О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1749
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 1997 г. N 273
В целях совершенствования порядка маркировки подакцизных товаров Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1996 г. N 1749 P961749_ "О введении обязательной маркировки подакцизных товаров марками акцизного сбора нового образца" следующие изменения и дополнение:
в абзаце третьем пункта 1 слова "1 апреля" заменить словами "1 июля";
абзац третий пункта 2 изложить в следующей редакции:
"с 1 июля 1997 года - табачных изделий согласно приложению 1 и с 1 октября 1997 года - подакцизных товаров согласно приложению 2";
в пункте 5:
в абзаце первом после слов "Государственному налоговому комитету" дополнить словами "и Государственному таможенному комитету";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"расчеты с Банкнотной фабрикой Национального Банка Республики Казахстан за изготовление марок акцизного сбора нового образца производить: для отечественных подакцизных товаров - за счет средств, поступающих от реализации акцизных марок на специальный счет Государственного налогового комитета Республики Казахстан; для импортируемых подакцизных товаров - за счет средств импортеров";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"для обеспечения дальнейшего контроля Государственному таможенному комитету Республики Казахстан ежемесячно представлять сведения Государственному налоговому комитету Республики Казахстан о количестве реализованных акцизных марок (в т.ч. образца 1995-1996 годов), с указанием их номеров и конкретных импортеров";
в пункте 7:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"на импортируемый подакцизный товар: по кодам ТН ВЭД 2204 (кроме 2204 30), 2205, 2206 вина, шампанские вина, виноматериалы - в размере 20 тенге; по кодам ТН ВЭД 2207, 2208, 2905 все виды спирта, крепленые напитки, крепленые соки и бальзамы, водка, ликеро-водочные изделия, коньяки - в размере 65 тенге; по кодам ТН ВЭД 2402, табачные изделия, прочие изделия, содержащие табак - в размере 1,5 тенге";
в пункте 8:
в абзаце третьем слова "1 апреля" заменить словами "1 июля";
в абзаце четвертом слова "1 апреля" заменить словами "1 октября";
в приложении 1 к указанному постановлению:
последний абзац изложить в следующей редакции:
"Табачные изделия (за исключением следующих наименований: "Казахстанские", "Медео", все сигареты без фильтра и папиросы класса "Полет", "Прима", "Астра", "Беломор-Канал"")";
в сноске слова "1 апреля" заменить словами "1 июля".
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1749 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 26 ақпандағы N 273
Акцизделетiн тауарларды таңбалаудың тәртiбiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Акцизделетiн тауарларды жаңа үлгiдегi акциздiк алым маркаларымен мiндеттi түрде таңбалауды енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 31 желтоқсандағы N 1749 қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
1-тармақтың үшiншi абзацындағы "1 сәуiрiнен" деген сөз "1 шiлдесiнен" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақтың үшiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1997 жылдың 1 шiлдесiнен бастап - 1-қосымшаға сәйкес темекi өнiмдерiн және 1997 жылдың 1 қазанынан бастап - 2-қосымшаға сәйкес акцизделетiн тауарларды";
5-тармақта:
бiрiншi абзац "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетi" деген сөздерден кейiн "мен Мемлекеттiк кеден комитетi" деген сөздермен толықтырылсын;
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа үлгiдегi акциздiк алым маркаларын әзiрлегенi үшiн Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнiң Банкнот фабрикасымен есеп айырысу: отандық акцизделетiн тауарлар үшiн - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк салық комитетiнiң арнаулы шотына акциз маркаларын сатудан түсетiн қаражат есебiнен; импортталатын акцизделетiн тауарлар үшiн - импорттаушылардың қаражатының есебiнен жүргiзiлсiн";
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"одан әрi бақылауды қамтамасыз ету үшiн Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кеден комитетi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетiне нөмiрлерi мен нақты импорттаушыларды көрсете отырып сатылған акциз маркаларының (оның iшiнде 1995-1996 жылдардағы үлгiлерi) саны туралы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк салық комитетiне ай сайын мәлiмет тапсырып отырсын";
7-тармақта:
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"импортталатын акцизделетiн тауарға: СЭҚ ТН 2204 (2204 30-дан басқасы). 2205, 2206 кодтары бойынша шараптар, шампан шараптары, шарап материалдары - 20 теңге мөлшерiнде; СЭҚ ТН 2207, 2208, 2905 кодтары бойынша спирттiң барлық түрлерi, күшейтiлген iшiмдiктер, күшейтiлген шырындар мен бальзамдар, арақ, ликер-арақ бұйымдары, коньяктар - 65 теңге мөлшерiнде; СЭҚ ТН 2402 кодтары бойынша темекi өнiмдерi, құрамында темекiсi бар өзге де өнiмдер - 1,5 теңге";
8-тармақта:
үшiншi абзацтағы "1 сәуiрдегi" деген сөздер "1 шiлдедегi" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзацтағы "1 сәуiрдегi" деген сөздер "1 қазандағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған қаулының 1-қосымшасында:
соңғы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Темекi өнiмдерi (мынадай атауларды қоспағанда: "Қазақстан",
"Медеу", сүзгiсiз барлық сигареттер мен "Полет", "Прима", "Астра",
"Беломор-Канал" класындағы папиростар)";
сiлтемедегi "1 сәуiрiнен" деген сөздер "1 шiлдесiнен" деген
сөздермен ауыстырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi