Об организации работы по определению основных показателей уровня жизни населения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 1996 г. N 1150. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 8 апреля 2000 г. N 537 ~P000537.
В целях усиления социальной направленности осуществляемых экономических преобразований, необходимости введения в практику определения основных показателей уровня жизни населения для использования их в аналитической работе Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
до 1 января 1999 года разработать методические подходы к формированию структуры и состава прожиточных минимумов для различных половозрастных групп населения, а также черты бедности;
начиная с 1 января 1999 года ежеквартально представлять в Правительство Республики Казахстан размеры черты бедности и прожиточных минимумов для различных половозрастных групп населения с целью использования их при формировании социальной политики;
оказывать организационно-методическую помощь местным исполнительным органам в применении показателей черты бедности и прожиточных минимумов. <*>
Сноска. Пункт 1 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 18.11.1998г. N 1175 P981175_ ; от 10 мая 1999 г. N 554 P990554_ .
2. Министерству науки - Академии наук Республики Казахстан:
до 1 декабря 1998 года представить в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан минимальные нормы потребления основных продуктов питания для различных половозрастных групп населения в целом по республике. <*>
Сноска. Пункт 2 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.1998г. N 1175.
3. Национальному статистическому агентству Республики Казахстан, начиная с 1 января 1999 года:
ежемесячно производить расчеты по изменению величины прожиточных минимумов для различных половозрастных групп населения в среднем на душу населения в целом по республике и в разрезе регионов и представлять их в Министерство труда Республики Казахстан;
ежегодно включать эти расчеты в Регламент статистических работ. <*>
Сноска. Пункт 3 - с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правительства РК от 18.11.1998г. N 1175.
4. Акимам областей, городов Астаны и Алматы использовать размеры черты бедности и прожиточного минимума для определения направлений социальной политики. <*>
Сноска. Пункт 4 - в новой редакции согласно постановлению Правительства РК от 18.11.1998г. N 1175.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Халықтың өмiр сүру деңгейiнiң негiзгi көрсеткiштерiн айқындау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 19 қыркүйек N 1150. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.04.08. N 537 қаулысымен. ~P000537
Жүзеге асырылып жатқан экономикалық өзгерiстердiң әлеуметтiк бағыттылығын күшейту, халықтың өмiр сүру деңгейiнiң негiзгi көрсеткiштерiн талдау жұмыстарында пайдалану үшiн оларды айқындауды тәжiрибеге енгiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау туралы министрлiгi: <*>
1999 жылдың 1 қаңтарына дейiн халықтың әртүрлi жыныстағы мен жастағы топтары үшiн күн көрiс минимумдарының, сондай-ақ кедейлiк шегiнiң құрылымы мен құрамын қалыптастырудың әдiстiк жолдарын әзiрлесiн; <*>
1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап тоқсан сайын Қазақстан Республикасының Үкiметiне халықтың әртүрлi жыныстағы мен жастағы топтары үшiн кедейлiк шегi мен күн көрiс минимумдарының мөлшерiн, әлеуметтiк саясатты қалыптастыру кезiнде оларды пайдалану мақсатында берiп отырсын; <*> <*>
жергiлiктi атқарушы органдарға кедейлiк шегi мен күн көрiс минимумдарының көрсеткiштерiн қолдануда ұйымдастыру-әдiстемелiк көмек көрсетсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.11.18. N 1175 қаулысымен.
P981175_
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1999.05.10. N 554 қаулысымен.
P990554_
2. Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы:
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiне 1998 жылдың 1 желтоқсанына дейiн тұтастай республика бойынша адамдардың түрлi жыныстағы және жастағы топтары үшiн негiзгi негiзгi тамақ өнiмдерiн тұтынудың ең төменгi нормаларын ұсынсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.11.18. N 1175 қаулысымен.
P981175_
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық статистика агенттiгi 1997 жылдың 1 қаңтарынан бастап: <*>
жалпы алғанда республика бойынша және аумақтар бойынша халықтың әртүрлi жынысы және жасына топтары үшiн күн көрiс минимумының орта есеппен бiр адамға шаққандағы көлемiнiң өзгеруi бойынша ай сайын есеп жүргiзiп, оны Қазақстан Республикасының Еңбек министрлiгiне ұсынатын болсын; <*>
жыл сайын бұл есептердi Статистикалық жұмыстар регламентiне
енгiзетiн болсын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.11.18. N 1175 қаулысымен.
P981175_
4. Облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдерi
әлеуметтiк саясат бағытын айқындау үшiн кедейлiк шегi деңгейi мен
ең төменгi күнкөрiс деңгейiн пайдалансын.
<*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1998.11.18. N 1175
қаулысымен.
P981175_
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi