Вопросы Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1998 г. N 433 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 26 апреля 1999 г. N 475 ~P990475
В соответствии с пунктом 3 Указа Президента Республики Казахстан от 27 апреля 1998 г. N 3926 "Об Агентстве Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
Положение об Агентстве Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса;
структуру Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса;
перечень организаций, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса.
2. Определить:
штатную численность Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса в количестве 22 единиц за счет сокращения соответственной численности центрального аппарата Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан;
лимит служебных легковых автомобилей в количестве 2 единиц.
3. Разрешить Председателю Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса иметь одного заместителя.
4. Установить, что финансирование расходов на содержание аппарата Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса осуществляется за счет ассигновании, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание государственных органов.
5. Министерству финансов Республики Казахстан внести необходимые изменения в расходах республиканского бюджета на содержание государственных органов на текущий год.
6. Агентству Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса совместно с Министерством юстиции Республики Казахстан внести предложения о приведении ранее изданных актов Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1998 г. N 433
ПОЛОЖЕНИЕ
об Агентстве Республики Казахстан
по поддержке малого бизнеса
Миссия: усиление государственной поддержки малого бизнеса, укрепление гарантий свободы предпринимательской деятельности.
I. ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ
1. Агентство Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса (далее - Агентство) - уполномоченный государственный орган Республики Казахстан, осуществляющий поддержку малого предпринимательства, является центральным исполнительным органом Республики Казахстан.
2. Агентство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

Қазақстан Республикасы Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 13 мамырдағы N 433. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.04.26. N 475 қаулысымен. ~P990475
"Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1998 жылғы 27 сәуiрдегi N 3926 U983926_ Жарлығының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қоса берiлiп отырған:
Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi туралы ереже;
Қазақстан Республикасы Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң құрылымы;
Қазақстан Республикасы Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Мыналар:
Қазақстан Республикасы Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң штат кестесi Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi орталық аппаратының тиiстi адам санын қысқарту есебiнен 22 адам болып;
қызметтiк жеңiл автомобиль лимитi 2 болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң төрағасының бiр орынбасары болуына рұқсат етiлсiн.
4. Қазақстан Республикасы шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң аппаратын ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджетте мемлекеттiк органдарды ұстауға көзделген қаржының есебiнен жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi ағымдағы жылға
арналған республикалық бюджеттiң мемлекеттiк органдарды ұстауға
арналған шығыстарында қажеттi өзгерiстер енгiзсiн.
6. Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi
агенттiгi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiмен бiрлесе
отырып Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бұрын шыққан актiлерiн осы
қаулыға сәйкес келтiру туралы ұсыныстар енгiзсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 13 мамырдағы
N 433 Қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi
қолдау жөнiндегi агенттiгi туралы
ЕРЕЖЕ
Миссиясы: шағын бизнестi мемлекеттiк қолдауды күшейту, кәсiпкерлiк қызмет еркiндiгiнiң кепiлдiгiн нығайту.
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi (бұдан әрi - Агенттiк) - Қазақстан Республикасының шағын кәсiпкерлiктi қолдауды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органы, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.
2. Агенттiк өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Финансирование расходов на содержание аппарата Агентства осуществляется за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на содержание центральных исполнительных органов.
4. Структура и штатная численность Агентства определяется
Правительством Республики Казахстан.
5. Агентство является юридическим лицом, имеет счета в банке, бланки
со своим наименованием на государственном и русском языках, а также печать
с изображением Государственного герба Республики Казахстан и своим
наименованием на государственном языке.
II. ПРИОРИТЕТЫ АГЕНТСТВА
6. Приоритетами работы Агентства являются:
усиление значения и роли малого предпринимательства в экономическом
росте страны;
вовлечение в сферу малого бизнеса широких слоев населения;
усиление гарантии свободы деятельности субъектов малого
предпринимательства.
III. ОСНОВНЫЕ ЗАДАЧИ АГЕНТСТВА
7. Основными задачами Агентства являются:
выработка предложений и принятие мер по созданию благоприятных условии для развития малого предпринимательства, в том числе по вопросам оказания ему финансовой, технической и иных видов помощи;
координация действии центральных и местных исполнительных органов по поддержке малого предпринимательства;
анализ тенденций развития малого предпринимательства в Республике Казахстан и регионах, выявление факторов, препятствующих развитию малого предпринимательства;
осуществление контроля за соблюдением законодательства, направленного на защиту малого предпринимательства;
участие в формировании кредитной, инвестиционной и торговой политики, а также политики приватизации по отношению к субъектам малого предпринимательства.
IV. ФУНКЦИИ АГЕНТСТВА
8. Агентство в соответствии с возложенными на него задачами:
организует и координирует выполнение государственных программ поддержки и развития малого предпринимательства;
разрабатывает и представляет в Правительство нормативные правовые акты, обеспечивающие поддержку и развитие малого предпринимательства;
совместно с заинтересованными центральными и местными государственными органами участвует в определении порядка привлечения субъектов малого предпринимательства к выполнению различных государственных заказов и программ;
подготавливает предложения о создании льготных условий использования субъектами малого предпринимательства государственных финансовых, материально-технических и информационных ресурсов, а также научно- технических разработок и технологий;
разрабатывает предложения по регулированию инвестиционной и инновационной деятельности субъектов малого предпринимательства, осуществляемой за счет внебюджетных фондов, заемных и других средств;
обеспечивает развитие системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области малого предпринимательства;
способствует формированию и развитию инфраструктуры малого предпринимательства в регионах республики;
оказывает поддержку в организации и обеспечении деятельности общественных организаций (союзов, ассоциаций, конгрессов) субъектов малого предпринимательства;
осуществляет международное сотрудничество в области поддержки и развития малого предпринимательства;
оказывает содействие местным исполнительным органам в разработке и реализации мер по поддержке малого предпринимательства;
организует взаимодействие центральных и местных государственных органов в решении проблем, связанных с деятельностью субъектов малого предпринимательства;
анализирует состояние малого предпринимательства и эффективность государственной поддержки;
организует анкетирование субъектов малого предпринимательства для выявления тенденций развития малого предпринимательства и определения эффективности программ развития и поддержки малого предпринимательства, выявляет насущные потребности субъектов малого предпринимательства;
осуществляет контроль за соблюдением центральными и местными исполнительными органами законодательства по поддержке и защите малого предпринимательства,
информирует Президента и Правительство Республики Казахстан о принятых мерах по устранению недостатков системы поддержки малого предпринимательства; нарушениях прав субъектов малого предпринимательства; ходе реализации актов Президента и Правительства Республики Казахстан по поддержке и защите малого предпринимательства, а также вносит предложения о привлечении должностных лиц, виновных в их ненадлежащем исполнении, к ответственности, предусмотренной законодательством республики;
вносит для рассмотрения в государственные органы предложения об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствующих неисполнению или ненадлежащему исполнению актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, о поддержке и защите малого предпринимательства;
рассматривает обращения государственных органов, организаций и граждан, представляет заключения по вопросам поддержки и защиты малого предпринимательства;
вносит в Правительство и соответствующие государственные органы предложения по совершенствованию системы налогообложения, изменению финансовой и кредитной политики с целью обеспечения поддержки малого предпринимательства;
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан участвует в формировании и реализации политики приватизации по отношению к субъектам малого предпринимательства;
осуществляет контроль за эффективностью использования финансовых средств, направленных на поддержку и развитие малого предпринимательства;
осуществляет изучение и анализ региональных программ развития малого предпринимательства;
осуществляет координацию финансовой, технической и инвестиционной поддержки малого предпринимательства, его внешнеэкономической деятельности, способствует установлению научно-технических и производственно-коммерческих связей с зарубежными партнерами, содействующими развитию малого предпринимательства;
осуществляет другие функции в соответствии с действующим законодательством.
V. ПРАВА АГЕНТСТВА

3. Агенттiктiң аппаратын ұстауға арналған шығыстарды қаржыландыру республикалық бюджетте орталық атқарушы органдарды ұстау үшiн көзделген қаржының есебiнен жүзеге асырылады.
4. Агенттiктiң құрылымы мен штат санын Қазақстан
Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
5. Агенттiк заңды тұлға болып табылады, оның банкте шоттары, өз
атауы мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде жазылған бланкiлерi,
сондай-ақ Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы
бейнеленген және өз атауы мемлекеттiк тiлде жазылған мөрi болады.
II. Агенттiктiң басымдықтары
6. Агенттiктiң басымдықтары мыналар болып табылады:
шағын кәсiпкерлiктiң елдiң экономикалық өсуiндегi маңызы мен
рөлiн күшейту;
шағын бизнес саласында қалың жұртшылықты тарту;
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi қызметiнiң еркiндiгiне
кепiлдiктердi күшейту.
III. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi
7. Агенттiктiң негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
шағын кәсiпкерлiктi дамыту үшiн қолайлы жағдай жасау жөнiнде, оның iшiнде оған қаржылық, техникалық көмек және өзге де көмек түрлерiн көрсету мәселелерi жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу және шаралар қабылдау;
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың шағын кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi iс-қимылын үйлестiру;
шағын кәсiпкерлiктiң Қазақстан Республикасындағы және аймақтардағы даму теңдесулерiнiң талдау, шағын кәсiпкерлiктiң дамуына кедергi келтiретiн факторларды анықтау;
шағын кәсiпкерлiктi қорғауға бағытталған заңдардың сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
несие, инвестициялық және сауда саясатын, сондай-ақ шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне қатысты жекешелендiру саясатын қалыптастыруға қатысу.
IV. Агенттiктiң функциялары
8. Агенттiк өзiне жүктелген мiндеттерге сәйкес:
шағын кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттiк бағдарламаларының орындалуын ұйымдастырады және үйлестiредi;
шағын кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытуды қамтамасыз ететiн нормативтiк құқықтық актiлердi әзiрлейдi және Үкiметке ұсынады;
мүдделi орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдармен бiрлесе отырып, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн әртүрлi мемлекеттiк тапсырыстар мен бағдарламалардың орындалуына тартудың тәртiбiн белгiлеуге қатысады;
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң мемлекеттiк қаржылық, материалдық-техникалық және ақпараттық ресурстарды, сондай-ақ ғылыми-техникалық әзiрлемелер мен технологияларды пайдалануының жеңiлдiктi шарттарын жасау туралы ұсыныстар әзiрлейдi;
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң бюджеттен тыс қорлардың, заемдық және басқа да қаражаттың есебiнен жүзеге асырылатын инвестициялық және инновациялық қызметтерiн реттеу жөнiнде ұсыныс әзiрлейдi;
шағын кәсiпкерлiк саласында кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жүйесiн дамытуды қамтамасыз етедi;
республиканың аймақтарында шағын кәсiпкерлiк инфрақұрылымдарын қалыптастыруға және дамытуға ықпал етедi;
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi қоғамдық ұйымдарының (одақтардың, ассоциациялардың, конгрестердiң) қызметiн ұйымдастыруға және қамтамасыз етуге қолдау көрсетедi;
шағын кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
шағын кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi шараларды әзiрлеуге және iске асыруда жергiлiктi атқарушы органдарға жәрдем көрсетедi;
орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң қызметiне байланысты проблемаларды шешудегi өзара iс-қимылын ұйымдастырады;
шағын кәсiпкерлiктiң жай-күйi мен оны мемлекеттiк қолдаудың тиiмдiлiгiне талдау жасайды;
шағын кәсiпкерлiктi дамыту тенденцияларын анықтау және шағын кәсiпкерлiктi дамыту және қолдау бағдарламаларының тиiмдiлiгiн айқындау үшiн шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiн анкеталауды ұйымдастырады, шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң қажеттi сұраныстарын анықтайды;
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың шағын кәсiпкерлiктi қолдау және қорғау жөнiндегi заңдарды сақтауына бақылау жасауды жүзеге асырады;
Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiне шағын кәсiпкерлiктi қолдау жүйесiндегi кемшiлiктердi жою жөнiнде қабылданған шаралар; шағын кәсiпкерлiк субъектiлерi құқықтарының бұзылуы; Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң шағын кәсiпкерлiктi қолдау және қорғау жөнiндегi актiлерiн iске асыру барысы туралы хабарлайды, сондай-ақ олардың дұрыс орындалмауына кiнәлi лауазымды тұлғаларды республиканың заңдарында көзделген жауаптылыққа тарту туралы ұсыныс енгiзедi;
мемлекеттiк органдардың қарауы үшiн анықталған тәртiп бұзушылықтарды, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шағын кәсiпкерлiктi қолдау және қорғау туралы актiлерiнiң орындалмауына немесе дұрыс орындалмауына ықпал ететiн себептер мен жағдайларды жою туралы ұсыныс енгiзедi;
мемлекеттiк органдардың, ұйымдардың және азаматтардың өтiнiштерiн қарайды, шағын кәсiпкерлiктi қолдау және қорғау мәселелерi бойынша қорытынды ұсынады;
Үкiметке және тиiстi мемлекеттiк органдарға шағын кәсiпкерлiктi қолдауды қамтамасыз ету мақсатында салық салу жүйесiн жетiлдiру, қаржы және несие саясатын өзгерту жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне қатысты жекешелендiру саясатын қалыптастыруға және iске асыруға қатысады;
шағын кәсiпкерлiктi қолдауға және дамытуға бағытталған қаржы қаражаттарының пайдаланылуы тиiмдiлiгiне бақылау жасауды жүзеге асырады;
шағын кәсiпкерлiктi дамытудың аймақтық бағдарламаларын зерделеудi және талдауды жүзеге асырады;
шағын кәсiпкерлiктi, оның сыртқы экономикалық қызметiн қаржылық, техникалық және инвестициялық қолдауды үйлестiрудi жүзеге асырады, шағын кәсiпкерлiктi дамытуға жәрдемдесушi шетелдiк әрiптестерiмен ғылыми-техникалық және өндiрiстiк-коммерциялық байланыстар орнатуға ықпал етедi;
қолданылып жүрген заңдарға сәйкес басқа да функцияларды жүзеге асырады.
V. Агенттiктiң құқықтары

9. Агентство при осуществлении возложенных на него задач и выполнении обязанностей имеет право:
в порядке, установленном законодательством, и сроки, определяемые Агентством, запрашивать и получать от государственных органов и организаций необходимые документы и материалы по вопросам, касающимся развития малого предпринимательства;
присутствовать на заседаниях, собраниях и совещаниях, касающихся вопросов компетенции Агентства, проводимых государственными органами;
в пределах своей компетенции осуществлять проверки государственных органов и организаций, заслушивать должностных лиц указанных органов и организаций по вопросам, касающимся развития малого предпринимательства;
при проведении проверок получать от руководителей, иных должностных лиц соответствующих государственных органов и организаций устные и письменные объяснения, документы, справки и иные материалы;
информировать Президента и Правительство Республики Казахстан о принятых мерах по устранению выявленных нарушений законодательства по вопросам защиты и государственной поддержки малого предпринимательства;
ставить вопрос перед должностными лицами соответствующих государственных органов и организаций об отмене, изменении или приостановлении действия принятых ими актов, препятствующих развитию малого предпринимательства;
разрабатывать проекты нормативных правовых актов, направленных на
развитие малого предпринимательства, и вносить их на рассмотрение
Президента и Правительства Республики Казахстан;
в установленном законодательством порядке привлекать экспертов,
заключать с некоммерческими организациями, временными творческими
коллективами договоры по подготовке аналитических обзоров и прогнозов по
проблемам малого предпринимательства.
VI. ОРГАНИЗАЦИЯ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ АГЕНТСТВА
10. Агентство, возглавляет Председатель, назначаемый на должность и
освобождаемый в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Председатель Агентства в пределах своей компетенции:
издает приказы и распоряжения;
назначает на должность и освобождает от должности сотрудников Агентства;
устанавливает степень ответственности сотрудников Агентства за
осуществление деятельности на порученном участке;
рассматривает обращения граждан и организаций;
официально представляет Агентство во взаимоотношениях с казахстанскими
и зарубежными юридическими лицами;
осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
11. Штатное расписание Агентства в пределах установленной численности
и фонда оплаты труда работников, а также положения об его структурных
подразделениях утверждаются Председателем Агентства.

9. Агенттiктiң өзiне жүктелген тапсырмаларды жүзеге асыруы және мiндеттердi орындауы кезiнде:
заңдарда белгiленген тәртiппен және Агенттiк белгiлейтiн мерзiмдерде мемлекеттiк органдар мен ұйымдардан шағын кәсiпкерлiктi дамытуға қатысты мәселелер бойынша қажеттi құжаттар мен материалдарды сұратуға және алуға;
мемлекеттiк органдар өткiзетiн, Агенттiктiң құзыретiне қатысты мәжiлiстерге, жиналыстарға және кеңестерге қатысуға;
өз құзыретiнiң шегiнде мемлекеттiк органдар мен ұйымдарды тексерудi жүзеге асыруға, шағын кәсiпкерлiктi дамытуға қатысты мәселелер бойынша көрсетiлген органдар мен ұйымдардың лауазымды тұлғаларын тыңдауға;
тексеру жүргiзу кезiнде тиiстi мемлекеттiк органдар мен ұйымдардың басшыларынан, өзге де лауазымды тұлғаларынан ауызша және жазбаша түсiндiрме, құжаттар, анықтамалар және өзге де материалдар алуға;
Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiне шағын кәсiпкерлiктi қорғау және мемлекеттiк қолдау мәселелерi бойынша анықталған заңдарды бұзушылықтарды жою жөнiнде қабылданған шаралар туралы хабарлауға;
тиiстi мемлекеттiк органдардың және ұйымдардың лауазымды тұлғаларының алдына олар қабылдаған шағын кәсiпкерлiктi дамытуға кедергi келтiретiн актiлердi тоқтату, өзгерту немесе олардың қолданылуын тоқтата тұру туралы мәселе қоюға;
шағын кәсiпкерлiктi дамытуға бағытталған нормативтiк құқықтық
актiлердiң жобаларын әзiрлеуге және оларды Қазақстан Республикасының
Президентi мен Үкiметiнiң қарауына енгiзуге;
заңдарда белгiленген тәртiппен сарапшыларды тартуға,
коммерциялық емес ұйымдармен, уақытша шығармашылық ұжымдармен шағын
кәсiпкерлiктiң проблемалары бойынша тауарлық шолулар мен болжамдар
дайындау жөнiнде шарттар жасасуға құқығы бар.
VI. Агенттiктiң қызметiн ұйымдастыру
10. Агенттiктi Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген
тәртiппен қызметке тағайындалатын және қызметiнен босатылатын Төраға
басқарады.
Агенттiктiң төрағасы өз құзыретiнiң шегiнде:
бұйрықтар мен өкiмдер шығарады;
Агенттiктiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен
босатады;
Агенттiк қызметкерлерiнiң тапсырылған учаскедегi қызметтi
жүзеге асыру үшiн жауапкершiлiгiнiң дәрежесiн белгiлейдi;
азаматтар мен ұйымдардың өтiнiштерiн қарайды;
қазақстандық және шетелдiк заңды тұлғалармен өзара
қарым-қатынаста Агенттiктi ресми бiлдiредi;
заңдарға сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
11. Белгiленген санының және қызметкерлерге еңбекақы төлеу
қорының шегiнде Агенттiктiң штат кестесiн, сондай-ақ оның құрылымдық
бөлiмшелерi туралы ереженi Агенттiктiң төрағасы бекiтедi.

12. В целях координации своей деятельности с субъектами малого
предпринимательства Агентство привлекает к своей работе внештатных
советников.
13. Агентство может использовать и иные формы взаимодействия и
сотрудничества с предпринимательскими структурами, не противоречащие
законодательству.
14. Реорганизация и ликвидация Агентства производится в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан.
VII. ОТВЕТСТВЕННОСТЬ
15. Агентство при реализации возложенных на него задач и
осуществлении своих функций ответственно за своевременное выявление
факторов, препятствующих развитию малого предпринимательства, а
также за осуществление надлежащего контроля за соблюдением
законодательства, направленного на защиту малого предпринимательства.
16. Персональную ответственность за выполнение возложенных на
Агентство задач несет Председатель Агентства.
Утверждена
постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1998 г. N 433
Структура Агентства Республики Казахстан
по поддержке малого бизнеса
Руководство
Управление государственной политики развития и поддержки малого
предпринимательства
Управление обеспечения свободы предпринимательской деятельности
субъектов малого бизнеса
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 мая 1998 г. N 433
Перечень организаций, находящихся в ведении
Агентства Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса
ЗАО "Фонд развития малого предпринимательства"

12. Агенттiк шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiмен өзiнiң қызметiн
үйлестiру мақсатында өз жұмысына штаттан тыс кеңесшiлердi тартады.
13. Агенттiк кәсiпкерлiк құрылымдармен өзара iс-қимылдың және
ынтымақтастықтың заңдарға қайшы келмейтiн өзге де нысандарын
пайдалана алады.
14. Агенттiктi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан
Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен жүргiзiледi.
VII. Жауаптылығы
15. Агенттiк өзiне жүктелген мiндеттердi iске асыруы және өз
функцияларын жүзеге асыруы кезiнде шағын кәсiпкерлiктi дамытуға
кедергi келтiретiн факторларды уақтылы анықтауға, сондай-ақ шағын
кәсiпкерлiктi қорғауға бағытталған заңдардың сақталуына тиiстi
бақылауды жүзеге асыруға жауапты.
16. Агенттiкке жүктелген мiндеттердiң орындалуы үшiн
Агенттiктiң төрағасы жеке жауаптылықта болады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 12 мамырдағы
N 433 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Шағын бизнестi
қолдау жөнiндегi агенттiгiнiң
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Шағын кәсiпкерлiктi дамыту мен қолдаудың мемлекеттiк саясаты
басқармасы
Шағын бизнес субъектiлерiнiң кәсiпкерлiк қызметi еркiндiгiн
қамтамасыз ету басқармасы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 13 мамырдағы
N 433 Қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Шағын бизнестi қолдау
жөнiндегi агенттiгiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi
"Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" ЖАҚ