О Программе действий по обеспечению устойчивой работы предприятий энергетической отрасли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1996 г. N 1404
В целях стабилизации положения в электроэнергетической отрасли Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Программу действий по обеспечению устойчивой работы предприятий энергетической отрасли Республики Казахстан.
2. Министерствам, государственным комитетам, акимам областей обеспечить своевременное выполнение намеченных указанной Программой мероприятий.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 1996 г. N 1404
Программа действий по обеспечению
устойчивой работы предприятий энергетической
отрасли Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------
N !        Мероприятие          !Срок    !      Ответственные
п/п!                             !исполне-!      за исполнение
!                             !ния     !
--------------------------------------------------------------------
1 !               2             !   3    !           4
--------------------------------------------------------------------
1. Установить с 1 ноября т.г.              Минэнергоугольпром,
порядок электроснабжения,               Комитет по ценовой и
при котором потребители,                и антимонопольной
независимо от их ведомственной          политике Республики
принадлежности, форм                    Казахстан, акимы областей
собственности и источников
финансирования деятельности,
не оплатившие своевременно
потребленную электроэнергию,
после предупреждения
отключаются от питающих
центров. Возобновление
поставки электроэнергии
будет осуществляться только
после полного погашения
образовавшейся задолженности.
Запретить вмешательство
органов управления всех
уровней в процесс регулирования
режимами электроснабжения и
отключения потребителей за
неуплату полученной
электроэнергии
2. Обеспечить своевременную      по        Акимы областей,
оплату сельскохозяйственными  графику   Минсельхоз Республики
товаропроизводителями текущих           Казахстан
платежей и погашение
задолженности за полученную
в 1996 году электроэнергию
в соответствии с Соглашением,
заключенным между Минсельхозом и
Минэнергоугольпромом Республики
Казахстан

Қазақстан Республикасының энергетика саласындағы кәсiпорындарының орнықты жұмысын қамтамасыз ету жөнiндегi iс-қимыл бағдарламасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 19 қараша N 1404
Электр энергетикасы саласындағы жағдайды тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының энергетика саласындағы
кәсiпорындардың орнықты жұмысын қамтамасыз ету жөнiндегi ұсынылып
отырған iс-қимыл бағдарламасы бекiтiлсiн.
2. Министрлiктер, мемлекеттiк комитеттер, облыстардың әкiмдерi
аталған Бағдарламада белгiленген шаралардың уақтылы орындалуын
қамтамасыз етсiн.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 19 қарашадағы
N 1404 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының энергетика саласындағы
кәсiпорындарының орнықты жұмысын қамтамасыз ету
жөнiндегi iс-қимыл бағдарламасы
___________________________________________________________________
р/с|      Шаралар                       | Орындалу  |Орындауға
N  |                                    | мерзiмi   |жауапты
__________________________________________________________________
1 |                 2                  |     3     |      4
___________________________________________________________________
1.  Үстiмiздегi жылдың 1 қарашасынан                 Энергиякөмiрминi
бастап электрмен қамтамасыз ету                  Қазақстан
тәртiбiн белгiлеу, онда пайдаланған              Республикасының
электр энергиясы үшiн уақтылы төлем              Баға және
жасамаған тұтынушылар олардың                    монополияға
ведомстволық бағыныстылығына, меншiк             қарсы саясат
нысанына және қызметiн қаржыландыру              жөнiндегi
көзiне қарамастан, ескертiлгеннен                комитетi,
кейiн қоректендiру орталығынан айырып            облыстардың
тасталады. Электр энергиясын қайтадан            әкiмдерi
беру жиналып қалған берешектi толық
өтегеннен кейiн ғана жүзеге асырылады.
Электрмен қамтамасыз ету және
алынған электр энергиясына төлем
жасамағаны үшiн тұтынушыларды
электр энергиясы көзiнен айырып
тастау режимiн реттеу процесiне
барлық деңгейдегi басқару
органдарының араласуына тыйым
салу.
2.  Қазақстан Республикасының           кесте        Облыстардың
Ауылшарминi мен Энергиякөмiрминi    бойынша      әкiмдерi,
арасында жасасқан Келiсiмге                      Қазақстан
сәйкес ауылшаруашылығы тауар                     Республикасының
өндiрушiлерi ағымдағы төлемдер                   Ауылшарминi
мен 1996 жылы алған электр
энергиясы үшiн берешегiн
уақтылы төлеудi қамтамасыз ету.

3. Создать совместные            октябрь   Госкомимущество,
казахстанско-российские       -ноябрь   Госкомприватизации,
акционерные предприятия:      1996 года Минэнергоугольпром
по эксплуатации ЛЭП 1150 кВ,          Республики Казахстан
Экибастузской ГРЭС-2.
Продать угольный разрез
"Северный" с полем N 9
разреза "Богатырь"
хозяйствующим субъектам
Российской Федерации
4. Погасить задолженность за     IV        Минэнергоугольпром
полученную электрическую      квартал   Республики Казахстан,
энергию из Кыргызстана        1996 года акимы
поставкой угля на Бишкекскую            Южно-Казахстанской,
ТЭЦ в объеме 430 тыс. тонн              Жамбылской,
Кзыл-Ординской,
Алматинской,
Талдыкорганской,
Жезказганской областей
5. Погасить задолженность за     по        Минэнергоугольпром
полученную электроэнергию     графику   Республики Казахстан
от предприятий Минэнерго
Узбекистана
6. Погасить задолженность за     -"-       То же
полученную электроэнергию
от предприятий Туркменистана
7. Заключить прямые договоры     октябрь   То же
на поставку электроэнергии    1996 года
из энергосистем РАО "ЕЭС
России" с:
Акмолинской распределительной
электросетевой компанией,
Северо-Казахстанской
распределительной
электросетевой компанией,
Кустанайской распределительной
электросетевой компанией,
Тургайской распределительной
электросетевой компанией,
Кокшетауской распределительной
электросетевой компанией,
"Испат-Кармет",
АО "Алтайэнерго"
8. Заключить прямые договоры     -"-       То же
на поставку электроэнергии
из республик Средней Азии с:
Южно-Казахстанской
распределительной электросетевой
компанией,
Жамбылской распределительной
электрсетевой компанией,
Кзыл-Ординской распределительной
электросетевой компанией,
Алматы Пауэр Консолидейтид,
Талдыкорганской распределительной
электросетевой компанией
9. Отработать схему погашения    октябрь   Минэнергоугольпром
задолженности НЭС             1996 года Республики Казахстан,
"Казахстанэнерго" фирме "Адел":         НЭС "Казахстанэнерго",
НЭС "Казахстанэнерго" передает          фирмы "Витол-Мунай" и
Жамбылской ГРЭС свою                    "Адел"
задолженность фирме "Адел",
Жамбылская ГРЭС в счет
погашения этой
задолженности отпускает
электроэнергию Алматинской
железной дороге, Алматинская
ж/д погашает долг Узбекской ж/д
за транзит груза по территории
Республики Казахстан
10. Отработать вопросы взаимной   -"-       Минэнергоугольпром
поставки электроэнергии из              Республики Казахстан
энергосистем РАО "ЕЭС России"
на ССГПО и Донской ГОК и с
Ермаковской ГРЭС на Омскэнерго
или г.Курган

3.  Қазақстан-ресей бiрлескен           1996 жылғы   Қазақстан
акционерлiк кәсiпорындарын құру:    қазан-қараша Республикасының
1150 кВ ЖЭВ пайдалану жөнiндегi                Меммүiлiккомы,
Екiбастұз 2-ГРЭС                               Жекешелендiру-
"Северный" көмiр кенiшiн                         мемкомы,
"Богатырь" кенiшiнiң N 9 алаңымен                Энергия
Ресей Федерациясының шаруашылық                  көмiрминi
жүргiзушi субъектiлерiне сату
4.  Қырғызстаннан алынған электр        1996 жылғы   Қазақстан
энергиясы үшiн берешектi            IY тоқсан    Республикасының
Бiшкек ЖЭО 430 мың тонна                         Энергиякөмiрминi
көлемiнде көмiр беру арқылы                      Оңтүстiк
өтеу                                             Қазақстан,
Жамбыл, Қызылорда
Алматы,
Талдықорған,
Жезқазған
облыстарының
әкiмдерi
5.  Өзбекстан Энергоминi                кесте        Қазақстан
кәсiпорындарынан алынған            бойынша      Республикасының
электр энергиясы үшiн                            Энергиякөмiрминi
берешектi өтеу
6.  Түркменстанның кәсiпорындарынан     -"-          Бұл да
алынған электр энергиясы үшiн
берешектi өтеу
7.  "ЕЭС Россия" РАҚ энергиясы          1996 жылғы   Бұл да
жүйесiнен электр энергиясын         қазан
беруге мыналармен тiкелей
шарттар жасасу:
Ақмола электр желiлерiн тарату
компаниясымен,
Солтүстiк Қазақстан электр
желiлерiн тарату компаниясымен,
Қостанай электр желiлерiн тарату
компаниясымен,
Торғай электр желiлерiн тарату
компаниясымен,
Көкшетау электр желiлерiн тарату
компаниясымен,
"Испат-Кармет"
"Алтайэнерго" АҚ
8.  Орта Азия республикаларынан         -"-          Бұл да
электр энергиясын беруге
мыналармен тiкелей шарттар
жасасу:
Оңтүстiк Қазақстан электр
желiлерiн тарату
компаниясымен,
Жамбыл электр желiлерiн тарату
компаниясымен,
Қызылорда электр желiлерiн
тарату компаниясымен,
Алматы Пауэр Консолидейтид,
Талдықорған электр желiлерiн
тарату компаниясымен
9.  "Қазақстанэнерго" ҰЭЖ             1996 жылғы    Қазақстан
"Адел" фирмасына берешегiн        қазан         Республикасының
өтеу схемасын әзiрлеу:                          Энергиякөмiрминi,
"Қазақстанэнерго" ҰЭЖ                           "Қазақстанэнерго"
"Адел" фирмасына берешегiн                      ҰЭЖ фирмасы,
Жамбыл ГРЭС-iне бередi,                         "Витол-Мұнай"
Жамбыл ГРЭС-i осы берешектi                     және "Адел"
өтеу есебiне Алматы темiр
жолына электр энергиясын
бередi, Алматы темiр жолы
Өзбек т/ж Қазақстан
Республикасының аумағынан
жүк тасымалы транзитi үшiн
қарызын өтейдi.
10. "ЕЭС Россия" РАҚ энергия          -"-           Қазақстан
жүйесiнен ССГПО және Дөң КБК                    Республикасының
және Ермак ГРЭС-iнен                            Энергиякөмiрминi
Омскэнерго немесе Курган
қаласына өзара электр
энергиясын беру мәселелерiн
пысықтау

11. Пересмотреть нормативные
запасы топлива на
электростанциях для:
целей эксплуатации            1 ноября  Минэнергоугольпром
1996 года Республики Казахстан,
энергопроизводящие
компании
госрезерва                      -"-     Госкомитет по
чрезвычайным ситуациям,
Госматрезервы,
Минфин Республики
Казахстан
12. Обеспечить необходимые        10 ноября Акимы областей,
запасы топлива и отработать   1996 года энергопроизводящие
механизм их пополнения                  компании
13. Пересмотреть расход           1 ноября  Минэнергоугольпром,
гидроресурсов по Иртышскому   1996 года Госкомводресурсы
каскаду с учетом ожидаемого             Республики Казахстан
энергобаланса в осенне-
зимний период 1996/97 года
14. Обеспечить работу ОЭС         постоянно Энергопроизводящие
Казахстана с частотой не                и распределительные
ниже 49,2 Гц.                           компании
Энергопроизводящие компании
обеспечивают заданный график
нагрузки. Распределительные
электросетевые компании
обеспечивают выполнение
заданного предельного уровня
потребления

11. Электр станцияларындағы
отынның нормативтiк қорын
қайта қарау:
пайдалану мақсаттарына           1996 жылғы    Қазақстан
1 қараша      Республикасының
Энергиякөмiрминi,
Энергия өндiрушi
компаниялар
мемрезервке                       -"-           Төтенше жағдайлар
жөнiндегi
мемкомитет,
Мемматрезервтер,
Қазақстан
Республикасының
Қаржыминi
12. Отынның қажеттi қорын            1996 жылғы     Облыстардың
қамтамасыз ету және оларды       10 қараша      әкiмдерi,
толықтыру тетiгiн пысықтау                      энергия өндiрушi
компаниялар
13. Ертiс каскады бойынша 1996/97    1996 жылғы     Энергиякөмiрминi,
жылдың күзгi-қысқы маусымына     1 қараша       Қазақстан
қажет болатын энергия балансын                  Республикасының
ескере отырып су ресурсы                        Суресурсмемкомы
шығынын қайта қарау
14. Қазақстан ОЭС жұмысын 49,2 Гц    тұрақты        Энергия өндiрушi
төмен емес жиiлiкте қамтамасыз   түрде          және таратушы
ету. Энергия өндiрушi                           компаниялар
компаниялар тапсырылған жүктеме
кестесiн қамтамасыз етедi. Электр
жүйелерiн тарату компаниялары
тапсырылған шектi тұтыну
деңгейiн қамтамасыз етедi