Об утверждении Порядка осуществления единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1997 г. N 1405. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1997 г. N 3636 U973636_ "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Порядок осуществления единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан заключить агентское соглашение с Акционерным Народным Сберегательным Банком Казахстана на единовременные выплаты родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Акционерному Народному Сберегательному Банку Казахстана, акимам областей и г. Алматы обеспечить в 1997 году единовременные выплаты в соответствии с Порядком осуществления единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 октября 1997 г. N 1405
Порядок осуществления единовременных
выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших,
умерших военнослужащих
1. Настоящий Порядок определяет механизм единовременных выплат родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1997 г. N 3636 "О единовременных выплатах родителям, усыновителям, опекунам погибших, умерших военнослужащих".
2. Единовременные выплаты производятся родителям, усыновителям, опекунам военнослужащих:
умерших, погибших в период прохождения военной службы по призыву или после увольнения вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при прохождении военной службы (за исключением случаев, когда смерть наступила в результате их противоправных действий), - в сумме 87750 тенге;
умерших, погибших в период боевых действий (за исключением случаев, когда смерть наступила в результате их противоправных действий), - в сумме 117000 тенге.

Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлемдi жүзеге асырудың тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1997 жылғы 2 қазандағы N 1405. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
"Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлем туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 16 қыркүйектегi N 3636 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлемдi жүзеге асырудың тәртiбi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiмен қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлемге арналған агенттiк келiсiм жасасын.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкi, облыстар мен Алматы қаласының әкiмдерi 1997 жылы, Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлемдi жүзеге асырудың тәртiбiне сәйкес, бiр жолғы төлемдi қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 2 қазандағы
N 1405 қаулысымен
бекiтiлген
Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң
ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына
бiр жолғы төлемдi жүзеге асырудың
ТӘРТIБI
1. Осы Тәртiп "Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлем туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 16 қыркүйектегi N 3636 Жарлығына сәйкес қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлемнiң тетiгiн айқындайды.
2. Бiр жолғы төлем:
шақыру бойынша әскери қызметiн өтеу кезiнде қаза тапқандардың немесе әскери қызметiн өтеу кезiнде алынған жарақаттың, контузияның, зақымның, науқастың зардабынан әскери қызметтен босағаннан кейiн қайтыс болғандардың (қайтыс болуы олардың құқыққа қарсы әрекеттерiнiң нәтижесiнде болған жағдайларды қоспағанда) ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына 87750 теңге сомасында;
әскери қимылдар кезiнде қайтыс болғандардың, қаза тапқандардың (қайтыс болуы олардың құқыққа қарсы әрекеттерiнiң нәтижесiнде болған жағдайларды қоспағанда) ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына 117000 теңге сомасында жүргiзiледi.

3. Родители, усыновители, опекуны умерших, погибших военнослужащих, имеющие право на получение единовременных выплат, представляют в районные (городские) отделы социальной защиты населения следующие документы:
а) заявление установленной формы (приложение 1);
б) решение, справку, извещение или документ, подтверждающий смерть, гибель (в том числе самоубийство) военнослужащего;
в) документ, подтверждающий родственные отношения с умершим, погибшим;
г) паспорт или удостоверение личности гражданина, имеющего право на получение единовременной выплаты.
4. Органы социальной защиты населения регистрируют в специальном журнале представленные документы на получение единовременной выплаты согласно пункту 3 настоящего Порядка составляют списки граждан в соответствии с установленными формами (приложения 2 и 3) и передают их ежедекадно в областные (региональные, районные) филиалы Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана для произведения соответствующих выплат.
5. Единовременная выплата осуществляется через филиалы Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана на основании агентского соглашения, заключенного между Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Акционерным Народным Сберегательным Банком Казахстана.
Гражданам, достигшим 80-летнего возраста, единовременная выплата осуществляется с доставкой на дом.
6. Единовременные выплаты, осуществляются за счет средств республиканского бюджета.
7. Министерство финансов Республики Казахстан перечисляет денежные средства на бюджетный счет Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан для последующего перечисления указанных средств Акционерному Народному Сберегательному Банку Казахстана в соответствии с агентским соглашением.
8. Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан совместно с Акционерным Народным Сберегательным Банком Казахстана представляет ежемесячно в Министерство финансов Республики Казахстан отчет по результатам выплат в разрезе областей, гг. Акмолы и Алматы.
Приложение 1
Начальнику ___________
районного (городского) отдела
социальной защиты населения
г. ________________________
(Ф.И.О)
от _________________________,
(Ф.И.О. обращающегося)
проживающего по адресу:______
_____________________________
Заявление
на единовременную выплату в соответствии с Указом
Президента Республики Казахстан от 16 сентября
1997 г. N 3636 "О единовременных выплатах
родителям, усыновителям, опекунам
погибших, умерших военнослужащих".
Прошу осуществить единовременную выплату в связи с______________
(указывается
_____________________________________________________________________
характер события и размер причитаемой суммы)
К заявлению прилагаю следующие документы:
________________________________________
________________________________________
________________________________________
________________________________________
Подпись заявителя
"___" _________1997__г.
Приложение 2
Список получающих единовременные выплаты родителей,
усыновителей, опекунов военнослужащих, погибших,
умерших в период прохождения военной службы по
призыву или после увольнения вследствие,
ранения, контузии, увечья, заболевания,
полученных при прохождении военной
службы в период с 3 сентября 1945 года
по 20 января 1993 года
---------------------------------------------------------------------
N !         !Данные паспорта или !Домашний!Сумма единов-!Примечание
п/п! Ф.И.О.  !документа, удостове-!адрес   !ременных вып-!
!         !ряющего личность    !        !лат, тенге   !
---------------------------------------------------------------------
1 !     2   !         3          !    4   !       5     !     6
---------------------------------------------------------------------
Начальник районного
(городского) отдела
социальной защиты населения
(печать, подпись)
"___"__________1997__г.
Примечание,
Список составляется в трех экземплярах.
Приложение 3
Список получающих единовременные выплаты родителей,
усыновителей, опекунов военнослужащих, погибших,
умерших в период боевых действий в период
с 3 сентября 1945 года по 20 января 1993 года
---------------------------------------------------------------------
N !         !Данные паспорта или !Домашний!Сумма единов-!Примечание
п/п! Ф.И.О.  !документа, удостове-!адрес   !ременных вып-!
!         !ряющего личность    !        !лат, тенге   !
---------------------------------------------------------------------
1 !    2    !         3          !    4   !       5     !    6
---------------------------------------------------------------------
Начальник районного
(городского) отдела
социальной защиты населения
(печать, подпись)
"__"________1997 г.
Примечание.
Список составляется в трех экземплярах.

3. Бiр жолғы төлем алуға құқығы бар қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналары, асырап алушылары, қамқоршылары аудандық (қалалық) халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмдерiне мына құжаттарды:
а) белгiленген нысанда өтiнiш (1-қосымша);
б) әскери қызметiнiң қайтыс болғандығын, қаза тапқандығын (оның iшiнде өзiне қол жұмсағанын) растайтын шешiм, анықтама, хабарлау немесе құжат;
в) қайтыс болған немесе қаза тапқан адамға туыстық қатынасын растайтын құжат;
г) бiр жолғы төлем алуға құқығы бар азаматтың төлқұжатын немесе жеке басының куәлiгiн ұсынады.
4. Халықты әлеуметтiк қорғау органдары ұсынылған құжаттарды осы Тәртiптiң 3-тармағына сәйкес арнайы журналдарға тiркейдi, белгiленген нысандарға (2 және 3-қосымшалар) сәйкес азаматтардың тiзiмiн жасайды және оларды онкүндiк сайын тиiстi төлем жүргiзу үшiн Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң аудандық (қалалық) филиалдарына бередi.
5. Бiр жолғы төлем Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi мен Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң арасында жасалған агенттiк келiсiмнiң негiзiнде Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiнiң филиалдары арқылы жүзеге асырылады.
80 жасқа толған азаматтарға бiр жолғы төлем үйiне жеткiзiп беру арқылы жүзеге асырылады.
6. Бiр жолғы төлем республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi агенттiк келiсiмге сәйкес ақша қаражатын, көрсетiлген қаражатты кейiн Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiне аудару үшiн, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң бюджеттiк шотына аударады.
8. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкiмен бiрлесiп ай сайын Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне облыстардың, Ақмола және Алматы қалаларының тұрғысында, төлемдердiң нәтижелерi бойынша есеп ұсынады.
1-қосымша
__________________аудандық (қалалық)
халықты әлеуметтiк қорғау бөлiмiнiң
бастығы ___________________________
(аты-жөнi)
мырзаға
_________________мекен-жай бойынша
тұратын ___________________________
(өтiнiш берушiнiң аты-жөнi)
"Қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң
ата-аналарына, асырап алушыларына, қамқоршыларына бiр жолғы төлем
туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1997 жылғы 16
қыркүйектегi N 3636 Жарлығына сәйкес бiр жолғы төлемге
Ө Т I Н I Ш
________________________________________________________
(уақиғаның сипаты мен тиесiлi соманың мөлшерi көрсетiледi)
___________________________________________________байланысты
бiр жолғы төлемдi жүзеге асыруыңызды сұраймын.
Өтiнiшке қоса мына құжаттарды ұсынамын:
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
Өтiнiш берушiнiң қолы
1997 жылғы " " ____________
2-қосымша
Бiр жолғы төлем алатын, шақыру бойынша әскери қызметiн
өтеу кезеңiнде немесе 1945 жылғы 3 қыркүйектен 1993 жылғы
20 қаңтарға дейiнгi кезеңде әскери қызметiн өтеу кезiнде
алынған жарақаттың, контузияның, зақымның, науқастың
зардабынан әскери қызметтен босағаннан кейiн қаза тапқан,
қайтыс болған әскери қызметшiлердiң ата-аналарының, асырап
алушыларының, қамқоршыларының
ТIЗIМI
_________________________________________________________________
N |   Аты-жөнi       |Төлқұжатының |Мекен-жайы|Бiр жолғы|Ескерту
р/с|                  |немесе жеке  |          |төлемнiң |
|                  |басын куәлан.|          |сомасы,  |
|                  |дыратын      |          | теңге   |
|                  |құжаттың     |          |         |
|                  |деректерi    |          |         |
__________________________________________________________________
1 |        2         |      3      |     4    |     5   |   6
__________________________________________________________________
Аудандық (қалалық)
халықты әлеуметтiк
қорғау бөлiмiнiң
бастығы
(мөрi, қолы)
1997 жылғы " "_______
Ескертпе:
Тiзiмдер үш данада жасалады.
3-қосымша
Бiр жолғы төлем алатын, 1945 жылғы 3 қыркүйектен 1993 жылғы
20 қаңтарға дейiнгi кезеңдегi әскери қимылдар кезеңiнде
қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшiлердiң
ата-аналарының, асырап алушыларының, қамқоршыларының
ТIЗIМI
_________________________________________________________________
N |   Аты-жөнi       |Төлқұжатының |Мекен-жайы|Бiр жолғы|Ескерту
р/с|                  |немесе жеке  |          |төлемнiң |
|                  |басын куәлан.|          |сомасы,  |
|                  |дыратын      |          | теңге   |
|                  |құжаттың     |          |         |
|                  |деректерi    |          |         |
__________________________________________________________________
1 |        2         |      3      |     4    |     5   |   6
__________________________________________________________________
Аудандық (қалалық)
халықты әлеуметтiк
қорғау бөлiмiнiң
бастығы
(мөрi, қолы)
1997 жылғы " "_______
Ескертпе:
Тiзiмдер үш данада жасалады.