указанных в товарных позициях 3002, 3005 или
3006), состоящие из смеси двух или более
компонентов, для использования в
терапевтических или профилактических целях, но
не расфасованные в виде дозированных
лекарственных форм или в упаковки для
розничной продажи                                  3003
43 Лекарственные средства (лекарства) (кроме
лекарственных средств товарных позиций
3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных
или несмешанных продуктов для использования в
терапевтических или профилактических целях,
расфасованные в виде дозированных лекарственных
форм или в упаковки для розничной продажи          3004
44 Вата, марля, бинты и аналогичные изделия
(например, перевязочный материал, лейкопластыри,
припарки) пропитанные или покрытые
фармацевтическими веществами, расфасованные в
формы или упаковки для розничной продажи,
предназначенные для использования в медицине,
хирургии, стоматологии или ветеринарии             3005
45 Фармацевтическая продукция, упомянутая в
примечании 4 к данной группе                       3006
46 Азотные минеральные удобрения                   из 3102
47 Фосфорные минеральные удобрения                 из 3103
48 Калийные удобрения                              из 3104
49 Карналлит, сильвин и прочие природные соли калия   310410000
50 Удобрения минеральные или химические, содержащие
два или три питательных элемента - азот, фосфор
и калий                                         из 3105
51 Красители пищевые                               из 320300,
из 3204
52 Пигменты (включая металлические порошки и
хлопья), диспергированные в неводных средах,
жидкие или пастообразные, типа используемых
при производстве красок (включая эмали);
фольга для тиснения; красители и прочие красящие
вещества, расфасованные в формы или упаковки для
розничной продажи                                  3212
53 Смеси душистых веществ и смеси (включая
спиртовые растворы), получаемые на основе одного
или более таких веществ, используемые в качестве
промышленного сырья                                330210
54 Нонилфенол                                      из 3402
55 Сопрофолол ФЛГ, сопрофор 860 Р, ааска 60        из 340219000
56 Желатин                                         из 3503
57 Ферменты (энзимы); ферментные препараты, в
другом месте не поименованные                      3507
58 Пеногаситель 432, пеногаситель 454              из 380400100
59 Инсектициды                                        380810
60 Фунгициды                                          380820
61 Гербициды                                       из 380830
62 Противовсходовые средства                          380830300
63 Регуляторы роста растений                          380830900
64 Средства дезинфицирующие                           380840
65 Проксель ГХЛ                                    из 380890900

|дәрiлiк заттар (дәрiлер) (3002, 3005 немесе |
| 3006 тауарлық позицияларда көрсетiлген.    |
|дерден басқа)                               |
43 |Аралас немесе қоспасыз өнiмнен тұратын,     |3004
|терапевтiк және профилактикалық мақсаттар   |
|үшiн пайдаланылатын өлшенiп-бөлшектенген    |
|не мөлшерлеп бөлiнген дәрiлiк нысандар      |
|түрiнде ұсынылған немесе бөлшектеп сату     |
|үшiн оралған дәрiлiк заттар (дәрiлер)       |
|(3002, 3005 және 3006 тауарлық позициялар.  |
|дың дәрiлiк заттарынан басқа)               |
44 |Фармацевтiк заттар сiңiрiлген немесе олар.  |3005
|мен қапталған, бөлшектеп сату үшiн арнаулы  |
|нысандарда оралған, терапевтiк, сондай-ақ   |
|хирургиялық, стоматологиялық және мал       |
|дәрiгерлiк мақсаттар үшiн пайдалануға       |
|арналған мақталар, дәкелер, бинттер және    |
|осыған ұқсас бұйымдар (мысалы, таңу, байлау |
|материалдары, лейкопластырьлар,             |
|қыздырғыштар)                               |
45 |Осы топқа 4-ескертпеде аталған фармацевтiк  |3006
|өнiмдер                                     |
46 |Азотты минералды тыңайтқыштар*              |3102-ден
47 |Фосфорлы минералды тыңайтқыштар*            |3103-ден
48 |Калийлi тыңайтқыштар                        |3104*
49 |Карналлит, сильвин және басқа табиғи калий  |3104 10 000
|тұздары                                     |
50 |Екi немесе үш қоректiк элементтерден        |3105-тен
|тұратын минералды немесе химиялық           |
|тыңайтқыштар; азот, фосфор, калий*          |
51 |Тағамдық бояғыштар*                         |3203-тен;3204-тен
52 |Бояулар (эмальдарды қоса алғанда) жасауда   |
|пайдаланылатын, сұйық немесе қоймалжың      |
|сусыз ортада бытырап шашылатын пигменттер   |
|(металл ұнтақтар мен үлпектердi қоса        |
|алғанда; басылған фольга; бөлшектеп сату    |
|үшiн оралған бояғыштар және өзге бояғыш     |
|заттар                                      |
53 |Жұпар иiстi заттардың қоспасы, өндiрiстiк   |3212
|шикiзат ретiнде пайдаланылатын осындай бiр  |3302 10
|немесе бiрнеше заттың негiзiнде алынған     |
|қоспалар (спирттi ерiтiндiлердi қоса)       |
54 |Нонилфенол*                                 |3402-ден
55 |ФЛГ сопрофолол, 860 Р сопрофоры, 60 ааскасы*|3402 19 000-ден
56 |Желатин                                     |3503-тен
57 |Ферменттер (энзимдер), басқа жерлерде       |3507
|аттары аталмаған ферменттiк дәрi-дәрмектер  |
58 |432 көбiк өшiргiш, 454 көбiк өшiргiш*       |3804 00 100-ден
59 |Инсектицидтер                               |3808 10
60 |Фунгицидтер                                 |3808 20
61 |Гербицидтер*                                |3808 30-дан
62 |Өсiмдiктердiң өнуiне қарсы заттар           |3808 30 300
63 |Өсiмдiктердiң өсуiн реттеушiлер             |3808 30 900
64 |Уытсыздандырушы дәрiлер                     |3808 40
65 |ГХЛ Прокселi*                               |3808 90 900-ден

91 Упаковочные материалы                              из 48
92 Фрикционные материалы и изделия из них (например,
листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы,
прокладки) несмонтированные, используемые для
тормозов, сцеплений или аналогичных устройств на
основе асбеста, других минеральных веществ или
целлюлозы, совместно с текстилем или другими
материалами либо без них                           6813
93 Стекло безопасное, включая стекло упрочненное
(закаленное) или многослойное                      7007
94 Проволока из углеродистой стали прочая,            721790900
содержащая 0,6 мас.% или более углерода
95 Трубы для нефте- и газопроводов                    730410
96 Трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные
для бурения нефтяных или газовых скважин           730421000
97 Оборудование санитарно-техническое и его части,
из черных металлов                                 7324
98 Магний необработанный, содержащий не менее 99,8
мас.% магния                                       810411000
99 Реакторы ядерные                                   840110000
100 Оборудование, устройства и их части для
разделения изотопов                               840120000
101 Котлы паровые или другие паропроизводящие котлы
(кроме водяных котлов центрального отопления,
способных также производить пар низкого
давления); водяные котлы с пароперегревателем
(кроме 840290000)                                 8402
102 Котлы центрального отопления, кроме котлов,
товарной позиции 8402                             8403
103 Вспомогательное оборудование для использования
с котлами товарной позиции 8402 или 8403
(например, экономайзеры, перегреватели,
сажеудалители, газовые рекуператоры),
конденсаторы для пароводяных или других
паровых силовых установок                         8404
104 Газогенераторы или генераторы водяного газа с
очистительными установками или без них;
генераторы ацетиленовые и аналогичные
газогенераторы с очистительными установками или
без них                                           8405
105 Турбины на водяном паре и турбины паровые прочие  8406
106 Двигатели внутреннего сгорания с искровым
зажиганием, с вращающимся или
возвратно-поступательным движением поршня         8407
107 Двигатели внутреннего сгорания поршневые с
воспламенением от сжатия (дизели или полудизели)  8408
108 Части, предназначенные исключительно или главным
образом для поршневых двигателей внутреннего
сгорания с искровым зажиганием авиационных
двигателей                                     из 840991000
109 Гидротурбины, колеса водяные и регуляторы к
ним (кроме 841090)                                8410
110 Насосы жидкостные с расходомерами или без них;
подъемники жидкостей                              8413
111 Насосы роторные поршневые, насосы роторные со
скользящими лопастями, насосы молекулярные
(вакуумные) и насосы типа Рутс                    841410300
112 Компрессоры воздушные на колесных шасси,
передвижные с расходом более 2 куб.м в мин.       841440900
113 Вентиляторы осевые                                841459300
114 Вентиляторы центробежные                          841459500
115 Шкафы вытяжные, наибольший горизонтальный размер
которых не более 120 см                           841460000
116 Шкафы вытяжные одноступенчатые                 из 841480210
117 Насосы вакуумные и воздушные одновальные       из 841480600
118 Установки для кондиционирования воздуха,
оборудованные вентилятором с двигателем и
приборами для изменения температуры и влажности
воздуха; кондиционеры, в которых влажность не
регулируется отдельно                          из 841581900
119 Горелки топочные для жидкого топлива,
распыленного твердого топлива или для газа;
топки механические, включая их механические
колосниковые решетки, механические
золотоудалители и аналогичные устройства          8416
120 Печи и камеры, промышленные или лабораторные,
включая мусоросжигательные печи, неэлектрические  8417
121 Комбинированные холодильники-морозильники с
раздельными наружными дверьми                     841810
122 Прочие                                            841810990
123 Морозильные шкафы вертикального типа емкостью
не более 900 литров                               841840
124 Холодильные витрины и прилавки (c холодильным
агрегатом или испарителем)                        841850
125 Оборудование холодильное и морозильное прочее;
тепловые насосы; компрессионного типа с
конденсатором в качестве теплообменника           841861
126 Прочее                                            841869
127 Машины, оборудование промышленное и
лабораторное с электрическим и неэлектрическим
нагревом для обработки материалов процессами,
использующими изменение температуры, такими как
нагрев, варка, дистилляция, ректификация,
стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка,
выпаривание, конденсирование или охлаждение, за
исключением машин и оборудования, используемых в
бытовых целях; водонагревательные безынерционные,
неэлектрические                                   8419
128 Каландры и другие валковые (роликовые) машины
(кроме машин для обработки металла или стекла)    842010
129 Центрифуги, включая центробежные сушилки;
агрегаты для фильтрования или очистки жидкостей
или газов                                         8421
130 Машины посудомоечные, оборудование для мойки
или сушки бутылок или других емкостей;
оборудование для заполнения, закупорки бутылок,
банок, закрывания ящиков, мешков или других
емкостей, для опечатывания их или этикетирования;
оборудование для герметичной укупорки колпачками
(крышками) бутылок, банок, туб (тюбиков) и
аналогичных емкостей; оборудование для упаковки
или обертки (включая оборудование, обертывающее
товар с термоусадкой упаковочного материала)
прочее; оборудование для газирования напитков     8422
131 Огнетушители заряженные и незаряженные            842410
132 Пульверизаторы и аналогичные устройства           842420000
133 Машины пескоструйные или пароструйные и
аналогичные разбрызгивающие аппараты              842430
134 Устройства для разбрызгивания и распыления
прочие, для сельского хозяйства или садоводства   842481
135 Прочие                                            842489
136 Тали подъемные и подъемники, кроме скиповых
подъемников; лебедки и кабестаны; домкраты        8425
137 Судовые деррик - краны; краны подъемные разных
типов, включая кабель - краны; фермы подъемные
подвижные, погрузчики портальные и автомобили -
мастерские, оснащенные подъемным краном           8426
138 Автопогрузчики с вилочным захватом; прочие
автопогрузчики, оснащенные подъемным или
погрузочно-разгрузочным оборудованием             8427
139 Машины и устройства для подъема, перемещения,
погрузки или разгрузки (например, лифты,
эскалаторы, конвейеры, канатные дороги), прочие   8428
140 Бульдозеры самоходные с неповоротным и
поворотным отвалом, автогрейдеры и планировщики,
скреперы, механические лопаты, зкскаваторы,
одноковшовые погрузчики, трамбовочные машины,
дорожные катки                                    8429
141 Машины и механизмы прочие для перемещения,
планировки, профилирования, разработки,
трамбования, уплотнения, выемки или бурения
грунта, полезных ископаемых или руд; оборудование
для забивки и извлечения свай; снегоочистители
плужные и роторные                                8430
142 Ковши, грейферы, захваты и черпаки                843141000
143 Отвалы бульдозеров неповоротные или поворотные    843142000
144 Машины сельскохозяйственные, садовые или
лесохозяйственные для подготовки и обработки
почвы; катки для газонов или спортплощадок        8432
145 Машины и механизмы для уборки или обмолота
сельскохозяйственных культур, включая пресс-
подборщики, прессы для соломы или сена;
сенокосилки и газонокосилки; машины для очистки,
сортировки или выбраковки яиц, плодов или других
сельскохозяйственных продуктов, кроме продуктов
товарной позиции 8437                             8433
146 Установки и аппараты доильные, оборудование для
обработки и переработки молока                    8434
147 Прессы, дробилки и аналогичные машины для
виноделия, производства сидра, фруктовых соков
или аналогичных напитков                          8435
148 Оборудование для сельского хозяйства, садоводства,
лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства,
включая оборудование для проращивания семян с
механическими или нагревательными устройствами,
прочее, инкубаторы для птицеводства и брудеры     8436
149 Машины для очистки, сортировки или калибровки
семян, зерна или сухих бобовых культур;
оборудование для мукомольной промышленности или
другое оборудование для обработки зерновых и сухих
бобовых культур, кроме машин, используемых на
сельскохозяйственных фермах                       8437
150 Оборудование для промышленного приготовления или
производства пищевых продуктов или напитков, в
другом месте не поименованное, кроме оборудования
для экстрагирования или приготовления жировых или
твердых растительных жиров или масел              8438
151 Оборудование для производства массы из волокнистых
целлюлозных материалов или для изготовления или
отделки бумаги или картона                        8439
152 Оборудование переплетное, включая брошюровочные
машины                                            8440
153 Оборудование для производства изделий из
бумажной массы, бумаги или картона, включая
резательные машины всех типов, прочее             8441
154 Машины, аппаратура и оснастка (кроме станков

91 |Буып-түю материалдары*                      |48-ден
92 |Фрикциялық материалдар немесе олардан       |6813
|iстелген бұйымдар (мысалы, табақтар,        |
|рулондар, ленталар, сегменттер, дискiлер,   |
|шайбалар, прокладкалар), тежегiштерге,      |
|тiркегiштерге немесе сондай құрылғыларға    |
|пайдаланылатын, асбест, басқа да минералды  |
|заттар немесе целлюлозалар, негiзiнде,      |
|тоқыма немесе басқа материалдармен бiрiгiп  |
|не оларсыз пайдаланылатын құрастырылмаған   |
|материалдар                                 |
93 |Жарықшақсыз шыны (шыңдалған) немесе көп     |7007
|қабатты шыныны қоса алғанда                 |
94 |Көмiртектi, 0,6 мас% немесе одан көп        |7217 90 900
|көмiрсутегi бар болаттан iстелген сым       |
95 |Мұнай және газ құбырлары                    |7304 10
96 |Мұнай және газ скважиналарын бұрғылауға     |7304 21 000
|арналған орама құбырлар, компрессорлық      |
|насос және бұрғылау құбырлары               |
97 |Санитарлық-техникалық жабдықтар және        |7324
|олардың қара металдан жасалған бөлiктерi    |
98 |Құрамында 99,8 мас.% магний бар өңделмеген  |8104 11 000
|магний                                      |
99 |Ядролық реакторлар                          |8401 10 000
100 |Изотоптар бөлiп алуға арналған жабдықтар,   |8401 20 000
|қондырғылар және олардың бөлiктерi          |
101 |Бумен және сумен iстейтiн қазандықтар және  |8402
|барлық үлгiдегi бу қазандықтары (әрi төмен  |
|қысымдағы бу өндiре алатын орталықтан       |
|жылытылатын су қазандықтарынан басқа); бу   |
|жылытқыштары бар су қазандықтары (8402      |
|90 000-ден басқа)                           |
102 |Орталықтан жылытылатын қазандықтар, N 8402  |8403
|тауар позициясында көрсетiлген              |
|қазандықтардан басқа                        |
103 |8402 немесе 8403 тауарлық позициядағы       |8404
|қазандарды пайдалануға арналған қосалқы     |
|жабдықтар (мысалы, экономайзерлер, қатты    |
|қыздырғыштар, күйе кетiргiштер, газ рекупе. |
|раторлары) булы-сулы және басқа булы күш    |
|беретiн қондырғылар                         |
104 |Тазартқыш қондырғылары бар немесе жоқ газ   |8405
|генераторлары, немесе бу генераторлары,     |
|тазартқыш қондырғылары бар немесе жоқ       |
|ацетилендi және соған ұқсас генераторлар    |
105 |Су буымен және басқа да жұмыс денелерiмен   |8406
|жұмыс iстейтiн турбиналар                   |
106 |Айналмалы немесе қайталап түсетiн           |8407
|қозғалысты поршеньдi ұшқындап от алатын     |
|iштен жану двигательдерi                    |
107 |Қысқанда жалын шығаратын поршеньдi iштен    |8408
|жану двигательдер (дизельдер және жартылай  |
|дизельдер)                                  |
108 |Арнайы немесе негiзiнен ұшқындап жанатын    |8409 91 000-ден
|авиациялық iштен жану двигательдерiне       |
|арналған арнайы белгiленген бөлшектер*      |
109 |Су трубиналары, су доңғалақтары және        |8410
|олардың реттегiштерi (8410 90-нан басқа)    |
110 |Шығындарды өлшейтiн өлшеуiштерi бар немесе  |8412
|олары жоқ сұйықтар насостары, сұйықтарды    |
|көтергiштер                                 |
111 |Роторлы, поршеньдi, насостар, жылжымалы     |8414 10 300
|қалақтары бар роторлы насостар, молекулярлы |
|(вакуумды) насостар және Рутс типтi насостар|
112 |Минутына 2 текше метрден артық шығын        |8414 40 900
|келтiре отырып сүйрелетiн дөңгелектi        |
|шассилi ауа компрессорлары                  |
113 |Бiлiктi желдеткiштер                        |8414 59 300
114 |Ортадан тепкiш желдеткiштер                 |8414 59 500
115 |Көлденеңiнiң ең үлкен мөлшерi 120 см-ден    |8414 60 000
|артық емес тартпалы шкафтар                 |
116 |Бiр сатылы тартпалы шкафтар                 |8414 80 210-нан
117 |Вакуумды және ауа соратын бiр валды насос.  |8414 80 600-ден
|тар*                                        |
|                                            |
118 |Двигателi және ауаның температурасы мен     |8415 81 900-ден
|ылғалдылығын өзгертуге арналған приборлары  |
|бар желдеткiштермен жабдықталған ауаны      |
|тазалайтын, ылғалдылық жекеше реттелмейтiн  |
|қондырғылар*                                |
119 |Сұйық отынға арналған, ыдыратылған қатты    |8416
|отынға немесе газға арналған шiлтерлер;     |
|механикалық отындар, механикалық торлар,    |
|жел тартқыштар, күл алғыштар, тағы басқа    |
|осындай құралдар                            |
120 |Өнеркәсiптiк немесе лабораториялық пештер   |8417
|мен камералар, соның iшiнде қоқыс жағатын,  |
|электрлiк емес пештер                       |
121 |Жеке есiктерi бар құрастырылған тоңазытқыш- |8418 10
|мұздатқыштар                                |
122 |Басқалары                                   |8418 10 900
123 |Сыйымдылығы 900 литрден аспайтын тiк        |8418 40
|үлгiдегi мұздатқыш шкафтар                  |
124 |Тоңазытқыш витриналар мен сөрелер           |8418 60
|(тоңазытқыш агрегаты немесе буландырғышы    |
|бар)                                        |
125 |Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары, жылу  |8418 61
|насостары; жылу алмастырғыш ретiнде конден. |
|саторы бар компрессор үлгiсiндегi           |
126 |Басқалары                                   |8418 69
127 |Температураны өзгерту, жылыту, пiсiру,      |8419
|тазарту, тазалау, тазалап өңдеу, пастери.   |
|зациялау, буландыру, кептiру, бумен өңдеу,  |
|конденсациялау немесе салқындату арқылы     |
|материалдарды өңдеуге арналған электрмен    |
|жылытатын және электрмен жылытылмайтын      |
|өнеркәсiптiк және лабораториялық жабдықтар, |
|тұрмыстық мақсатқа пайдаланылатын машиналар |
|мен жабдықтардан басқа; электрсiз жұмыс     |
|iстейтiн су жылытатын қондырғылар;          |
128 |Каландырлар және басқа да бiлiктi (роликтi) |8420 10
|машиналар (металл мен шыны өңдеуге          |
|арналған машиналардан басқа)                |
129 |Центрифугалар, ортадан тепкiш кептiргiштi   |8421
|қоса; сұйықтар мен газдарды сүзуге немесе   |
|тазалауға арналған агрегаттар               |
130 |Ыдыс жуатын машиналар; бөтелкелер мен не.   |8422
|месе басқа да ыдыстар жууға және кептiруге  |
|арналған жабдықтар; бөтелкелер, шыны        |
|сауыттар толтыруға және қақпағын жабуға,    |
|жәшiктердiң, қаптардың және басқа да        |
|ыдыстардың аузын жабуға, сондай-ақ          |
|жапсырма қағазын желiмдеуге арналған        |
|жабдықтар, зат салуға немесе орауға арналған|
|(жылу ұстағыш материалдармен тауар орайтын  |
|жабдықтарды қоса) басқа да жабдықтар;       |
|сусындарды газ араластыруға арналған        |
|жабдықтар                                   |
131 |Өрт сөндiргiштер (зарядталған және          |8424 10
|зарядталмаған)                              |
132 |Пульверизаторлар мен соған ұқсас құрылғылар |8424 20 000
133 |Құм немесе бу себелейтiн машиналар және     |8424 30
|осыған ұқсас бүрку аппараттары              |
134 |Ауыл шаруашылығы мен бау-бақша өсiруге      |8424 81
|арналған басқа да шашыратқыш және           |
|тозаңдатқыш аппараттар                      |
135 |Басқалар                                    |8424 89
136 |Көтергiш тальдар мен көтергiштер, скиптi    |8425
|көтергiштерден басқа, лебедкалар мен        |
|кабестандар, домкраттар                     |
137 |Кеменiң деррик - крандары; әртүрлi          |8426
|үлгiдегi көтергiш крандар, соның iшiнде     |
|кабель - крандар, жылжымалы көтергiш        |
|формалар; бiр орнында тұратын транспор.     |
|терлер мен көтергiш краны бар автомобиль-   |
|шеберханалар                                |
138 |Арнайы қысқышы бар автотиеуiштер;           |8427
|көтергiш немесе тиеу-түсiру жабдықтарымен   |
|жарақтандырылған басқа да автожүктиегiштер  |
139 |Жүк көтеруге, орналастыруға, тиеуге немесе  |8428
|түсiруге арналған машиналар мен құрылғылар  |
|(мәселен, лифтiлер, эскалаторлар,           |
|конвейерлер, аспалы жолдар), басқалары      |
140 |Бұрылмайтын және бұрылатын күрегi бар       |8429
|өздiгiнен жүретiн бульдозерлер, автогрей.   |
|дерлер мен жол жоспарлаушылар, скеперлер,   |
|механикалық күректер, экскаваторлар, бiр    |
|шөмiштi тиегiштер, тегiстейтiн машиналар,   |
|жол таптаушылар                             |
141 |Топырақты, сондай-ақ пайдалы қазбалар мен   |8430
|рудаларды орнын ауыстыруға, жоспарлауға,    |
|араластыруға, қазуға, игеруге, нығыздауға,  |
|таптауға, қазып алуға және бұрғылауға       |
|арналған машиналар мен өзге де механизмдер; |
|тiреуiштер қағуға және суырып алуға         |
|арналған жабдықтар, соқалы және роторлы     |
|қар тазартқыштар                            |
142 |Шөмiштер, грейферлер, қармап алғыштар және  |8431 41 000
|ожаулар                                     |
143 |Бульдозерлердiң бұрылмайтын және бұрылатын  |8431 42 000
|күректерi                                   | 144
|Топырақты әзiрлеуге және өңдеуге арналған   |8432
|ауыл шаруашылығы, бау-бақша, орман шаруа.   |
|шылығы машиналары, көгалдар мен спорт       |
|алаңдарына арналған таптауыштар             |
145 |Ауыл шаруашылық дақылдарын жинауға немесе   |8433
|бастыруға арналған машиналар мен механизм.  |
|дер; сабанға немесе пiшендi байлап-буғыштар,|
|нығыздауыштар; шөп шалғылары мен көгал      |
|шалғылары; 8437 тауар позициясы өнiмдерiнен |
|басқа, жұмыртқа, жемiс және басқа да ауыл   |
|шаруашылық өнiмдерiн тазалауға, сорттауға   |
| және сұрыптауға арналған  машиналар        | 146
|Сауын қондырғылары мен аппараттары, ауыл    |8434
|шаруашылығы мен өнеркәсiпте сүт өңдеуге     |
|және ұқсатуға арналған жабдықтар            |
147 |Шарап жасауға, сидра, жемiс шырындарын      |8435
|және басқа сусындар өндiру үшiн пайдаланы.  |
|латын нығыздауыштар, ұнтақтаушы және        |
|осыған ұқсас машиналар                      |
148 |Ауыл шаруашылығына, бау-бақшаға, орман      |8436
|шаруашылығына, құс шаруашылығына және       |
|омарташылыққа арналған жабдықтар, соның     |
|iшiнде механикалық немесе жылытқыш          |
|құрылғылары бар тұқым көктетуге арналған    |
|жабдықтар, басқалары; құс шаруашылығына     |
|арналған инкубаторлар мен брудерлер         |
149 |Тұқымды, астық пен бұршақ дәндi дақылдарды  |8437
|тазалауға, сорттауға және егуге арналған    |
|машиналар; ұн өнеркәсiбiне арналған         |
|жабдықтар және ауыл шаруашылық фермаларында |
|пайдаланылатын машиналардан басқа, дәндi    |
|және құрғақ бұршақ тұқымдастарын өңдеуге    |
|арналған басқа да жабдықтар                 |
150 |Мал мен өсiмдiк тектi тоңмай мен майлардың  |8438
|тортасын айыруға немесе тазалауға арналған  |
|жабдықтардан басқа жерлерде аталмаған       |
|азық-түлiк өнiмдерiн немесе сусындарды      |
|өнеркәсiпте жасауға арналған басқа да       |
|жабдықтар                                   |
151 |Қағаз массасын, талшықты целлюлоза материал.|8439
|дар шығаруға немесе қағаз бен қатырма       |
|қағаз өндiруге және өңдеуге арналған        |
|жабдықтар                                   |
152 |Кiтап түптейтiн, соның iшiнде кiтапшалар    |8440
|жасайтын машиналар мен жабдықтар            |
153 |Қағаз массасынан, қағаз бен қатырма қағаз.  |8441
|дан бұйымдар жасауға арналған өзге де       |
|жабдықтар, соның iшiнде қағаз бен қағаздың  |
|барлық түрлерiн кесуге арналған машиналарды |
|қоса, басқалары                             |
154 |Машиналар, аппаратура мен жабдықтар қарiп   |8442
|құюға немесе қарiп теруге арналған, баспа   |
|блоктарын, пластиналар, цилиндрлар және     |
|басқа да баспахана элементтерiн әзiрлеуге   |

товарных позиций 8456 - 8465), для шрифтоотливки
или набора шрифта, для подготовки или изготовления
печатных блоков, пластин, цилиндров или других
типографских элементов; типографские шрифты, блоки,
пластины, цилиндры и другие типографские элементы;
блоки, пластины, цилиндры и литографские камни,
подготовленные для печатных целей (например,
обточенные, шлифованные или полированные)         8442
155 Машины для офсетной печати рулонные               844311000
156 Машины для офсетной печати с листовой подачей
новые, принимающие листы размером более
29,7 х 40,2 см                                 из 844319
157 Машины для офсетной печати прочие                 844319900
158 Машины для экструдирования, вытягивания,
текстурирования или резания искусственных
текстильных материалов                            8444
159 Машины для подготовки текстильных волокон;
прядильные, тростильные или крутильные и другое
оборудование для изготовления текстильной пряжи;
кокономотальные или мотальные (включая
уточномотальные) машины, подготавливающие пряжу
для использования ее на машинах, товарной
позиции 8446 или 8447                             8445
160 Станки ткацкие                                    8446
161 Машины трикотажные, вязально-пошивные, для
получения позументной нити, тюля, кружев,
вышивания, плетения тесьмы или сетей и
тафтинговые машины                                8447
162 Оборудование для производства или отделки войлока
и фетра или нетканых материалов в куске или по
форме, включая оборудование для производства
фетровых шляп, болванки для изготовления шляп     844900000
163 Машины стиральные, бытовые или для прачечных,
включая машины, оснащенные отжимным устройством
(кроме машин стиральных бытовых)               из 8450
164 Оборудование (кроме машин товарной позиции 8450)
для промывки, чистки, отжима, сушки, глажения,
прессования (включая прессы для термофиксации
материалов), беления, крашения, аппретирования,
отделки, нанесения покрытия или пропитки
текстильной пряжи, материалов или готовых
текстильных изделий и машины для нанесения пасты
на текстильную или другую основу, используемые
в производстве напольных покрытий, таких как
линолеум; машины для наматывания, разматывания,
складывания, разрезания или прокалывания
текстильных материалов (кроме машин гладильных
бытовых)                                          8451
165 Машины швейные, кроме переплетных, брошюровочных,
товарной позиции 8440 автоматические              845221000
прочие                                            845229000
166 Оборудование для подготовки, дубления или
обработки шкур или кож или для изготовления или
ремонта кожаной обуви или прочих изделий из шкур
или кож, кроме швейных машин                      8453
167 Конвертеры, литейные ковши, изложницы и машины
литейные, используемые в металлургии или
литейном производстве                             8454

|немесе жасауға арналған (8456-дан 8465-ке   |
|дейiнгi тауар позицияларында көрсетiлген    |
|станоктардан басқа); баспахана қарiптерi,   |
|блоктары, пластиналар, цилиндрлер және      |
|басқа да баспахана элементтерi;             |
|блоктар, пластиналар, цилиндрлер және       |
|баспа мақсаттары үшiн жасалған              |
|литографиялық тастар (мәселен, ұшталған,    |
|тегiстелген немесе ажарланған)              |
155 |Офсеттiк басуға арналған рулонды машиналар  |8443 11 000
156 |Қағаздарды берiп түру арқылы басуға         |8443 19-дан
|арналған, көлемi 29.7х42 см-ден артық       |
|қағаздарды қабылдайтын офсеттiк басуға      |
|арналған машиналар*                         |
157 |Офсеттiк басуға арналған басқа да машиналар |8443 19 900
158 |Жасанды тоқыма материалдарды созуға,        |8444
|тоқуға, бояуға және қиюға арналған          |
|машиналар                                   |
159 |Тоқыма материалдар мен талшықтарды өңдеуге  |8445
|арналған машиналар; жiп иiру, тоқу, орау,   |
|және басқа да, тоқыма жiбiн жасауға         |
|арналған жабдықтар; орау немесе иiру машина.|
|лары (соның iшiнде арнайы иiру машиналары)  |
|және 8446 және 8447 тауар позицияларында    |
|көрсетiлген, жiптi машиналарда пайдалану    |
|үшiн әзiрлейтiн машиналар                   |
160 |Тоқыма станоктар                            |8446
161 |Трикотаж, тоқу-тiгу, торғын, шiлтер, кесте  |8447
|тоқу үшiн қолданылатын тоқыма, кеттель      |
|машиналар, жапсырма жасау, тор тоқу, зат    |
|жапсарларын әдiптеу үшiн пайдаланылатын     |
|машиналар                                   |
162 |Бөлек ораммен немесе үлгiмен шұға, киiз     |8449 00 000
|және фетр немесе тоқылмаған материалдар     |
|өндiруге немесе әрлеу үшiн қолданылатын     |
|жабдықтар, соның iшiнде фетр қалпақтар,     |
|тiгуге арналған жабдықтар, қалпақтар        |
|жасауға арналған қалып                      |
163 |Кiр жуатын, тұрмыстық немесе кiр жуатын     |8450-ден
|орындарға арналған машиналар, соның iшiнде  |
|кiр сығатын құрылғымен жарақтандырылған     |
|машиналар (кiр жуатын тұрмыстық машиналардан|
|басқа)*                                     |
164 |Кiр жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге,    |8451
|үтiктеуге, нығыздауға (материалдарды қызды. |
|руға арналған престердi қоса), ағартуға,    |
|бояуға, аппретура жасауға, әрлеуге,         |
|жамылғы көмкеруге және жiп, тоқыма материал.|
|дар, дайын тоқыма бұйымдар бояуға арналған  |
|жабдықтар (8450 тауар позициясында          |
|көрсетiлген машиналардан басқа) немесе      |
|линолеум секiлдi еден жамылғыларын өндiруге |
|пайдаланылатын тоқыма немесе басқа да       |
|негiзi паста жағатын машиналар; тоқыма      |
|материалдарын орайтын, тарқататын, иетiн,   |
|қиятын және немесе тесетiн машиналар        |
|(тұрмыстық үтiктеу машиналарынан басқа)     |
165 |8440 тауар позициясының түптейтiн,          |
|кiтапшалар жасайтыннан басқа, тiгiн машина. |
|лар: автоматтық                             |8452 21 000
|     басқалар                               |8452 29 000
166 |Терi мен былғары әзiрлеуге, илеуге немесе   |8453
|өңдеуге арналған, былғары аяқ киiм және     |
|терi мен былғарыдан тiгiлген басқа да       |
|бұйымдар жасауға және жөндеуге арналған     |
|тiгiн машиналарынан басқа жабдықтар         |
167 |Металлургияда және құю өндiрiсiнде пайда.   |8454
|ланылатын конвертерлер, құю шөмiштерi,      |
|текшелеп қоюшылар және құю машиналары       |

168 Станы прокатные и валки для них                   8455
169 Станки для обработки любых материалов путем
удаления материала с помощью лазерного или
другого светового или фотонного луча,
ультразвуковых, злектроразрядных,
злектрохимических, злектроннолучевых,
ионнолучевых или плазменнодуговых процессов       8456
170 Центры обрабатывающие, станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные, для
обработки металла                                 8457
171 Станки токарные (включая станки токарные
многоцелевые) металлорежущие                      8458
172 Станки металлорежущие (включая агрегатные
станки линейного построения) для сверления,
растачивания, фрезерования, нарезания наружной
или внутренней резьбы путем удаления металла,
кроме токарных станков (включая токарные
многоцелевые станки) товарной позиции 8458        8459
173 Станки обдирочно-шлифовальные, заточные,
шлифовальные, хонинговальные, притирочные,
полировальные и для выполнения других операций
чистовой обработки металлов или металлокерамики
при помощи абразивных кругов, абразивов и
полирующих средств, кроме зуборезных,
зубошлифовальных или зубоотделочных станков
товарной позиции 8461                             8460
174 Станки продольнострогальные,
поперечнострогальные, долбежные, протяжные,
зуборезные, зубошлифовальные или зубоотделочные,
пильные, отрезные и другие станки для обработки
металлов или металлокерамики посредством удаления
материала режущим инструментом, в других местах
не поименованные                                  8461
175 Машины (включая прессы) для обработки металлов
объемной штамповкой, ковкой или штамповкой;
машины для обработки металлов (включая прессы)
гибочные, кромкогибочные, правильные, отрезные,
дыропробивные или вырубные; прессы для обработки
металлов или карбидов металлов, не поименованные
выше                                              8462
176 Станки (машины) для обработки металлов или
металлокерамики без удаления материала (для
обработки методами пластической деформации)
прочие                                            8463
177 Станки для обработки камня, керамики, бетона,
асбоцемента или аналогичных материалов или для
холодной обработки стекла                         8464
178 Станки (включая станки для забивания гвоздей,
скрепок, склеивания или других видов сборки)
для обработки дерева, пробки, кости, эбонита,
твердых пластмасс или аналогичных твердых
материалов                                        8465
179 Оборудование и аппараты для пайки, в том числе
тугоплавким припоем, или сварки, пригодные или
не пригодные для резки, не включенные в
товарную позицию 8515; машины и аппараты для
поверхностной термообработки, работающие на газе  8468
180 Аппараты кассовые                                 847050000
181 Машины вычислительные аналоговые или гибридные,
прочие                                            847110900
182 Машины вычислительные цифровые, содержащие в
одном корпусе, по крайней мере, центральный
процессор и устройство ввода и вывода,
комбинированные или размещенные в отдельных
блоках                                            847141
183 Устройства ввода или вывода, содержащие или не
содержащие в одном корпусе запоминающие
устройства, поставляемые отдельно или вместе
прочие                                         из 847160
184 Устройства запоминающие на дисках              из 847170
185 Прочие запоминающие устройства на дисках       из 847170900
186 Машины для сортировки, складывания, или укладки
в конверты, или перевязывания почтовой
корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания
или запечатывания почтовой корреспонденции и
машины для наклеивания или гашения почтовых марок 847230000
187 Прочие                                            847290
188 Части и принадлежности машин товарной позиции
8471                                              847330
189 Оборудование для сортировки, промывки,
измельчения, размалывания, смешивания или
перемешивания грунта, камня, руд или других
минеральных ископаемых в твердом (в том числе
порошкообразном или пастообразном) состоянии;
оборудование для агломерации, формовки или
отливки твердого минерального топлива,
керамических составов, незатвердевшего цемента,
гипсовых материалов или других минеральных
веществ в порошкообразном или пастообразном
состоянии; машины формовочные для изготовления
литейных форм из песка                            8474
190 Машины для сборки электрических или электронных
ламп, трубок или электроннолучевых трубок или
газоразрядных ламп в стеклянных колбах; машины
для изготовления или горячей обработки стекла
или стеклянных изделий                            8475
191 Оборудование для обработки резины или пластмасс
или для производства продукции из этих
материалов, в другом месте не поименованное       8477
192 Оборудование для подготовки или приготовления
табака, в другом месте не поименованное           847810000
193 Машины и механические устройства специального
назначения, в другом месте не поименованные       8479
194 Опоки и изложницы; литейные поддоны; литейные
модели; формы (кроме изложниц) для литья металлов,
металлических карбидов, стекла, минеральных
материалов, резины или пластмасс                  8480
195 Подшипники роликовые конические, включая
внутренние конические кольца с сепаратором и
роликами в сборе                                  848220000
196 Подшипники роликовые сферические                  848230000
197 Подшипники роликовые игольчатые                   848240000
198 Подшипники с цилиндрическими роликами прочие      848250000
199 Подшипники, включая комбинированные шарико -
роликовые, прочие                                 848280000
200 Шарики, игольчатые ролики и ролики                848291
201 Валы коленчатые, собранные из нескольких
элементов (составные)                             848310300
202 Валы трансмиссионные (включая кулачковые и
коленчатые) и кривошипы прочие                    848310900
203 Корпуса подшипников со встроенными шариковыми
или роликовыми подшипниками                       848320
204 Корпуса подшипников для шариковых и роликовых
подшипников                                       848330310
205 Зубчатые передачи и зубчатые колеса в сборе с
валами                                            848340910
206 Коробки передач и другие передаточные механизмы   848340930
207 Маховики и шкивы, включая полиспасты              848350
208 Муфты и шарнирные муфты (включая универсальные
шарниры Гука, карданы)                            848360
209 Двигатели и генераторы электрические (кроме
электрогенераторных установок)                    8501
210 Электрогенераторные установки и вращающиеся
электрические преобразователи                     8502
211 Части, предназначенные исключительно или в
основном для машин товарной позиции 8501 или 8502 850300

168 |Прокат станоктары және олардың бiлiктерi    |8455
169 |Лазер, және басқа да жарық фотонды          |8456
|сәулелi, ультрадыбыстық, электр разрядтық,  |
|электрхимиялық және электрон сәулелiк,      |
|ионды сәулелiк немесе плазмалық өңдеудiң    |
|көмегiмен материалды алып тастау жолымен    |
|кез-келген материалдарды өңдеуге арналған   |
|станоктар                                   |
170 |Өңдеу орталықтары, металдарды өңдеуге       |8457
|арналған бiр тұғырлы және көп тұғырлы       |
|агрегат станоктары                          |
171 |Металл кесетiн токарьлық станоктар (көп     |8458
|мақсатты токарьлық станоктарды қоса)        |
172 |8458 тауар позициясында көрсетiлген         |8459
|токарьлық станоктардан басқа, металл кесетiн|
|(желiлiк құрылысты агрегат станоктарын қоса |
|алғанда), бұрғылайтын, қашап өңдейтiн,      |
|фрезерлiк, сыртқы және iшкi оймаларды       |
|металды ойып алу жолымен жасауға арналған   |
|станоктар                                   |
173 |8461 тауар позициясында көрсетiлген тiс     |8460
|ою, тiс тегiстеу және тiс өңдеу станок.     |
|тарынан басқа, сыдыру-тегiстеу, қайрау,     |
|тегiстеу, хонингтеу, ысқылау, жылтырату     |
|станоктары және металдар мен металл-қыш     |
|материалдарды абразивтер және жылтыратушы   |
|құралдардың көмегiмен шеңберлеп тегiстеу,   |
|басқа да тазалап өңдеу операцияларын        |
|жасауға арналған станоктар                  |
174 |Бойлап-сүргiлеу, көлденең сүргiлеу, уату,   |8461
|созу, тiс ою, тiс тегiстеу және тiс өңдеу,  |
|аралау, кесу станоктары және басқа да       |
|металды және қыш-металдарды өңдеуге         |
|арналған, басқа жерлерде аталмаған станоктар|
175 |Металдарды көлемдi қалыптармен, соғу немесе |8462
|штамптау арқылы өңдеуге арналған машиналар  |
|(престердi қоса алғанда); ию, көмкеру,      |
|түзеу, кесу, тесу немесе шабу машиналары    |
|(престердi қоса алғанда); басқа жерде       |
|аттары аталмаған металл немесе металл       |
|карбидiн өңдеуге арналған басқа да престер  |
176 |Металдарды немесе металл-қыш материалдарды  |8463
|(пластикалық өзгерту әдiсiмен) материалды   |
|алмай өңдеуге арналған станоктар (машиналар)|
|және басқалар                               |
177 |Тастарды қышты, бетонды, асбесцементтi      |8464
|немесе осындай материалдарды өңдеуге немесе |
|шыныларды салқындату әдiсiмен өңдеуге       |
|арналған станоктар                          |
178 |Ағашты, пробканы, сүйектi, эбониттi, қатты  |8465
|пластмассалар немесе сондай қатты материал. |
|дарды өңдеуге арналған станоктар (шеге қағу,|
|бекiту, желiмдеу немесе құрастырудың басқа  |
|да түрлерiне арналған станоктар)            |
179 |8515 тауар позициясына жатпайтын кесуге     |8468
|жарамды немесе жарамсыз, жұмсақ және қатты  |
|дәнекерлеу не пiсiру арқылы дәнекерлеуге    |
|арналған жабдықтар мен аппараттар; газбен   |
|жұмыс iстейтiн сыртқы термоөңдеуге арналған |
|машиналар мен аппараттар                    |
180 |Касса аппараттары                           |8470 50 000
181 |Ұқсас немесе гибриттi басқа да есептеу      |8471 10 900
|машиналары                                  |
182 |Кем дегенде бiр корпуста орталық процессор  |8471 41
|мен қосу және шығару құрылғылары бар,       |
|цифрлы, аралас немесе жеке блоктарға        |
|орналастырылған есептеу машиналары          |
183 |Бiр корпуста еске сақтау құрылғысы бар      |8471 60-тан
|немесе жоқ жеке не басқа құрылғылармен бiрге|
|берiлетiн қосу құрылғылары тағы басқалар*   |
184 |Дискiлердегi есте сақтау құрылғылары*       |8471 70-тен
185 |Дискiлердегi басқа да есте сақтау           |8471 70 900-ден
|құрылғылары                                 |
186 |Почта хат-хабарларын сорттауға, жинап       |8472 30 000
|қоюға немесе конвертке салуға немесе оларды |
|байлауға арналған машиналар; почта хат-     |
|хабарларын ашуға, жабуға немесе жапсыруға   |
|арналған машиналар және почта маркiлерiн    |
|желiмдеуге немесе өшiруге арналған          |
|машиналар                                   |
187 |Басқалар                                    |8472 90
188 |8471 тауар позициясындағы машиналардың      |8473 30
|бөлшектерi және олардың керек-жарақтары     |
189 |қатты күйiндегi топырақты, тасты, рудалар   |8474
|немесе басқа да минералдық қазбаларды       |
|(соның iшiнде ұнтақ немесе қоймалжың)       |
|сұрыптауға, жууға, ұсатуға, үгуге, қосуға   |
|немесе араластыруға арналған жабдықтар; қат.|
|ты минералды отындарды, қыш құрамдарды,     |
|қатпаған цементтi, гипс материалдары немесе |
|ұнтақ немесе қоймалжың күйiндегi басқа да   |
|минералдық заттарды тиiстi өңдеуге,         |
|қоспалау, қалыптау немесе құюға арналған    |
|жабдықтар; құмнан iстелген құю қалыптарын   |
|жасауға арналған қалыптау машиналары        |
190 |Электр немесе электрон шамдарын, түтiкше.   |8475
|лердi немесе электронды-сәулелi түтiкшелердi|
|немесе шыны колбалардағы газ ажыратқыш      |
|шамдарды құрастыруға арналған машиналар;    |
|шыныны немесе шыны бұйымдарды жасауға       |
|немесе ыстық күйiнде өңдеуге арналған       |
|машиналар                                   |
191 |Резеңкенi немесе пластмассаны өңдеуге       |8477
|арналған немесе осы материалдардан өнiм     |
|өндiруге арналған, басқа жерде аталмаған    |
|жабдықтар                                   |
192 |Темекi дайындауға және жасауға арналған     |8478 10 000
|басқа жерде айтылмаған жабдықтар            |
193 |Басқа жерде аталмаған арнайы мақсаттағы     |8479
|машиналар мен механикалық құрылғылар        |
194 |Опоктар мен пiшiндер; құю табандықтары; құю |8480
|модельдерi; металдарды, металл карбид.      |
|терiн, шыныны, минерал материалдарды,       |
|резеңке немесе пластмассаларды құюға        |
|арналған қалыптар (пiшiндерден басқа)       |
195 |Конус сыналары бар роликтi сепараторлы      |8482 20 000
|подшипниктер, роликтi iшкi конус            |
|құрсауларды қоса алғанда                    |
196 |Сфера тәрiздi роликтi подшипниктер          |8482 30 000
197 |Ине тәрiздi роликтерi бар подшипниктер      |8482 40 000
198 |Цилиндр тәрiздi роликтерi бар басқа         |8482 50 000
|подшипниктер                                |
199 |Шариктi-роликтi подшипниктердi қоса алғанда,|8482 80 000
|басқалары                                   |
200 |Шариктер, ине тәрiздi роликтер және роликтер|8482 91
201 |Бiрнеше элементтерден құрастырылған (құрама)|8483 10 300
|иiндi бiлiктер                              |
202 |Трансмиссия бiлiктерi (жұдырық бiлiктер     |8483 10 900
|мен иiндi бiлiктердi қоса алғанда) және     |
|басқа кривошиптер                           |
203 |Iшiне шариктi және роликтi подшипниктер     |8483 20
|орнатылған подшипниктер корпустары          |
204 |Шариктi және роликтi подшипниктерге         |8483 30 310
|арналған подшипниктер корпустары            |
205 |Бiлiктермен бiрге құралған жиынындағы       |8483 50 910
|тiстi берiлiстер және тiстi дөңгелектер     |
206 |Берiлiс қораптары және басқа берiлiс        |8483 40 930
|механизмдерi                                |
207 |Маховиктер мен шкивтер, полиспастарды       |8483 50
|қоса алғанда                                |
208 |Муфталар, топсалы жалғамалар (әмбебап ГУК   |8483 60
|топсаны қоса алғанда, кардандар)            |
209 |Электр двигательдерi мен генераторлары,     |8501
|(электрогенераторлық қондырғылардан басқа)  |
210 |Электрогенераторлық қондырғылар және        |8502
|айналмалы электр өзгерткiштер               |
211 |Тек қана немесе негiзiнен 8501 немесе 8502  |8503 00
|тауар позицияларындағы машиналарға          |
|арналған бөлшектер                          |

212 Катушки индуктивности и дроссели                  из 8504
213 Электрооборудование для зажигания или пуска
двигателей внутреннего сгорания с воспламенением
от искры или от сжатия горючей смеси (например,
магнето, катушки зажигания, свечи зажигания,
свечи накаливания, стартеры); генераторы
(например, постоянного и переменного тока) и
прерыватели, типа используемых вместе с такими
двигателями                                       8511
214 Оборудование электроосветительное или
сигнализационное (кроме изделий товарной
позиции 8539), стеклоочистители,
антиобледенители и противозапотеватели,
используемые на велосипедах или автомобилях       8512
215 Печи и камеры промышленные или лабораторные
электрические (включая индукционные или печи
диэлектрического нагрева); промышленное или
лабораторное оборудование для термической
обработки индукционное или диэлектрическое        8514
216 Машины и аппараты для электрической (в том числе
с электрическим нагревом газа), лазерной или
другой световой или фотонной, ультразвуковой,
электроннолучевой, магнитно-импульсной или
плазменно-дуговой и другой пайки тугоплавким
припоем или сварки независимо от того, могут
ли они выполнять операции резания или нет;
машины и аппараты электрические для горячего
напыления металлов или металлокарбидов            8515
217 Аппараты электрические телефонные или
телеграфные для проводной связи, включая
телефонные аппараты с беспроводной трубкой и
аппараты для систем проводной связи на несущей
частоте или для цифровых проводных систем;
видеофоны                                         8517
218 Аппаратура радиолокационная, радионавигационная
и радиоаппаратура дистанционного управления       8526
219 Части, предназначенные исключительно или в
основном для аппаратуры товарных позиций
8525-8528 прочие                                  852910390
220 Программируемые контролеры с памятью              853710910
221 Машины электрические и аппаратура, имеющие
индивидуальные функции, в другом месте не
поименованные                                     8543
222 Кабели коаксиальные и другие коаксильные
электрические проводники                          854420000
223 Кабели волоконно-оптические                       854470000
224 Электроды используемые в печах                    854511000
Электроды для злектролитических установок         854519100
225 Транспортные средства самоходные или
несамоходные, предназначенные для ремонта или
технического обслуживания железнодорожных или
трамвайных путей (например, вагоны - мастерские,
краны, шпалоподбивочные машины, путерихтовочные
машины, контрольно-измерительные вагоны и
транспортные средства для осмотра пути)...        860400000
226 Контейнеры (включая емкости для перевозки жидких
грузов), специально предназначенные и
оборудованные для перевозки одним или несколькими
видами транспорта                                 860900

212 |Индукциялық тиектер және дроссельдер*       |8504-тен
213 |Iштен жану двигательдерiн ұшқыннан немесе   |8511
|жанғыш қоспаларды қысу арқылы тұтандыруға   |
|және iске қосуға арналған электр жабдықтары |
|(мысалы, магнето, тұтату тиегi, тұтандыру   |
|шырақтары, қыздыру шырақтары, стартерлер);  |
|осы двигательдермен бiрге пайдаланатынға    |
|ұқсас генераторлар (тұрақты және айнымалы   |
|токтың) мен айырғыштар                      |
214 |Электр жарығын беру және сигнализациялық    |8512
|жабдықтар (8539 тауар позициясындағы        |
|бұйымдардан басқа), велосипедтерде немесе   |
|автомобильдерде пайдаланылатын шыны         |
|тазалауыштар, мұздануға және булануға       |
|қарсы жабдықтар                             |
215 |Өнеркәсiптiк немесе лабораториялық электр   |8514
|пештерi мен камералары (индукциялық және    |
|диэлектрлiк қыздыру пештерi қоса алғанда);  |
|қыздырып өңдеуге арналған өнеркәсiптiк      |
|немесе лабораториялық, индукциялық немесе   |
|диэлектрлiк жабдықтар                       |
216 |Электрлiк (соның iшiнде газды электрмен     |8515
|қыздыру арқылы), лазерлiк немесе басқа да   |
|жарық және фотондық, ультрадыбыстық,        |
|электронды-сәулелi, магниттi-импульстi      |
|немесе плазмалы-доғалы және басқа қиын      |
|балқитын дәнекермен немесе пiсiруге         |
|арналған машиналар мен аппараттар, оның     |
|кесу операцияларын атқара алатындығына      |
|не атқара алмайтындығына қарамастан;        |
|металдар мен металл карбидтерi ыстық        |
|күйiнде тозаңдатуға арналған машиналар      |
|мен аппараттар                              |
217 |Сымсыз трубкалы телефон аппаратын қоса,     |8517
|сым арқылы байланысқа арналған электрлiк    |
|телефон және телеграф аппараттары және      |
|жеткiзгiш жиiлiктегi сым байланыстары       |
|жүйесiне немесе сандық сым жүйесiне         |
|арналған аппараттарды қоса алғанда;         |
|бейнефондар                                 |
218 |Радиолокациялық, радионавигациялық және     |8526
|қашықтықтан басқару радиоаппаратурасы       |
219 |Тек қана немесе негiзiнен 8525-8528 тауар   |8529 10 390
|позицияларының аппаратураларына арналған    |
|бөлшектер                                   |
220 |Жадысы бар бағдарланатын тексерушiлер       |8537 10 910
221 |Басқа жерде аттары аталмаған, жеке қызметi  |8543
|бар электр машиналары мен сигнал беру       |
|аппаратуралары                              |
222 |Коаксиальдi кабельдер және басқа            |8544 20 000
|коаксиальдi электр өткiзгiштер              |
223 |Талшықты-оптикалық кабельдер                |8544 70 000
224 |Пештерде пайдаланылатын электродтар         |8545 11 000
|Электролиттi құрылғыларға арналған          |
|электродтар                                 |8545 19 100
225 |Темiржолдар мен трамвай жолдарын жөндеуге   |8604 00 000
|немесе техникалық қызмет көрсетуге          |
|арналған өзi жүретiн немесе өздiгiнен       |
|жүрмейтiн көлiк құралдары (мысалы,          |
|вагон-шеберханалар, крандар, шпал төсеу     |
|машиналары, жол түзету машиналары,          |
|бақылау-өлшеу вагондары және жол қарауға    |
|арналған көлiк құралдары)                   |
226 |Бiр немесе одан да көп көлiк түрлерiмен     |8609 00
|тасымалдауға арнайы жасалған және жаб.      |
|дықталған контейнерлер (сұйық жүктердi      |
|тасымалдауға арналған контейнерлердi        |
|қоса алғанда)                               |

227 Тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)  8701
228 Автомобили грузовые                               8704
229 Автомобили специального назначения, кроме
используемых для перевозки пассажиров или грузов
(например автомобили грузовые для аварийного
ремонта, автокраны, пожарные автомобили,
технической помощи, автокраны, пожарные
автомобили, автобетономешалки, автомобили для
уборки дорог, автополивомоечные машины,
автомастерские, автомобили с рентгеновскими
установками)                                      8705
230 Шасси с установленными двигателями для
автомобилей товарных позиций 8701-8705            8706
231 Кузова (включая кабины) для автомобилей
товарных позиций 8704                             8707
232 Части и оборудование автомобилей,
классифицируемых в товарных позициях 8704         8708
233 Транспортные средства грузовые, самоходные        8709
234 Части и оборудование к транспортным средствам
товарных позиций 8711-8713                        8714
235 Прицепы и полуприцепы; другие несамоходные
транспортные средства; их части                   8716
236 Фотокамеры, специально предназначенные для
подводной съемки, аэрофотосъемки или для
медицинского или хирургического обследования
внутренних органов; камеры, позволяющие
проводить сличение, для судебных или
криминалистических целей                          900630000
237 Аппаратура и оборудование для фотолабораторий
(включал кинолаборатории), прочие; негатоскопы    901050
238 Аппаратура и оборудование для автоматического
проявления фотопленок (кинопленки) или бумаги в
рулонах или для автоматической печати на
фотобумагу в рулонах                           из 901010000
239 Микроскопы оптические сложные, включая микроскопы
для микрофотосъемки, микрокиносъемки или
микропроецирования                                9011
240 Микроскопы, кроме оптических; аппараты
дифракционные                                     9012
241 Компасы для определения направления               901410
242 Приборы и инструменты для аэронавигации или
космической навигации (отличные от компасов)      901420
243 Приборы и инструменты прочие                      901480000
244 Приборы и инструменты топографические (включая
фотограметрические), гидрографические,
океанографические, гидрологические,
метеорологические или геофизические, кроме
компасов; дальномеры                              9015
245 Весы чувствительностью 0,05 г или более, с
разновесами или без них                           901600100
246 Приборы и устройства, применяемые в медицине,
хирургии, стоматологии или ветеринарии, включая
сцинтиграфическую аппаратуру, аппаратура
электромедицинская прочая и приборы для
исследования зрения                               9018
247 Аппаратура для механотерапии; аппараты массажные,
аппаратура для психологических тестов на
профессиональную пригодность; аппаратура для
озоновой, кислородной и аэрозольной терапии,
искусственного дыхания или прочая
терапевтическая дыхательная аппаратура            9019
248 Аппаратура дыхательная прочая и газовые маски,
кроме защитник масок, без механических деталей
и сменных фильтров                                902000
249 Аппараты слуховые, кроме частей и принадлежностей 902140
250 Прочие                                            902190900
251 Аппаратура медицинская, хирургическая,
стоматологическая или ветеринарная                902221000
252 Аппаратура, основанная на использовании альфа-,
бета- или гамма- излучений, в том числе
медицинская, хирургическая, стоматологическая или
ветеринарная, включая аппаратуру
рентгенографическую или радиотерапевтическую      902219000
253 Аппаратура медицинская, хирургическая,
стоматологическая и ветеринарная                  902221000
254 Прочая                                            902229000
255 Прочая, включая части и принадлежности            902290
256 Машины и приборы для испытаний на твердость,
прочность, растяжение и сжатие, эластичность или
другие механические свойства материалов (например,
металлов, древесины, текстильных материалов,
бумаги, пластмасс)                                9024
257 Ареометры и аналогичные приборы, действующие при
погружении в жидкость, термометры, пирометры,
барометры, гигрометры и психрометры, с
записывающим устройством или без записывающего
устройства, любые комбинации этих приборов        9025
258 Приборы или аппаратура для измерения или контроля
расхода, уровня, давления, и других переменных
характеристик жидкостей или газов (например,
расходометры, указатели уровня, манометры,
тепломеры), кроме приборов и аппаратуры товарной
позиции 9014, 9015, 9028 или 9032                 9026
259 Приборы и аппаратура для физического или
химического анализа (например, поляриметры,
рефрактометры, спектрометры, газо- или
дымоанализаторы); приборы и аппаратура для
измерения или контроля вязкости, пористости,
расширения, поверхностного натяжения или
аналогичные; приборы и аппараты для измерения или
контроля количества тепла, звука или света
(включая экспонометры); микротомы                 9027
260 Счетчики подачи или производства газа, жидкости
и электроэнергии, включая калибрующие             9028
261 Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие приборы
и аппаратура для измерения или контроля
электрических величин, кроме измерительных
приборов товарной позиции 9028; приборы и
аппаратура для обнаружения или измерения альфа-,
бета-гамма-, рентгеновского, космического или
прочих ионизирующих излучений                     9030
262 Измерительные или контрольные приборы,
устройства и машины, в другом месте данной
группы не поименованные; проекторы профильные     9031
263 Приборы и аппаратура для автоматического
регулирования или управления                      9032
264 Мебель медицинская, хирургическая,
стоматологическая или ветеринарная (например,
операционные столы, столы для осмотра,
больничные койки с механическими приспособлениями,
стоматологические кресла), парикмахерские и
аналогичные кресла с приспособлениями для
вращения, поворота, подъема и наклона; части
вышеупомянутых изделий                            9402
--------------------------------------------------------------------
Сноска. Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.

227 |Тракторлар (8709 тауар позициясының         |8701
|тракторларынан басқа)                       |
228 |Жүк автомобильдерi                          |8704
229 |Жолаушыларды немесе жүктердi тасымалдауға   |8705
|пайдаланылатындарынан басқа, арнайы         |
|мақсаттағы автомобильдер (мысалы, авариялық |
|жөндеуге арналған жүк автомобильдерi,       |
|автокрандар, өрт сөндiру автомобильдерi,    |
|техникалық көмек, автобетонараластырғыштар, |
|жолдарды тазалауға арналған автомашиналар,  |
|автожуусуарғыш машиналар, автошеберханалар, |
|рентген қондырғылары бар автомобильдер)     |
230 |8701-8705 тауар позицияларындағы автомо.    |8706
|бильдерге арналған двигателi бар шассилер   |
231 |8704 тауар позициясындағы автомобильдерге   |8707
|арналған кузовтар (кабиналарды қоса алғанда)|
232 |8704 тауар позициясындағы жiктелген авто.   |8708
|мобильдердiң бөлшектерi мен жабдықтары      |
233 |Жүк тасуға арналған, өзi жүретiн көлiк      |8709
|құралдары                                   |
234 |8711-8713 позициясының көлiк құралдарының   |8714
|бөлшектерi мен жабдықтары                   |
235 |Тiркемелер және жартылай тiркемелер; басқа  |8716
|да өзi жүрмейтiн көлiк құралдары және       |
|олардың бөлшектерi                          |
236 |Су астында суретке түсiруге және аэрофото.  |9006 30 000
|суретке түсiруге, iшкi органдарды медици.   |
|налық және хирургиялық тұрғыда тексеруге    |
|арналған фотокамералар; сот медицинасында   |
|және криминалистакада пайдаланылатын        |
|объектiлердi қатар түсiруге арналған        |
|фотокамералар                               |
237 |Фотолабораторияларға (кинолабораторияларды  |9010 50
|қоса арналған аппаратура мен жабдықтар,     |
|басқалары; негатоскоптар                    |
238 |Фото пленкаларды (кинопленкаларды)          |9010 10 000-ден
|немесе рулондағы қағаздарды немесе          |
|рулондардағы фотоқағаздар, автоматты түрде  |
|шығаруға арналған аппаратура және жабдық    |
239 |Күрделi оптикалық микроскоптар (ықшам       |9011
|фотосуреттерге, ықшам киносуреттерге және   |
|ықшам проекциялауға арналған микроскоптарды |
|қоса алғанда)                               |
240 |Оптикалық микроскоптардан; басқа микроскоп. |9012
|тар, дифракциялық аппараттар                |
241 |Бағытты анықтауға арналған компастар        |9014 10
242 |Аэронавигацияға немесе ғарыштық навигацияға |9014 20
|арналған аспаптар мен құрал-саймандар       |
|(компастардан бөлек)                        |
243 |Басқа да аспаптар мен құрал-саймандар       |9014 80 000
244 |Топографиялық (фотограметриялықты қоса      |9015
|алғанда), гидрографиялық, океанографиялық,  |
|гидрологиялық, метеорологиялық немесе       |
|геофизикалық, компастардан басқа аспаптар   |
|мен құрал-саймандар; алыстан өлшеу аспаптары|
245 |Сезiмталдығы 0,05 г және одан да жоғары,    |9016 00 100
|түрлi өлшегiштерi бар немесе жоқ таразылар  |
246 |Медицинада, хирургияда, стоматологияда      |9018
|және ветеринарияда қолданылатын аспаптар    |
|мен құрылғылар, сцинтиграфиялық аппарату.   |
|раны қоса алғанда, электромедициналық       |
|басқа аппаратуралар көздiң көруiн зерттеуге |
|арналған аспаптар                           |
247 |Механотерапияға арналған аппаратуралар;     |9019
|массаж аппараттары, кәсiптiк жарамдылығын   |
|тексеру үшiн психологиялық тестiлерге       |
|арналған аппаратуралар, озондық, оттегiлiк  |
|және аэрозольдық терапияға, қолдан демалды. |
|руға арналған аппаратура, басқа да тера.    |
|певтiк дем алдыру аппаратурасы              |
248 |Басқа да демалу аппаратуралары және газ     |9020 00
|маскiлерi, қорғаныш маскiлерiнен басқа,     |
|механикалық бөлшектерi және ауыспалы        |
|фильтрлерi жоқ                              |
249 |Бөлшектерi мен керек-жарақтарынсыз есту     |9021 40
|аппараттары                                 |
250 |Басқалары                                   |9021 90 900
251 |Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық,  |9022 21 000
|ветеринарлық аппаратура                     |
252 |Альфа, - бета, - гамма сәулелерiн пайдала.  |9022 19 000
|нуға негiзделген аппаратура, соның iшiнде   |
|медициналық, хирургиялық стоматологиялық    |
|немесе ветеринарлық, рентгенографиялық және |
|радиотерапевтiк аппаратураны қоса алғанда   |
253 |Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық   |9022 21 000
|және ветеринарлық аппаратура                |
254 |Басқалары                                   |9022 29 000
255 |Басқалары, бөлшектер мен керек-жарақтарды   |9022 90
|қоса алғанда                                |
256 |Материалдардың (мысалы, металдардың, ағаш   |9024
|сүректерiнiң, тоқыма, материалдарының,      |
|қағаздың, пластмассаның) қаттылығын,        |
|төзiмдiлiгiн, созылғыштығын және тығыз.     |
|дығын, икемдiлiгiн және басқа механикалық   |
|қасиеттерiн сынауға арналған машиналар мен  |
|аспаптар                                    |
257 |Сұйыққа батырған кезде жұмыс iстейтiн аре.  |9025
|ометрлер жазу құрылғысы бар немесе онсыз    |
|және сондай аспаптар, термометрлер, пиро.   |
|метрлер, барометрлер, гидрометрлер және     |
|психометрлер, осы аспаптардың бiр-бiрiмен   |
|кез-келген жалғасулары                      |
258 |9014, 9015, 9028 және 9032 тауар позиция.   |9026
|сындағы құрал-саймандар мен аппаратуралар.  |
|дан басқа, сұйықтардың немесе газдардың     |
|шығысын, деңгейiн, қысымын және басқа       |
|айнымалы сипаттамасын өлшеуге немесе        |
|бақылауға арналған аспаптар мен аппарату.   |
|ралар (мысалы, шығыс өлшегiштерi, деңгей    |
|көрсеткiштерi, манометрлер, жылу            |
|өлшегiштерi)                                |
259 |Физикалық және химиялық талдауға арналған   |9027
|аспаптар мен аппаратура (мысалы, поляри.    |
|метрлер, рефрактометрлер, спектрометрлер,   |
|газ немесе түтiн талдауыштар); тұтқыр       |
|лығын, кеуектiлiгiн, кеңеюiн, беткi         |
|жағының созылғыштығын және т.с.с. өлшеп,    |
|бақылауға арналған аспаптар мен аппаратура; |
|жылу, дыбыс немесе жарық мөлшерiн өлшеуге   |
|не тексеруге арналған аспаптар мен          |
|аппаратура (экспонометрдi қоса алғанда)     |
|микротомдар                                 |
260 |Газдарды, сұйықтар мен электр энергиясын    |9028
|берудi немесе өндiрудi есептегiштер         |
261 |Осцилоскоптар, спектрометрлер, 9028 тауар   |9030
|позициясындағы өлшеу аспаптарынан басқа,    |
|электрлiк шамаларды өлшеуге және бақылауға  |
|арналған басқа да аспаптар мен аппараттар;  |
|альфа-, бета-, гамма-, рентгендiк,          |
|ғарыштық және басқа да иондаушы             |
|сәулелердi табуға және оларды өлшеуге       |
|арналған аспаптар мен аппаратура            |
262 |Осы топтың басқа жерлерiнде аты аталмаған   |9031
|өлшеу немесе бақылау аспаптары,             |
|құрылғылар мен машиналар; кескiндеу проек.  |
|торлары                                     |
263 |Автоматты реттеуге және басқаруға арналған  |9032
|аспаптар мен аппаратура                     |
264 |Медициналық, хирургиялық, стоматологиялық   |9402
|немесе ветеринарлық жиhаз (мысалы, опера.   |
|ция столдары, қарауға арналған столдар,     |
|механикалық бейiмделген аурухана төсегi,    |
|стоматологиялық креслолар); шаштараз крес.  |
|лосы және айналуға, бұруға, көтеруге және   |
|еңкейтуге арналған тетiгi бар сондай крес.  |
|лолар; олардың бөлшектерi                   |