Об образовании военной кафедры в Алматинском государственном университете имени Абая
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 1997 г. N 1500
В целях подготовки офицеров запаса из числа студентов Алматинского государственного университета имени Абая для системы Министерства обороны Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать в Алматинском государственном университете имени Абая военную кафедру в пределах расходов и штатной численности учебного заведения для подготовки офицеров запаса.
2. Министерству образования, культуры и здравоохранения совместно с Министерством обороны Республики Казахстан:
разработать и утвердить структуру и штатную численность военной кафедры;
подготовить и утвердить учебные планы, программы с учетом профиля военной подготовки.
3. Ректору Алматинского государственного университета имени Абая совместно с Министерством обороны Республики Казахстан подготовить учебно-материальную базу в соответствии с Положением о военных кафедрах.
4. Министерству обороны Республики Казахстан:
укомплектовать военную кафедру командно-преподавательским составом и учебно-вспомогательным персоналом;
обеспечить военную кафедру военным имуществом в соответствии с профилем военной подготовки и учебными планами.
5.  (Утратил силу постановлением Правительства РК от 24 мая 2006 года N  449 )
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Абай атындағы Алматы мемлекеттiк университетiнде әскери кафедра құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 6 қарашадағы N 1500
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң жүйелерi үшiн Абай атындағы Алматы мемлекеттiк университетi студенттерiнiң қатарынан запастағы офицерлер даярлау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Абай атындағы Алматы мемлекеттiк университетiнде запастағы офицерлердi даярлау үшiн оқу орнының шығыстары мен штаттық санының шегiнде әскери кафедра құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп:
әскери кафедраның құрылымы мен штаттық санын әзiрлесiн және бекiтсiн;
әскери даярлықтың бейiнiн ескере отырып оқу жоспарларын, бағдарламаларын дайындасын және бекiтсiн.
3. Абай атындағы Алматы мемлекеттiк университетiнiң ректоры Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп "Әскери кафедралар туралы ережеге" сәйкес оның оқу-материалдық базасын дайындасын.
4. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi:
әскери кафедраны командалық-оқытушылық құраммен және оқыту-көмекшi қызметкерлермен жасақтасын;
әскери кафедраны әскери даярлықтың бейiнi мен оқу жоспарларына сәйкес әскери мүлiкпен қамтамасыз етсiн.
5. <*>
Ескерту. 5-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2006.05.24. N  449 (қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi