О неотложных мерах по обеспечению погашения товаропроизводителями республики задолженности по зерну государственных ресурсов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 1997 г. N 1199
В целях обеспечения безусловного погашения товаропроизводителями республики задолженности по ссудам зерна, выданного из государственных ресурсов в 1994-1997 годах, а также по сдаче зерна в государственные ресурсы за векселя открытого акционерного общества "Казкоммерцбанк" и Государственной продовольственной контрактной корпорации Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Республиканскую оперативную комиссую по контролю за погашением товаропроизводителями задолженности по зерну государственных ресурсов в составе согласно приложению.
2. Акимам областей и районов в недельный срок создать и лично возглавить областные и районные оперативные комиссии по контролю за погашением товаропроизводителями задолженности по зерну государственных ресурсов, включая задолженность по вексельным программам.
3. Установить, что материально-техническую поддержку работы оперативных комиссий осуществляет закрытое акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация" (далее - Корпорация).
4. Корпорации принять на баланс зерно урожая 1997 года, сданное в счет задолженности по зерну государственных ресурсов.
5. Предоставить Корпорации право:
требования погашения задолженностей товаропроизводителей по зерну государственных ресурсов;
по результатам погашения задолженностей государственных ресурсов оформлять в распоряжение акимов областей до 10 процентов принятого зерна в порядке, определяемом Корпорацией и Министерством финансов по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан.
6. Республиканской оперативной комиссии по контролю за погашением товаропроизводителями задолженности по зерну государственных ресурсов освещать в средствах массовой информации ход выполнения товаропроизводителями областей и районов обязательств по возврату задолженности зерна в государственные ресурсы.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 июля 1997 г. N 1199
СОСТАВ
Республиканской оперативной комиссии по контролю
за погашением товаропроизводителями задолженности
по зерну государственных ресурсов
Есимов А.С.            - Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
комиссии
Павлов А.С.            - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
финансов Республики Казахстан,
заместитель председателя комиссии
Смагулов Н.Э.          - советник  Премьер-Министра  Республики
Казахстан, заместитель председателя
комиссии
Касымов А. К.          - заместитель  Руководителя Канцелярии -
заведующий Отделом координации  работы
регионов Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Отаров К.М.            - заместитель Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
Есимханов К.Е.         - вице-президент закрытого акционерного
общества "Продовольственная
контрактная корпорация", секретарь
комиссии

Республика тауар өндiрушiлерiнiң мемлекеттiк ресурстардың астығы бойынша берешектерiн өтеуiн қамтамасыз ету жөнiндегi кезек күттiрмейтiн шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 31 шiлдедегi N 1199
Республика тауар өндiрушiлерiнiң 1994-1997 жылдары мемлекеттiк ресурстардан берiлген астық қарызы бойынша, сондай-ақ "Қазкоммерцбанк" ашық акционерлiк қоғамы мен Мемлекеттiк азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясының вексельдерiне мемлекеттiк ресурстарға астық өткiзу жөнiндегi берешектерiн сөзсiз өтеуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда тауар өндiрушiлердiң мемлекеттiк ресурстардың астығы бойынша берешегiн өтеуiне бақылау жасау жөнiндегi Республикалық жедел комиссия құрылсын.
2. Облыстардың және аудандардың әкiмдерi бiр апталық мерзiм iшiнде тауар өндiрушiлердiң вексельдiк бағдарламалар бойынша берешектi қоса алғандағы мемлекеттiк ресурстардың астығы бойынша берешектерiн өтеуiн бақылау жөнiндегi облыстық және аудандық жедел комиссиялар құрсын және оларға жеке өздерi басшылық жасасын.
3. Жедел комиссиялардың жұмысын материалдық-техникалық қолдауды "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Корпорация) жүзеге асырады деп белгiленсiн.
4. Корпорация мемлекеттiк ресурстардың астығы бойынша берешектердiң есебiнен тапсырылған 1997 жылдың өнiмi астығын балансқа қабылдасын.
5. Корпорацияға:
тауар өндiрушiлердiң мемлекеттiк ресурстардың астығы бойынша берешектерiн өтеуiн талап ету;
мемлекеттiк ресурстарға берешектердi өтеудiң нәтижелерi бойынша Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен келiсiм бойынша Корпорация мен Қаржы министрлiгi айқындаған тәртiппен қабылданған астықтың 10 процентiне дейiн облыстар әкiмдерiнiң билiгiне ресiмдеу құқығы берiлсiн.
6. Тауар өндiрушiлердiң мемлекеттiк ресурстардың астығы бойынша
берешектерiн өтеуiне бақылау жасау жөнiндегi Республикалық жедел
комиссия бұқаралық ақпарат құралдарында облыстар мен аудандардың
тауар өндiрушiлерiнiң астық берешектерiн мемлекеттiк ресурстарға
қайтару жөнiндегi мiндеттемелерiн орындауының барысын жариялап
отырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 31 шiлдедегi
N 1199 қаулысына
қосымша
Тауар өндiрушiлердiң мемлекеттiк ресурстардың
астығы бойынша берешегiн өтеуiне бақылау
жасау жөнiндегi республикалық жедел комиссияның
ҚҰРАМЫ
Есiмов А.С.         - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң бiрiншi орынбасары,
комиссия төрағасы
Павлов А.С.         - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң орынбасары, Қаржы
министрi, комиссия төрағасының
орынбасары
Смағұлов Н.Е.       - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң кеңесшiсi, комиссия
төрағасының орынбасары
Қасымов А.К.        - Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрiнiң Кеңсесi Басшысының
орынбасары, бөлiм меңгерушiсi,
комиссия мүшесi
Отаров К.М.         - Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрiнiң орынбасары,
комиссия мүшесi
Есiмханов К.Е.      - "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы"
жабық акционерлiк қоғамының вице-
президентi, комиссия хатшысы