О некоторых вопросах разработки проекта Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 1998 г. N 703
В целях разработки проекта Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1999 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Прогноз параметров государственного бюджета республики на 1999 год (приложение 1);
2) Перечень расходов по ранее принятым государством обязательствам (приложение 2);
3) Перечень государственных учреждений, формирующих прогнозные расходы государственного бюджета - получателей бюджетных средств (приложение 3).
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в срок до 5 августа 1998 года разработать и представить на утверждение в Правительство Республики Казахстан перечень программ и подпрограмм по государственным учреждениям согласно приложению 3 и утвердить до 7 августа 1998 года бюджетную классификацию по государственному бюджету с учетом утвержденного перечня программ и подпрограмм;
2) в срок до 5 августа 1998 года определить и довести до всех государственных учреждений согласно приложению 3 верхние лимиты расходов государственного бюджета;
3) в срок до 15 августа 1998 года всем государственным учреждениям согласно приложению 3 представить в Министерство финансов Республики Казахстан бюджетные заявки на расходы по установленным Министерством финансов формам в пределах верхних лимитов в разрезе областей с учетом нормативов минимальной обеспеченности финансовыми ресурсами и согласованные с акимами областей, городов Астаны и Алматы по расходам, финансируемым за счет средств местных бюджетов.
3. Установить, что начиная с 1999 года, численность работников учреждений, содержащихся за счет средств республиканского бюджета, утверждается Правительством Республики Казахстан, а за счет средств местных бюджетов - решениями акимов областей городов Астаны и Алматы.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 1998 г. N 703
Прогноз параметров государственного бюджета
республики на 1999 год
---------------------------------------------------------------------
!    1999         !
!   прогноз       !    в % к ВВП
!  млрд.тенге     !
---------------------------------------------------------------------
Налоговые поступления           256,4               12,2

"1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеудiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1998 жылғы 25 шiлдедегi N 703
"1999 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мыналар бекiтiлсiн:
1) Республиканың 1999 жылға арналған мемлекеттiк бюджетi параметрлерiнiң болжамы (1-қосымша);
2) Мемлекет бұрын қабылдаған мiндеттемелер бойынша шығыстардың тiзбесi (2-қосымша);
3) Мемлекеттiк бюджеттiң болжамдық шығыстарын қалыптастыратын мемлекеттiк мекемелердiң - бюджеттiк қаражатты алушылардың тiзбесi (3-қосымша).
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) 1998 жылдың 5 тамызына дейiн мерзiмде 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттiк мекемелер бойынша бағдарламалар мен кiшi бағдарламалардың тiзбесiн әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге ұсынсын және 1998 жылдың 7 тамызына дейiн бағдардамалар мен кiшi бағдарламалардың бекiтiлген тiзбесiн ескере отырып мемлекеттiк бюджет бойынша бюджеттiк жiктеудi бекiтсiн;
2) 1998 жылдың 5 тамызына дейiн мерзiмде мемлекеттiк бюджет шығыстарының жоғары лимиттерiн белгiлесiн және барлық мемлекеттiк мекемелерге хабарласын;
3) 1998 жылдың 15 тамызына дейiн мерзiмде 3-қосымшаға сәйкес барлық мемлекеттiк мекемелер Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне қаржылық ресурстармен ең аз қамтамасыз етiлудiң нормативтерiн ескере отырып облыстардың тұрғысындағы жоғары лимиттердiң шегiнде, Қаржы министрлiгi белгiлеген нысандар бойынша және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен келiсiлген жергiлiктi бюджеттердiң қаражаттары есебiнен қаржыландырылатын шығыстар бойынша, шығыстарға бюджеттiк өтiнiмдердi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне тапсырсын.
3. 1999 жылдан бастап республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен
ұсталатын мекемелер қызметкерлерiнiң санын Қазақстан Республикасының
Үкiметi бекiтедi, ал жергiлiктi бюджеттiң қаражаты есебiнен
ұсталатын мекемелердiкi - облыстар, Астана және Алматы қалалары
әкiмдерiнiң шешiмдерiмен бекiтiледi деп белгiленсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 25 шiлдедегi
N 703 қаулысына
1-қосымша
Республиканың 1999 жылға арналған мемлекеттiк бюджетi
параметрлерiнiң болжамы
___________________________________________________________________
|1999 жылға       | IЖӨ-ге
|болжам млрд.теңге| %-пен
___________________________________________________________________
Салықтық түсiмдер                          256,4           12,2

Неналоговые поступления          31,5                1,5
Доходы от приватизации           42,0                2,0
Всего доходов                   329,9               15,7
Дефицит гос. бюджета            -95,3               -4,5
Всего расходов                  425,2               20,2
ВВП                            2101,3
ВВП в реальном выражении, в %   103,0
Индекс потребительских цен, в %
декабрь к декабрю                 8,2
в среднем за год                  8,9
Месячный расчетный показатель,
в тенге
на конец года                   720,0
в среднем за год                702,5
Курс тенге к доллару США
на конец года                    84,4
в среднем за год                 82,0
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 1998 г. N  703
Перечень расходов по ранее принятым
государством обязательствам
--------------------------------------------------------------------
N п/п!                          Наименование
--------------------------------------------------------------------
1  Обязательные платежи из бюджета:
связанные с государственными обязательствами;
связанные с членством Республики Казахстан в
международных организациях;
гарантированный Правительством долг.
2  Средства, направляемые на выполнение новых программ
Правительства
3  Средства, направляемые на инвестиционные проекты по
действующим соглашениям
4  Трансферты Государственному центру по выплате пенсий
5  Неотложные нужды
6  Средства, направляемые на исполнение судебных решений
7  Средства, направляемые на погашение накопленной
кредиторской задолженности по заработной плате, взносам
социального страхования и социальным пособиям
--------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 1998 г. N 703
Перечень государственных учреждений,
формирующих расходы государственного бюджета -
получателей бюджетных средств
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 8
октября 1998 г. N 1017
P981017_
.
1. Администрация Президента Республики Казахстан
2. Хозяйственное управление Парламента Республики Казахстан
3. Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
4. Верховный суд Республики Казахстан
5. Генеральная прокуратура Республики Казахстан
6. Конституционный Совет Республики Казахстан
7. Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского
бюджета
8. Министерство внутренних дел Республики Казахстан
9. Министерство иностранных дел Республики Казахстан
10. Министерство науки - Академия наук Республики Казахстан
11. Министерство обороны Республики Казахстан
12. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
13. Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
14. Министерство транспорта и коммуникации Республики
Казахстан
15. Министерство финансов Республики Казахстан
16. Министерство экологии и природных ресурсов Республики
Казахстан
17. Министерство юстиции Республики Казахстан
18. Министерство образования, культуры и здравоохранения
Республики Казахстан
19. Министерство информации и общественного согласия
Республики Казахстан
20. Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики
Казахстан
21. Комитет Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям
22. Государственный комитет Республики Казахстан по инвестициям
23. Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
24. (Строка 24 исключена - постановлением Правительства РК от 8 октября
1998 г. N 1017
P981017_
)
25. Агентство Республики Казахстан по поддержке малого бизнеса
26. Агентство по стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
27. Агентство по миграции и демографии Республики Казахстан
28. Национальное статистическое агентство Республики Казахстан
29. Комитет Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий и защите конкуренций
30. Национальный научно-технический центр Республики Казахстан
31. Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным
бумагам
32. Республиканская гвардия
33. Служба охраны Президента Республики Казахстан
34. Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
35. Управление делами Президента Республики Казахстан
36. Аким Акмолинской области
37. Аким Актюбинской области
38. Аким Алматинской области
39. Аким Атырауской области
40. Аким Восточно-Казахстанской области
41. Аким Жамбылской области
42. Аким Западно-Казахстанской области
43. Аким Карагандинской области
44. Аким Кызылординской области
45. Аким Костанайской области
46. Аким Мангистауской области
47. Аким Павлодарской области
48. Аким Северо-Казахстанской области
49. Аким Южно-Казахстанской области
50. Аким г. Алматы
51. Аким г. Астаны

Салықтық емес түсiмдер                     31,5            1,5
Жекешелендiруден түсетiн кiрiстер          42,0            2,0
Кiрiстердiң барлығы                        329,9           15,7
Мемлекеттiк бюджеттiң тапшылығы           -95,3           -4,5
Шығыстардың барлығы                        425,2           20,2
___________________________________________________________________
IЖӨ                                        2101,3
нақты түрдегi IЖӨ, %-пен желтоқсаннан      103,0
Тұтыну бағаларының индексi, %-пен
желтоқсаннан желтоқсанға                 8,2
жыл бойынша орташа алғанда               8,9
Айлық есептiк көрсеткiш, теңгемен
жылдың аяғына                            720,0
жыл бойынша орташа алғанда               702,5
Теңгенiң АҚШ долларына бағамы
жылдың аяғына                            84,4
жыл бойынша орташа алғанда               82,0
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 25 шiлдедегi
N 703 қаулысына
2-қосымша
Мемлекет бұрын қабылдаған мiндеттемелер бойынша
шығыстардың тiзбесi
___________________________________________________________________
N р/с|                       Атауы
___________________________________________________________________
1   |Бюджеттен төленетiн мiндеттi төлемдер:
|  мемлекеттiк мiндеттемелерге байланысты;
|  Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға мүшелiгiне
|байланысты;
|  Үкiмет кепiлдiк берген борыш.
2   |Үкiметтiң жаңа бағдарламаларын орындауға бағытталатын қаражат
3   |Қолданылып жүрген келiсiмдер бойынша инвестициялық жобаларға
|бағытталатын қаражат
4   |Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа трансферттер
5   |Кезек күттiрмейтiн мұқтаждар
6   |Соттың шешiмдерiн орындауға бағытталған қаражат
7   |Жалақы, әлеуметтiк сақтандыру жарналары және әлеуметтiк
|жәрдемақылар бойынша жинақталған кредиторлық берешектердi
|өтеуге бағытталған қаражат
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 25 шiлдедегi
N 703 қаулысына
3-қосымша
Мемлекеттiк бюджеттiң шығыстарын қалыптастыратын мемлекеттiк
мекемелердiң - бюджеттiк қаражатты алушылардың тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi
2. Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Шаруашылық басқармасы
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
4. Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты
5. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
6. Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi
7. Республикалық бюджеттiң атқарылуына бақылау жасау жөнiндегi
есеп комитетi
8. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi
9. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi
10.Қазақстан Республикасының Ғылым министрлiгi - Ғылым
академиясы
11.Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
12.Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi
13.Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрлiгi
14.Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi
15.Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
16.Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар
министрлiгi
17.Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi
18.Қазақстан Республикасының Бiлiм, мәдениет және денсаулық
сақтау министрлiгi
19.Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгi
20.Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және
сауда министрлiгi
21.Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi
комитетi
22.Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi
23.Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
24.
25.Қазақстан Республикасының Шағын бизнестi қолдау жөнiндегi
агенттiгi
26.Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және
реформалар жөнiндегi агенттiгi
27.Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография
жөнiндегi агенттiгi
28.Қазақстан Республикасының Ұлттық статистикалық агенттiгi
29.Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу
және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi комитетi
30.Ұлттық ғылыми-техникалық орталық
31.Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясы
32.Республикалық ұлан
33.Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi
34.Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы
35.Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы
36.Ақмола облысының әкiмi
37.Ақтөбе облысының әкiмi
38.Алматы облысының әкiмi
39.Атырау облысының әкiмi
40.Шығыс Қазақстан облысының әкiмi
41.Жамбыл облысының әкiмi
42.Батыс Қазақстан облысының әкiмi
43.Қарағанды облысының әкiмi
44.Қызылорда облысының әкiмi
45.Қостанай облысының әкiмi
46.Маңғыстау облысының әкiмi
47.Павлодар облысының әкiмi
48.Солтүстiк Қазақстан облысының әкiмi
49.Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi
50.Алматы қаласының әкiмi
51.Астана қаласының әкiмi
ЕСКЕРТУ. Қосымша өзгердi - ҚРҮ-нiң 1998.10.08. N 1017 қаулысымен.
P981017_