О дополнительных мерах по развитию электроэнергетической отрасли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1997 г. N 525а. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 781
В целях создания современной инфраструктуры, необходимой для ускорения экономического роста страны, и развития собственных энергопроизводящих мощностей для замещения импорта электроэнергии Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству энергетики и природных ресурсов совместно с Департаментом управления государственным имуществом и активами Министерства финансов Республики Казахстан при заключении договора о концессии активов акционерной компании "КЕГОК" предусмотреть в контракте обязательства концессионера, с учетом конъюнктуры рынка, в приоритетном порядке покупать электроэнергию у казахстанских производителей, строящих новые объекты электроэнергетики по согласованию с Правительством Республики Казахстан.
2. Департаменту по приватизации Министерства финансов Республики Казахстан при приватизации региональных энергетических компаний предусматривать в контрактах обязательства новых владельцев о покупке электроэнергии в приоритетном порядке у казахстанских производителей, строящих новые объекты электроэнергетики по согласованию с Правительством Республики Казахстан.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Дуйсенова Д.Т.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының электр энергетикасы саласын дамыту жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 9 сәуiрдегi N 525. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 781 қаулысымен
Ел экономикасын өркендетудi жеделдетуге қажеттi қазiргi заманғы инфрақұрылым құру және импорттық электр энергиясының орнын ауыстыру үшiн өзiмiздiң энергия өндiрушi қуаттарымызды дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және табиғи ресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк пен активтердi басқару департаментiмен бiрлесiп "КЕГОК" акционерлiк компаниясы активтерiнiң концессиясы туралы шартты жасау кезiнде келiсiм-шарттағы концессионердiң мiндеттемесiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң келiсiмiмен электр энергетикасының жаңа объектiлерiн салып жатқан қазақстандық өндiрушiлерден электр энергиясын, рынок конъюнктурасын ескере отырып, басым тәртiппен сатып алуын көздесiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Жекешелендiру жөнiндегi департаментi аймақтық энергетикалық компанияларды жекешелендiру кезiнде келiсiм-шарттарда жаңа қожайындардың мiндеттемелерiнде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң келiсiмiмен электр энергетикасының жаңа объектiлерiн салып жатқан қазақстандық өндiрушiлерден электр энергиясын, рынок конъюнктурасын ескере отырып, басым тәртiппен сатып алуын көздесiн.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.Т.Дүйсеновке жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi