О дополнительных мерах по упорядочению заготовки и реализации лома цветных металлов
П о с т а н о в л е н и е Правительства Республики Казахстан от 15 октября 1996 г. N 1269. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 декабря 1998 г. N 1214 ~P981214.
В целях обеспечения безопасности жизненно важных объектов энергетики, связи и промышленных предприятий Республики Казахстан, предотвращения хищения цветных металлов, их лома и отходов, разукомплектования оборудования, содержащего изделия из цветных металлов, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что прием, сдача, реализация, в том числе и за пределы Республики Казахстан, электротехнической продукции в виде лома и отходов цветных металлов (алюминиевых и медных проводников, кабелей силовых и связи, пускателей и элементов трансформаторных подстанций) допускается только с разрешения Государственной инспекции по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов Республики Казахстан.
2. Таможенному комитету Республики Казахстан, Государственному комитету Республики Казахстан по охране государственной границы принять меры по обеспечению запрета на вывоз лома и отходов цветных металлов без разрешения Государственной инспекции по контролю за рациональным использованием цветных и черных металлов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Түстi металдардың сынықтарын дайындау мен сатуды тәртiпке келтiру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 15 қазан N 1269. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1998.12.01. N 1214 қаулысымен. ~P981214
Қазақстан Республикасының Энергетика, байланыс және өнеркәсiп кәсiпорындарының өмiрлiк маңызы бар объектiлерiнiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, түстi металдарды, олардың сынықтары мен қалдықтарын ұрлауды, құрамында түстi металдар бар құралдар мен бұйымдарды бөлшектеудi болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Электротехникалық өнiмдердi түстi металдар сынықтары мен қалдықтары түрiнде (алюминийлi және мысты өткiзгiштер, қуатты және байланыс кабельдерi, трансформаторлық шағын станцияларды iске қосқыштар мен элементтер) қабылдауды, өткiзудi, сатуды, оның iшiнде Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде қабылдауды, өткiзудi, сатуды белгiлеуге Қазақстан Республикасының Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекциясының рұқсатымен ғана жол берiледi.
2. Қазақстан Республикасының Кеден комитет, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi түстi металдар сынықтары мен қалдықтарын Қазақстан Республикасының Түстi және қара металдардың ұтымды пайдаланылуын бақылау жөнiндегi мемлекеттiк инспекциясының рұқсатынсыз әкетуге тыйым салуды қамтамасыз ету жөнiнде шаралар қабылдасын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi