Об утверждении перечней важнейших товаров по экспорту и импорту Республики Казахстан для выходных форм официальных публикаций таможенной статистики внешней торговли
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1997 г. N 200. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 171.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 1997 г. N 200 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В целях реализации Соглашения о Таможенном союзе между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 20 января 1995 года, двустороннего Протокола о совместном ведении таможенной статистики внешней торговли от 17 мая 1995 года Правительство Республики Казахстан п о с т а н о в л я е т:
Утвердить прилагаемые:
перечень важнейших товаров по экспорту Республики Казахстан для выходных форм официальных публикаций таможенной статистики внешней торговли;
перечень важнейших товаров по импорту Республики Казахстан для выходных форм официальных публикаций таможенной статистики внешней торговли.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 1997 г. N 200
П Е Р Е Ч Е Н Ь
важнейших товаров по экспорту Республики Казахстан
для выходных форм официальных публикаций
таможенной статистики внешней торговли
--------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД    !        Описание товара          !  Единица
!                                 !  измерения
--------------------------------------------------------------------
1        !               2                 !       3
--------------------------------------------------------------------
0201-0208         Мясо и субпродукты                       т
0302-0304         Рыба свежая и свежемороженая              >>
10                Зерновые хлеба                       тыс.долларов
США
1001              Пшеница и пшенично-ржаная смесь           т
(меслин)
1003              Ячмень                                    >>
1006              Рис                                       >>
1101 00 000       Мука пшеничная или пшенично-              >>
ржаная
2601              Руды и концентраты железные,              >>
включая железный колчедан
обожженный
2610 00 000       Руды и концентраты хромовые               >>
2701              Уголь каменный; брикеты, окатыши и        >>
аналогичные виды твердого топлива,
полученные из каменного угля

Қазақстан Республикасының экспорты мен импорты бойынша сыртқы сауданың кедендiк статистикасының ресми жарияланымдарының шығу нысандары үшiн аса маңызды тауарлардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 12 ақпандағы N 200 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 171 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.02.20.  N 171 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Кеден одағы туралы келiсiмдi, 1995 жылғы 17 мамырдағы Сыртқы сауданың кедендiк статистикасын бiрлесiп жүргiзу туралы екi жақты хаттаманы жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасының экспорты бойынша сыртқы сауданың кедендiк статистикасының ресми жарияланымдарының шығу нысандары үшiн аса маңызды тауарлардың тiзбесi;
Қазақстан Республикасының импорты бойынша сыртқы сауданың кедендiк статистикасының ресми жарияланымдарының шығу нысандары үшiн аса маңызды тауарлардың тiзбесi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 12 ақпандағы
N 200 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының экспорты бойынша
сыртқы сауданың кедендiк статистикасының
ресми жарияланымдарының шығу нысандары үшiн
аса маңызды тауарлардың
ТIЗБЕСI
____________________________________________________________________
СЭҚ ТН        |      Тауарлардың сипаты           | Өлшем бiрлiгi
коды          |                                   |
____________________________________________________________________
1        |                  2                |       3
____________________________________________________________________
0201-0208          Ет және оның өнiмдерi                   т
0302-0304          Жас балық пен жаңа тоңазытылған
балық                                   "
10                 Дәндi астық                          мың. АҚШ
доллары
1001               Бидай мен бидай-қара бидай қоспасы
(меслин)                                т
1003               Арпа                                    "
1006               Күрiш                                   "
1101 00 000        Бидай және бидай-қара бидай ұны         "
2601               Күйдiрiлген темiр колчеданын қоса
алғанда, темiр рудасы мен оның
концентраттары                          "
2610 00 000        Хром рудасы мен оның концентраттары     "
2701               Тас көмiр; брикеттер, жентектер және
тас көмiрден алынған қатты отынның
осыған ұқсас түрлерi                    "

2704 00           Кокс и полукокс из каменного угля,        >>
лигнита или торфа, агломерированные
или неагломерированные; уголь
ретортный
2709 00           Нефть сырая и нефтепродукты сырые,       тыс.т
полученные из битуминозных пород
2710 00           Нефть и нефтепродукты, полученные из      >>
битуминозных пород (за исключением
сырых); продукты, в другом месте
не поименованные, содержащие 70 и
более мас.% нефти или нефтепродуктов,
полученных из битуминозных пород,
причем эти продукты являются
основными составляющими
2710 00 310       Бензины авиационные и прочие             тыс.т
2710 00 330       моторные бензины, содержание
свинца в которых не более
0,013 г/л
2710 00 610       Газойли (дизельное топливо)              >>
2710 00 650
2710 00 690
2710 00 710       Топлива жидкие (мазут)                   >>
2710 00 750
2710 00 790
2711 21 000       Газ природный                            млн.куб.м
2804 70 000       Фосфор                                   т
2818 20 000       Оксид алюминия, отличный от искусст-     >>
венного корунда
31(кроме          Удобрения                              тыс.долларов
3101 00 000)                                             США
4101              Шкуры крупного рогатого скота или        >>
животных семейства лошадиных
(парные или соленые, сушеные,
зольные, пикелеванные либо
консервированные другим способом,
но недубленые, не выделанные под
пергамент и не подвергнутые
дальнейшей обработке), с волосяным
покровом или без волосяного покрова,
спилок или неспилок
4102, 4103        Шкуры овец или ягнят и прочие виды       >>
кожевенного сырья (парные или соленые,
сушеные, зольные, пикелеванные либо
консервированные другим способом,
но недубленые, не выделанные под
пергамент и не подвергнутые
дальнейшей обработке), с шерстяным
(волосяным) покровом или без
шерстяного (волосяного) покрова,
спилок или неспилок
5105              Шерсть или тонкий или грубый волос       т
животных, подвергнутая кардо- или
гребнечесанию (включая гребнечесаную
шерсть в отрезках)
5201,             Волокно хлопковое, нечесаное и чесаное    т
5203 00 000
5208-5212         Ткани хлопчатобумажные                    >>
72 (кроме         Черные металлы                        тыс.долларов
7201-7204)                                              США
7202              Ферросплавы                               т
7202 41,          Феррохром                                 >>
7202 49
7203 10 000       Продукты прямого восстановления           >>
железной руды

2704 00            Тас көмiрден, лигниттен немесе
торфтан алынатын агломерацияланған
немесе агломерацияланбаған кокс пен
жартылай кокс; ретортты көмiр           "
2709 00            Өңделмеген мұнай мен битумды         мың т.
жыныстардан алынған өңделмеген
мұнай өнiмдерi
2710 00            Битумды жыныстардан алынған мұнай    мың т
мен мұнай өнiмдерi (өңделмегендерiн
қоспағанда); битумды жыныстардан
алынған, құрамында мұнай немесе
мұнай өнiмдерiнiң 70 және одан да
көп % массасы бар басқа жерде
аталмаған өнiмдер, бұл ретте осы
өнiмдер негiзгi құрамдастар
болып табылады
2710 00 310        Авиациялық бензиндер мен құрамында    мың т
2710 00 330        0,013 г/л-ден көп емес қорғасыны
бар басқа да мотор бензиндерi
2710 00 610        Газойли (дизель отыны)                "
2710 00 650
2710 00 690
2710 00 710        Сұйық отындар (мазут)                 "
2710 00 750
2710 00 790
2711 21 000        Табиғи газ                           млн, текше м.
2804 70 000        Фосфор                               т
2818 20 000        Жасанды корундтан басқа, алюминий
тотығы                               "
31 (3101 00        Тыңайтқыштар                         мың АҚШ
000-ден басқа)                                          доллары
4101               Жүн басқан немесе жүн баспаған,
қырқылмаған немесе қырқылған iрi
қара малдың немесе жылқы тұқымдас
жануарлардың терiсi (жаңа сойылған
немесе тұздалған, кептiрiлген,
ысталған, тұздап сақталынған, не
басқа әдiспен сақталынған, бiрақ
иленбеген, жарғақ терiге лайықтап
өңделмеген және одан арғы өңдеуге
жатпаған)                             "
4102, 4103         Жүн (қылшық) басқан немесе жүн
(қылшық) баспаған, қырқылмаған
немесе қырқылған қой немесе қозы
терiсi мен терi шикiзатының өзге
де түрлерi (жаңа сойылған немесе
тұздалған, кептiрiлген, ысталған,
тұздап сақталынған, не басқа
әдiспен сақталынған, бiрақ
иленбеген, жарғақ терiге лайықты
өңделмеген және одан арғы өңдеуге
жатпаған)                             "
5105               Кардамен немесе тарақпен таралған     т
(тарақпен кесiндiлеп таралған жүндi
қоса алғанда) жануарлардың жүнi
немесе биязы немесе iрi қылы
5201,              Таралмаған және таралған мақта
5203 00 000        талшығы                               т
5208-5212          Мақта-мата кездемелерi                "
72 (7201 -         Қара металдар                         мың. АҚШ
7204-ден басқа)                                          доллары
7202               Ферроқорытпалар                       т
7202 41            Феррохром                             "
7202 49
7203 10 000        Тiкелей қалпына келтiрiлген темiр     "
рудасының өнiмдерi

7208-7212         Прокат черных металлов из железа и        >>
нелегированной стали
74                Медь и изделия из нее                 тыс.долларов
США
7402 00 000       Медь нерафинированная: медные аноды       т
для электролитического рафинирования
7403              Медь рафинированная и сплавы медные
необработанные                            >>
75                Никель и изделия из него              тыс.долларов
США
7502              Никель необработанный                     т
76                Алюминий и изделия из него            тыс.долларов
США
7601              Алюминий необработанный                   т
78                Свинец и изделия из него              тыс.долларов
США
7801              Свинец необработанный                     т
79                Цинк и изделия из него                тыс.долларов
США
7901              Цинк необработанный                       т
8429 11 000       Бульдозеры с неповоротным и               шт.
поворотным отвалом
8482              Подшипники качения: шариковые,        тыс.долларов
роликовые                             США
8701              Тракторы                                  шт.
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 февраля 1997 г. N 200
П Е Р Е Ч Е Н Ь
важнейших товаров по импорту Республики Казахстан
для выходных форм официальных публикаций
таможенной статистики внешней торговли
--------------------------------------------------------------------
Код ТН ВЭД    !           Описание товара           !  Единица
!                                     ! измерения
--------------------------------------------------------------------
1        !                  2                  !     3
--------------------------------------------------------------------
0201-0208         Мясо и субпродукты                         т
0405 00           Сливочное масло и прочие                   >>
молочные жиры
0901              Кофе, жареный или нежареный, с             >>
кофеином или без кофеина; плодовая
мякоть и оболочки зерен кофе;
заменители кофе, содержащие кофе в
любой пропорции
0902              Чай ароматизированный или                  >>
неароматизированный
1512              Масло подсолнечное, сафлоровое или         >>
хлопковое и их фракции,
нерафинированное или рафинированное,
но без изменения их химического
состава
1701 11,          Сахар-сырец без ароматических или          >>
1701 12           красящих добавок: тростниковый и
свекловичный
1701 99           Сахар белый                                >>
100
22                Алкогольные и безалкогольные          тыс.долларов
напитки и уксус                       США
2401              Табачное сырье; табачные отходы            т

7208-7212          Темiрден және қоспасыз болаттан
алынған қара металдарының прокаты     "
74                 Мыс және одан жасалған бұйымдар       мың. АҚШ
доллары
7402 00 000        Тазаланбаған мыс: электролиттiк
тазалау үшiн мыс анодтары             т
7403               Тазаланған мыс пен өңделмеген
мыстың қорытпалары                    "
75                 Никель және одан жасалған бұйымдар    мың. АҚШ
доллары
7502               Өңделмеген никель                     т
76                 Алюминий және одан жасалған           мың. АҚШ
бұйымдар                              доллары
7601               Өңделмеген алюминий                   т
78                 Қорғасын және одан жасалған           мың. АҚШ
бұйымдар                              доллары
7801               Өңделмеген қорғасын                   т
79                 Мырыш және одан жасалған бұйымдар     мың. АҚШ
доллары
7901               Өңделмеген мырыш                      т
8429 11 000        Бұрылатын және бұрылмайтын            дана
8429 19 000        аударғышты бульдозерлер
8482               Шариктi, роликтi тербеу               мың. АҚШ
подшипниктерi                         доллары
8701               Тракторлар                            дана
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 12 ақпандағы
N 200 қаулысымен
Бекiтiлген
Қазақстан Республикасының импорты бойынша
сыртқы сауданың кедендiк статистикасының
ресми жарияланымдарының шығу нысандары үшiн
аса маңызды тауарлардың
ТIЗБЕСI
____________________________________________________________________
СЭҚ ТН        |      Тауарлардың сипаты           | Өлшем бiрлiгi
коды          |                                   |
____________________________________________________________________
1        |                  2                |       3
____________________________________________________________________
0201-0208          Ет және оның өнiмдерi                 т
0405 00            Сарымай мен басқа да сүттiк майлар    "
0901               Қуырылған немесе қуырылмаған кофе,    "
кофеинiмен немесе кофеинсiз;
кофеның жұмсақ жемiсi мен дәндерiнiң
қабығы; кез келген сайма-сай
құрамында кофесi бар кофенi
алмастырғыштар
0902               Жұпарландырылған немесе
жұпарландырылмаған шай                "
1512               Тазаланбаған немесе тазаланған,       "
бiрақ олардың химиялық құрамы
өзгертiлмеген күнбағыс, мақсыр
немесе мақта майы немесе олардың
түрлерi
1701 11,           Жұпар иiсi немесе бояу қосымшалары    "
1701 12            жоқ қатысты және қызылшалық қант
шикiзаты
1701 99            Ақ қан                                "
22                 Алкогольдi және алкогольсiз           мың. АҚШ
iшiмдiктер мен сiрке суы              доллары
2401               Темекi шикiзаты; темекi қалдықтары    т

2402 20 000       Сигареты, содержащие табак               тыс.шт.
2701              Уголь каменный; брикеты, окатыши и         т
аналогичные виды твердого топлива,
полученные из каменного угля
2704 00           Кокс и полукокс из каменного угля,         т
лигнита или торфа, агломерированные или
неагломерированные; уголь ретортный
2709 00           Нефть сырая и нефтепродукты сырые,       тыс.т
полученные из битуминозных пород
2710 00           Нефть и нефтепродукты, полученные из       >>
битуминозных пород (за исключением
сырых); продукты, в другом месте не
поименованные, содержащие 70 и более
мас % нефти или нефтепродуктов,
полученных из битуминозных пород,
причем эти продукты являются основными
составляющими
2710 00 310       Бензины авиационные и прочие моторные      >>
2710 00 330       бензины, содержание свинца в которых
не более 0,013 г/л
2710 00 610       Газойли (дизельное топливо)                >>
2710 00 650,
2710 00 690
2710 00 710       Топлива жидкие (мазут)                     >>
2710 00 750,
2710 00 790
2711 21 000       Газ природный                          млн.куб.м
2716 00 000       Электроэнергия                         млн.квт.ч
2941,             Медикаменты                           тыс.долларов
3003, 3004                                              США
4203              Одежда и принадлежности одежды из          >>
натуральной и искусственной кожи
4303              Одежда меховая, принадлежности             >>
одежды и прочие пушномеховые изделия
4801 00           Бумага газетная в рулонах или листах       т
5208-5212         Ткани хлопчатобумажные                     >>
61, 62            Одежда и принадлежности одежды,       тыс.долларов
трикотажные и текстильные             США
6403              Обувь на подошве из резины,               пар
полимерного материала, натуральной
или искусственной кожи, с верхом
из кожи
72 (кроме         Черные металлы                        тыс.долларов
7201-7204)                                              США
7208-7212         Прокат черных металлов из железа и         т
нелегированной стали
7303-7304         Трубы больших и малых диаметров            >>
84, 85, 86, 87,   Машины и оборудование                 тыс.долларов
88, 89, 90                                              США
84                Реакторы ядерные, котлы, оборудование      >>
и механические приспособления; их
части
8418 21           Холодильники домашние компрессионные       шт.
8433              Машины и механизмы для уборки или     тыс.долларов
обмолота сельскохозяйственных культур, США
прессподборщики, прессы для соломы
или сена; сенокосилки и газонокосилки;
машины для очистки, сортировки и
выбраковки яиц, фруктов и других
сельскохозяйственных продуктов, кроме
указанных в товарной позиции 8437
8438              Оборудование прочее для промышленного      >>
приготовления пищевых продуктов
или напитков, в другом месте не
поименованное, кроме оборудования для
экстракции или очистки жиров и масел
животного или растительного
происхождения
8439              Оборудование для производства бумажной     >>
массы, целлюлозных волокнистых
материалов или производства и отделки
бумаги и картона
8450 (кроме       Машины стиральные, бытовые или для         шт.

2402 20 000        Құрамында темекi бар сигареттер       мың дана
2701               тас көмiр; брикеттер, жентектер       т
және тас көмiрден алынған қатты
отынның осыған ұқсас түрлерi
2704 00            Тас көмiрден, лигниттен немесе        т
торфтан алынатын агломерацияланған
немесе агломерацияланбаған кокс
пен жартыла кокс; ретортты көмiр
2709 00            Өңделмеген мұнай мен битумды          мың .т
жыныстардан алынған өңделмеген
мұнай өнiмдерi
2710 00            Битумды жыныстардан алынған мұнай     "
мен мұнай өнiмдерi (өңделмегендерiн
қоспағанда); битумды жыныстардан
алынған құрамында мұнай немесе
мұнай өнiмдерiнiң 70 және одан да
көп % массасы бар басқа жерде
аталмаған өнiмдер, бұл ретте осы
өнiмдер негiзгi құрамдастар болып
табылады
2710 00 310        Авиациялық бензиндер мен құрамында    мың. т
2710 00 330        0,013 г/л-ден көп емес қорғасыны
бар басқа да мотор бензиндерi
2710 00 610        Газойли (дизель отыны)                "
2710 00 650
2710 00 690
2710 00 710        Сұйық отындар (мазут)                 "
2710 00 750
2710 00 790
2711 21 000        Табиғи газ                            млн. текше м
2716 00 000        Электр энергиясы                      млн.квт.с
2941,              Дәрi-дәрмектер                        мың. АҚШ
3003, 3004                                               доллары
4203               Табиғи және жасанды былғарыдан        "
жасалған киiм-кешектер мен
керек-жарақтар
4303               Мехтан тiгiлген киiм-кешектер, оның   "
керек-жарақтары мен өзге де
мех-мамық бұйымдар
4801 00            Рулондағы немесе табақты газет        т
қағазы
5208-5212          Мақта-мата кездемелерi                "
61, 62             Тоқыма және тоқу киiм-кешектерi       мың. АҚШ
мен оның керек-жарақтары              доллары
6403               Табаны резинадан, полимер             пар
материалынан, үстi табиғи немесе
жасанды былғарыдан жасалған аяқ киiм
72 (7201 -         Қара металдар                         мың. АҚШ
7204-ден басқа)                                          доллары
7208-7212          Темiрден және қоспасыз болаттан       т
алынған қара металдардың прокаты
7303-7304          Кiшi және үлкен диаметрлi трубалар    "
84, 85, 86, 87,    Машиналар мен жабдық                  мың.АҚШ
88, 89, 90                                               доллары
84                 Ядролық реакторлар, қазандықтар,      "
жабдық пен механикалық тетiктер;
олардың бөлiктерi
8418 21            Компрессорлы үй тоңазытқыштары        дана
8433               Ауыл шаруашылығы дақылдарын           мың.АҚШ
жинайтын және бастыратын машиналар    доллары
мен тетiктер, пiшен түйiп-буғыштар,
сабан немесе пiшен бастырғыштар;
шөп шалғылары мен газон шалғылары;
8437-тауарлар позициясында
көрсетiлгендерден басқа жұмыртқа,
жемiс-жидек және басқа ауыл
шаруашылық өнiмдерiн тазалау,
сұрыптау және бракка шығару
машиналары
8438               малдың тоңмайы мен майын немесе       мың. АҚШ
өсiмдiк майын сығу мен тазалауға      доллары
арналған жабдықтардан басқа өзге
жерде аталмаған тағамдық азықтар
немесе сусындар жасайтын басқа да
өнеркәсiп құрал-жабдығы
8439               Қағазды, целлюлозалық талшықты        мың. АҚШ
материалдарды өндiретiн немесе        доллары
қағаз бен картонды өндiру мен
әрлеуге арналған құрал-жабдық
8450               Сығу құрылғысы бар машиналарды қоса   дана

8450 90 000)      прачечных, включая машины, оснащенные
отжимным устройством
8452 10           Швейные машины бытовые                     >>
8453              Оборудование для подготовки, дубления  тыс.долларов
и выделки шкур и кожи для изготовления     США
или ремонта кожаной обуви и
прочих изделий из шкур и кожи, кроме
швейных машин
8455              Станы прокатные и валки для них        тыс.долларов
США
8458              Станки токарные металлорежущие             шт.
8459              Станки металлорежущие (включая             >>
агрегатные станки, в том числе
встраиваемые в автоматические
линии), сверлильные, расточные,
фрезерные, для нарезания наружной
и внутренней резьбы, кроме
токарных станков, указанных в
товарной позиции 8458
8465              Станки для обработки дерева, пробки,       >>
кости, эбонита, твердых пластмасс и
аналогичных твердых материалов (включая
станки для забивания гвоздей, скрепок,
склеивания и других видов сборки)
8471              Машины для автоматической обработки   тыс. долларов
информации и их блоки; магнитные и    США
оптические считывающие устройства,
машины для переноса данных на
носители информации в кодированной
форме и машины для обработки
подобной информации, в другие
товарные позиции не включенные
85                Электрические машины и оборудование,       >>
их части; звукозаписывающая и
звуковоспроизводящая аппаратура;
аппаратура для записи и
воспроизведения телевизионного
изображения и звука; их части
и принадлежности
8501              Двигатели и генераторы электрические,      шт.
кроме комплектных электрогенераторных
установок
8507 (кроме       Аккумуляторы электрические, включая        >>
8507 90)          сепараторы для них, прямоугольной (в
том числе квадратной) или иной формы
8521              Видеозаписывающая или                      >>
видеовоспроизводящая аппаратура,
совмещенная или несовмещенная с
видеотюнером
8527              Аппаратура приемная для                    >>
радиотелефонной, радиотелеграфной
связи или радиовещания, совмещенная
или несовмещенная в одном корпусе со
звукозаписывающей или воспроизводящей
аппаратурой или часами
8528              Приемники телевизионные (включая           шт.
видеомониторы и видеопроекторы),
совмещенные или несовмещенные с
радиоприемником или аппаратурой,
записывающей или воспроизводящей
звук или изображение
86                Локомотивы железнодорожные и          тыс.долларов
подвижной состав, трамваи, их         США
части и принадлежности; путевые
устройства для железнодорожной
и трамвайной сети, их узлы и
детали; сигнализационное
оборудование механическое и
электромеханическое
87                Средства наземного транспорта, кроме       >>
железнодорожного подвижного состава и
трамваев: их части и оборудование
8701              Тракторы                                   шт.
8702              Автомобили, предназначенные для            >>
перевозки не менее 10 человек
(включая водителя)
8703              Автомобили легковые и прочие моторные      >>
средства, предназначенные для перевозки
людей (кроме автомобилей, классифицируемых
в товарной позиции 8702), включая грузо-
пассажирские автомобили-фургоны и
гоночные автомобили
8704              Автомобили грузовые                        >>
90                Приборы и аппараты оптические,        тыс. долларов
фотографические, кинематографические, США
измерительные, контрольные, прецизионные,
медицинские и хирургические; их части
и принадлежности
9018              Приборы и устройства, применяемые в        >>
медицине, хирургии, стоматологии и
ветеринарии (включая сцинтиграфическую
аппаратуру), аппаратура
электромедицинская прочая, приборы
для исследования зрения

(8450 90 000-дан   алғанда кiр жуғыш, тұрмыстық немесе
басқа)             кiр жууханаға арналған машиналар
8452 10            Тұрмыстық тiгiн машиналары            дана
8453               Тiгiн машиналарынан басқа былғары     мың. АҚШ
аяқ киiмi мен басқа да терi және      доллары
былғары бұйымдарын жасау немесе
жөндеу үшiн терi мен былғарыны
дайындау, иiн қандыру және илеу
жабдығы
8455               Жаймалау стандарты мен оларға          "
арналған бiлiктерi
8458               Металл кескiш токарлық станоктар      дана
8459               Металл кескiш станоктар (агрегаттық   "
станоктарды, соның iшiнде
автоматикалық желiлерге
салынатындарды қоса алғанда),
8458-тауарлық позицияда көрсетiлген
токарлық станоктардан басқа
бұрғылау, қайрау, фрезерлiк, сыртқы
және iшкi бұрандаларды кесуге
арналған станоктар
8465               Ағаш, тығындар, сүйек, эбонит,        "
қатты пластмассалар мен осыған
ұқсас қатты материалдарды өңдеуге
арналған станоктар (шеге, қыстырғыш
қағатын, желiмдейтiн және
жинақтаудың басқа да түрлерiне
арналған станоктарды қоса алғанда)
8471               Ақпаратты автоматикалық өңдеу         мың. АҚШ
машиналары мен олардың блоктары;      доллары
магниттi және оптикалық есептегiш
құрылғылар, ақпаратты кодталған
нысанда жазғыштарға деректердi
ауыстыруға арналған машиналар мен
басқа тауарлық позицияларға
енгiзiлмеген осыған ұқсас
ақпараттарды өңдеуге арналған
машиналар
85                 Электр машиналар мен құрал-жабдықтар, "
олардың бөлшектерi; дыбыс жазатын
және дыбыс жаңғыртатын құралдар;
теледидар бейнесiн жазатын және оны
жаңғыртатын құралдар; олардың
бөлшектерi мен керек жарақтары
8501               Кешендi электр генераторлы            дана
қондырғылардан басқа қозғалтқыштар
мен электр генераторлары
8507               Электр аккумуляторлары, олардың       дана
(8407 90-нан       сепараторларын қоса алғанда, тiк
басқа)             бұрышты (оның iшiнде шаршы) немесе
өзге де нысандағылары
8521               Бейнетюнермен бiрiктiрiлген немесе    "
бiрiктiрiлмеген бейне жазатын және
оны жаңғыртатын құралдар
8527               Бiр ғимаратта бейне жазатын және      "
оны жаңғыртатын құралдармен немесе
сағаттармен бiрiктiрiлген немесе
бiрiктiрiлмеген радиотелефон,
радиотелеграф байланысы немесе
радиохабарларын қабылдайтын құралдар
8528               Радиоқабылдағышпен немесе бейне       "
немесе дыбыс жазатын және оны
жаңғыртатын құралдармен
бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген
теледидар қабылдағыштары
(бейнемониторлар мен бейне
проекторларды қоса алғанда)
86                 Темiр жол локомотивтерi мен           мың. АҚШ
жылжымалы құрам, трамвайлар,          доллары
олардың бөлшектерi мен
керек-жарақтары, темiр жол және
трамвай желiлерiне жол құрылғылары,
олардың тораптары мен тетiктерi;
механикалық және электр
механикалық белгi бергiш жабдықтар
87                 Темiр жол жылжымалы құрамы мен        "
трамвайлардан басқа жер бетiндегi
көлiк құралдары; олардың бөлшектерi
мен жабдығы
8701               Тракторлар                            дана
8702              Кемiнде 10 адамды тасымалдауға         дана
арналған автомобильдер (жүргiзушiнi
қоса алғанда)
8703              Адамдарды тасымалдауға арналған        дана
жеңiл автомобиль мен мотор құралдары
(8702-тауарлық позицияда жiктелiнетiн
автомобильдерден басқасы) жүк -
жолаушы автомобиль-фургондарын және
жарыс автомобильдерiн қоса алғанда
8704              Жүк автомобильдерi                     дана
90                Оптикалық, фотографиялық,              мың. АҚШ
кинематографиялық, өлшейтiн,           доллары
бақылайтын, прецизиялық, медициналық
және хирургиялық құралдар мен
жабдықтар; олардың бөлшектерi мен
керек-жарақтары
9018              Медицинада, хирургияда, стоматология   "
мен мал дәрiгерлiгiнде қолданылатын
жабдықтар мен құрылғылар
(сцинтиграфиялық жабдықты қоса
алғанда), басқа да электрлi
медициналық жабдықтар, көздi зерттеу
құралдары

9401-9403         Мебель                                тыс.долларов
США

9401-9403         Жиhаз                                  "