О создании таможни "Жана Астана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1996 г. N 1206. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 15 сентября 1995 г. N 2457 U952457_  "О столице Республики Казахстан", в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 20 июля 1995 г. N 2368 Z952368_  "О таможенном деле в Республике Казахстан" и в целях привлечения инвестиций для обустройства и создания благоприятных условий для развития города Акмолы и зон его влияния Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать в городе Акмоле таможню "Жана Астана" штатной численностью 40 единиц за счет сокращений в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 1996 г. N 1135 P961135_  "Отдельные вопросы Таможенного комитета Республики Казахстан".
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить необходимые ассигнования Таможенному комитету Республики Казахстан для таможни "Жана Астана".
3. Таможенному комитету Республики Казахстан для организации работы таможни "Жана Астана" в установленном порядке заключить договор аренды административных, хозяйственно-складских и других помещений с ТОО "ЦЕСИНТОРГ".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"Жаңа Астана" кеденiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 2 қазан N 1206. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
"Қазақстан Республикасының астанасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 15 қыркүйектегi  N 2457  Заң күшi бар Жарлығын орындау үшiн, "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 шiлдедегi  N 2368  Заң күшi бар Жарлығына сәйкес және Ақмола қаласы мен оның ықпал аймағын дамыту үшiн абаттандыруға және қолайлы жағдайлар жасауға инвестициялар тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. "Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 18 қыркүйектегi  N 1135  қаулысына сәйкес қысқарту есебiнен Ақмола қаласында штат саны 40 адам болатын "Жаңа астана" кеденi құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Кеден комитетiне "Жаңа Астана" кеденi үшiн қажеттi қаражат бөлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Кеден комитетi "Жаңа Астана" кеденiнiң жұмысын ұйымдастыру үшiн "ЦЕСИНТОРГ" ЖШС-пен әкiмшiлiк, шаруашылық-қоймалық және басқа да үй жайларды жалдауға белгiленген тәртiппен шарт жасассын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi