О списании кредиторской задолженности бюджетных организаций за услуги связи открытого акционерного общества "Казахтелеком"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 1997 г. N 1425
В целях реализации соглашения между Правительством Республики Казахстан и корпорацией "DAEWOO" о купле-продаже акций открытого акционерного общества "Казахтелеком" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить предельные размеры сумм, подлежащих списанию, по задолженностям бюджетных организаций за оказанные им услуги связи открытым акционерным обществом "Казахтелеком" согласно приложениям 1 и 2.
2. Организациям, финансируемым из государственного бюджета, оформить с подразделениями открытого акционерного общества "Казахтелеком" акты сверок о размерах задолженности за услуги связи по состоянию на 1 июня 1997 года и соглашения о списании со своих балансов задолженности согласно приложению 3. По республиканским бюджетным организациям один экземпляр соглашения направляется по принадлежности в центральный исполнительный орган, по бюджетным организациям, финансируемым из местного бюджета, - в областное финансовое управление.
3. Центральным и местным исполнительным органам организовать проведение указанной работы и по ее завершении представить сводные данные в Министерство финансов Республики Казахстан не позднее 15 октября 1997 года.
4. Министерству финансов Республики Казахстан уточнить размеры задолженности, указанные в приложениях 1 и 2, на основании произведенных актов сверок.
5. Разрешить списание кредиторской задолженности, числящейся на балансе организаций, состоящих на государственном бюджете, перед открытым акционерным обществом "Казахтелеком" по состоянию на 1 июня 1997 года на основании соглашения о погашении задолженности по услугам связи на 1 июня 1997 года.
6. Разрешить открытому акционерному обществу "Казахтелеком" списать дебиторскую задолженность бюджетных организаций по состоянию на 1 июня 1997 года в эквиваленте, не превышающем 40 (сорок) млн.долларов США, с уменьшением на эту сумму налогооблагаемого дохода и причитающихся по нему налогов и других обязательных платежей в пределах налогооблагаемого дохода 1997 года. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 18 декабря 1997 г. N 1782 P971782_ .
7. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан установить контроль за списанием указанной задолженности.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 8 октября 1997 г. N 1425
Задолженность организаций, финансируемых из
республиканского бюджета, перед организациями
ОАО "Казахтелеком"
--------------------------------------------------------------------
N  !             Наименование организации            !   Сумма,
п/п!                                                 ! тыс.тенге
--------------------------------------------------------------------
1      Хозяйственное Управление Парламента
Республики Казахстан                              47005
2      Министерство внутренних дел                      118705
3      Министерство здравоохранения                       4370
4      Министерство иностранных дел                      21365
5      Министерство науки - Академия наук                11350
6      Министерство обороны                             398595
7      Министерство образования и культуры               19655
8      Министерство сельского хозяйства                  16770
9      Министерство труда и социальной защиты населения   1330
10      Министерство транспорта и коммуникаций             7990
11      Министерство финансов                             65625
12      Министерство экологии и биоресурсов               42700
13      Министерство экономики и торговли                 12355
14      Министерство энергетики и природных ресурсов        990
15      Министерство юстиции                              23530
16      Государственный комитет Республики Казахстан
по инвестициям                                      325
17      Государственный комитет Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям                         45575
18      Государственный следственный комитет              64865
19      Государственный таможенный комитет                 5035
20      Комитет национальной безопасности                 73885
21      Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета                            260
22      Генеральная Прокуратура                           51225
23      Центральный государственный архив                   130
24      Государственная комиссия по передислокации
высших и центральных государственных органов
в город Акмолу                                       85
25      Главное управление ГУИС МВД                        5220
26      Главное управление внутренних войск               23105
27      Казахское государственное информационное
агентство                                           270
28      Конституционный Совет Республики Казахстан           60
29      Международный Казахско-Турецкий университет
им. Х.А.Яссави                                       75
30      Казахский государственный национальный
университет имени Аль-Фараби                        615
31      Казахский институт менеджмента, экономики
и прогнозирования                                   710
32      Казахский институт стратегических исследований
при Президенте Республики Казахстан                  10
33      Институт переподготовки и повышения квалификации     30
34      Корпорация "Телевидение и радио Казахстана"       14020
35      Национальная комиссия Республики Казахстан по
ценным бумагам                                       35
36      Национальное агентство Республики Казахстан
по делам печати и массовой информации               590
37      Республиканская гвардия                            1130
38      Служба охраны Президента Республики Казахстан    159760
39      Республиканское государственное
производственно-эксплуатационное объединение
Аппарата Правительства Республики Казахстан       13005
40      Хозяйственное Управление Президента и
Правительства Республики Казахстан                    5
41      Медицинский центр Управления Делами Президента       10
42      Распространение государственных радио- и
телевизионных программ                           735340
43      Возмещение затрат, связанных с предоставлением
льгот и услуг связи                              243570
Итого                                           2231280
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 8 октября 1997 г. N 1425
Задолженность бюджетных организаций,
финансируемых из местных бюджетов,
перед организациями ОАО "Казахтелеком"
--------------------------------------------------------------------
Область                   !    Сумма, тыс.тенге
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская                                        51920
Актюбинская                                        25045
Алматинская                                        51365
Атырауская                                         15050
Восточно-Казахстанская                             37715
Жамбылская                                         33735
Западно-Казахстанская                              38590
Карагандинская                                     96025
Кызылординская                                     11740
Костанайская                                      142835
Мангистауская                                      21710
Северо-Казахстанская                               89130
Павлодарская                                       76210
Южно-Казахстанская                                 48055
г. Алматы                                          51595
ИТОГО                                             790720
--------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 8 октября 1997 г. N 1425
СОГЛАШЕНИЕ
о погашении задолженности по услугам связи
на 1 июня 1997 года
____________________________________________________________________
(наименование бюджетной организации - должника и место его нахождения,
область, город, район)
____________________________________________________________________
_________________________
(наименование министерства, ведомства)
____________________________________________________________________
(наименование организации - поставщика и место его нахождения,
область, город, район)
на основании постановления Правительства Республики Казахстан
"___"_________1997 г. N _____ заключили соглашение о нижеследующем:
Настоящее соглашение погашает задолженность ________________________
(наименование
_______________________________, а _________________________________
бюджетной организации-должника)           (наименование организации-
поставщика)
обязуется не взыскивать сумму задолженности, числящуюся на балансе
на 1 июня 1997 года, в размере _____________________________________
(цифрами)
(________________________________) за услуги связи.
(прописью)
Соглашение служит основанием для проведения бухгалтерской
записи по списанию дебиторской задолженности у_______________________
(наименование
организации-поставщика)
в уменьшении дохода по Дебету счета 821 "Общие административные расходы" и Кредиту счета 301 "Счета к получению". На сумму неполученного НДС производится сторнировочная запись по Дебету счета 301 "Счета к получению" и Кредиту счета 633 "Налог на добавленную стоимость". При наличии созданного резерва по сомнительным долгам дебиторская задолженность списывается за счет этого резерва по Дебету счета 311 "Резерв по сомнительным долгам" и Кредиту счета 301 "Счета к получению" и кредиторской задолженности ________________ ____________________________________ (наименование организации-должника) прошлых лет по Дебету субсчета 178 "Расчеты с прочими дебиторами" и Кредиту субсчета 230 "Финансирование из бюджета на расходы учреждения и другие мероприятия" или субсчета 140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы учреждения и другие
мероприятия", а задолженности, образовавшейся с 1 января 1997 года

Бюджеттiк ұйымдардың "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамы көрсеткен байланыс қызметi үшiн несиелiк берешектерiн есептен шығару туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 8 қазандағы N 1425
Қазақстан Республикасының Үкiметi "DAEWOO" корпорациясы арасындағы "Қазақтелеком" ашық қоғамының акцияларын сатып алу-сату туралы келiсiмдердi жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Бюджеттiк ұйымдардың оларға "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамы көрсеткен байланыс қызметi үшiн берешектерi бойынша есептен шығаруға жататын сомалардың шектi мөлшерi 1 және 2-қосымшаға сәйкес белгiленсiн.
2. Мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамының бөлiмшелерiмен 1997 жылғы 1 маусымдағы жағдай бойынша байланыс қызметi үшiн берешектердiң мөлшерi туралы тексеру актiлерiн және 3-қосымшаға сәйкес өз баланстарынан берешектердi шығару туралы келiсiмдердi рәсiмдесiн. Республикалық бюджеттiк ұйымдар бойынша келiсiмнiң бiр данасы бағыныстылығына қарай - орталық мемлекеттiк органға, жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттiк ұйымдар бойынша - облыстық қаржы басқармасына жiберiледi.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар аталған жұмысты жүргiзудi ұйымдастырсын және ол аяқталғаннан кейiн 1997 жылдың 15 қазанынан кешiктiрмей Қаржы министрлiгiне жиынтық деректердi тапсырсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жүргiзiлген тексеру актiлерiнiң негiзiнде 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген берешектердiң мөлшерiн анықтасын.
5. 1997 жылғы 1 маусымдағы жағдай бойынша мемлекеттiк бюджетте тұрған ұйымдардың балансында есептелетiн, "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамы алдындағы несиелiк берешектерiн 1997 жылғы 1 маусымдағы байланыс қызметi бойынша берешектердi өтеу туралы келiсiмнiң негiзiнде есептен шығаруға рұқсат етiлсiн.
6. "Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамына 1997 жылғы 1 маусымдағы жағдай бойынша бюджеттiк ұйымдардың дебиторлық берешектерiн 40 (қырық) млн. АҚШ долларынан аспайтын баламда, осы сомаға салық салынатын кiрiстi және ол бойынша есептелетiн салық пен басқа да мiндеттi төлемдердi азайта отырып, 1997 жылдың салық салынатын кiрiсi
шегiнде есептен шығаруға рұқсат етiлсiн.
<*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгердi - ҚР Үкiметiнiң 1997.12.18. N 1782
қаулысымен.
P971782_
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қаржы бақылау
комитетi аталған берешектердiң есептен шығарылуына бақылау жасасын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
мiндетiн атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 8 қазандағы
N 1425 қаулысына
1-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдардың
"Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамы ұйымдарының
алдындағы берешектерi
N             Ұйымдардың атауы                 Сомасы, мың
р/с                                               теңге
1. Қазақстан Республикасы Парламентiнiң           47 005
Шаруашылық Басқармасы
2. Iшкi iстер министрлiгi                        118 705
3. Денсаулық сақтау министрлiгi                    4 370
4. Сыртқы iстер министрлiгi                       21 365
5. Ғылым министрлiгi - Ғылым академиясы           11 350
6. Қорғаныс министрлiгi                          398 595
7. Бiлiм және мәдениет министрлiгi                19 655
8. Ауыл шаруашылығы министрлiгi                   16 770
9. Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау            1 330
министрлiгi
10. Көлiк және коммуникациялар министрлiгi         7 990
11. Қаржы министрлiгi                             65 625
12. Экология және биоресурстар министрлiгi        42 700
13. Экономика және сауда министрлiгi              12 355
14. Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi     990
15. Әдiлет министрлiгi                            23 530
16. Қазақстан Республикасының Инвестициялар          325
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
17. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар   45 575
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi
18. Мемлекеттiк тергеу комитетi                   64 865
19. Мемлекеттiк кеден комитетi                     5 035
20. Ұлттық қауiпсiздiк комитетi                   73 885
21. Республикалық бюджеттiң атқарылуына бақылау      260
жасау жөнiндегi есеп комитетi
22. Бас прокуратура                               51 225
23. Орталық архив                                    130
24. Жоғары және орталық мемлекеттiк органдарды        85
Ақмола қаласына көшiру жөнiндегi мемлекеттiк
комитет
25. Iшкi iстер министрлiгiнiң ГУИС бас басқармасы  5 220
26. Iшкi әскерлер бас басқармасы                  23 105
27. Қазақ мемлекеттiк ақпарат агенттiгi              270
28. Қазақстан Республикасының Конституциялық          60
Кеңесi
29. Қ.А.Иассауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрiк      75
университетi
30. Әл-Фараби атындағы Қазақ мемлекеттiк ұлттық      615
университетi
31. Қазақстан Менеджмент, Экономика және             710
Болжамдау институты
32. Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы    10
Қазақстан Стратегиялық зерттеу институты
33. Қайта даярлау және бiлiктiлiктi арттыру           30
институты
34. "Қазақстан теледидары мен радиосы"            14 020
корпорациясы
35. Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар         35
жөнiндегi ұлттық комиссиясы
36. Қазақстан Республикасының Баспасөз және          590
бұқаралық ақпарат iстерi жөнiндегi Ұлттық
агенттiгi
37. Республикалық ұлан                             1 130
38. Қазақстан Республикасы Президентiнiң күзет   159 760
қызметi
39. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi    13 005
Кеңсесiнiң республикалық мемлекеттiк
өндiрiстiк-пайдалану бiрлестiгi
40. Қазақстан Республикасы Президентi мен              5
Үкiметiнiң Шаруашылық Басқармасы
41. Қазақстан Республикасының Президентi Iс           10
Басқармасының Медициналық орталығы
42. Мемлекеттiк радио-теледидар бағдарламаларын  735 340
тарату
43. Жеңiлдiктер беру мен байланыс қызметiн       243 570
көрсетуге байланысты шығындарды өтеу
Жиыны                                      2 231 280
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 8 қазандағы
N 1425 қаулысына
2-қосымша
Жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын бюджеттiк ұйымдардың
"Қазақтелеком" ашық акционерлiк қоғамы ұйымдарының
алдындағы берешектерi
Облыстардың атауы                 Сомасы, мың
теңге
Ақмола                                             51920
Ақтөбе                                             25045
Алматы                                             51365
Атырау                                             15050
Шығыс Қазақстан                                    37715
Жамбыл                                             33735
Батыс Қазақстан                                    38590
Қарағанды                                          96025
Қызылорда                                          11740
Қостанай                                          142835
Маңғыстау                                          21710
Солтүстiк Қазақстан                                89130
Павлодар                                           76210
Оңтүстiк Қазақстан                                 48055
Алматы қаласы                                      51595
Жиыны                                             790720
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1997 жылғы 8 қазандағы
N 1425 қаулысына
3-қосымша
1997 жылғы 1 маусымдағы байланыс қызметi
бойынша берешектердi өтеу туралы
КЕЛIСIМ
____________________________________________________________________
(борышкер-бюджеттiк ұйымның атауы және оның тұрған орны,
облыс, қала, аудан)
____________________________________________________________________
(министрлiктiң, ведомствоның атауы)
____________________________________________________________________
(берушi-ұйымның атауы және оның тұрған орны, облыс,
қала, аудан)
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 ж. "____"_______________
N ________ қаулысының негiзiнде мыналар туралы келiсiм жасалды:
Осы келiсiм ___________________________________________________
(борышкер-бюджеттiк ұйымның атауы)
берешегiн өтеуге, ал __________________________________________
(берушi-ұйымның атауы)
1997 жылдың 1 маусымындағы баланста саналатын
_______________________________ мөлшерiндегi байланыс қызметi
(цифрмен, жазумен)
үшiн берешек сомасын өндiрiп алмауға мiндеттенедi.
Келiсiм _____________________ 821 "Жалпы әкiмшiлiк шығыстар"
(берушi ұйымның атауы)
шотының Дебет бойынша және 301 "Алуға арналған шоттар" шотының Несиесi бойынша кiрiстi азайтуға дебиторлық берешектi есептен шығару жөнiндегi бухгалтерлiк жазба жүргiзу үшiн негiздеме болып табылады. Алынбаған қосылған құнға салық сомасына 301 "Алуға арналған шоттар" шотының Дебетi және 633 "Қосылған құнға салық" шотының несиесi бойынша қайтарымдылық жазбасы жүргiзiледi.
Күмән келтiретiн қарыздар бойынша құрылған резерв болған кезде дебиторлық берешек осы резервтiң есебiнен 311 "Күмәндi қарыздар жөнiндегi резерв" шотының Дебетi және 301 "Алуға арналған шоттар" шотының Несиесi және ___________________________ несиелiк өткен
(берешек-ұйымның атауы) жылдардың берешегi 178 "Басқа да дебиторлармен есептесулер" субшотының Дебетi және 230 "Мекеменiң және басқа шараларға арналған шығыстарды бюджеттен қаржыландыру" субшоты" Несиесi бойынша немесе 140 "Мекеменiң және басқа шараларға арналған шығыстарды бюджеттен қаржыландыру жөнiндегi есептесулер" субшоты бойынша, ал 1997 жылдың 1

по 31 мая 1997 года, по Дебету субсчета 178 "Расчеты с прочими
дебиторами" и Кредиту субсчета 200 "Расходы по бюджету на содержание
учреждения и другие мероприятия".
К настоящему соглашению прилагаются акты сверок о размерах
задолженности за услуги связи на _________ листах.
Подписи                              Подписи
бюджетной организации               организации-поставщика
Реквизиты                            Реквизиты
М.П.                                 М.П.
Распределение экземпляров:
1 - вышестоящей организации (министерству, ведомству),
2 - бюджетной организации-должнику,
3 - организации-поставщику.

қаңтарынан бастап 1997 жылдың 31 мамырына дейiн 178 "Басқа да
дебиторлармен есептесу" субшоты Дебетi бойынша және 200 "Мекеменi
ұстауға және басқа шараларға арналған бюджет бойынша шығыстар" субшот
Несиесi бойынша пайда болған берешектер осы резервтiң есебiнен
есептен шығарылады.
Осы келiсiмге көрсетiлген байланыс қызметi үшiн берешектер
мөлшерi туралы _______________ бет тексеру актiлерi қоса берiледi.
Бюджеттiк ұйымның                     Берушi-ұйымның
Қолдары                               Қолдары
Реквизиттер                           Реквизиттер
М.О.                                  М.О.
Даналарды бөлу:
1-жоғарғы ұйымға (министрлiкке, ведомствода)
2-бюджеттiк борышкер-ұйымға
3-берушi-ұйымға