудового
распорядка.
1.5. Гарантирует защиту прав и интересов служащего,
предусмотренные законодательством и настоящим контрактом.
2. ___________________________________________________________
(Ф. И. О. гражданина)
предоставляется ежегодный оплачиваемый отпуск продолжительностью
тридцать календарных дней с выплатой пособия для оздоровления в
размере двух должностных окладов.
2.1. По желанию ______________________________________________
(Ф. И. О. гражданина)
ежегодный оплачиваемый отпуск может предоставляться ему по частям.

Мемлекеттiк қызметке қабылдаудың үлгi контрактiсiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 21 мамыр N 622. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.06.06. N 855 қаулысымен. ~P000855
"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан
Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған Мемлекеттiк қызметке қабылдаудың үлгi
контрактiсi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 21 мамырдағы
N 622 қаулысымен
Бекiтiлген
Мемлекеттiк қызметке қабылдаудың
Үлгi контрактiсi
"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Заң күшi бар Жарлығына сәйкес жұмыс iстейтiн
___________________________________________________________________
(мемлекеттiк органның атауы)
атынан
___________________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөнi)
бiр тараптан және азамат __________________________________________
(аты-жөнi)
екiншi тараптан мыналар жөнiнде осы контрактiнi жасасты:
1. ___________________________________________________________
(мемлекеттiк органның атауы)
1.1. ________________________________________________________
(азаматтың аты-жөнi)
__________________________________________________________________
(лауазымның, кәсiптiң атауы, оның құрылымдық
__________________________________________________________ретiнде
бөлiмшесi)
_______________" "_________________________жұмыс iстеудi ұсынады
және тиiстi лауазымға қойылатын талаптарды орындағанда, сондай-ақ осы контрактiде айтылған мiндеттердi табысты орындаған жағдайда оған лауазымдық жалақыдан, бiлiктiлiк сыныбы үшiн қосымша ақыдан, мемлекеттiк қызметте еңбек сiңiрген жылдары үшiн үстеме ақыдан, сыйақыдан және басқа да үстеме ақылардан тұратын еңбекақы белгiлейдi.
1.2. Еңбектi материалдық ынталандырудың қосымша шарттарын
белгiлей алады.
1.3. Қызметшiнi қажеттi ақпаратпен қамтамасыз етедi,
тапсырмалар белгiлейдi және мiндеттер қояды, оның өз мiндеттерiн
орындауына қажеттi жағдайлар жасайды, еңбекке қолайлы жағдайларды
ұйымдастырады.
1.4. Iшкi еңбек тәртiбi ережелерiнiң орындалуын бақылайды.
1.5. Қызметшiнiң заңдарда және осы контрактiде көзделген
құқықтары мен мүдделерiн қорғауға кепiлдiк бередi.
2.____________________________________________________________
(азаматтың аты-жөнi)
екi лауазымдық жалақы мөлшерiнде сауықтыруға арналған жәрдемақы
төлене отырып, жыл сайын ұзақтығы отыз күнтiзбелiк күн болатын ақылы
демалыс бередi.
2.1. _________________________________________________________
(азаматтың аты-жөнi)
қалауынша жыл сайынғы ақылы демалыс оған бөлiп-бөлiп берiлуi мүмкiн.

2.2. _________________________ в соответствии с законодательством
(Ф.И.О. гражданина)
может быть предоставлен отпуск без сохранения заработной платы.
3. ____________________________ и члены его (ее) семьи,
(Ф.И.О. гражданина)
проживающие совместно с ним (ней), пользуются в установленном порядке
медицинским обслуживанием в соответствующих государственных
учреждениях здравоохранения.
4. ____________________________ обеспечивается бесплатным
(Ф.И.О. гражданина)
государственным страхованием на случай причинения ущерба жизни и
здоровью, связанного с выполнением служебных обязанностей, а также
болезни или потери трудоспособности, наступившей в период пребывания
на службе.
5. В случае смерти ____________________________ членам его (ее)
(Ф.И.О. гражданина)
семьи выплачивается пособие в размере трех месячных должностных окладов по последнему месту службы в государственном органе, при этом размер пособия не может быть ниже установленного действующим законодательством.
6. ___________________________________________________________
(Ф.И.О. гражданина)
6.1. Обязуется соблюдать Конституцию и законодательство Республики Казахстан.
6.2. Обеспечивать соблюдение и защиту прав, свобод и законных интересов граждан и юридических лиц, рассматривать в порядке и сроки, установленные законодательством, обращения граждан, принимать по ним необходимые меры.
6.3. Осуществлять полномочия в пределах предоставленных ему (ей) прав и в соответствии с должностными обязанностями.
6.4. Соблюдать государственную и трудовую дисциплину.
6.5. Соблюдать нормы служебной этики.
6.6. Выполнять приказы и распоряжения руководителей, решения и указания вышестоящих органов и должностных лиц, изданные в пределах их полномочий.
6.7. Хранить государственные секреты и иную охраняемую законом тайну, в том числе и после прекращения государственной службы.
6.8. Сохранять в тайне полученные при исполнении служебных обязанностей сведения, затрагивающие личную жизнь, честь и достоинство граждан, и не требовать от них предоставления такой информации, за исключением случаев, предусмотренных законодательством.
6.9. Обеспечивать сохранность государственной собственности.
6.10. Повышать свой профессиональный уровень и квалификацию для эффективного исполнения служебных обязанностей ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________

2.2. _______________________________________заңдарға сәйкес
(азаматтың аты-жөнi)
еңбекақысы сақталмайтын демалыс берiлуi мүмкiн.
3._____________________________________________және оның бiрге
(азаматтың аты-жөнi)
тұратын отбасы мүшелерi денсаулық сақтаудың тиiстi мемлекеттiк
мекемелерiнде белгiленген тәртiппен медициналық қызмет көрсетудi
пайдаланады.
4. ________________________________________________ қызметтiк
(азаматтың аты-жөнi)
мiндеттерiн орындауға байланысты өмiрi мен денсаулығына зиян келтiрiлгенде, сондай-ақ қызметте болған кезеңде науқастанған немесе еңбекке жарамсыз болып қалған жағдайда тегiн мемлекеттiк сақтандырумен қамтамасыз етiледi.
5.______________________________________________қайтыс болған
(азаматтың аты-жөнi) жағдайда оның отбасы мүшелерiне мемлекеттiк органдағы соңғы қызмет орны бойынша үш айлық лауазымдық жалақысы мөлшерiнде жәрдемақы төленедi, бұл ретте жәрдемақының мөлшерi қолданылып жүрген заңдарда белгiленген жәрдемақы мөлшерiнен төмен болмауға тиiс.
6. __________________________________________________________
(азаматтың аты-жөнi)
6.1. Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын орындауға.
6.2. Азаматтар мен заңды тұлғалардың құқықтарының, бостандықтары мен заңдық мүдделерiнiң сақталуы мен қорғалуын қамтамасыз етуге заңдарда белгiленген тәртiп пен мерзiмде азаматтардың өтiнiштерiн қарауға, олар бойынша қажеттi шаралар қабылдауға.
6.3. Өкiлеттiгiн өзiне берiлген құқықтар шегiнде және лауазымдық мiндеттерiне сәйкес жүзеге асыруға.
6.4. Өкiлеттiгiн өзiне берiлген құқықтар шегiнде және лауазымдық мiндеттерiне сәйкес жүзеге асыруға.
6.4. Мемлекеттiк және еңбек тәртiбiн сақтауға.
6.5. Қызметтiк этика нормаларын сақтауға.
6.6. Өкiлеттiктерi шегiнде шығарылған басшылардың бұйрықтары мен өкiмдерiн, жоғары тұрған органдар мен лауазымды адамдардың шешiмдерi мен нұсқауларын орындауға.
6.7. Мемлекеттiк құпияларды және заңмен қорғалатын басқа да құпияны сақтауға, оның iшiнде мемлекеттiк қызметтi тоқтатқаннан кейiн де сақтауға.
6.8. Қызметтiк мiндеттерiн орындау барысында алынған, азаматтардың жеке өмiрiн, намысы мен арына қатысты мәселелердi құпияда ұстауға, заңдарда көзделген жағдайларды қоспағанда, олардан осындай ақпарат берудi талап етпеуге.
6.9. Мемлекеттiк меншiктiң сақталуын қамтамасыз етуге.
6.10. Қызметтiк мiндеттерiн тиiмдi орындау үшiн өзiнiң кәсiптiк деңгейi мен бiлiктiлiгiн арттыруға мiндеттенедi ___________________________________________________________________- ___________________________________________________________________- ___________________________________________________________________

7. Срок действия контракта устанавливается по соглашению сторон, но не более 5 лет. По истечении срока контракт может быть продлен на новый срок или расторгнут. Если по истечении срока контракта трудовые отношения продолжаются и ни одна из сторон не потребовала их прекращения, считается, что со служащим заключен трудовой договор на неопределенный срок. Руководитель государственного органа обязан не менее чем за два месяца до истечения срока контракта письменно предупредить служащего, что действие контракта не будет продлено.
8. Контракт может быть расторгнут досрочно по инициативе служащего в случаях:
подачи им заявления об увольнении по собственному желанию;
инициативы государственного служащего, имеющего право на пенсию за выслугу лет на государственной службе.
9. Контракт может быть досрочно расторгнут по инициативе руководителя государственного органа в случаях:
достижения государственным служащим предельного возраста прохождения государственной службы, установленного статьей 22 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О государственной службе";
представления государственным служащим заведомо ложных сведений о его доходах и имуществе;
утраты гражданства Республики Казахстан.
10. Основаниями для прекращения контракта также являются:
отставка государственного служащего на основаниях статьи 29 Указа
Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О
государственной службе";
иные основания, предусмотренные законодательством Республики
Казахстан.
11. Служащему может устанавливаться испытательный срок до трех
месяцев со дня начала работы по контракту. В случае, если служащий в
течение указанного срока будет признан не выдержавшим испытание, он
подлежит увольнению.
12. Споры сторон контракта разрешаются в порядке, установленном
законодательством Республики Казахстан.
13. Условия настоящего контракта могут быть изменены только с
согласия сторон, о чем составляется дополнение к контракту.
14. Особые условия:
_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
15. Контракт вступает в силу с момента его подписания, если иное
не предусмотрено в контракте, и действует до ____________ 199__г.
16. Контракт составлен в 2 экземплярах на государственном и
русском языках, каждый из которых имеет одинаковую юридическую силу.
К контракту прилагается: _______________________________________
(опись личных документов работника,
_____________________________________________________________________
переданных им государственному органу)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Гражданин                      Руководитель
_______________________           _______________________
(Ф. И. О.)                  _______________________
_______________________           _______________________
паспорт, серия, N              _______________________
_______________________           _______________________
подпись, дата                      подпись, дата

7. Контрактiнiң қолданылу мерзiмi тараптардың келiсуi бойынша белгiленедi, бiрақ ол 5 жылдан аспайды. Мерзiмi өткен соң контракт жаңа мерзiмге ұзартылуы немесе бұзылуы мүмкiн. Контракт мерзiмi өткен соң еңбек қатынастары жалғастырылса және тараптардың ешқайсысы оларды тоқтатуды талап етпесе, қызметшiмен белгiсiз мерзiмге еңбек шарты жасалады деп есептеледi. Мемлекеттiк органның басшысы контрактiнiң мерзiмi аяқталғанға дейiн кемiнде екi ай бұрын қызметшiге контрактi мерзiмiнiң ұзартылмайтыны туралы жазбаша хабарлауға мiндеттi.
8. Контракт мерзiмiнен бұрын қызметшiнiң бастамашылығымен мынадай жағдайларда бұзылуы мүмкiн:
өз еркiмен жұмыстан босату туралы арыз бергенде;
мемлекеттiк қызметте еңбек сiңiрген жылдары үшiн зейнет демалысына кетуге құқығы бар мемлекеттiк қызметшiнiң бастамашылығымен.
9. Контракт мерзiмiнен бұрын мемлекеттiк орган басшысының бастамашылығымен:
мемлекеттiк қызметшi "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының 22-бабында белгiленген мемлекеттiк қызметтi өткерудiң шектi жасына жеткен;
мемлекеттiк қызметшi өзiнiң кiрiсi мен мүлкi туралы әдейi
жалған мәлiмет берген;
Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан жағдайларда
бұзылуы мүмкiн.
10. Контрактiнiң тоқтатылуына сондай-ақ мыналар негiз болады:
"Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасы
Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығының 29-бабының негiзiнде
мемлекеттiк қызметшiнiң отставкаға кетуi;
Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген басқа да негiздер.
11. Қызметшiге контрактi бойынша жұмыс басталған күннен бастап үш
айға дейiн сынақ мерзiмi белгiленуi мүмкiн. Егер қызметшi аталған
мерзiм iшiнде сынақтан өтпедi деп танылса, ол жұмыстан босатылады.
12. Контрактi тараптарының даулары Қазақстан Республикасының
заңдарында белгiленген тәртiппен шешiледi.
13. Осы контрактiнiң шарттары тек тараптардың келiсiмi бойынша
ғана өзгертiледi, ол туралы контрактiге қосымша жасалады.
14. Ерекше жағдайлар:
___________________________________________________________________-
___________________________________________________________________-
___________________________________________________________________-
___________________________________________________________________
15. Егер контрактiде басқаша көзделмесе контракт оған қол
қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және 199__ж "__"_______________
дейiн қолданылады.
16. Контракт 2 дана мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жасалады,
олардың әрқайсысының бiрдей заңдық күшi бар.
Контрактiге мыналар қоса берiлiп отыр: ______________________
(қызметкердiң
___________________________________________________________________
мемлекеттiк органға берген жеке құжаттарының тiзiмдемесi)
___________________________________________________________________-
___________________________________________________________________
Азамат                             Басшы
_________________________           ______________________________
(аты-жөнi)                     ______________________________
_________________________           ______________________________
паспорты, сериясы, N             ______________________________
_________________________           ______________________________
қолы, күнi                             қолы, күнi