О дополнительных мерах по осуществлению экономических реформ в сельском хозяйстве
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 февраля 1998 г. N 139
В целях активизации работы по углублению реформ в сельском хозяйстве и финансовому оздоровлению организаций сельскохозяйственных производителей Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Республиканской рабочей группе, образованной в соответствии с протокольным решением совещания с акимами областей Республики Казахстан от 10 февраля 1998 года N 20-26/6-36, принять меры по реализации примерных Рекомендаций по вопросам осуществления экономических реформ в сельском хозяйстве и финансовому оздоровлению несостоятельных сельскохозяйственных организаций.
2. Для осуществления разъяснительной работы по регионам и контроля за ходом проводимых реформ образовать межведомственные рабочие группы из числа ответственных работников Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан и Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан согласно приложению.
3. Акимам областей создать необходимые условия для осуществления указанными группами поставленных перед ними задач.
4. Акимам областей, районов:
1) лично возглавить работу по осуществлению экономических реформ в сельском хозяйстве и организовать ее силами созданных на местах рабочих групп, используя примерные Рекомендации по вопросам осуществления экономических реформ в сельском хозяйстве и финансовому оздоровлению несостоятельных сельскохозяйственных организаций и накопленный опыт;
2) ежедекадно представлять Правительству Республики Казахстан сводный отчет по областям о ходе осуществления экономических реформ в сельском хозяйстве.
5. Возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ответственность за проводимые преобразования в агропромышленном секторе в целом по республике, включая разъяснительную работу по преобразованию и финансовому оздоровлению хозяйствующих субъектов на селе, обеспечение полноты и результативности реформ.
6. Центральным исполнительным органам и ведомствам Республики Казахстан в соответствии со своей компетенцией оперативно оказывать рабочим группам необходимую помощь по выполнению возложенных на них задач.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Карибжанова Ж.С.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 февраля 1998 г. N 139
Состав
межведомственных рабочих групп, выезжающих в регионы по
вопросам углубления экономических реформ на селе и
финансового оздоровления несостоятельных
сельскохозяйственных формирований
Алматинская и Южно-Казахстанская области
Косунов Т.О.       - Председатель Комитета лесного и охотничьего
хозяйства Минсельхоза Республики Казахстан,
руководитель
Таскужин А.Ш.      - начальник управления Минсельхоза Республики
Казахстан
Захарченко С.Г.    - главный специалист ГосНПЦзем
Икранбеков А.З.    - ответственный работник Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Кызылординская и Жамбылская области
Байгабулов А.А.    - Директор Департамента Минсельхоза Республики
Казахстан, руководитель
Кетркеева Р.М.     - начальник отдела Минсельхоза Республики
Казахстан
Абдильманов Ж.     - главный специалист Комитета по управлению
земельными ресурсами Минсельхоза Республики
Казахстан
Ибраимжан-улы Р.,  - ответственные работники Канцелярии Премьер-
Шакенов М.К.         Министра Республики Казахстан
Актюбинская и Западно-Казахстанская области
Оспанов Б.С.       - Председатель Комитета по управлению
земельными ресурсами Минсельхоза Республики
Казахстан, руководитель
Алшинбаев Е.Ж.     - начальник отдела Минсельхоза Республики
Казахстан
Тажбагамбетов Т.К. - начальник отдела Комитета по управлению
земельными ресурсами Минсельхоза Республики
Казахстан
Жумабеков С.Б.     - ответственный работник Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан
Атырауская и Мангистауская области
Сарсенбеков Т.Т.   - Председатель Комитета по водным ресурсам
Минсельхоза Республики Казахстан, руководитель
Жакупов А.С        - заместитель начальника отдела Минсельхоза
Республики Казахстан
Тлеубаев А.Г.      - главный специалист Комитета по управлению
земельными ресурсами Минсельхоза Республики
Казахстан
Ержанов С.         - ответственный работник Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан
Костанайская область
Кулагин С.В.       - Министр сельского хозяйства Республики
Казахстан, руководитель
Даулбаев О.        - заместитель Директора Департамента
Минсельхоза Республики Казахстан
Жусупов С.А.       - заместитель начальника отдела "Акмола
Гипрозем"
Самусев Ю.М.,      - ответственные работники Канцелярии Премьер-
Онаев А.И.           Министра Республики Казахстан
Северо-Казахстанская область
Кулагин С.В.       - Министр сельского хозяйства Республики
Казахстан, руководитель
Халилов Я.М.       - Директор Департамента Минсельхоза Республики
Казахстан
Рябуха Н.Н.        - начальник отдела Комитета по управлению
земельными ресурсами Минсельхоза Республики
Казахстан
Самусев Ю.М.       - ответственный работник Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан
Акмолинская область
Нуркиянов Т.М.     - государственный инспектор Администрации
Президента Республики Казахстан, руководитель
Сизов А.П.         - заместитель Председателя Комитета по
управлению земельными ресурсами Минсельхоза
Республики Казахстан
Есеркепов Р.Т.     - заведующий сектором ГосНПЦзем
Сагиев Г.Т.        - ответственный работник Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан
Карагандинская область
Нуркиянов Т.М.     - государственный инспектор Администрации
Президента Республики Казахстан, руководитель
Сизов А.П.         - заместитель Председателя Комитета по
управлению земельными ресурсами Минсельхоза
Республики Казахстан
Есеркепов Р.Т.     - заведующий сектором ГосНПЦзем
Дмитриев О.В.      - ответственный работник Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан
Павлодарская и Восточно-Казахстанская области
Отаров К.М.        - вице-Министр сельского хозяйства Республики
Казахстан, руководитель
Гусев В.Г.         - заместитель Директора Департамента Минсельхоза
Республики Казахстан
Каримов Ш.М.       - заместитель начальника отдела Комитета по
управлению земельными ресурсами Минсельхоза
Республики Казахстан
Жумагулов М.Б.     - ответственный работник Канцелярии Премьер-
Министра Республики Казахстан

Ауыл шаруашылығындағы экономикалық реформаларды жүзеге асыру жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 25 ақпандағы N 139
Ауыл шаруашылығындағы реформаларды тереңдету жөнiндегi жұмысты жандандыру және ауыл шаруашылығы өнiм өндiрушiлерi ұйымдарын қаржылық сауықтыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы облыстарының әкiмдерiмен өткiзiлген кеңестiң 1998 жылдың 10 ақпандағы N 20-26/6-36 хаттамалық шешiмiне сәйкес құрылған Республикалық жұмыс тобы Ауыл шаруашылығындағы экономикалық реформаларды жүзеге асыру және дәрменсiз ауыл шаруашылығы ұйымдарын қаржылық сауықтыру мәселелерi жөнiндегi үлгi ұсынымдарды iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын.
2. Аймақтарда түсiндiру жұмыстарын жүргiзу және жүргiзiлiп жатқан реформалардың барысын бақылау үшiн Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi Кеңсесiнiң және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң жауапты қызметкерлерiнiң арасынан қосымшаға сәйкес ведомствоаралық жұмыс топтары құрылсын.
3. Облыс әкiмдерi аталған топтардың алдына қойған мiндеттердi жүзеге асыруы үшiн қажеттi жағдайлар жасасын.
4. Облыстардың, аудандардың әкiмдерi:
1) Ауыл шаруашылығындағы экономикалық реформаларды жүзеге асыру және дәрменсiз ауыл шаруашылығы ұйымдарын қаржылық сауықтыру жөнiндегi үлгi ұсынымдарды және жинақталған тәжiрибенi пайдалана отырып, ауыл шаруашылығындағы экономикалық реформаларды жүзеге асыру жұмысын жеке басқаратын болсын және оны жергiлiктi жерлерде ұйымдастырылған жұмыс топтарының күшiмен ұйымдастырсын;
2) он күн сайын Қазақстан Республикасының Үкiметiне ауыл шаруашылығындағы экономикалық реформалардың жүзеге асырылу барысы туралы облыстар бойынша жиынтық есеп ұсынатын болсын.
5. Селодағы өзгерiстердi түсiндiру және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердi қаржылық сауықтыру жөнiндегi жұмыстарды қоса алғанда, тұтастай алғанда республика бойынша агроөнеркәсiп кешенiнде жүргiзiлiп жатқан өзгерiстер, реформалардың толыққанды және нәтижелi болуы үшiн жауапкершiлiк Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне
жүктелсiн.
6. Қазақстан Республикасының ведомстволары өз құзыретiне сәйкес
жұмыс топтарына жүктелген мiндеттерiн орындауына қажеттi жедел көмек
көрсететiн болсын.
7. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Ж.С.Кәрiбжановқа жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 25 ақпандағы
N 139 қаулысына
қосымша
Селодағы экономикалық реформаларды тереңдету және
дәрменсiз ауыл шаруашылығы құралымдарын қаржылық
сауықтыру мәселелерi бойынша аймақтарға шығатын
ведомствоаралық жұмыс топтарының
ҚҰРАМЫ
Алматы және Оңтүстiк Қазақстан облыстары
Қосынов Т.О.         - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Орман және аң шаруашылығы
комитетiнiң төрағасы, жетекшi
Тасқожин А.Ш.        - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң басқарма бастығы
Захарченко С.Г.      - МемжерҒӨО-ның бас маманы
Икранбеков А.З.      - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң жауапты қызметкерi
Қызылорда және Жамбыл облыстары
Байғабылов А.А.      - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгi Департаментiнiң директоры
Кетркеева Р.М.       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң бөлiм бастығы
Әбдiлманов Ж.        - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi комитетiнiң бас маманы
Ыбрайымжан-ұлы Р.    - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Шәкенов М.К.         - Кеңсесiнiң жауапты қызметкерлерi
Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстары
Оспанов Б.С.         - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi комитетiнiң төрағасы, жетекшi
Алшынбаев Е.Ж.       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң бөлiм бастығы
Тәжмағамбетов Т.Қ.   - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi комитетiнiң бөлiм бастығы
Жұмабеков С.Б.       - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң жауапты қызметкерi
Атырау және Маңғыстау облыстары
Сәрсенбеков Т.Т.     - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Су ресурстары жөнiндегi
комитетiнiң төрағасы, жетекшi
Жақыпов А.С.         - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң бөлiм бастығының орынбасары
Тiлеубаев А.Ғ.       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi комитетiнiң бас маманы
Ержанов С.           - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң жауапты қызметкерi
Қостанай облысы
Кулагин С.В.         - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрi, жетекшi
Дауылбаев О.         - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгi Департаментi директорының
орынбасары
Жүсiпов С.А.         - "Ақмола Гипрозем" бөлiм бастығының
орынбасары
Самусев Ю.М.         - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Оңаев А.Ы.           - Кеңсесiнiң жауапты қызметкерлерi
Солтүстiк Қазақстан облысы
Кулагин С.В.         - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрi, жетекшi
Халилов Я.М.         - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгi Департаментiнiң
директоры
Рябуха Н.Н.          - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгiнiң Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi
комитетiнiң бөлiм бастығы
Самусев Ю.М.         - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң жауапты қызметкерi
Ақмола облысы
Нұрқиянов Т.М.       - Қазақстан Республикасы Президентi
Әкiмшiлiгiнiң мемлекеттiк инспекторы,
жетекшi
Сизов А.П.           - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгiнiң Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi
комитетi төрағасының орынбасары
Есiркепов Р.Т.       - МемжерҒӨО-ның сектор меңгерушiсi
Сағиев Ғ.Т.          - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң жауапты қызметкерi
Қарағанды облысы
Нұрқиянов Т.М.       - Қазақстан Республикасы Президентi
Әкiмшiлiгiнiң мемлекеттiк инспекторы,
жетекшi
Сизов А.П.           - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгiнiң Жер
ресурстарын басқару жөнiндегi
комитетi төрағасының орынбасары
Есiркепов Р.Т.       - МемжерҒӨО-ның сектор меңгерушiсi
Дмитриев О.В.        - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң жауапты қызметкерi
Павлодар және Шығыс Қазақстан облыстары
Отаров К.М.          - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы вице-министрi, жетекшi
Гусев В.Г.           - Қазақстан Республикасының Ауыл
шаруашылығы министрлiгi Департаментi
директорының орынбасары
Кәрiмов Ш.М.         - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Жер ресурстарын басқару
жөнiндегi комитетi бөлiмi бастығының
орынбасары
Жұмағұлов М.Б.       - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң жауапты қызметкерi