Об организации летнего отдыха детей в детском оздоровительном лагере "Горное солнце" летом 1998 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июля 1998 г. N 672
В целях обеспечения государственной поддержки организации летнего отдыха и оздоровления детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и детей из экологически неблагополучных регионов республики Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан и акиму города Алматы организовать летом 1998 года на базе детского оздоровительного лагеря "Горное солнце" в городе Алматы оздоровление и отдых детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и детей из экологически неблагополучных регионов республики.
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить из резервного фонда Правительства Республики Казахстан 5 млн. тенге для организации летнего отдыха и оздоровления детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и детей из экологически неблагополучных регионов республики.
3. Акимам областей, столицы и города Алматы изыскать средства для проезда детей и сопровождающих от места проживания до оздоровительного лагеря "Горное солнце" и обратно.
4. Министерству образования, культуры и здравоохранения Республики Казахстан организовать встречу и проводы детей, прибывающих в лагерь "Горное солнце", взять их под особый медицинский контроль.
5. Акиму города Алматы обеспечить безопасность проживания детей в детском оздоровительном лагере "Горное солнце".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

1998 жылдың жазында "Тау шапағы" балалар сауықтыру лагерiнде балалардың жазғы демалысын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 14 шiлдедегi N 672
Жетiм балалардың, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың, республиканың экологиялық қолайсыз аумақтарындағы балалардың жазғы демалысына және оларды сауықтыруға мемлекеттiк қолдау көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық сақтау министрлiгi мен Алматы қаласының әкiмi 1998 жылдың жазында Алматы қаласындағы "Тау шапағы" балалар сауықтыру лагерiнiң базасында жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды, республиканың экологиялық қолайсыз аймақтарындағы балаларды сауықтыруды және олардың демалысын ұйымдастырсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервтiк қорынан жетiм балалардың, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың, республиканың экологиялық қолайсыз аймақтарындағы балалардың демалысын және оларды сауықтыруды ұйымдастыру үшiн 5 млн. теңге бөлсiн.
3. Облыстардың, астананың және Алматы қаласының әкiмдерi балалар мен оларды алып жүрушiлердiң тұратын жерлерiнен "Тау шапағы" лагерiне дейiн және қайтар жолы үшiн қаражат қарастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық
сақтау министрлiгi "Тау шапағы" лагерiне келетiн балаларды қарсы
алуды және шығарып салуды ұйымдастырсын, оларды ерекше медициналық
бақылауға алсын.
5. Алматы қаласының әкiмi "Тау шапағы" балалар сауықтыру
лагерiнде балалардың тұруының қауiпсiздiгiн қамтамасыз етсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi