О дополнительных мерах по обеспечению сборов средств во внебюджетные фонды Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 1998 г. N 413. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 1997 г. № 1861 "О передаче налоговым органам лицевых счетов плательщиков отчислений во внебюджетные фонды" и для стимулирования погашения задолженностей по платежам во внебюджетные фонды хозяйствующими субъектами Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Ввести с 1 мая 1998 года для юридических лиц, а также физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица, следующий порядок погашения задолженности по платежам во внебюджетные фонды Республики Казахстан:
приостановление начисления пени на сумму основного долга по состоянию на 1 мая 1998 года сроком до 31 декабря 1998 года;
списание суммы пени, подлежащей уплате во внебюджетные фонды Республики Казахстан по состоянию на 1 мая 1998 года, производится пропорционально сумме погашения основного долга.
2. Министерству финансов Республики Казахстан разработать и утвердить Порядок проведения работ по списанию ранее начисленной пени за несвоевременную уплату платежей во внебюджетные фонды Республики Казахстан, в котором предусмотреть также начисление и взыскание пени с 1 января 1999 года на непогашенную часть основного долга за период приостановления в соответствии с пунктом 1 данного постановления.
3. Контроль за исполнением, настоящего постановления возложить на Министерство финансов Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының бюджеттен тыс қорларына қаражаттар жинауды қамтамасыз ету жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 7 мамырдағы N 413. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
"Бюджеттен тыс қорларға аударымдарды төлеушiлердiң жеке шоттарын салық органдарына беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 30 желтоқсандағы N 1861 қаулысына және шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң бюджеттен тыс қорларға төлемдерi бойынша берешектерiн өтеудi ынталандыру жөнiндегi шараларға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1998 жылдың 1 мамырынан бастап заңды тұлғалар, сондай-ақ заңды тұлға құрмастан кәсiпкерлiк қызметпен айналысатын жеке тұлғалар үшiн Қазақстан Республикасының бюджеттен тыс қорларына төлемдер бойынша берешектерiн өтеудiң мынадай тәртiбi енгiзiлсiн:
1998 жылғы 1 мамырдағы жағдай бойынша 1998 жылдың 31 желтоқсанына дейiнгi мерзiмде негiзгi борыш сомасына өсiм есептеудi тоқтата тұру;
1998 жылдың 1 мамырындағы жағдай бойынша Қазақстан Республикасының бюджеттен тыс қорларына төлеуге жататын өсiм сомасын есептен шығару борыштың сомасын өтеуге бара-бар жүргiзiледi.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi осы қаулының 1-тармағына сәйкес тоқтата тұру кезеңi үшiн негiзгi борыштың өтелмеген бөлiгiне 1999 жылдың 1 қаңтарынан бастап өсiм есептеу және өндiрiп алу көзделетiн Қазақстан Республикасының бюджеттен тыс қорларына төлемдердi уақтылы төлемегенi үшiн бұрын есептелген өсiмдi есептен шығару жөнiндегi жұмыстарды жүргiзудiң тәртiбiн әзiрлесiн және бекiтсiн.
3. Осы қаулының атқарылуына бақылау жасау Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi