О реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О республиканском бюджете на 1996 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1766
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О республиканском бюджете на 1996 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерствам, государственным комитетам, иным государственным органам и организациям, содержащимся за счет средств республиканского бюджета:
увеличить расходы за счет средств республиканского бюджета на 3474300 тыс. тенге согласно приложению 1;
до 15 января 1997 года уточнить бюджетные назначения по видам расходов, распределить их по подведомственным организациям и представить в Министерство финансов Республики Казахстан.
2. Выделить ассигнования бюджетам областей и г. Алматы в сумме 13685200 тыс. тенге.
Министерству финансов Республики Казахстан:
до 15 января 1997 года осуществить адресное распределение этих ассигнований между бюджетами областей и г. Алматы;
зачесть в счет указанной суммы ранее выданные ссуды из республиканского бюджета акимам областей согласно приложению 2.
Акимам областей и г. Алматы направить выделенные ассигнования на погашение задолженности бюджетных учреждений, финансируемых из местных бюджетов, за потребленную электрическую и тепловую энергию и на другие расходы.
3. Министерству финансов Республики Казахстан:
до 25 января 1997 года совместно с заинтересованными министерствами, государственными комитетами, иными государственными органами и организациями, содержащимися за счет бюджетных средств, и акимами областей и г. Алматы с учетом недоиспользованных ассигнований осуществить погашение долгов между учреждениями, финансируемыми из республиканского и местных бюджетов, и хозяйствующими субъектами за оказанные ими услуги в счет погашения последними задолженности по обязательным платежам и другим финансовым обязательствам перед республиканским бюджетом. Погашение указанных долгов может производиться согласно договорным соглашениям с использованием порядка перехода прав кредитора к другому лицу в соответствии со статьей 339 Гражданского кодекса Республики Казахстан (общая часть);
до 15 февраля т. г. доложить Правительству об итогах проделанной работы по этому вопросу.

"1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 31 желтоқсан N 1766
"1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 31 желтоқсандағы Z960060_ Заңын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен ұсталатын министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, өзге де мемлекеттiк органдар мен ұйымдарға:
шығыстар 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен 3474300 мың теңгеге көбейтiлсiн;
1997 жылдың 15 қаңтарына дейiн шығыстардың түрлерi бойынша бюджеттiк тағайындамалар нақтылансын, олар ведомстволық бағыныстағы ұйымдар бойынша бөлiнсiн және ол Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне ұсынылсын.
2. Облыстар мен Алматы қаласының бюджеттерiне қаржы 13685200 мың теңге сомасында бөлiнсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1997 жылдың 15 қаңтарына дейiн облыстар мен Алматы қаласы бюджеттерiнiң арасында осы қаржының атаулы бөлiнуiн жүзеге асырсын;
республикалық бюджеттен облыстардың әкiмдерiне бұрын берiлген қарыздары 2-қосымшаға сәйкес аталған соманың есебiне есептелсiн.
Облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi бөлiнген қаржыны жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын бюджеттiк мекемелердiң тұтынылған электр және жылу энергиясы және басқа да шығыстары үшiн берешектерiн өтеуге бағыттасын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1997 жылдың 25 қаңтарына дейiн бюджет қаражатының есебiнен ұсталатын мүдделi министрлiктермен, мемлекеттiк комитеттермен, өзге де мемлекеттiк органдармен және ұйымдармен, облыстардың және Алматы қаласының әкiмдерiмен бiрлесiп толық пайдаланылмаған қаржыны ескере отырып, республикалық және жергiлiктi бюджеттерден қаржыландырылатын мекемелер мен шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң арасындағы олар көрсеткен қызмет үшiн борыштарды өтеудi соңғыларының республикалық бюджеттiң алдындағы мiндеттi төлемдерi мен басқа да қаржылық мiндеттемелерi бойынша берешектерiн өтеудiң есебiне өтеудi жүзеге асырсын. Аталған борыштарды өтеу Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң (жалпы бөлiм) 339-бабына сәйкес несие берушi құқықтарының басқа тұлғаға ауысуы тәртiбiн пайдалана отырып шарттық келiсiмдерге орай жүргiзiлiне алады;
үстiмiздегi жылдың 5 ақпанына дейiн осы мәселе бойынша атқарылған жұмыстың қорытындылары туралы Үкiметке баяндалсын.

4. В целях обеспечения полной ликвидации имеющейся задолженности бюджетных учреждений по состоянию на 1 января 1997 года рекомендовать акимам областей и г. Алматы провести аналогичную работу по погашению бюджетных долгов. Об итогах доложить Министерству финансов Республики Казахстан до 10 февраля 1997 года.
5. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 1996 г. N 53 P960053_ "О реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 г. N 2700 "О республиканском бюджете на 1996 год" следующие изменения и дополнения:
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Установить, что в 1996 году обслуживание государственного
внутреннего долга и кредитов, получаемых под дефицит
республиканского бюджета, осуществляется по нулевой ставке";
в приложении 1 к указанному постановлению:
в части "Доходы":
в разделе I "Учреждения и мероприятия по бюджету":
по строке "Поступления от Нацбанка Республики Казахстан и
банков второго уровня в доход бюджета, всего" цифру "4983800"
заменить цифрой "824300";
по строке "от прибыли текущего года" цифру 4159500" заменить
цифрой "0";
по строке "сборы и разные неналоговые доходы, всего" цифру
17772400" заменить цифрой "21931900";
по строке "прочие поступления " цифру 9607400" заменить цифрой
"13766900";
в части "Расходы":
в разделе I "Учреждения и мероприятия по бюджету":
по строке "Финансирование народного хозяйства, всего":
слова "народного хозяйства" заменить словом "экономики";
цифру "35151717" заменить цифрой "31651717";
по строке "Комитет по госматрезервам, всего" цифру "4754437"
заменить цифрой "1254437";
по строке "Итого по не вошедшим в комплексы" цифру "19202904"
заменить цифрой "15702904";
по строке "Расходы на содержание Аппарата Правительства Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов" цифру "13168340" заменить цифрой "8168340";
по строке "Расходы по обслуживанию государственного внутреннего долга, всего" цифру "8064750" заменить цифрой "3905250";
по строке "уплата процентов за кредит под дефицит бюджета" цифру "1067000" заменить цифрой "0";
по строке "расходы по уплате процентов по внутреннему долгу" цифру "3092500" заменить цифрой "0";
по строке "Итого расходов по I разделу" цифру "153534799" заменить цифрой "158034799";
дополнить строками следующего содержания:

4. Бюджеттiк мекемелердiң 1997 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша бар берешектерiн толықтай жоюды қамтамасыз ету мақсатында облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерiне бюджеттiк борыштарды өтеу жөнiнде осы секiлдi жұмыс жүргiзу ұсынылсын. Қорытындылары туралы 1997 жылдың 10 ақпанына дейiн Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне баяндасын.
5. "1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2700 Заң күшi бар Жарлығын U952700_ жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 11 қаңтардағы N 53 қаулысына P960053_ мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"487 1996 жылы мемлекеттiк бюджеттiң тапшылығына алынған мемлекеттiк iшкi борыш пен несиелерге қызмет көрсету нолдiк ставка бойынша жүзеге асырылады деп белгiленсiн";
аталған қаулыға 1-қосымшада:
"Кiрiстер" бөлiгiнде:
"Бюджет бойынша мекемелер мен шаралар" деген I бөлiмде:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық банкiнен және екiншi сатыдағы банктерден бюджетке алынатын түсiмдер, барлығы" деген жолдар бойынша "4983800" деген сан "824300" деген санмен ауыстырылсын;
"үстiмiздегi жылдың пайдасынан" деген жол бойынша "4159500" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"алымдар және салыққа жатпайтын түрлi кiрiстер, барлығы" деген жол бойынша "17772400" деген сан "21931900" деген санмен ауыстырылсын;
"өзге де түсiмдер" деген жол бойынша "9607400" деген сан "13766900" деген санмен ауыстырылсын;
"Шығыстар" бөлiгiнде:
"Бюджет бойынша мекемелер мен шаралар" деген 1 бөлiмде:
"Халық шаруашылығын қаржыландыру, барлығы" деген жол бойынша:
"халық шаруашылығын" деген сөз "экономиканы" деген сөзбен ауыстырылсын;
"35151717" деген сан "31651717" деген санмен ауыстырылсын;
"Материалдық резервтер жөнiндегi комитет, барлығы" деген жол бойынша "4754437" деген сан "1254437" деген санмен ауыстырылсын;
"Кешендерге кiрмегендер бойынша жиынтығы" деген жол бойынша "19202904" деген сан "15702904" деген санмен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының, орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қажетiне жұмсалатын шығындар" деген жол бойынша "13168340" деген сан "8168340" деген санмен ауыстырылсын;
"Мемлекеттiк iшкi қарызға қызмет көрсету жөнiндегi шығындар, барлығы" деген жол бойынша "8064750" деген сан "3905250" деген санмен ауыстырылсын;
"Бюджет тапшылығы үшiн кредитке проценттер төлеу" деген жол бойынша "1067000" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Iшкi қарыз бойынша проценттер төлеу жөнiндегi шығыстар" деген жол бойынша "3092500" деген сан "0" санмен ауыстырылсын;
"1 бөлiм бойынша шығыстар жиынтығы" деген жол бойынша "153534799" деген сан "158034799" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:

"14. Ассигнования министерствам, государственным комитетам, иным государственным органам, содержащимся за счет средств республиканского бюджета, а также бюджетам областей и г. Алматы - 17159500 ";
в разделе III "Внешнеэкономическая деятельность":
по строке "На выкуп валюты по содержанию посольств,
представительств и на другие цели, всего" цифру "28584479" заменить
цифрой "24084479";
по строке "расходы на погашение внешних займов и обязательств"
цифру "22046458" заменить цифрой "17546458";
по строке "Итого расходов по III разделу" цифру "36749479"
заменить цифрой "32249479".
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 1996 г. N 1766
Перечень
министерств, государственных комитетов,
иных государственных органов и организаций,
финансируемых из средств республиканского бюджета,
которым увеличиваются расходы
в тыс. тенге
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і     Сумма
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Министерство внутренних дел                         1227351
Министерство образования                             131371
Министерство здравоохранения                          66202
Министерство юстиции                                   169
Министерство промышленности и торговли
(Кентауское коммунальное государственное
предприятие "Водоотлив")                             620000
Министерство транспорта и коммуникаций                31652
Хозяйственное Управление Президента                  392877
Главное управление по гидрометеорологии                2025
Казахский государственный национальный
университет имени Аль-Фараби                           8254
Государственный комитет Республики Казахстан
по охране государственной границы                     61510
Медицинский центр Управления Делами
Президента                                             3300
Министерство обороны                                 456408
Генеральная Прокуратура                               69000
АО "Алматыметрострой"                                 49578
Центральный государственным архив                       795
Государственный следственный комитет                 300000
Республиканская гвардия                               13108
Служба охраны Президента                              40700
Итого                                          3474300
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 1996 г. N 1766
Ссуды, выданные акимам областей из
республиканского бюджета
в тыс. тенге
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Область                  і      Сумма
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Акмолинская                                       180000
Актюбинская                                       165000
Восточно-Казахстанская                            116286
Жезказганская                                      60000
Жамбылская                                        120000
Карагандинская                                    550000
Кустанайская                                     1148589
Мангистауская                                      20000
Павлодарская                                      530000
Южно-Казахстанская                                767000
Итого                                         3656875

"14. Республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен ұсталатын министрлiктерге, мемлекеттiк комитеттерге, өзге де мемлекеттiк органдарға, сондай-ақ облыстар мен Алматы қаласының бюджеттерiне қаржы - 17159500";
"Сыртқы экономикалық қызмет" деген III бөлiмде:
"Елшiлiктер, өкiлдiктер қажетiне және басқа да мақсаттарға валюта
сатып алуға, барлығы" деген жол бойынша "28584479" деген сан "24084479"
деген санмен ауыстырылсын;
"сыртқы займдар мен мiндеттемелердi өтеуге жұмсалатын шығыстар" деген
жол бойынша "22046458" деген сан "17546458" деген санмен ауыстырылсын;
"III бөлiм бойынша шығыстар жиынтығы" деген жол бойынша "36749479"
деген сан "32249479" деген санмен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1766 қаулысына
1-қосымша
Шығыстары көбейтiлетiн, республикалық бюджеттiң қаражатынан
қаржыландырылатын министрлiктердiң, мемлекеттiк комитеттердiң,
өзге де мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың
ТIЗБЕСI
мың теңге
___________________________________________________________________
Сомасы
___________________________________________________________________
Iшкi iстер министрлiгi                                1227351
Бiлiм министрлiгi                                     131371
Денсаулық сақтау министрлiгi                          66202
Әдiлет министрлiгi                                    169
Өнеркәсiп және сауда министрлiгi (Кентау
"Водоотлив" коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорны)        620000
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi                31652
Президенттiң Шаруашылық Басқармасы                    392877
Гидрометеорология жөнiндегi бас басқарма              2025
Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық
университетi                                          8254
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекара
күзетi жөнiндегi мемлекеттiк комитетi                 61510
Президент Iс Басқармасының  Медицина орталығы         3300
Қорғаныс министрлiгi                                  456408
Бас прокуратура                                       69000
"Алматыметроқұрылыс" АҚ                               49578
Орталық мемлекеттiк архив                             795
Мемлекеттiк тергеу комитетi                           300000
Республикалық ұлан                                    13108
Президенттiң Күзет қызметi                            40700
ЖИЫНЫ                                                 3474300
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1766 қаулысына
2-қосымша
Республикалық бюджеттен тыс облыс әкiмдерiне
берiлген қарыздар
мың теңге
___________________________________________________________________
Облыстар                                         Сомасы
___________________________________________________________________
Ақмола                                         180000
Ақтөбе                                         165000
Шығыс Қазақстан                                116286
Жезқазған                                      60000
Жамбыл                                         120000
Қарағанды                                      550000
Қостанай                                       1148589
Маңғыстау                                      20000
Павлодар                                       530000
Оңтүстiк Қазақстан                             767000
ЖИЫНЫ                                          3656875