О создании Республиканского государственного предприятия "ЕСЕП"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июля 1997 г. N 1066. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 23 июля 1999 г. N 1046 ~P991046.
С целью внедрения в Республике Казахстан основанной на международной практике системы бухгалтерского учета и аудита, дальнейшего их совершенствования, повышения квалификации и эффективности переподготовки кадров в области финансовой деятельности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное предприятие "ЕСЕП" (далее - Предприятие) на праве хозяйственного ведения.
2. Определить, что Министерство финансов Республики Казахстан является органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 9 апреля 1999 г. N 392 P990392_ .
3. Установить, что деятельность Предприятия будет направлена на:
проведение исследований и анализа практических проблем в области бухгалтерского учета и аудита;
переподготовку и повышение квалификации работников в области финансовой деятельности;
изучение зарубежной практики в области бухгалтерского учета и аудита, сотрудничество с международными организациями, разрабатывающими стандарты в области бухгалтерского учета и аудита.
4. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан в установленном порядке утвердить и зарегистрировать Устав Предприятия, сформировать уставный фонд, решить другие организационные вопросы.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном порядке подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан проект постановления о внесении дополнения в Перечень республиканских государственных предприятий, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 г. N 790 P960790_ "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256).
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан

"Есеп" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 7 шiлде N 1066. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 1999.07.23. N 1046 қаулысымен. ~P991046
Қазақстан Республикасында халықаралық практикаға негiзделген бухгалтерлiк есеп пен аудит жүйесiн енгiзу, оны одан әрi жетiлдiру және қаржы саласындағы кадрлардың бiлiктiлiгi мен оларды қайта даярлаудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Шаруашылық жүргiзу құқығымен "Есеп" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсi мiндетiн жүзеге асыратын орган болып табылады деп айқындалсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгердi - ҚРҮ-нiң 1999.04.09. N 392 қаулысымен.
P990392_
3. Кәсiпорынның қызметi:
бухгалтерлiк есеп пен аудит саласындағы практикалық проблемаларға зерттеулер мен талдау жүргiзуге;
қаржы қызметi саласындағы қызметкерлердi қайта даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыруға;
бухгалтерлiк есеп пен аудит саласында шетел практикасын зерделеуге, бухгалтерлiк есеп пен аудит саласында стандарттарды әзiрлейтiн халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жасауға бағытталады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Бухгалтерлiк есеп және аудит методологиясының департаментi белгiленген тәртiппен Кәсiпорынның Жарғысын бекiтiп, тiркесiн, жарғылық қорды қалыптастырып, басқа да ұйымдық мәселелердi шешетiн болсын.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi белгiленген
тәртiппен "Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы"
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790
қаулысымен
P960790_
(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 29,
256-құжат) бекiтiлген республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың
тiзбесiне толықтырулар енгiзу туралы қаулының жобасын дайындап,
Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары