О мерах по ускорению земельной реформы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 1996 г. N 709. Утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N 646
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 1996 г. N 709 утратило силу постановлением Правительства РК от 7 июля 2006 года N  646 .
В целях ускорения хода земельной реформы и создания условий для формирования рынка земли и права землепользования в соответствии с Указами Президента Республики Казахстан, имеющими силу Закона, от 22 декабря 1995 г. N 2717  U952717_  "О земле" и от 23 декабря 1995 г. N 2723  U952723_  "Об ипотеке недвижимого имущества" Правительство Республики Казахстан п о с т а н о в л я е т:
1. Акимам областей, Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству, Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан ускорить работы по персонификации земельных долей в сельскохозяйственных предприятиях и организациях и завершить до 1 сентября 1996 года выдачу свидетельств о праве на земельную долю членам ликвидируемых или реорганизуемых колхозов, работникам преобразуемых государственных сельскохозяйственных организаций в негосударственные, а также пенсионерам и лицам, занятым в производственной и социально-культурной сферах обслуживания данных хозяйств и проживающих на их территории, имеющих право на определенную в соответствии с законодательством условную земельную долю.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству в течение 1996-1998 годов обеспечить выдачу собственникам земельных участков и землепользователям актов на право собственности на земельный участок, право постоянного землепользования.
3. Рекомендовать акимам областей:
до конца 1997 года сформировать в городах областного и районного значения органы государственного управления по земельным отношениям и землеустройству с финансированием затрат на их содержание за счет местного бюджета;
рассмотреть вопрос о формировании землеустроительной службы в аппарате акимов поселков, аульных (сельских) округов.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству, акимам аульных (сельских) округов провести в 1996-1998 годах земельно-хозяйственное устройство территорий в границах сельских населенных пунктов.
5. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству, Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, акимам областей и районов в 1996 году провести анализ становления новых форм хозяйствования в аграрном секторе и внести предложения в Правительство Республики Казахстан о направлениях дальнейшего развития земельной реформы на селе.

Жер реформасын жеделдету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Респубилкасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 6 маусым N 709. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.07.07. N 646 Қаулысымен
"Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717  U952717_  және "Жылжымайтын мүлiк ипотекасы туралы" 1995 жылғы 23 желтоқсандағы N 2723  U952723_  Жарлықтарына сәйкес жер рыногын және жер пайдалану құқығын қалыптастыру үшiн жер реформасын жүргiзу барысын жеделдету және жағдайлар жасау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Облыстардың әкiмдерi, Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi ауыл шаруашылығы кәсiпорындары мен ұйымдарында жер үлестерiн дербестендiру жөнiндегi жұмыстарды жеделдетсiн және таратылған немесе қайта құрылған ұжымшарлардың мүшелерiне, мемлекеттiк ауыл шаруашылығы ұйымдарының мемлекеттiк емес ұйымға қайта құрылған қызметкерлерiне, сондай-ақ зейнеткерлерге және осы шаруашылықтардың өндiрiстiк және әлеуметтiк-мәдени қызмет көрсету салаларында жұмыс iстейтiн және олардың аумағында тұратын, заңдарға сәйкес шартты жер үлесiне белгiлi құқығы бар азаматтарға 1996 жылғы 1 қыркүйекке дейiн жер үлесiне құқығы туралы куәлiктi берудi аяқтасын.
2. Қазақстан Республикасының жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1996-1998 жылдар iшiнде жер учаскелерiнiң меншiк иелерi мен жер пайдаланушыларға жер учаскесiне меншiк құқығы, тұрақты жер пайдалану құқығы туралы актiлердi берудi қамтамасыз етсiн.
3. Облыс әкiмдерiне:
1997 жылдың аяғына дейiн облыстық және аудандық мақсаттағы қалаларда жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк басқару органдарын, оларды ұстауға кететiн шығындарын жергiлiктi бюджет есебiнен қаржыландыра отырып, құру;
поселкелiк, ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң аппаратында жерге орналастыру қызметiн құру мәселесiн қарау ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, ауылдық (селолық) округтердiң әкiмдерi селолық елдi мекендердiң шекараларында аумақтардың жер-шаруашылығын орналастыруды 1996-1998 жылдарда жүргiзетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Жер қатынастарын және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi, облыстардың және аудандардың әкiмдерi 1996 жылы аграрлық секторда шаруашылық жүргiзудiң жаңа нысандарының қалыптасуына талдау жүргiзсiн және селода жер реформасын одан әрi жетiлдiру бағыттары туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.

6. Рекомендовать Казахскому акционерному агропромышленному банку, Государственному банку жилищного строительства Республики Казахстан "Жилстройбанк" до 1 сентября 1996 года рассмотреть вопрос по созданию банковских структур для проведения операций по ипотечному кредитованию под залог земельных участков и права землепользования и внести по нему соответствующее предложение в Правительство Республики Казахстан.
7. Министерству финансов Республики Казахстан при формировании проектов республиканского бюджета предусматривать по Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству необходимые ассигнования на осуществление земельной реформы в республике.
8. Государственному комитету Республики Казахстан по земельным отношениям и землеустройству, Министерству юстиции Республики Казахстан усилить в средствах массовой информации разъяснительную работу о ходе земельной реформы, реализации положений по регулированию земельных отношений в условиях перехода к рынку в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона "О земле".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

6. Қазақ акционерлiк агроөнеркәсiп банкiне, Қазақстан Республикасының "Тұрғынүйқұрылысбанкi" Мемлекеттiк тұрғын үй құрылыс банкiне 1996 жылғы қыркүйектiң 1-не дейiн жер учаскелерiн және жер пайдалану құқығын кепiлге бере отырып ипотекалық кредиттеу жөнiндегi операцияларды жүргiзу үшiн банктiк құрылымдар құру жөнiндегi мәселенi қарасын және ол бойынша тиiстi ұсыныстарды Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi республикалық бюджеттiң жобаларын жасау барысында Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi бойынша республикада жер реформасын жүзеге асыруға қажеттi қаржы бөлудi көздесiн.
8. Қазақстан Республикасының Жер қатынастарын және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi, Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi "Жер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына сәйкес жер реформасын жүргiзу, нарыққа көшу жағдайларында жер қатынастарын реттеу жөнiндегi ережелердi жүзеге асыру барысы туралы түсiндiру жұмыстарын бұқаралық ақпарат құралдарында күшейтетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi