О мерах по упорядочению производства, импорта и реализации этилового спирта и алкогольной продукции в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 1997 г. N 217
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству экономики, Министерству юстиции Республики Казахстан в месячный срок подготовить и внести в установленном порядке в Правительство проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О лицензировании", предусматривающего введение лицензирования оптовой и розничной реализации этилового спирта и алкогольной продукции.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 июня 1997 г. N 1037)
3. Комитету по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан включить в порядок и условия лицензирования производства алкогольной продукции обязательное декларирование объемов производства спирта этилового и алкогольной продукции.
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 января 199 г. N 31 P990031_ .
4. Министерству экономики, Министерству финансов, Государственному налоговому комитету, Государственному таможенному комитету, Министерству промышленности и торговли, Министерству внутренних дел, Государственному комитету по ценовой и антимонопольной политике Республики Казахстан до 1 марта 1997 года подготовить и внести на утверждение в Правительство порядок взаимодействия органов, обеспечивающих контроль за производством и оборотом алкогольной продукции и пресечению правонарушений в этой сфере.
5. Государственному таможенному комитету Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов и Министерством экономики Республики Казахстан разработать и ввести с 1 марта 1997 года порядок выдачи разрешения на транзит всех видов спирта и алкогольной продукции, обеспечив внесение на депозит акциза, таможенных платежей и налогов.
6. Министерству экономики, Министерству юстиции, Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан с привлечением производителей спирта и алкогольной продукции в месячный срок подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан предложения о целесообразности принятия Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота спирта и алкогольной продукции".
7. Министерству юстиции Республики Казахстан до 1 апреля 1997 года подготовить и внести в установленном порядке в Правительство проект закона Республики Казахстан, предусматривающий усиление административной и уголовной ответственности за нарушение порядка производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.

Қазақстан Республикасында этил спиртiн және алкогольдi өнiм өндiрудi, импорттауды және сатуды тәртiпке келтiру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 14 ақпандағы N 217
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Әдiлет министрлiгi бiр ай мерзiмде этил спиртi мен алкогольдi өнiмдi көтерме және бөлшек сатуды лицензиялауды енгiзу көзделген "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Үкiметке енгiзсiн.
2.
ЕСКЕРТУ. 2-тармағының күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1997.06.30. N 1037
қаулысымен. P971037_
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Алкоголь өнiмiн өндiрудi және оның айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi комитетi алкогольдi өнiмдi өндiрудi лицензиялау тәртiбi мен шарттарына этил спиртi мен алкогольдi өнiмдi өндiру көлемiн мiндеттi мәлiмдеудi қоссын.
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚРҮ-нiң 1999.01.19. N 31 қаулысымен.
P990031_
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк салық комитетi, Мемлекеттiк кеден комитетi, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Баға және монополияға қарсы саясат жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1997 жылдың 1 наурызына дейiн алкогольдi өнiмдi өндiру мен айналысына бақылау жасауды және осы саладағы құқық бұзушылықтардың жолын кесуді қамтамасыз ететiн органдардың өзара iс-қимыл тәртiбiн әзiрлесiн және оны Үкiметке бекiтуге енгiзсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеден комитетi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң және Экономика министрлiгiнiң келiсiмдерi бойынша кеден төлемдерi мен салықтарды акциз депозитiне енгiзудi қамтамасыз ете отырып, спирт пен алкогольдi өнiмнiң барлық түрiн транзиттеуге рұқсат беру тәртiбiн жасасын және оны 1997 жылдың 1 наурызынан бастап енгiзсiн.
6. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Әдiлет министрлiгi, Өнеркәсiп және сауда министрлiгi спирт және алкогольдi өнiмдi өндiрушiлердi тарта отырып, бiр ай мерзiмде "Спирт және алкогольдi өнiмдi өндiрудi және оның айналысын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қабылдаудың орындылығы туралы ұсыныс әзiрлесiн және оны Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
7. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi 1997 жылдың 1 сәуiрiне дейiн этил спиртi мен алкогольдi өнiмдердi өндiру және оның айналысы тәртiбiн бұзғандығы үшiн әкiмшiлiк және қылмыстық жауапкершiлiктi күшейтудi көздейтiн Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлесiн және оны белгiленген тәртiппен Үкiметке енгiзсiн.

8. Министерству экономики Республики Казахстан совместно с заинтересованными министерствами и ведомствами провести в апреле, по итогам 1996 года и 1 квартала 1997 года, анализ производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции и по его результатам внести предложения в Правительство Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Павлова А.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

8. Қазақстан Республикасының Экономика министрлігi мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен бiрлесiп сәуiр айында 1996 жылдың және 1997 жылдың 1 тоқсанының қорытындылары бойынша этил спиртi мен алкогольдi өнiмдi өндiруге және оның айналысына талдау жасасын және оның нәтижелерi бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс енгiзсiн.
9. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары А.С.Павловқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi