О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 1996 г. N 1363. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 1 августа 1997 г. N 1202 ~P971202.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить распределение обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан (прилагается).
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 1996 г. N 1363 "О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Аппарата Правительства Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 1996 г. N 1363
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ ОБЯЗАННОСТЕЙ
между Премьер-Министром, заместителями
Премьер-Министра и Руководителем
Аппарата Правительства Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Кажегельдин А.М.
Непосредственное руководство деятельностью Правительства,
координация работы министерств, государственных комитетов и других
центральных и местных исполнительных органов по экономическому и
социальному развитию республики.
Реализация Программы действий Правительства по углублению
реформ.
Общие вопросы МИДа, Минобороны, МВД, Минюста, КНБ, Прокуратуры,
ГСК.
Первый заместитель Премьер-Министра
Есимов А.С.
Замещение Премьер-Министра, работа с Аппаратом Правительства.
Вопросы взаимодействия с территориальными органами управления,
развития регионов, кадровой политики.
Координация государственной инвестиционной политики,
внешнеэкономической деятельности.
Вопросы работы Госкомитета по инвестициям, Госкомимущества,
Госкомиссии по передислокации высших и центральных госорганов в
город Акмолу. Оперативная деятельность Минобороны, Минюста, МВД.
Первый заместитель Премьер-Министра
Исингарин Н.К.
Руководство Интеграционным Комитетом, представительство от
Республики Казахстан в органах СНГ.
Вопросы МИДа в части сотрудничества со странами СНГ.
Заместитель Премьер-Министра
Дуйсенов Д.Т.
Оперативные вопросы функционирования экономики республики и
сотрудничества со странами СНГ.
Реформа предприятий промышленности, энергетики, транспорта и коммуникаций, строительного комплекса. Вопросы мобилизационной подготовки народного хозяйства, материально-технического обеспечения и государственных материальных резервов, научно-технического прогресса, прикладной и фундаментальной науки, внутренней торговли, использования вторичных ресурсов. Развитие производства и рынков потребительских товаров, легкой промышленности. Руководство деятельностью Высшего консультативного совета по науке и технике, Государственной технической комиссии по защите информации.
Взаимодействие с объединениями работодателей и профсоюзов,
вопросы социального партнерства.
Вопросы работы Госкомитета по охране государственной границы,
Минпромторга, Минэнергоугольпрома, Минтранскома, Минстроя, Миннауки -
Академии наук, Мингео, Миннефтегазпрома, Госстандарта,
Торгово-промышленной палаты, Государственного аттестационного
комитета, Госматрезервов.
Заместитель Премьер-Министра - Министр финансов
Павлов А.С.
Общие и текущие вопросы макроэкономики и
социально-экономических реформ.
Таможенно-тарифная и антимонопольная политика.
Руководство разработкой бюджета республики и индикативных планов-прогнозов, контроль за их исполнением, формирование финансовой, валютной и ценовой политики.
Взаимодействие с международными финансово-экономическими организациями. Развитие предпринимательства.
Вопросы работы Минэкономики, Минфина, Госкомприватизации, Госкомитета по ценовой и антимонопольной политике, Государственного налогового комитета, Нацстатагентства, Госстрахнадзора, Таможенного комитета, Национального и государственных банков, Нацкомиссии по ценным бумагам, Нацкомиссии по бухучету, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, дорожного и других внебюджетных фондов.
Заместитель Премьер-министра
Карибжанов Ж.С.
Координация деятельности отраслей агропромышленного комплекса и продовольственного обеспечения населения. Вопросы природопользования и защиты окружающей среды.
Вопросы работы Минсельхоза, Минэкобиоресурсов, Госкомзема, Комводресурсов, Казгидромета.
Заместитель Премьер-Министра
Тасмагамбетов И.Н.
Вопросы социально-культурного развития, выработки и реализации программ в сфере культуры, образования, высшей школы, здравоохранения, туризма и спорта, архивного дела.
Изучение социально-политических процессов, межнациональных отношений.
Вопросы занятости, труда и заработной платы, социальной защиты.
Вопросы работы Минобразования, Минкультуры, Минтурспортмолодежи, Минздрава, Минтруда и социальной защиты, Госкомнаца, КазГААСПа, КазТАГа, Ономастической и Терминологической комиссий, Пенсионного фонда, фондов социального страхования и занятости, фонда обязательного медицинского страхования.
Руководитель Аппарата Правительства
Организация работы отделов Аппарата по обеспечению деятельности Правительства.
Координация деятельности министерств, госкомитетов, иных центральных и местных исполнительных органов в части контроля и качества исполнения решений Правительства и поручений его руководства.
Подготовка предложений о привлечении к дисциплинарной ответственности руководителей министерств и ведомств, областей за неисполнение нормативных актов Правительства и поручений руководства республики.
Обеспечение взаимодействия Правительства с Парламентом, Администрацией Президента и акимами территорий. Руководство работой Пресс-службы Правительства, Института переподготовки и повышения квалификации госслужащих при Правительстве республики.
Изучение и внесение согласованных предложений по кадрам,
назначаемым Правительством Республики Казахстан.
Руководство Правительства в организации своей работы
взаимодействует с акционерными и холдинговыми компаниями, другими
республиканскими органами, общественными и иными организациями по
курируемым направлениям деятельности.
Устанавливается следующая взаимозаменяемость руководства
Правительства:
Кажегельдин А.М.    - Есимов А.С.
Дуйсенов Д.Т.       - Павлов А.С.
Тасмагамбетов И.Н.  - Карибжанов Ж. С.
Исингарин Н.К.      - Дуйсенов Д.Т.

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрдiң орынбасарлары және Үкiмет Аппаратының Басшысы арасында мiндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 23 желтоқсан N 1574. Күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.08.01. N 1202 қаулысымен. ~P971202
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрдiң орынбасарлары және Үкiмет Аппаратының Басшысы
арасында мiндеттердi бөлу бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрдiң орынбасарлары және Үкiмет Аппаратының Басшысы
арасында мiндеттердi бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
1996 жылғы 9 қарашадағы N 1363 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 23 желтоқсандағы
N 1574 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрдiң орынбасарлары және Үкiмет Аппаратының Басшысы
арасында
МIНДЕТТЕРДI БӨЛУ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Ә.М. Қажыгелдин
Үкiметтiң қызметiне тiкелей басшылық жасау, министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң және басқа да орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың республиканы экономикалық және әлеуметтiк дамыту жөнiндегi жұмысын үйлестiру.
Үкiметтiң Реформаларды тереңдету жөнiндегi iс-қимыл
бағдарламасын жүзеге асыру.
Сыртқыiсминiнiң, Қорғанысминiнiң, Iшкiiсминiнiң, Әдiлетминiнiң,
ҰҚК-нiң, Прокуратураның, Мемтергеукомының жалпы мәселелерi.
Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасары
А.С. Есiмов
Премьер-Министрдiң орнын ауыстыру, Үкiмет Аппаратымен жұмыс
iстеу.
Аумақтық басқару органдарымен өзара iс-қимыл, аймақтарды дамыту,
кадр саясаты мәселелерi.
Мемлекеттiк инвестициялық саясатты, сыртқы экономикалық қызметтi
үйлестiру.
Инвестициялар жөнiндегi мемкомитет, Меммүлiккомы, Жоғары және
орталық меморгандарды Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi мемкомиссия
жұмысының мәселелерi. Қоғанысминiнiң, Әдiлетминiнiң, iшкiiсминiнiң
жедел қызметi.
Премьер-Министрдiң бiрiншi орынбасары
Н.Қ. Есенғарин
Интеграция комитетiне басшылық, ТМД органдарында Қазақстан
Республикасының атынан өкiлдiк.
Сыртқыiсминiнiң ТМД елдерiмен ынтымақтастыққа қатысты мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
Д.Т. Дүйсенов
Республика экономикасының жұмыс iстеуiнiң және ТМД елдерiмен
ынтымақтастықтың жедел мәселелерi.
Өнеркәсiп, энергетика, көлiк және коммуникациялар кәсiпорындарын, құрылыс кешенiн реформалау. Халық шаруашылығын жұмылдыру дайындығы, материалдық-техникалық қамтамасыз ету және мемлекеттiк материалдық резервтер, ғылыми-техникалық прогресс, қолданбалы және iргелi ғылым, iшкi сауда, қайталама ресурстарды пайдалану мәселелерi. Тұтыну тауарлары, жеңiл өнеркәсiп өндiрiсi мен нарықтарын дамыту. Ғылым мен техника жөнiндегi жоғары консультативтi кеңестiң, Ақпаратты қорғау жөнiндегi мемлекетiк техникалық комиссияның қызметiне басшылық ету.
Жұмыс берушiлер бiрлестiктерiмен және кәсiподақтармен өзара iс-қимыл, әлеуметтiк әрiптестiк мәселелерi.
Мемлекеттiк шекара күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитет, Өнеркәсiпсаудаминi, Энергиякөмiрминi, Көлiккомминi, Құрылысминi, Ғылымминi - Ғылым академиясы, Геологияминi, Мұнайгазминi, Мемтөтенжағдайкомы, Мемстандарт, Сауда-өнеркәсiп палатасы, Мемлекеттiк аттестациялық комитетi, Мемматрезервкомы жұмысының мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары - Қаржы министрi
А.С. Павлов
Макроэкономиканың және әлеуметтiк-экономикалық реформалардың жалпы және ағымдағы мәселелерi.
Кедендiк-тарифтiк және монополияға қарсы саясат.
Республика бюджетiн және индикативтiк жоспар-болжамдарды әзiрлеуге басшылық жасау, олардың орындалуын бақылау, қаржы, валюта және баға саясатын қалыптастыру.
Халықаралық қаржы-экономика ұйымдарымен өзара iс-қимыл. Кәсiпкерлiктi дамыту.
Экономминi, Қаржыминi, Мемжекешелендiрукомы, Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемкомитет, Мемлекеттiк салық комитетi, Ұлттық статистика агенттiгi, Мемсақтандыруқадағалау, Кеден комитетi, Ұлттық және мемлекеттiк банктер, Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссия, Бухгалтерлiк есеп жөнiндегi ұлттық комиссия, Республикалық бюджеттiң орындалуына бақылау жасау жөнiндегi есеп комитетi, жол және басқа да бюджеттен тыс қорлар жұмысының мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
Ж.С. Кәрiбжанов
Агроөнеркәсiп кешенi және халықты азық-түлiкпен қамтамасыз ету салаларының қызметiн үйлестiру. Табиғатты пайдалану және қоршаған ортаны қорғау мәселелерi.
Ауылшарминi, Экобиоресурсминi, Мемжеркомы, Суресурскомы, Қазгидромет жұмысының мәселелерi.
Премьер-Министрдiң орынбасары
И.Н. Тасмағамбетов
Әлеуметтiк-мәдени даму мәселелерi, мәдениет, бiлiм беру, жоғары мектеп, денсаулық сақтау, туризм және спорт, архив iсi салаларындағы бағдарламаларды әзiрлеу және жүзеге асыру.
Әлеуметтiк-саяси процестердi, ұлтаралық қатынастарды зерделеу.
Жұмыспен қамту, еңбек және еңбекке ақы төлеу, әлеуметтiк қорғау мәселелерi.
Бiлiмминi, Мәдениетминi, Жастурспортминi, Денсаулықминi, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Мемұлткомы, Авторлық және сабақтас құқықтар жөнiндегi мемлекеттiк агенттiк, ҚазТАГ, Ономастика және Терминология комиссиялары, Зейнетақы қоры, әлеуметтiк сақтандыру және жұмысмен қамту қорлары, Мiндеттi медициналық сақтандыру қоры жұмысының мәселелерi.
Үкiмет Аппаратының Басшысы
Аппарат бөлiмдерiнiң Үкiмет қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi жұмысын ұйымдастыру.
Министрлiктердiң, мемкомитеттердiң, өзге орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың Үкiмет шешiмдерiнiң және оның басшылығы тапсырмаларының орындалуы мен сапасына бақылау жасауға қатысты қызметiн үйлестiру.
Үкiметтiң нормативтiк актiлерi мен республика басшылығының тапсырмаларын орындамағаны үшiн министрлiктер мен ведомстволар, облыстар басшыларын тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту туралы ұсыныстар әзiрлеу.
Үкiметтiң Парламентпен, Президент Әкiмшiлiгiмен және аумақтар әкiмдерiмен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету. Үкiметтiң Баспасөз қызметiне, республика Үкiметiнiң жанындағы Мемлекеттiк қызметшiлердi қайта даярлау және бiлiктiлiгiн арттыру институтының жұмысына басшылық ету.
Қазақстан Республикасының Үкiметi тағайындайтын кадрлар жөнiнде
келiсiлген ұсыныстарды зерделеу және енгiзу.
Үкiметтiң басшылығы өз жұмысын ұйымдастыруда акционерлiк және
холдинг компанияларымен, басқа да республикалық органдармен, қоғамдық
және өзге ұйымдармен қызметтiң жетекшiлiк жасалатын бағыттары бойынша
өзара iс-қимыл жасап отырады.
Үкiмет басшылығының бiрiн-бiрi ауыстыруының мынадай тәртiбi
белгiленедi:
Ә.М. Қажыгелдин - А.С. Есiмов
Д.Т. Дүйсенов - А.С. Павлов
И.Н. Тасмағамбетов - Ж.С. Кәрiбжанов
Н.Қ. Есенғарин - Д.Т. Дүйсенов