Об утверждении отчета о наличии и использовании земель по Республике Казахстан за 1996 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997 г. N 1160
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить представленный Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан отчет о наличии земель и распределении их по категориям и угодьям, использовании собственниками земельных участков, землепользователями в Республике Казахстан на 1 января 1997 года согласно приложениям 1, 2 и 3.
2. Соответствующим центральным и местным исполнительным органам усилить государственный контроль за использованием и охраной земель, а также принять практические меры, направленные на дальнейшее углубление земельной реформы и развитие рынка земли.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997 г. N 1160
Состав земель Республики Казахстан
по состоянию на 1 января 1997 года
--------------------------------------------------------------------
Наименование категорий земель       ! Земельная площадь (тыс.га)
!----------------------------
!   всего     ! в том числе
!             ! орошаемая
--------------------------------------------------------------------
1                   !      2      !       3
--------------------------------------------------------------------
Земли сельскохозяйственного назначения     180 812,5      2 149,0
в том числе:
земли граждан для ведения садоводства      111,0          34,7
и дачного строительства
земли граждан для ведения крестьянского    20 032,1       226,5
хозяйства
земли негосударственных                    149 652,3      1 738,8
сельскохозяйственных организаций
из них:
хозяйственных товариществ                  39 309,2       476,2
производственных кооперативов              56 755,1       822,7
других организаций                         53 588,0       439,9
земли государственных                      11 017,1       149,0
сельскохозяйственных организаций
из них:
сельскохозяйственных научно-               2 441,8        73,9
исследовательских учреждений и
учебных заведений
сельских подсобных хозяйств                1 190,5        16,7
несельскохозяйственных предприятий
других сельскохозяйственных                7 384,8        58,4
организаций
Земли населенных пунктов (городов,         19 417,9       130,7
поселков и сельских населенных
пунктов)
Земли промышленности, транспорта,          12 131,3       3,9
связи, обороны и иного
несельскохозяйственного назначения
Земли особо охраняемых природных           1 088,6        2,9
территорий

Қазақстан Республикасы бойынша 1996 жылғы бар жердiң және оның пайдаланылуы туралы есептi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 24 шiлдедегi N 1160
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi ұсынған бар жердiң және оны санаттар мен жерлер бойынша оларды бөлу, 1, 2 және 3-қосымшаға сәйкес 1997 жылдың 1 қаңтарындағы Қазақстан Республикасында жер учаскелерiн жеке меншiктiк пайдалану мен жердi пайдаланушылардың есебi бекiтiлсiн.
2. Тиiстi орталық және жергiлiктi атқару органдары жердi
пайдалану мен күзет, сондай-ақ жер реформасы мен жер рыногын дамытуды
алдағы уақытта тереңдетуге бағытталған тәжiрибелiк шараларды
қабылдасын және мемлекеттiк бақылауды күшейтсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 24 шiлдедегi
N 1160 қаулысына
1 қосымша
1997 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша
Қазақстан Республикасының жер құрамы
____________________________________________________________________
Жер санаттарының атауы              |   Жер алаңы (мың га)
|___________________________
|    Барлығы   |оның iшiнде
|              |суармалысы
________________________________________|______________|____________
1                   |       2      |      3
________________________________________|______________|____________
Ауыл шаруашылығы мәнiндегi жерлер          180 812,5     2 149,0
оның iшiнде:
азаматтардың бау-бақша және саяжай        111,0        34,7
құрылысын жүргiзу үшiн жерлер
азаматтардың шаруа қожалықтарын
жүргiзуi үшiн жерлер                   20 032,1       226,5
мемлекеттiк емес ауыл шаруашылығы
ұйымдарының жерлерi                   149 652,3      1738,8
оның iшiнде:
шаруашылық серiктестiктер              39 309,2       476,2
өндiрiстiк кооперативтер               56 755,1       822,7
басқа ұйымдар                          53 588,0       439,9
мемлекеттiк ауыл шаруашылығы
ұйымдарының жерлерi                    11 017,1       149,0
оның iшiнде:
ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
және оқу мекемелерi                     2 441,8        73,9
ауыл шаруашылығы емес мекемелердiң      1 190,5        16,7
қосалқы шаруашылықтары
басқа ауыл шаруашылық ұйымдар           7 384,8        58,4
Елдi мекендi (қалалар, поселкелер
мен ауыл елдi мекендi) жерлер          19 417,9       130,7
Өндiрiс, көлiк, байланыс, қорғаныс
және басқа ауыл шаруашылығы емес
мәнiндегi жерлер                       12 131,3         3,9
Ерекше күзетiлетiн табиғи аумақтық
жерлер                                  1 088,6         2,9
Орман қорының жерлерi (жерсiз
ауыл шаруашылығы кәсiпорындарының

Земли лесного фонда (без земель,           11 795,2       7,9
находящихся во временном пользовании
сельскохозяйственных предприятий)
Земли водного фонда                        3 394,3        0,7
Земли запаса                               41 330,4       62,6
Итого земель, используемых собственниками  269 970,2      2 357,7
земельных участков и землепользователями
Республики Казахстан
в том числе:
земель, используемых землепользователями   110,5          -
Республики Казахстан за пределами
республики
земель, используемых землепользователями   2630,5         1,0
других государств на территории
Республики Казахстан
Территория Республики Казахстан            272 490,2      2 358,7
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997 г. N 1160
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ
земель Республики Казахстан по сельскохозяйственным
угодьям на 1 января 1997 года
--------------------------------------------------------------------
Наименование угодий          !     Площадь (тыс.га)
!--------------------------
!   всего   !  в том числе
!           !  орошаемая
--------------------------------------------------------------------
Пашня                                        29120,8      1725,9
Многолетние насаждения                       140,6        97,6
Залежь                                       3870,5       338,1
Сенокосы                                     5024,6       21,5
Пастбища                                     182114,3     113,9
Итого сельскохозяйственных угодий            220362,3     2324,5
Лесная площадь                               12883,7
Древесно-кустарниковые насаждения            1436,4
Болота                                       1106,3
Под водой                                    7836,8
Прочие земли                                 26329,6
Приложение 3
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 24 июля 1997 т. N 1160
Распределение земель по областям и городу
республиканского значения Республики Казахстан
на 1 января 1997 года
--------------------------------------------------------------------
!     Земельная площадь (тыс.га)
!-----------------------------------
!      всего     !  в том числе
!                !  орошаемая
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская                           9 204,2           44,4
Актюбинская                           30 062,9          48,8
Алматинская                           10 550,7          354,3
Атырауская                            11 863,1          44,5
Восточно-Казахстанская                9 747,5           91,3

уақытша пайдалануындағы)                11 795,2         7,9
Су қорығының жерлерi                    3 394,3         0,7
Жер запастары                          41 330,4        62,6
Қазақстан Республикасының жер
учаскелерiн жеке меншiктiк
пайдаланушылар мен жер
пайдаланушылардың жер жиынтығы        269 970,2     2 357,7
оның iшiнде:
республикадан тыс Қазақстан
Республикасы жер пайдаланушылардың
пайдаланған жерлерi                       110,5        -
Қазақстан Республикасының аумағында
басқа мемлекеттер жер пайдаланушы.
лардың пайдаланған жерлерi               2630,5          1,0
Қазақстан Республикасының аумағы      272 490,2      2 358,7
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 24 шiлдедегi
N 1160 қаулысына
2 қосымша
1997 жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша
Қазақстан Республикасының ауыл
шаруашылық жерлерi бойынша жерлердi
БӨЛУ
____________________________________________________________________
Жер атауы                           |   Алаң (мың га)
|___________________________
|    Барлығы   |оның iшiнде
|              |суармалысы
________________________________________|______________|____________
Егiстiк                                 29120,8      1725,9
Көп жылдық екпе ағаш                      140,6        97,6
Кен                                      3870,5       338,1
Шабындық                                 5024,6        21,5
Жайылым                                182114,3       113,9
Ауыл шаруашылық жерлерiнiң жиынтығы    220362,3      2324,5
Орман алаңы                             12883,7
Сүректi бұта ағаштары                    1436,4
Батпақ                                   1106,3
Су асты                                  7836,8
Басқа жерлер                            26329,6
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 24 шiлдедегi
N 1160 қаулысына
3 қосымша
1997 жылдың 1 қаңтарына Қазақстан Республикасының
республикалық мәнi бар облыстар мен қалалар бойынша жердi
БӨЛУ
____________________________________________________________________
Жер атауы                           |   Алаң (мың га)
|___________________________
|    Барлығы   |оның iшiнде
|              |суармалысы
________________________________________|______________|____________
Ақмола                                 9 204.2       44,4
Ақтөбе                                30 062,9       48,8
Алматы                                10 550,7      354,3
Атырау                                11 863,1       44,5
Шығыс Қазақстан                        9 747,5       91,3

Жамбылская                            14 426,4          240,0
Жезказганская                         31 259,8          16,0
Западно-Казахстанская                 15 133,9          55,8
Карагандинская                        11 538,4          81,4
Кзыл-Ординская                        22 601,9          285,9
Кокшетауская                          7 821,2           17,0
Кустанайская                          11 391,4          39,8
Мангистауская                         16 564,2          2,6
Павлодарская                          12 475,5          76,9
Северо-Казахстанская                  4 494,8           18,9
Семипалатинская                       18 575,1          127,9
Талдыкорганская                       11 850,8          305,4
Тургайская                            11 180,7          5,3
Южно-Казахстанская                    11 724,9          500,4
г.Алматы                              22,8              2,1
Итого                                 272 490,2         2358,7

Жамбыл                                14 426,4      240,0
Жезқазған                             31 259,8       16,0
Батыс Қазақстан                       15 133,9       55,8
Қарағанды                             11 538,4       81,4
Қызылорда                             22 601,9      285,9
Көкшетау                               7 821,2       17,0
Қостанай                              11 391,4       39,8
Маңғыстау                             16 564,2        2,6
Павлодар                              12 475,5       76,9
Солтүстiк Қазақстан                    4 494,8       18,9
Семей                                 18 575,1      127,9
Талдықорған                           11 850,8      305,4
Торғай                                11 180,7        5,3
Оңтүстiк Қазақстан                    11 724,9      500,4
Алматы қаласы                             22,8        2,1
Жиынтығы                             272 490,2     2358,7