Вопросы приватизации предприятий пассажирского транспорта общего пользования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 1997 г. N 1151
В целях завершения процесса приватизации в сфере пассажирского транспорта общего пользования, учитывая его социальную значимость, и в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 1996 г. N 773 P960773_ "О демонополизации городского пассажирского транспорта общего пользования" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Департаменту управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан в установленном действующим законодательством порядке:
в месячный срок принять необходимые организационные меры по акционированию предприятий городского пассажирского транспорта общего пользования;
в трехмесячный срок передать до 90 процентов государственного пакета акций акционерных обществ, образованных на базе предприятий городского пассажирского транспорта общего пользования, Департаменту по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан для
продажи в установленном порядке;
оставшуюся часть государственного пакета акций (10 и более
процентов) вышеуказанных акционерных обществ передать в
доверительное управление этим акционерным обществам.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан

Жалпы пайдаланудағы жолаушылар көлiгi кәсiпорындарын жекешелендiру мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 23 шiлдедегi N 1151
Жалпы пайдаланудағы жолаушылар көлiгi саласынағы жекешелендiру процесiн аяқтаудың әлеуметтiк маңызын ескере отырып, оны аяқтау мақсатында және "Жалпы пайдаланудағы қалалық жолаушылар көлiгiн монополиясыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 24 маусымдағы N 773 P960773_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментi қолданылып жүрген заңдарда белгiленген тәртiппен:
бiр ай мерзiм iшiнде жалпы пайдаланудағы қалалық жолаушылар көлiгi кәсiпорындарын акционерлеу жөнiнде қажеттi ұйымдастырушылық шаралар қабылдасын;
үш ай мерзiм iшiнде жалпы пайдаланудағы қалалық жолаушылар көлiгi кәсiпорындарының негiзiнде құрылған акционерлiк қоғамдар акциялары мемлекеттiк пакетiнiң 90 процентiне дейiнгiсiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментiне
белгiленген тәртiппен сату үшiн берсiн;
жоғарыда аталған акционерлiк қоғамдар акциялары мемлекеттiк
пакетiнiң қалған бөлiгiн (10 және одан көп процент) осы акционерлiк
қоғамдарға сенiмдi басқаруға берсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары